Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

liska25

Polmedowe ciężarówki:)

Polecane posty

Ewelka nie może być inaczej,na pewno wszystko z dzidzią jest w porządku.Powiem Ci,że ja jestem zadowolona z usg u dr Elias,robiłam i genetyczne i połówkowe i były bardzo dokladne.Dr wszystko szczegółowo omawiała,tłumaczyła,a jak czegoś nie można było obejrzeć na usg to umawiała na dodatkową wizytę w celu weryfikacji. Dziewczyny wiecie co...taka prośba do Was,jak piszecie że idziecie na wizyte to odzywajcie się po niej,bo my się martwimy jak nic nie piszecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, Sylwia, nom będą jaja jak się tak okaże, choć dr F chciał się z emkiem założyć cco do płci, więc nie sądzę, żeby się pomylił:)Jak coś to mam dwa bodziaki od teściowej dla chłopca:) Ja właśnie muszę się jeszcze zastanowić co potrzebuję z kwestii pościelowych, bo poza jednym kompletem normalnej to nie mam nic... Jakoś się zebrać nie mogę do tych zakupów. ewelka na pewno będzie wszystko ok! Lenka tam wczoraj miała mieć, już doczytałam, mam nadzieję, że zaraz się odezwie i ostudzi naszą ciekawość:) A jak u Ciebie? jakieś doelgliwości? ewelka a u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz Liska,ja już zgłupiałam co tak naprawde potrzebne jest a co nie.Byłam nastawiana na zwykłą pościel tzn.kołderka i podusia,a koleżanki podpowiedziały mi,że do 6 msc to one śpiworków używały lub ewentualnie kocyków jeśli dzidziuś się w letnie miesiące urodził,bo kołdra za wielka dla takiego maleństwa. Tak naprawe to każdy ma jakąś swoją opinie na ten temat i trudno tu o jednomyślność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny. Tak wizyta była wczoraj, ale przyjęchałam późno wieczorem i nie miałam już siły odpalić kompa. Wczoraj usłyszałam serduszko mojego maleństwa i mamy już 14 mm:-) Dr powiedział, że wszystko jest ok. Prawidłowo rośniemy. Kolejna wizyta za 2 tygodnie. Termin porodu to początek lutego 2013r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No żeby to było ostatni raz;) Bardzo się cieszę,że z maleństwem wszystko dobrze:)będziesz teraz żyła od wizyty do wizyty,żeby zobaczyć jak maluch rośnie i się zmienia:) A jak samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok. To było ostatni raz. Samopoczucie ok, dużo śpię i staram się jeść dużo owoców i pić soków ze świeżych owoców. Dr kazał mi już brać witaminki i zdecydowałam się na Prenatal ze zwiększoną dawką jodu z uwagi na moją niedoczynność tarczycy. Nie mogę nadal jeść mięsa, ale położna powiedziała że mi wróci smak. Radość ogromna :-) że wszystko idzie ku dobremu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrocławiankaooo
Witajcie Sylwia obiecałam ze się odezwę po wizycie, a że byłam wczoraj to opowiadam a więc jestem bardzo zadowolona. Dr bardzo dokładna, wszystko przebadała. Maluszka oglądała cierpliwie bo bardzo się wiercił i nie bardzo chciał sie dać pomierzyć i zbadać czy wszystko ok , o wszystko wypytała więc jak najbardziej polecam. A samo centrum również przyjemne, dobry sprzęt i wszystko na miejscu. Zastanawiam sie jednak bo napisałaś że na USG genetycznym i połówkowym byłaś u dr Elias. Czyto Twoja Pani dr Ci tak zalecała czy z własnej inicjatywy i ostrożności poszłaś do dr Elias ? Pytam bo i mnie czeka USG genetyczne a moja Pani dr nie wspominała abym miała je zrobić gdzie indziej i jestem umówiona właśnie do niej do Medfeminy. pozdrawiam wszystkie ciężaróweczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Wrocławianko:) Bardzo się ciesze,że jesteś zadowolona i że maluszek ma się dobrze. Już Ci wyjaśniam dlaczego robiłam te badania u dr Elias. Jak miałam robic genetyczne to byłam jeszcze pacjentka Polmedu i tam polecono mi zrobienie tego badania albo u dr Elias albo u dr Fuchsa,wybrałam dr Elias.Pózniej umówiłam się odrazu na połówkowe ,bo nie wpadłam że mogłabym je zrobić właśnie w Medfeminie.Jak się już przeniosłam do Medfeminy to termin połówkowego miałam zaklepany i to własnie dlatego nie zrobiłam w tej klinice.Na połówkowym wyszło mi podejrzenie pępowiny dwunaczyniowej i robiłam drugie połówkowe już u swojej pani dr,potem jeszcze kolejny raz u dr Elias i na końcu w szpitalu na Borowskiej żeby wykluczyć tą nieprawidłowość. Osobiście nie poznałam dr Koniecznej,ale słyszalam dobre opinie na jej temat,poza tym moja pani dr uczulała że gdyby coś się działo teraz niedobrego to mam się umawiać do dr Koniecznej podczas jej urlopu;ja mam bardzo duże zaufanie do swojej ginekolog i wiem,że jak ona kogoś poleca to na pewno nie bez powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrocławiankaooo
a czyli wszystko jasne. Ja mam jeszcze szansę załapać się nas USG genetyczne+test PAPA na NFZ bo mam już 36 lat i właśnie jutro mam dzwonić do dr Koniecznej czy udało sie załatwić bo jest już troszkę późno, wtedy miałabym te badania w szpitalu na Borowskiej a jeśli nie no to u niej. W każdym razie jeszcze raz dziękuje za obszerne informacje i cieszę się że podejrzenie się nie potwierdziło i wszystko z malutką dobrze :) i cały czas zdrówka życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robiłam ten test,ale prywatnie, a potem dr Elias mi zrobiła opis do tego badania i wyliczenia. Fajnie by było gdyby Ci się udało zrobić na Borowskiej.Ja ostatnio miałam tam konsultację w Dziale szybkiej diagnostyki prenatalnej i to pewnie tam byś miała robione te badania.Lekarze bardzo fajni,mi badanie robił dr Woytoń,a konsultacje kardiologiczną dr Kukawczyńska. Uprzedzam tylko,że trzeba swoje odstać;najpierw na izbie przyjęć,potem na oddziale...trzeba sobie zarezerwowac pół dnia,tak od 7:30-14.Ale na pewno warto. Daj znać kiedy bedziesz miała to bedę trzymała kciuki. Dziękuję za życzenia i wzajemnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekająca_79 mi tez wychodzi termin porodu z miesiaczki to 31 styczen a z pierwszego USG 5 luty :) Dzis weszlam w 10-ty tydzien to juz niedlugo moge robic te badanie na przeziernosc karkowa i mam nadzieje,ze wszystko bedzie dobrze i dzidzius sie ladnie rozwija i rosnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekająca_79 Ty tez jestes teraz w 10-ym tygodniu??????? ja mialam ostatnia miesiaczke 24 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczyny ostatnio jak byłam na wizycie to dr dalej mówił o kwasie foliowym. Biorę folik ale chciałabym przejść na inny preparat, który prócz kwasu ma też inne potrzebne składniki. Czy możecie coś mi polecić?? Kalinka dzięki za info ;)) Czekająca bardzo się cieszę ze maleństwo prawidłowo rośnie. Ja już nie mogę doczekać sie do badania genetycznego a jednocześnie troszkę sie boję ale wierzę że wszystko bedzie dobrze ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalinka czy dr Hanna Żwirska - Lembrych pracuje w szpitalu MSWiA?? Jeśli tak to miałam przyjemnosć się z nią poznać ponad dwa lata temu jak miałam robione tam HSG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelka,w pierwszym trymestrze najważniejszy jest kwas foliowy. Folik ma go 0,4 mg,nie wiem jak preparaty witaminowe,w każdym razie to jest dawka jaką powinno sie przyjmować do końca 3 msc. Zapytaj w aptece,to oni sprawdzą na opakowaniu,który zestaw witamin zawiera odpowiednią ilość kwasu foliowego. ja w pierwszym trymestrze nie brałam żadnych witamin,bo miałam dobre wyniki i nie było potrzeby tylko kwas foliowy.Potem wskoczyłam na witaminy prenatal clasic,a teraz biore femibion natal 2.Z tej serii jest też natal 1 dla 1 trymestru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sywia w takim razie poczekam do końca 12 t.c. W sobotę zaczynam 13t.c. więc kupię juz witaminki odpowiednie dla drugiego trymestru ;) Dzieki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, Czekająca super wiadomości:) lenka dziś Twój dzien:) trzymam kciuki i daj znać po wizycie:) Ewelka, na prawdę jak wyniki są ok to nie ma po co się tak spieszyć z witaminkami, ale jak masz się lepiej czuć to bierz:) A trymestr pierwszy kończy się po 13 tc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelka z tego co wiem to ona pracuję na Reymonta, ale czy w MswiA pracowała to nie wiem, ja w Opolu mieszkam niecały rok i się nie orientuje, a byłam u niej dopiero raz bo koleżanka mi ją poleciła, ale jest bardzo dokładna, a co nie zrobiła na tobie dobrego wrażenia jak byłaś na hsg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny a ja odkad sie dowiedzialam,ze jestem w ciazy i po wizycie i usg kupilam sobie pharmaton dla kobiet w ciazy i karmiacych i lykam raz dziennie dodatkowo biore 1x folik. to zle ,ze juz biore te witaminy????? ja dzis sie zaPISALAM na te badanie genetyczne na 12 lipca a potem 25 lipca juz do gina do ktorego bede chodzic przez cala ciąże. Nie widzialam go jeszcze, ale kilka kolezanek mi go polecilo i on tez w szpitalu u mnie przyjmuje i porody odbiera i cesarki robi. myslicie ,ze na kiedy mam zrobic te badania jak cukier tsh itp toksoplazmoza ?? przed wizyta