Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

liska25

Polmedowe ciężarówki:)

Polecane posty

Czekająca powodzenia na poniedziałkowej wizycie. Ja mam w środę, więc trzymam kciuki za nas obie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heloł, Irewen :*:) Szczęściara kiedy masz dokladnie wizytę u dr Gajek? Czekająca, Lena nie ma się co martwić, będzie przecież dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, Wizyte mam 10 lipca, mialo być 4 tyg od poprzedniej, a my z tego wszystkiego zapisalismy sie za 3 tyg. :-) nie wiem jak to się stało :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aa to ja mam wcześniej bo 4 lipca. A powiem Ci że o wiele fajnej się czeka 3 tygodnie niz4 bo wtedy już strasznie się dluzy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki jestem!!! Fakt nie zdazylam dojechac do POlmedu i zaczac kolejne leczeniem udalo sie naturalnie, ale moge tutaj z Wami czasem popisac??? jednak z Polmedem bylam zwiazana pare miesiecy:))) Jak myslicie ,bylam na wizycie raz ,slyszalam bijace serduszko, kolejna wizyte zaproponowala mi przyjsc za 4-5 tyg od razu juz na badanie przeziernosci karkowej, wczesniej oczywiscie zrobic kilka badan, nie sadzicie,ze troche dlugo??????? Jaki odstep czasowy mialyscie miedzy 1 a 2 wizyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Kamkrzem,no co to za pytanie...pewnie,że zostajesz z nami:) jesli chodzi o wizyty to ja na początku chodziłam co 2 tygodnie i to było jeszcze w Polmedzie,tak było do końca 1 trymestru;potem jak się przeniosłam do innej klinki to chodziłam i chodze średnio co 3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Sylwia, może to głupie pytanie, ale w POLMEDZIE nic nie mówili że zmieniasz klinikę? Ja myślałam, że ewentualnie bedę chodzić do nich i od czasu do czasu do gin., którego poleciły mi znajome u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekająca,wiesz ja powiedziałam wprost,że chciałabym mieć lekarza ,który w szpitalu pracuje i że wracam do swojej pani doktor do której chodziłam przed ciążą.Powiem Ci ,że było mi bardzo smutno... Wiem też ,że zrozumieli moje intencje i nie mieli pretensji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) mam pytanko bo trochę się już tym martwię:( do kiedy bolał Was brzuch w ciąży bo już mnie mniej boli, ale nadal "czy to jest normalne i czy przez całą ciąże jest ból bo macica się rozciąga". Jak się szuka cokolwiek w necie to, aż strach czytać:( Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Kamkrzem rozgość się:) Ty jesteś w naturalnej ciąży i myślę, że częstotliość wizyt zwlaszcza początkowych będzie się różnić. Częstsze wizyty po IVF maja na pewno na celu sprawdzenie stanu jajników po stymulacji, ilości plynów itd. Ja już dokładnie nie pamiętam, ale coś mi się kojarzy, że ja czekałam 3 tygodnie. Ale znajome w naturalnych ciążach na początku miały na pewno mniej wizyt niż ja. czekająca_79 Ja jestem zdania, że Polmed to klinika leczenia niepłodności, a jak już nam się udaje, to trzeba zwolnić miejsca kolejnym parom w klinice:) kalinka to różnie bywa, czasami bból przechodzi po pierwszym trymestrze, czasami trwa całą ciąże, to jeszcze zależy jakie bóle, u mnie te małpowe zakończyły się koło 14tc, a rozciąganie macicy czułam chyba do momentu wyczucia ruchów dziewczyn. Teraz już nic nie boli, poza dziwnym uczuciem przy skurczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia też mam zamiar zrobić tak jak Ty. Teraz jeszcze raz moze dwa razy do dr. S pojechać no i 4.07 do dr. Elias na badanie miedzy 11 a13 t.c. a potem znaleźć kogoś bliżej najlepiej w Opolu bo tam mam zamiar rodzić. Na razie nie mam pojęcia kogo bo to dwóch byłych lekarzy nie mam zamiaru wracać. Kompletnie nie mam do nich zaufania. Dziewczynki pytanko do Was: Kiedy zaczęłyście robić zakupy