Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

Miluchna, Agulka, Graga - dajcie ten numer telefonu na USG bioderek :) Nie mam konta na FB, więc liczę tylko na forum :) Jak czytam to co piszecie, to u mnie tak jak u wszystkich :) Dzisiaj byłysmy na pierwszej wizycie u pediatry. Agatka waży 4700 - jak pójdzie tak dalej to wyrośnie z niej Agata Wróbel hehe Co do kropelek na kolki, to lekarka poleciła mi nowość - DELICOL (2 kropelki 2 razy dziennie). Działają inaczej niż Espumisan czy Biogaia, ponieważ ich zadaniem jest ułatwienie trawienia laktozy. Zobaczymy - mama już mi je kupiłam w aptece, więc damy dzisiaj wieczorem. Pogoda u nas masakryczna. Szkoda, że codziennie wcześniej ciemno... Ściskamy mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tempo....:D My wróciliśmy od pediatry- dziś masakra czekaliśmy 1,5 godziny:( no i mały na poczekalni 2 razy zrobił kupe :P jedna aż się wylała więc czekałam aż wejdziemy do pielęgniarki i go przebrałam-dobrze że ciuszki miałam.Niby dobrze bo na żywo pokazałam doktor kupę-ona na to że nie ma powodów do niepokoju -powinno się unormować-może być od koperku lub po zmianie mleka......ze sztucznego na pierś-najpierw 4 dni bez kupy potem rzadka-najważniejsze że nie śmierdzi-to słowa doktor:) hmmm...Mały w kącikach oka ma jeszcze żółtaczkę...ale schodzi już ładnie.Waży 5 kg :D więc pomimo luźnych kupek i mniejszego apetytu nie schudł -w ciągu 2 tyg 500 g :) Mój to teraz dziwnie w nocy je tylko 10 minut i mu starcza- może dlatego że leci mu dużo....nie wiem. Znowu coś doktor bąknęła że ma przepuklinę jak się napnie- i powinna sama przejść -tylko trzeba jak najczęściej na brzuchu kłaść. Szczepienie za 2 tyg -jutro usg brzusia i bioderek. Dziś sie wściekłam na mojego prosiłam rano żeby wyjechal mi samochodem z garażu(bo wąsko jak cholera) a on zapomniał oczywiście.....dzwonie do niego a on kpiącym głosem co ja sieje panikę przecież nic się nie stało!!!!nosz kuuuuuu.......rde bela....mam dziecko postawić na podłodze i wyjechać autem żeby oddychało spalinami tak?bo włożyć fotelika nie da rady na naszym miejscu postojowym.nie wspominając o tym żeMały drze się w niebogłosy zanim nie ruszymy autem.....On jak przebiera małego ciągłe:a podaj...a gdzie jest?a pomóż...ciekawe cholera jakby on musiał sam się wybrać gdzieś.....ale ok jak tak chce to ok jeszcze ta ironia ......no nie wiem o co ci chodzi?-ehhhhhhhh Tak masaż ten jest ogólnie stymulująco relaksacyjny-stosuje się go dla dzieci z różnymi zaburzeniami,nieprawidłowym napięciem mięśniowym jak i u dzieci zdrowych aby pobudzić zmysły....a przy tym bliski kontakt z mamusią:) mój Malutki często drży....jeszcze to napięcie mięśniowe nie jest prawidłowe więc sobie go masuje....-uwielbia byle by nie na długo!!!! uczulenia-krostki:dziewczyny dziś było 6 ro 6-tygodniowych maleństw i wszystkie miały kaszkę,wysypkę na buzi- wszystkie-to jakaś plaga!!!!!może od konserwantów zawartych w żywności..... oliwka Johanson baby tez miałam uczulenie po niej -fajna konsystencja w żelu ale potem niestety wysypka......najlepsza bambino.....źle się wchlania- brudzi ubranka ale najlepsza chyba z dostępnych na rynku.....a swoją droga jak kąpiecie w oilatum po co smarujecie oliwką? ale dziś dzień masakra:( doła złapałam....nie mam jeszcze nic na chrzest jutro jeszcze oblecę sklepy......w ogóle jakoś ogarnąć się nie mogę!!!!!ostatnio:( Graga dziś odstawiam produkty mleczne -zobaczę może i u mnie pomoże.... kupiłam kawalek szarlotki-robię inkę(bez mleka:() -zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marla bo chyba mnie cos ominelo, dlaczego nabial odstawiasz? u mnie kuba dzis ma tez rzadkie kupki, ale oby tylko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa bo mój ostatnio rzadkie kupki robi:( niby nic szczególnego.....wczoraj gadałam z Gragą na fb i porównałam objawy u jej małego i mojego- zobaczę jaka będzie reakcja..... a i napiszcie mi czy wasze Maleństwa już odwzajemniają wasz uśmiech ?mój bardzo poważny -choć agugać zaczyna już..... czasami zdarzy się grymas na twarzy -to znak że zaraz się uleje....a ulewa się strasznie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 dzień....uffff Nocka - połowa nieprzespana - mój w pewnej chwili zapytał "Ty, a może jej zęby już idą", zawsze