Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

Gość asiaz19982
Mamusia my wczoraj mielismy gosci Przyszli o 18 i siedzieli do 23 Myslalam ze wyjde z siebie doslownie Ale robilismy swoje Przed 20 zniknelismy wykapac malego a jak usnal po 21 to podziekowalam i powiedzialam ze mam tyle snu co maly spi i o 22 juz spac poszlam i moj z nimi siedzial Moze sie naucza nastepnym razem Choc jak sie umawialismy to mieli powiedziane zeby wvzesniej bo ja padam po 21 i tak zrobili po swojemu Jedno pewne docenia sen jak sami rodzicami zostana :) a ja przeszczesliwa jestem bo sciagalam pokarm i 60 sciagnelam a zawsze 30 tylko byla :) ale i tak dokarmiamy dwa lub trzy razy dziennie bo az widac po malym ze glodny Czasami ssie nawet swoje niedrapki i serce peka na ten widok :( a teraz zjadl i spi w najlspsze a ja sie relaksuje przy kafe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaz19982
Mamusia my wczoraj mielismy gosci Przyszli o 18 i siedzieli do 23 Myslalam ze wyjde z siebie doslownie Ale robilismy swoje Przed 20 zniknelismy wykapac malego a jak usnal po 21 to podziekowalam i powiedzialam ze mam tyle snu co maly spi i o 22 juz spac poszlam i moj z nimi siedzial Moze sie naucza nastepnym razem Choc jak sie umawialismy to mieli powiedziane zeby wvzesniej bo ja padam po 21 i tak zrobili po swojemu Jedno pewne docenia sen jak sami rodzicami zostana :) a ja przeszczesliwa jestem bo sciagalam pokarm i 60 sciagnelam a zawsze 30 tylko byla :) ale i tak dokarmiamy dwa lub trzy razy dziennie bo az widac po malym ze glodny Czasami ssie nawet swoje niedrapki i serce peka na ten widok :( a teraz zjadl i spi w najlspsze a ja sie relaksuje przy kafe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tusia a masz jakas diete?moze musisz jesc cos bardziej wartosciowego? Jaki stanik nosisz:) Glupie pytanie ale ma znaczenie:) Poczytalam sobie o tej laktacji i oprocz tego ze ziola wstrzymuja laktacje - mieta, szalwia i to co wyzej ale nie pamietam, to znaczenie ma stanik, bo jak sie chce miec mniej pokarmu to nalezy zakladac usztywniane zeby biust nie zwisal, a odwrotnie luzne, by cycki troche zwisaly to wtedy mleko ma gdzie sie gromadzic... Ja dwa dni temu juz stanik sciagnelam bo mam juz ich dosyc i po jakims czasie mleko sie ze mnie strasznie lalo:) Oprocz tego wypilam sobie kiedys karmi - slyszalam ze tez wspomaga laktacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiaz ja tylko raz wysiedzialam z goscmi do 11 z grzecznisci i powiedzialam nigdy wiecej maly przeglodzony nie wykapany w nocy nie chcial spac bo go na rekach caly wieczor nosili to i spal smacznie bo lubi.. Albo wychodze i mowie ze sory ale maly wazniejszy albo wywalam cyca i karmie przy innych niech oni sie krepuja ... A jak kupacza przy nich przebieram to wszyscy uciekaja hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. jak was czytam, że na piersi wasze maluszki tyle śpią, to zastanawiam się co z moim Kubą jest nie tak, bo w nocy pobudki co 2-3 godziny.. zeby jeszcze mało przybierał, to bym pomyślała, że to pokarm mam małowartościowy.. taki typ chyba - wiecznie głodny.. już mam plan, żeby na noc dać butlę, a z drugiej strony mam wyrzuty sumienia, ze chcę mu dać sztuczne mleko.. Graga dużo zdrówka - co do okresu, to ja 6 tygodni po i nic nie mam jeszcze. ale oby nie przyszedł za prędko. tusia, Adza - fajnie, że się odezwałyście! SwinkaPiggy jej ale długo już po terminie.. trzymam kciuki za jak najszybsze rozwiązanie, najlepiej dzisiaj! :) co do kup to u mnie dzisiaj Kuba dał czadu podczas zmiany pieluchy zasr..ł się kompletnie i wszystko dookoła. zresztą wasze maluszki przy podnoszeniu nóg przy zmianie pieluszki też tyle bąków puszczają?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalie mateuszek puszcza a jak zacznie kupe to ja wlasnie podnaszac nozki mu pomagam zeby sobie poprykal.. A i w nocy tez jak widze ze sie prezy podnosze szpyrki i latwiej powietrze przechodzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