dla maleństwa? Wszystko tyle kosztuje że wolałabym stopniowo to robić. No i czy któraś z Was ma sporządzoną listę koniecznych rzeczy?? Na razie tylko tak w celu zapoznania się i oswojenia ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelka,dobrze się rozejrzyj za lekarzem,bo w naszym przypadku musimy mieć kogo kto będzie odbierał telefony i będzie się interesował nami;my to jednak nie takie zwykłe przypadki i choć ciąża może przebiegać bez komplikacji to roztoczona przez lekarza opieka daje nam poczucie bezpieczeństwa i spokoju psychicznego. Jeśli chodzi o zakupy to ja zaczęłam zaraz po połówkowym i tak naprawde do dnia dzisiejszego zgromadziłam juz większość potrzebnych rzeczy.Zostały naprawde drobne zakupy art.higienicznych i jakies pojedyńcze ciuszki. Pamiętam ,że Szczęściara wrzucała tu linka do takowej listy,zaraz poszukam i Ci podeślę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam: Przypadkowo znalazłam fajną strone gdzie pisze o wyprawce dla malucha, może ktos skorzysta z tej listy, ale jest dość sensowna: NazwaOpis/uwagiilość UBRANKA ŚpioszkiBawełniane, najlepiej zapinane na zatrzaski w kroczku, co ułatwia szybkie, a częste w tym czasie przewijanie.4-6 szt. Kaftanikibawełniane, z długim rękawkiem.3-5 szt. PółśpioszkiBawełniane, najlepiej na bezuciskowym pasie/gumeczce.2-4 szt. Body z krótkim rękawkiem Bawełniane, zapinane na napki.2 szt. Body z długim rękawemBawełniane, zapinane na napki.2-4 szt. Body zapinane z boczku tzw. Kopertowe.2-4 szt. Koszulki pod kaftanikNajlepiej wiązane z boczku3-5 szt. Pajacyki2-3 szt. bawełniane oraz 2 szt. cieplejsze.3-4 szt. Bawełniane koszulki bez rękawkówna ramiączkach, do zakładania pod pajacyk.2 szt. Czapeczki bawełniane 2-3 szt. czapeczek wiązanych pod bródką i 2-3 szt. czapeczek ubieranych po kąpieli maluszka.3-5 szt. SkarpetkiBawełniane lub frotte.3 pary Rękawiczki „niedrapkiNiezbędne już w szpitalu.2-3 pary Gruba czapka, szaliczek i rękawiczkiDla maluszków urodzonych w chłodniejszych miesiącach.1 kpl. Kombinezon śpiwórDla maluszków urodzonych w chłodniejszych miesiącach.1 szt. CzapeczkaGrubsza czapka na spacery w chłodniejsze dni.1-2 szt. Sweterek lub bluza Na spacery w chłodniejsze dni.1-2 szt. SpodenkiNa spacery w chłodniejsze dni.1-2 szt. KOSMETYKI Mydełko dla niemowląt Np. Bambino, Nivea Baby, Kajtek.1-2 szt Puder do ciałaNajlepiej hipoalegriczny1 op. Krem przeciw odparzeniom Sudocrem, Nivea Baby, 1 op. Spirytus do przemywania pępka lub gaziki np. Leko).Można używać jednorazowych gazików nasączonych alkoholem.1op. OliwkaNp. Bambino, Nivea Baby, itp.1 op. Chusteczki pielęgnacyjne Np. Bambino, Nivea Baby, Pampers, itp. 1 op Pieluchy jednorazowe w rozmiarze New BornBella Happy, Pampers lub inne1-2 op. Jałowe gazikiDo przemywania buźki, oczu itp.3-4 op. HIGIENA Sól fizjologiczna Do przemywania oczu lub czyszczenia noska.1 op. Szczoteczka do włosów Ze sztucznym włosiem, ale nie bardzo twarda, np. w zestawie z grzebykiem.1 szt. Gumowa gruszka lub aspirator do noska Gruszka z miękkimi końcówkami, najlepiej wymiennymi 2 rodzajami.1 szt. Małe nożyczki z okrągłymi końcówkami Przydatne już w szpitalu, mogą być w zestawie z obcinaczkiami itp.1 szt. Patyczki higieniczne Np. z ogranicznikiem ułatwiającym czyszczenie uszu lub noska.1 op. (ok. 100 szt.) Pieluchy tetrowe Niezbędne w wyprawce każdego maluszka.20-35 szt. Pieluchy flaneloweMożesz nimi np. przykryć dziecko w ciepły dzień.2-3 szt. Podkłady do przewijaniaNp. firmy Bella Happy1-2 op. KĄPIEL WanienkaMała lub duża, najlepiej profilowana.1 szt. Termometr do sprawdzania temperatury wodyNajlepszy z czytelną podziałką, pływający w wodzie.1 szt. Ręcznik kąpielowyNajlepiej z kapturkiem2 szt. MyjkaMiękka myjka ułatwiająca mycie maluszka.1-2 szt. Gąbka do myciaFrotka lub inna1 szt. Gąbka do wanienkiDuża gąbka do wyścielenia wanienki.1 szt. Płyn do kąpieliNp. 