staramy się jakimś absurdem rozładować sytuację, po czym wstał i powiedzial że idzie kupić wielką butlę koziego tłustego mleka które może nasyci dziecko na długo..... Pierwszy spacer zaliczony. Mała była zszokowana słońcem. Nic dziwnego skoro dla niej noc i dzień to to samo.... Potwierdzam w gondoli śpi smacznie, dlatego używamy jej do spania na razie, choc nocki i tak bywają rózne, bo jest ciagle rozregulowana (dziecko, nie gondola) Mnie w szpitalu powiedzieli bym pierwszą kontrole i cytologię zrobiła do 3 mcy po porodzie, szwy są rozpuszczalne, mam tylko kontrolować intensywność krwawień i ich kolor, zapach, takie tam..czyli wszelakie anomalie to do lekarza. Ogólnie cięcie jest chyba ok, choc nie oglądałam się tam jeszcze tylko dotykowo to stwierdzam, nie boli nie ciągnie, nie szczypie, wydaje mi się że wiele się tam nie zmieniło w stosunku do przed, no ale zobaczymy potem w praktyce hehe....jest małe zgrubienie, ale to pewnie to główne cięcie i to się powinno wyrównać, znając naturę cięć i szyć...więc spoko, tyle się słyszy o tych cięciach i traumach po w trakcie gojenia, że dziwię się że tak to wygląda a nie inaczej...ale wierzę że są kobiety którym po prostu się nie poszczęściło i muszą bardziej się nacierpieć przy gojeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulka - dziękuję, jesteśmy umówione na 15 listopada międzi 16 a 17. Zaoszczędziłaś mi 100 zł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To chyba taka moda......na te krostki:) albo jest to związane z faktem że wszelkie uczulenia wykluwają się średnio od 2 m.ż.....troszkę się uspokoiłam jak zobaczyłam inne maluszki.......mój to ma naprawdę mało tej wysypki inne dzieci masakra:( a ja mam wizytę 12 w poniedziałek u gina- nie wyobrażalnie się boję...brrrr:(jak sobie pomyślę że ktoś mi tam znowu będzie .....zaglądał i nie tylko...... a ja pasa nie kupiłam ale używam od początku majtoszki wyszczuplające:) ładnie opinają....-na początku macica się szybciej obkurczała...i musiałam uważać z nimi ale teraz jest oki i nic się nie dzieje.....-mam dwie pary rozmiar L -kosztowały 60 zł.-polecam.......ładnie talię zaznacza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DAN-mos to sie ciesze ze mogłam wam jakos pomóc Marla a jakie to majteczki ? Marysia tez ma malutko tych krosteczków bardziej na jednej stronie buzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marla a jakie objawy prócz rzadkiej kupki? a u gina jak wygląda pierwsze badanie po porodzie? ja dopiero 3 grudnia idę, więc jeszcze sporo czasu. chyba kupię ten gorset, zobaczymy może pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dan mos to sie spotkamy:) Natalie ja tez chyba ten gorset kupie,bo mi raczej zalezy zeby mi walki ze spodni nie wychodzily, a majtki wyszczuplajace mialam nie raz i mi sie zawsze zwijaly wkurza mnie to i szkoda mi kasy na nie...taka mam budowe ciala... Agulka no to poszlo info o bioderkach gdzie to pol kafe spotkamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusia te majtoszki to coś takiego-tylko ze ja kupiłam polski produkt w sklepie,także i cena inna. http://allegro.pl/majtki-wyszczuplajace-bezszwowe-antyrolujace-m-i2746496440.html HMMM na pierwszej wizycie.....to zależny-na pewno badanie na fotelu.....pobieranie cytologii.... rozmowa nt samopoczucia po porodzie......:) i ewentualnie wybór antykoncepcji.....to wszystko zależy od lekarza.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewzyny moje dziecie okolo 3kg wazy ,jutro bede wiedziec wiec pewnie w dadach 2 sie utopi a sa tez dady 1?jak go przebieralam poraz pierwszy w szpitalu to mial zalozone wlasnie Dady i byly ok rozmiarowo ale nie wiem jakie to bylo,patrzac na wagi waszych dzieci to moje sie w 2ce utopi,a jesli sa 1 ki to opaca sie je kupowac czy na tym etapie pampersy porownywalnie wychodza? a te Dady 2 to od ilu kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam babydream fun&fit 1 z rossmanna - na początku były za duże i zasikiwał ubranka. Dostaliśmy pampersy 1 i były o wiele mniejsze więc je stosowaliśmy. Teraz znowu stosujemy te z rossmanna i są już ok. Kosztują 11,99 za 30 sztuk. Mam jeszcze kilka opakowań więc je dokończę ale jeszcze nie wiem jakie potem. Jakie wychodzą najtaniej? xxxxxxx Patrzyłam jeszcze raz na to