graga no ja nosze staniki laktacyjne,sa nawet troche luzne,zadnych usztywnianych nie zakładam,bo piersi mnie w takich bola...ale własnie nie wiem czy stres mi to mleczko zabiera..ostatnio tyle sie działo i corcia w szpitalu była..wiadomo z trójka dzieci łatwo nie jest i nie idzie sie nie stresowac,ostatnio troszke choruja,gdzie nigdy sie to nie zdarzało tak czesto...mysle ze to przedszkole malej tak działa...ehhh...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tusia a co twojej córci było? no stres tez robi swoje, nic na to sie nie poradzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tusia co z córcią? wiecie co.. o 19 dałam cyca.. jadł 20 minut, za 15 minut kąpaliśmy.. po 20 położony do łóżeczka, znowu ryk - głodny.. dałam nan 60ml - zjadł i mało i jeszcze cyc na 20 minut.. ja chyba jakiegoś głodomora mam w domu.. diankarina to u Ciebie mimo że na sztucznym tylko śpi 3 godziny? chyba to zależy od dziecka, że tak dużo przesypia. ale ja mój się obudzi za 3 godziny po takim obżarstwie, to padnę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie kolezanki :) Natalka ja tez mam znowu dzisiaj problem z tym ze Magda sie nie moze najesc... a dzisiaj przeszla sama siebie... zjadla z jednego cyca z drugiego i dalej glodna zrobilam jej 60 mleka a ona dalej glodna zrobilam drugie 60 i dopiero sie uspokoila i nawet sie usmiechnela do mnie heh chyba mi chciala podziekowac ze w koncu sie jej dalam najesc bo ja ja tak chce tylko cycem karmic i przystawiam przystawiam a ona biedna taka glodna byla ... wogole dzisiaj mi sie przewrocila z brzucha na plecy hehe silna dziewczyna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie kolezanki :) Natalka ja tez mam znowu dzisiaj problem z tym ze Magda sie nie moze najesc... a dzisiaj przeszla sama siebie... zjadla z jednego cyca z drugiego i dalej glodna zrobilam jej 60 mleka a ona dalej glodna zrobilam drugie 60 i dopiero sie uspokoila i nawet sie usmiechnela do mnie heh chyba mi chciala podziekowac ze w koncu sie jej dalam najesc bo ja ja tak chce tylko cycem karmic i przystawiam przystawiam a ona biedna taka glodna byla ... wogole dzisiaj mi sie przewrocila z brzucha na plecy hehe silna dziewczyna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała jakiegos wirusa z przedszkola przyniosła,wymiotowała wszystkim...na szczescie juz po...moj P był z nia w szpitalu 4dni..a ja z chłopcami w domu,takze 4dni non stop w stresie...jeszcze tego brakowało,ze mały mi sie nie najada i cos czuje ze trace pokarm,a ilehwbardzo tego nie chce...zobaczymy jak tam dzisiejsza noc,jesli bedzie tak jak ostatnio to jutro dylam po mleko i chociaz na noc mu dam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vivii no to pieknie Madzia rzeczywiscie silna :) moj maluch glowe coraz sztywnoej trzyma i lubi jak sie go nosi na prosto na lezaco nie zabardzo.. Ogolnie na pleckach nie za bardzo noi czkawka go lapie szybko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vivii a to łakomczuch z Twojej Madzi :) widzę, że nie tylko u mnie mleka za mało. w sumie nasze 6 tygodniowe maleństwa, to ile powinny około na jeden raz wypić? Tusia to dobrze, że już lepiej, współczuje bardzo. Może daj na noc butli, stresu może ciut mniej będzie i mleczko wróci. Ja też bardzo nie chcę dokarmiać, ale czasem chyba trzeba.. Rzodkiewa u mnie też mocno trzyma już główkę, w brzuszka na plecki to rzadko się uda mojemu malcowi. ogólnie u mnie usypianie to wygląda tak, ze daje smoczek i do tego włączam mp3 z suszarką która trwa 30 minut. i to ostatnio najlepszy motyw. a bujaczek się tak spodobałz wibracjami, że teraz strach żeby w łóżeczku zasnął, bo przecież nie wibruje i nie kołysze :) dobrej nocki i do jutra! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co to taka cisza? myslalam ze pogoda dzisiaj ładniejsza bedzie - jednak zaczelo cos kropic i musielismy autem jechac... ale z tego co wczoraj patrzyłam na pogode to do konca tygodnia bedzie ładnie i słonecznie:) zapraszam na kawe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cisza bo pewnie sniadanko wszyscy jedzą :) U nas dzis połozna ma pryzjsc wiec troche chate ogarniam,to posciele pozmienialam,podłogi umyłam. Mam pytanie bo pisałyscie o oliwce Johnsona ze uczula o kremie bambino że tłusty,wiec w końcu czym smarujecie ciałko maluszka?U nas suche tlko stópki i dłonie reszta oki. Jakos mam uraz do tej wszechobecnej chemii tak jak wyczytałam ze w Oilatum jest 63% parafiny i dla dziecka bez problemów skórnych typu atopowe to wcale tych oilatów stosowac nie trzeba ja mialam próbki emolium -aptekarka mowi ze bardzo uczula po dłuzszym stosowaniu,kupilam dzidziuś z polleny nie wiem ,zobaczę.Tak samo jak szukam płynu/proszku do prania. Lovela niby oki ale jakies szorstkie ubranka i pieluchy. Mam płyn dzidzius do prania,zaraz rozpakuje pranie z pralki to jak wyschnie to dam znaka czy warte coś to to :):):) Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macro moj Wiktor urodził sie z rumieniem noworodkowym wiec ja tam od urodzenia stosuje kosmetyki z oilatum,ale wiem ze kosmetyki z nivea tez sa dobre i z pantena,a proszek stosuje z jelp,na razie nie narzekam...my tez po sniadanku,dfzis mały chyba z 6razy sie budził....juz mojego wysłałam po nan,teraz spijam inke i walcze z cycem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie też jestem ciekawa czym traktujecie dzieci z kosmetycznego punktu widzenia. Ja poki co myję małą pod kranem samą wodą główkę i ciałko, a co 3 dzień mydełkiem w płynie dla niemowlaków Nivea, ze względu na pępek, ale dzisiaj po wizycie u lekarki robię kąpiel w wanience, bo potwierdzila ze pepek zaleczony (odpadl 3 dni temu) i mozna moczyc....Doraźnie stosuję krem na odparzenia gdy widzę że pupa bardzo zaczerwieniona, ale mam wersję kremu lekkiego na to. A poza tym nic, kupiłam oliwkę Johnosna ale tak samo nie użyłam jej gdy przeczytalam że to nic dobrego.... Na razie skóra jest ładna, jedynie łuszczy się na stopach i dłoniach, ale podobno to też norma bo traci tę urodzeniową, na brzuchu się łuszczyła troszkę ale widzę że już ładna skóra jest.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macro ja używam loveli ale daje tez płyn do płukania softlan sensitive i ubranka nie są szorstkie:) ja co drugie kąpanie myje małego mydełkiem i oliwkuje oliwką bambino żeby się troche pomasować:) a co drugie kąpie w emolium:) Tusia jak sie myśli o wodzie to czasami chce się siku :) więc ty myśl tylko o mleku :D będziesz go miała tyle że hej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj wczoraj to miałam już dość...Jednak wieczorni goście tak jak piszecie - to nie fajnie. Kurczę, a przyjechało więcej osób niż zapowiadało się. Mały nie dał rady zasnąć, ja ciągle z nim w pokoju a to na cycku a to w wózku. Aż wydarłam się na Mojego za tak późnych gości, sami mają dzieci (większe) to chyba pamiętają,ze i człowiek zmęczony. Jak już zaczęłam ostro ziewać to się rozeszli...A najlepsze rady wszystkich,że za ciepło,że źle ubrany,że czemu tak często karmię i wiele innych...Widzę,że nie tylko u mnie tak :P xxxxx Dziewczyny, też mam problem z karmieniem :( Maluch zje z dwóch cycek, a za pół - do godziny czasu wrzeszczy i znów szuka cycka, nawet jak dam smoczka to i tak wypluje. No i tak pół godziny próbuję go uśpić czy sprawić by nie płakał,a i tak nic. No i jak zrobię 60ml to zje wszystko i zadowolony, a wczoraj w dzień zjadł 90ml... po opróżnieniu dwóch cycków. A co najdziwniejsze, jak je to az mleko z cycek wylewa się. Czyli jest,nie to,że go nie ma. Niby położna mówiła,że to normalne,że mu brakuje i często przystawiać do cycka,ale musiałabym non stop siedzieć z nim i nie ruszać się :P Mam nadzieję,że wkoncu będzie mu wystarczać. !!!! xxxxx Nocki ciut lepsze - nie przechwalić, bo wstaje co 3 godziny - wkońcu udało się przestawić,że noc to trzeba spać i w nocy z jedzeniem jakoś ok. Często przysypia i go odkładam. Ale w dzień to maraton z cyckami... xxxxx Tusia, dużo zdrówka dla córci. Graga a ty jak tam ze zdrówkiem ??? xxxx Kochane co to dzieciaczki nie śpią i najeść się nie mogą - damy radę :D My kobietki stworzone do tego :) xxxx nata_lie u nas suszarka działa kojąco na ból