2 w 1 z oliwką, lub inny1 op. POKÓJ DZIECIĘCY ŁóżeczkoŁóżeczko lub kojec np. z funkcją kołyski lub tradycyjne drewniane1 szt. Materac do łóżeczka Zwykły piankowy lub np. Kokos - Gryka1 szt. PościelZestaw 4-6 elementowy ( ochraniacz, kołderka, podusia, baldachim, przybornik itp.).1 -2 kpl. Stelaż do baldachimuMetalowy stelaż do łóżeczka.1 szt. PrześcieradełkoNp. frotte, najlepiej z gumką. 1-3 szt PrzewijakZe stelażem lub do postawienia na komodzie lub łóżeczku.1 szt. Pokrowiec na przewijakMiękki, np. frotte z gumką 1 - 2szt. Rożek/becikNajlepiej 2 rodzaje usztywniany z kokosem i miękki.1-2 szt. KaruzelkaKaruzelka z pozytywką do łóżeczka1 szt. KocykBawełniany, akrylowy, polarowy lub inny.1-2 szt. POZOSTAŁE PRZEDMIOTY Termometr Do pomiaru temperatury ciała np. elektroniczny lub w smoczku.1 szt. Smoczek uspokajającySylikonowy lub kauczukowy o wybranym kształcie1 -2 szt. Elektroniczna nianiaNp. firmy Avent1 szt. KARMIENIE Butelka 120ml - 150mlDo podawania picia lub karmienia ze smoczkiem o małym przepływie1-2 szt Butelka 250ml - 300mlDo podawania picia lub karmienia ze smoczkiem o małym przepływie1-2 szt. Podgrzewacz do butelekElektryczny np. firmy Canpol do butelek i słoiczków1 szt. Sterylizator do butelekMikrofalowy lub elektroniczny1 szt. Szczotka do czyszczenia butelki i smoczkówNajlepiej zestaw szczotek do czyszczenia butelek i smoczków1 kpl. Termoopakowanie.Styropianowe lub inne1 szt. Poduszka do karmienia piersiąBardzo wygodna1 szt. ŚliniaczkiWiązane lub plastikowe1-3 szt. Pudełko na pokarm w proszkuNa odmierzone wcześniej porcje mleka czy herbatki w proszku. 1 op. Pojemniki na pokarm z piersiNp. VIA firmy Avent z przykrywkami1 kpl. ŁyżeczkaNp. do podawania lekarstw1-2 szt. MAMA Wkładki laktacyjneOpakowania po 30-50 szt, najlepsze z przylepcem2-4 op. Koszula nocna lub piżamaUłatwiająca karmienie piersią.1-3 szt. Biustonosz do karmieniaBiustonosz z odpinaną miseczką.1-2 szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Ewelka ja teżjestes za tym, żeby przez pierwszy trymestr prowadzić ciąże w Polmedzie, a potem już znaleźć ginka, który poprowadzi ją do rozwiązania. Szczęściara zamieściła wyprawkę na 32 stronie, ale jest chyba identyczna jak ta Sylwii:) dziewczyny czy Wam też jest tak gorąco, ja mam takie napady goraca, że masakra, od miesiąca śpię całkiem odkryta, brzuch mam na wierzchu, bo mi się każda bluzka do spania podwija, i dalej mi gorąco, do tego coraz ciężęj mi się w nocy przewrócić na drugi bok, a raczej zaczyna to boleć i się budzę, no i zaczęły mi się nocne eskapady do siusialni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Liska,lekko nie jest,szczególnie kiedy takie temperatury na zewnątrz.Ja też mam problemy ze spaniem,a teraz dodatkowo jeszcze złapałam jakieś świństewko i od 3 dni mam podwyższoną temperaturę:( Mi najbardziej dokucza ból pleców i masakrycznie spuchnięte stopy,które nawet po nocnym odpoczynku wyglądaja jak nadmuchane. Do toalety nie wstaję nocami,ale właasnie wczoraj rozmawiałam z koleżanka i pocieszyła mnie,że jeszcze będę lunatykowac do wc po kilka razy w nocy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie ja tez nie wstawałam od początku ciązy a teraz 1 raz obowiązkowo, a drugi raz też się zdarza i to coraz częściej,a jeszcze wstanie z łóżka z tą wielka poduszką to nielada wyczyn!:) Ostatnio babka w sklepie mi mówiła, że jej mocno stopu puchły w nocy i lekarz nakazał chodzić na lekkim podwyższeniu, a do domu kupić kapcie na koturnie:D:D hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, No niestety zaczęły sie typowe dolegliwości ciążowe. Mnie też boli kregosłup szczególnie jak coś porobie w dzien, a stopy to ja caly czas mam jak balony, ale sie tym nie przejmuje, bo w końcu dzieciaczki kopią jak oszalałe, to jest cudowne