rozcięcie. Od zewnątrz jest jakby nie do końca zszyte. Mąż mnie musi obejrzeć bo ja sama już nie wiem co o tym myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milucha kup se pampersy oryginalne "2" bo są takiej samej wielkości jak te dada "1", a czasami sa promocje to i w takiej samej cenie wychodza... nie wiem jak inne z rosmana rozmiarowo wychodza, ale te wiem bo mialam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszecie o tych usg. A ja nawet umówić się nie mogę na nfz. Dostałam skierowanie od pediatry, z nim miałam pójść do ortopedy, który skierowałby na usg. Chciałam się umówić do tego ortopedy a w przychodni mi mówią, że tym u nich się zajmuje chirurg. Więc skierowanie mam złe i nie przyjmą dziecka! No i muszę pójść poprawić skierowanie i dopiero do chirurga a potem na usg.... Jakaś paranoja - też tak macie? No i nic dziwnego, że nfz nie ma kasy jak płaci za niepotrzebne wizyty. Umówiłam się prywatnie na usg -110 zł. Przynajmniej mam blisko i nie muszę chodzić do 3 przychodni żeby to załatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my juz po spacerku .. lekcje z malym zrobilam .. Magda dalej spi .. pewnie sie obudzi dopiero jak Julka bedzie leciala ;) a ja przeczytalam co bedzie w nastepnych odcinkach i sie zdenerwowalam hehe po co to czytac ;) Monis mi po pierwszym dziecki tez puscil szew ale teraz wogole juz tego nie widac Ale problem widze jest z zapisaniem na te usg bioderek ... co za glupota z tymi limitami ... Mowicie dziewczyny ze te pampersy Dada sa dobre?? kurcze Maciowi kupowalam tylko pampersy, Madzi teraz tez ale moze sprobuje skoro mowicie ze sa dobre ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monis jak kompletnie nie mam pojecia jak z tym usg jest bo na szczescie ide do mamy do szpitala i tam jej zrobia ale widze ze cyrki siwata z tym sa ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viviii no to super, że możesz to inaczej zorganizować. Ja przez wiele lat tylko prywatnie się leczyłam i odzwyczaiłam od tego bałaganu w nfz. Ale teraz mąż ma ograniczony pakiet i nie wszystko mamy za darmo. Ortopeda jest w pakiecie więc też już Tadeuszka umówiłam no ale za usg muszę zapłacić. Ale też robię w medicover - przynajmniej wszystko w jednym miejscu i blisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monis to i tak dobrze ze za konsultacje nie musisz placic:) a powiedzcie mi te wieksze rosmanowskie pampki po ile sa i ile ich jest w paczce? u mnie rosmana nie ma w miescie, wiec jak bym w katowicach byla to przy okazji kupie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monis a gdzie indziej nie możesz zadzwonić? dziwne, że chirurg bada :/ hehe, ja też julkę oglądam - już chyba bardziej z przyzwyczajenia :) Vivii spróbuj te dady, mi się podobają. jedyne które mi nie przeciekają. Marla fajna ta stronka z dzieciowo mi, właśnie sobie przeglądam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalie to najbliższa placówka. Inne, które znajduje są bardzo daleko a nie będę ciągnęła dziecka autobusem na drugi koniec warszawy. A w prywatnych placówkach w najbliższych dzielnicach, które mają umowę z nfz nie ma specjalistów. Też mnie to dziwi bo przecież ortopeda jest od kości i stawów a chirurg od tkanek miękkich. Jak pani w rejestracji to powiedziałam to się zbulwersowała i powiedziała, że u nich chirurg to bada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam własnie z wywiadówek masakra same zbieranie ...tu komunia tu zielona szkoła... co do tych bioderek to ja miałam skierowanie od rodzinnego do poradni preluksacyjnej a ma być ortopedyczna (mam dowieżć nowe skierowanie) Moniś a badał chirurg ,traumatolog, ortopeda także pewnie musi być chirurg ortopeda W ksiazeczce wynik mam na takiej specjalnej pieczatce i pisze poradnia preluksacyjna ,,,normalnie chore to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diana26 - jak lekarz zalecił Ci stosowanie Espumisanu ? Ile kropel i jak często ? Ile tygodni ma Twoje dziecko. Bo mój dopiero ma 11 dni i już też mu podawałam Espumisan - ale jakoś nie widzę czy działa. Ciągle się pręży i płacze i puszcza bączki. Daje tak mniej więcej 6-8 kropel. 🌼 Mam problem bo Leonek już 3 dzień nie zrobił kupki. Co mam zrobić ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×