genetyczna czy przed wizyta juz u gina??? bo te genetyczne robie gdzie indziej,bo u niego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaamkrzem, to nie jest tak, że to źle, że się bierze witaminy. Ja po prostu robię tak, że biorę to, co zaleci mi lekarz. A w pierwszym trymestrze jak byłam, lekarz po wynikach moich badań stwierdził, że wszystkie wyniki sa w normie i nie ma sensu faszerować się witaminami. Więc wystarczył tylko folik.. Wiem, że wielu lekarzy tak też uważa. Dziecko wyciąga z mamy witaminy dopiero ok drugiego trymestru, dlatego trzeba się wtedy suplementować. ja po tym pharmatonie wymiotowałam, więc musiałam zmienić na inne. Przeczytaj ulotkę od kiedy jest zalecany. co do badań, to nie dostałaś zaleceń do wykonania od swojego gina? NIe spiesz się tak z ich robieniem, bo każde z nich jest ważne na innym etapie ciąży. Poczekaj co zleci lekarz. A wykonać je zawsze zdążysz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamkrzem jak chcesz zrobić badania to nie przed usg genetycznym,bo to nie ten rodzaj wizyty.Jeśli chcesz pójść przygotowana na wizyte do lekarza prowadzącego i wiedzieć jaki jest obecnie Twój stan zdrowia to zrób takie badania:mocz badanie ogólne /bardzo ważne u kobiet w ciąży/,morfologia,tsh;jak lekarz uzna za konieczne to Cie skieruje na inne badania.W każdym razie te co Ci wymieniłam to powinno się robić raz w miesiącu. Co do tokso to ja nie wiem,bo ja w przygotowaniach do ivf miałam robione i wyszło mi,że miałam już kontakt z tą chorobą także do konca ciąży badać nie muszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny melduję się po wizycie! Wszystko jest ok, serduszko ładnie bije, maleństwo ma 14mm:-) Liska dzięki za kciuki! Czekająca wygląda na to, że nasze dzidzie są identyczne hehe:-) Bardzo się cieszę, że wszystko u Was w jak najlepszym porządku. Ja mam następną wizytę za 3 tyg. Ewelka ja chyba też zdecyduję się na genetyczne u dr Elias. Będę je miała po 20 lipca. Uważam, że jest bardzo dokładna i jestem z niej naprawdę zadowolona. A co do witamin ja już zaopatrzyłam się w Femibion Natal 1 dla kobiet do końca trzeciego trymestru. Zawiera dokładnie taką samą dawkę, co zwykły folik, który łykamy, czyli 0,4 mg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy robiłyście test Pappa? Mi dzisiaj dr powiedziała, że mogę wykonać ten test z badaniem genetycznym i chyba się zdecyduję. Troszkę o tym właśnie poczytałam i z tego, co się dowiedziałam, nie jest inwazyjny, więc czemu nie..Czekająca a Tobie dr wspominał na wizycie o tym? Na kogo się zdecydujesz na usg genetyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia ale Ci dobrze, że juz przechodziłaś toxo, przynajmniej nie musisz uważać tak mocno. Ja nie przechodziłam i badałam już 3 razy w ciąży i teraz mam zrobić kolejny wynik. Lenka super wiadomości!:) Ja nie robiłam pappa, robi sie je z krwi i to w dniu badania genetycznego, po 35rż jest nawet refundacja NFZ na niego, a tak to zalecany jest po 30rż, bądź, gdy wywiad jest obciążony, albo przezierność karkowa wychodzi duża. Nam dr powiedział, że jesteśmy młodzi, a na badaniu nie widzi nic niepokojącego więc nie widzi potrzeby i nie robiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamkrzem wg Dr to 8 tydzień. Przy IVF Dr liczył tygodnie od dnia punkcji + 2 tygodnie. Lena nasze maleństwa faktycznie rosną identycznie. Ja mam wizytę za 2 tygodnie z badaniami /mocz, morfologia i glukoza/. Może wtedy Dr powie. Dziewczyny a to genetyczne to bardzo stresujące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamkrzem wg Dr to 8 tydzień. Przy IVF Dr liczył tygodnie od dnia punkcji + 2 tygodnie. Lena nasze maleństwa faktycznie rosną identycznie. Ja mam wizytę za 2 tygodnie z badaniami /mocz, morfologia i glukoza/. Może wtedy Dr powie. Dziewczyny a to genetyczne to bardzo stresujące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka,bardzo się ciesze ,że maleństwo się rozwija prawidłowo i że wszystko jest dobrze:) Ja miałam genetyczne u dr Elias i zdecydowałam się na test Pappa.Po badaniu usg pojechałam na Weigla,oddałam krew a potem dr Elias sama sobie sprawdziła jaki jest wynik krwii i przygotowała szczegółwe wyliczenia z opisem.Ja właściwie nie miałam jakichś konkretnych wskazań do tego testu,bo usg wyszło dobrze ,ale zrobiłam dla uzyskania większej pewności,że wszystko z maluchem jest dobrze.Fakt,jestem po 30-tce,ale i tak bym ten test zrobiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×