uczucie, nie moge się nadziwic jak zaczynaja kopac i to z każdej strony :-) Tylko teraz zebymy sie dowiedzieli już na 100% jaka płeć to będzie super :-) no i oczywiście, żeby były zdrowe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Liska na Ciebie to zawsze można liczyć tak jak piszą dziewczyny:)akurat miałam dzisiaj wizytę jest wszystko jak w najlepszym porządku, nawet maleństwo jest większe niż na ten tydzień, co do bóli to ja tak niestety będę miała bo jestem drobniutka i w ogóle coś nie tyje,ale brzusio powiększony trochę mam:)moja dr. się śmieje, że ja to z tych co w brzuchu tylko tyją:)genetyczne też już robiłam i wszystko oki. Nasze maleństwo to do nieśmiałych nie należy bo fikołki cały czas na usg robi i w ogóle,ale chyba ma to po tatusiu bo mama raczej z tych nieśmiałych:) wiem, że to za wcześnie, ale ja wiem nawet kiedy się budzi bo mam bulgotanie w brzuchu, a jak mówiłam dr. to się śmiała, że mogę to wyczuć, bo w końcu to mój lokator. Jeżeli chodzi o ginekologa to ja byłam na dwóch wizytach w GMW, a już później zaczęłam chodzić do mojej dr. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalinka ja też z tych nienajgrubszych i faktycznie mam tylko brzuch, od tylu nie widać, że jestem w ciąży, no może troszkę nogi mi przytyły, w każdym bądź razie z rozmiary XS wchodzę w S:) A jak Twoje mdłości? czekająca Ty dziś masz wizyte czy coś mi się pokićkało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia ale ze mnie debil:) heh stwierdzilam, ze podobna wyprawka do tej co Szczęściara zamieściła, a to przecież ta sama...... sorki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzisz jak się trzymasz:)a masz dwójkę w brzuszku, bez problemu Ci brzuszek spadnie jeszcze po cesarce i dziewczyny zabiorą na początku.Jeśli chodzi o moje mdłości to jest już lepiej przynajmniej nie trwają cały dzień tak na zmianę rano lub na wieczór i mam już przyjemność zjedzenia:)nawet słodycze jem i lody o 24:) a za słodyczami nie przepadałam dlatego zdziwiłam się, że żaden kilogram do przodu tym bardziej, że jestem w domu. Rozmawiałam ze znajomą dietetyczką to mówiła mi, że normalnie to jak bym nie była w ciąży to mogło by pójść w boczki, ale przy ciąży to dziecko zabiera dużo i idzie do brzuszka przynajmniej powinno tak być prawidłowo.Nie dziwię się, że tobie waga stała w miejscu na początku bo dwie to dopiero zabierają, a później zaczęły rosnąć i to są te twoje dwa szczęścia te kilogramy dodatkowe:)a tak na marginesie to śmiesznie będę wyglądać jak tylko brzuch będę miała, a tu taka drobinka, ale zobaczymy może się rozkręcę hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalinka, to może zaraz Ci przejdą mdłości i będziesz miała spokój, bo to na prawdę nie jest fajne uczucie.. Widzisz ja nie jem wcale dużo, tak jak to się opisuje, że apetyt jest za dwóch itd. Jem tyle co wcześniej, i na wiele rzeczy nie mam ochoty. Oczywiście figura się zmienia, bo jakby nie patrzył to mam 15 kg do przodu. Poszerzyłam się w obwodzie, kurtek nie dopnę, talii nie mam w ogóle, zupełnie inaczej sie wygląda, więc u Ciebie też tak pewnie będzie. No i puchną nogi, ale na to u mnie ma większy wpływ pogoda niż kilogramy:) Wysłałam na maila Wam fotkę jednej mojej córy no i brzuchola:) Zobaczcie co Was czeka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiesz co...od debili się wyzywać;)toż to zwykłe niedopatrzenie;) Wracam z poczty no i śmieję się sama do siebie;widziałam Twoją małą i tak się zastanawiam czy ta pięknota to Majka czy Lenka no i czy u Was nie ma kłótni do kogo bardziej podobna;) Brzucholek też oblukałam i jest słodki:) Ja mam około 12-13 na plusie i powiem Wam,że przytyłam wszędzie;oczywiście w brzuchu najwięcej,ale też w nogach,obwodzie pod biustem no i w tyłku,mam nadzieję,że mi to spadnie po porodzie. Tak sobie