brzuszka, po 17 zazwyczaj go boli, ciut nie kolka i wtedy grzeję brzuszek suszarką i jest totalny odlot :) xxxx U nas słoneczko dziś - około 13.30 polecę na spacerek, obiecałam córci ,że zajdziemy do niej do szkoły jak będzie kończyć lekcje. Póki co w piżamie siedzę w łóżku, pow ielkich bojach z cyckami - wkońcu Filip zasnął, ale czy najadł się - sama nie wiem. Fakt, mm nie dałam jak na razie od nocki. xxxx Macro ja mam Dzidziusia - chodzi mi o płyn do prania i płukania, na razie jest ok, nie ma co narzekać :) Mam też Lovelę proszek do prania i piorę na zmianę, nic maluszkowi nie dzieje się. A wiadomo w domu suszone ciuszki bardziej sztywne są, niż suszone na dworze, tak u mnie jest. Ale po uprasowaniu jest ok :D Co do kąpieli i smarowania - u mnie ja kąpię w płynie Bobini rumiankowym, a smaruję oliwką Bambino. Mam emulsję do kąpieli Emolium ( córka używa bo ma suchą skórę, alergiczną) więc jak będzie potrzeba użyję :) Do pupy bepanthen i linomag - też na zmianę w razie potrzeby. A awaryjnie sudocrem stoi :) xxxxx Mój maluszek tez ma ten trądzik noworodkowy - co robicie żeby się go pozbyć ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia ja juz troche lepiej, ale w nocy najgorzej - gardlo boli... umawialam sie dzisiaj do pediatry na wizyte i sie mnie pyta czy maly zdrowy a ja jej na to ze on tak ale ja nie koniecznie:) a jak masz ten linomag i bepanthen to powiedz mi czy smarujesz po każdej zmianie pieluszki pupe Filipowi? czy wystarczy ze przetrzesz chusteczką mokrą? ja z przyzwyczajenia smaruje, bo mam wrazenie ze jak nie posmaruje to mu sie odparzenie zrobi :) ale bepanthen mi sie konczy i bedzie trzeba nowy kupic, a wiadomo ze nie jest tani :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie po każdej zmianie, bo chcę żeby pupa odpoczywała też. A pupę myję chusteczkami a jak kupę zrobi to zawsze woda z płynem do kąpieli :P i wtedy po każdej kupie smaruję którymś kremem. I na razie jest ok. Gorzej z tymi wypryskami na buźce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja po kupie zawsze małą pod kran i wodą traktuję, kropelkę rozcieńczonej mydła Saugelli, której używali w szpitalu do mycia... potem osuszam dobrze i pielucha. Jak siku to idzie w ruch chusteczka... no i krem co jakis czas, nie za każdym, w awarii bardziej, podobno tylko zatyka pory i trzeba stosować gdy zacznie się coś dziac, a tak to wietrzyć.... na razie to się sprawdza.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie miałam jak juz pisac a teraz znowu cyc to mam chwilke. my kapiemy co 2 dni w w emolium i smaruje malego kremem emolium - polozna mowila mi ze ma byc nawilzajacy a nie natluszczajacy. krem cetaphil tez jest super - sama uzywam od lat i dla dzieciaczkow tez mozna. oliwki ponoc zapychaja pory. a tak to myjemy wacikami z woda przegotowana i mydelkiem bambino. mamusia u nas tradzik nadal jest - niekedy mniejszy, ale teraz przeszlo na szyjke :/ nie robimy nic procz emolium do buzki krem. prosszek mam lovela - nie uczula ale nic nie pachnie. jelp kurcze drogi.. od kiedy beziecie praly z waszymi rzeczami np w sensitive??? prasujecie jeszcze na lewej stronie ciuszki??? bo ja tylko juz na prawej. jak szybko idzie :)) moj kuba spal wczoraj 4 godziny po maratonie jedzenia.. a brzuszek zawsze boli go rano o 7 i wtedy baczkow nie moze puszczac :/ aa ja sudo krem przy kazdej zmianie pieluszki. a bephanten na noc, jak sa dluzsze przerwy w przebieraniu. graga jak zdrowko? a cos chmury sie zbieraja, od was chyba :))) dobra mykam na spacerek, maly juz chyba koncy jesc :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja prać na pewno będę jeszcze długo w proszku/płynie dla dzieci. Jakoś tak wolę nie razem takich malutkich rzeczy prać. xx Słuchajcie,któraś pytała o maść na bliznę po cc, nie wiem czy poruszałyście ten temat, mi mówili w szpitalu,że maść z cebuli ???!!! Normalnie nie wiem, ale wiem,że niedługo przejdę się popytać w aptece co i jak :) xxxxx Mój maluszek dziś 4 tygodnie, a nadal taki mały :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×