oglądąm zdjęcia z poprzednich wakacji no i troszke mi smutno,że teraz to wyglądam jak wieloryb:( Ja już podczas stymulacji wiedziałam,że w ciąży to mi waga będzie szybowała w góre,bo po samej stymulacji zostało mi kilka kg w prezencie.No żebym sie obajadała jak świnka to bym rozumiała takie przyrosty,ale ja jem teraz nawet zdrowiej niż kiedyś,bo pochłaniam spore ilości owoców,fakt słodyczy też sobie nie żałuję ,ale nie jadam ich codziennie...no trudno ,nie ma sie co rozczulać nad sobą,nie moge zapominać,że jestem już po 30 i wiek robi swoje. Jak urodzę to trzeba się będzie ostro wziąść za siebie ,bo do następnego lata to ja chce wyglądać jak dawniej i wbijać się w swoje ciuchy:) Szczęsciaro a widzisz...doczekałaś sie kopniaków:))) Kalinka,ja mam ciągotki do tych samych rzeczy co Ty,Liska zresztą też no i będziemy miały dziewczynki...cśs mi sie zdaje ,że te Twoje upodobania smakowe wskazują ,że zasilisz grono kobitek:) Byłam dziś w tym sklepie na Popowickiej,fajne rzeczy tam mają:)Majątek można tam zostawić:)Skusiłam się na śpiworek do spania quax i 3 maskotki quaxa /owca lenka/;mała będzie miała na półeczce swoją imienniczkę,a na śpiworku wyszyte imie Lenka:) Kupiłam śpiworek,bo dla takiego maleństwa podobno nie jest zbyt bezpiecznie przykrywać go wielką kołdra;mamuśki polecają jakiś kocyk lub właśnie śpiworki,zamówiłam więc sobie jeszcze jeden ze sklepu 4 kids do kompletu pościeli mamas&papas i już mam zamknięty temat pościeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie by było jakby była dziewczynka, ale wszyscy mówią, że chłopak bo ładnie wyglądam tylko moja teściowa uważa inaczej, że dziewuszka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz wyczekać jeszcze te kilka tygodni i wszystko sie wyjaśni:) Mi też przepowiadali chłopca, a jest dziewczynka...hmmm tak przynajmniej mówią lekarze,a pewność 100 % będę miała jak się urodzi;) Najważniejsze ,że wszystko dobrze z maluszkiem i genetyczne wyszło dobrze,teraz odliczaj tygodnie do połówkowego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie Szczęściara przyszła kryska i na Ciebie z kopniakami, a teraz będzie ich tylko więcej i to coraz mocniejsze:) Ja nadal twierdzę, że strasznie śmieszne to uczucie:) Sylwia ja w pierwszym trymestrze slodkiego i mięsa nie tknęłam, za to kiszone i ostre zajadałam, wszyscy mówili, że chłopcy będą, urody też nie straciłam, no może troche pyza jestem i są dwie dziouchy:) Teraz oczywiście dwa snicersy dziennie i lodów kilka:):) Pochwal się jaki śpiworek kupiłaś? Co do podobieństwa to emek stwierdził, po pierwsze, że dziwne te zdjęie, bo mała wygląda jak stary człowiek i w dodatku mężczyzna:) Ale szczerze, to to jest cały on, więc nie mam się co kłócić. Może usta są troszkę moje. I to jest ta na dole, której nie czuję, a ma mieć na imię Maja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz sobie obejrzałam:) Kupiłaś ten większy czy ten mniejszy? Pięęękne są!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będzie śmiesznie jak się Majka chłopcem okaże;) Kupiłam 0-6 msc,bo pózniej zamierzam już kołderką przykrywać;te są akurat "zimowe" z nazwy więc w sam raz na tą pore roku w której urodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzieki za listę i za rady ;) Kalinak z tego co pamietam to Ty jesteś z Opola albo okolic. Moze masz gina godnego polecenia? i Najlepiej jak jeszcze pracowałby na reymonta w położniczym?? Oj też nie mogę doczekać sie kopniaczków ;) Na razie stresuję sie troszkę badaniem (11-13 t.c.) mam u dr. Elias na Kamiennej 4.07 to w sumie za tydzień. Martwie sie i modlę zeby wszystko było w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekająca jak tam po wizycie? Liska mi się wydaje, że wczoraj miała być, ale ręki nie dam sobie odciąć:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×