Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Lubliniankaa

Poród w szpitalu na Staszica w Lublinie

Polecane posty

Ja przecierałam pępek wódką zwykła potem spirytusem na receptę ponieważ po tym zasra......octanisepcie mojemu małemu ślimaczył się pępek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super że przynajmniej jedna już ma to za sobą i że tak szybko poszło, oby każdej tak się udało. Teraz wiem , że to dobry szpital który wybrałam , oby tylko nie było tam natłoku w lipcu bo nie chciałabym jecha gdzie indziej rodzic. Gratulacje synka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
dzięki, chyba też zdecyduję sięna spirytus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostecka . . . dobrze by było żeby ci pediatra wypisał receptę na taki spirytusik z rywanolem itp właśnie specjalny do pępka ja zapłaciłam 9 zł za takie coś ,tym octeniseptem to męczyłam się 2 tyg i nie chciał kikut odpaść a spirytusem tym 4 dni po wszystkim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również stawiam na spirytus, ze względu na jego działanie wysuszające. Nie wiecie czy do szpitala trzeba miec ze sobą coś do pępuszka? I kto go pielęgnuje w szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
witam w piekny dzionek :) bylam dzisiaj na ostatnim usg, mała waży już 2,5 kg, leży główką w dół. zakaz jest nadal. tak sobię myślę, że jeśli do końca miesiąca nic się nie zmieni w sprawie zakazów porodów rodzinnych to zacznę się interesować innym szpitalem. co myślicie o kraśnickich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, u nas bylo malowanie dlatego mialam komputer odlaczony. Dziekuje za gratulacje :) KassiaM. ja jestem prawie pewna ze maly nie zarazil sie tym paciorkowcem dlatego ze bralam antybiotyk. Ja tez mialam robione crp i wyszlo 9 a to znaczy ze niskie wiec musial mi pomoc. Malemu wyszlo 1,1 wiec zdrowy. Daj znac jak po wizycie, widze ze u Ciebie wszystko powoli idzie w dobrym kierunku ;) kostecka nie wiem gdzie robia ktg, a rodzilam na dole. Weszlismy w jedne drzwi i zaraz po lewej jest pokoik i tam lezanka to wlasnie tam rodzilam. A i obok lezanki jest kaloryfer - tyle zapamietalam :) Jesli chodzi o pepek to w szpitalu przemywaja go polozne jak przychodza wazyc dzieci, mozna sie przygladac. Oni tam stosuja octenisept i ja tez go kupilam bo takie dostalismy zalecenie. Kosztowal 27 zl. U nas poki co 6 doba i pepek ani mysli odpadac ;) agusia_ok na izbie po porodzie polozne sie smialy ze jestem stworzona do rodzenia ;) Uciekam do malego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
sisia no to w tym miejscu ja mialam robione ktg :) hmm moze spróbuję jak najpoźniej przyjechać to też tam urodzę :D Justa ciuszki do szpitala mam 56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisia25 . . .ja przez ten głupi octenisept męczyłam się z pępkiem 3 tyg ;( ale na szczęście stara metoda spirytusowa nie zawiodła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam kolejne pytania z serii TORBA DO PORODU... Pakowałyście od razu dwa opakowania podkładów poporodowych po 10 szt, czy tylko jedno a drugie dostarczył mąż? Rożek dla bobasa tez ładowac do torby czy będzie potrzebny dopiero do wyjścia? Ile średnio pampersów będziemy potrzebowali? I czy ręcznik dla dzidziusia będzie potrzebny? Jak to jest z majtkami poporodowymi, zakłada się je tylko idąc do ubikacji czy można na dłużej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justaa86 . . . ja miałam od razu 2 opakowania podkładów , ja nie miałam rożka swojego ale to był błąd bo w szpitalu mają beznadziejne więc weź od razu , pampersów weź sobie z 10 sztuk najwyżej Ci mąż doniesie , ręcznik dla dzidziusia nie jest potrzebny bo tam nie kąpią dzieci , majtki poporodowe siatkowe nosisz cały czas dopiero na wyjście zakładasz ewentualnie bawełniane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Położna na szkole rodzenia powiedziała, że jutro wybiera się na rozmowę do tej Pani która o wszystkim decyduje na porodówce (nie pamiętam jak się nazywa) i porozmawia o przywróceniu porodów rodzinnych bo położne skarżą się już na taką sytuacje, a dodatkowo aura na dworze sprzyja. Za tydzień powinnam wiedzieć więcej konkretów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
ja też kontynuuję pakowanie torby :) zdobyłam małe pojemniczki po różnych kosmetykach hakichs tam hotelowych i będę przelewała, żeby nie brać dużych butli. poza tym, miniprodukty faktycznie niezbyt się opłacają. Justa ja jak na razie mam jedną paczkę podkładów, one zajmują bardzo dużo miejsca - mąż najwyzej dowiezie. czy kupujecie sobie nakładki silikonowe na piersi? ja myślałam o tym, żeby się wstrzymać i kupić w razie koniecznośći, ale każdy mi razu od razu je miec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KassiaM.
Hej dziewczyny, nareszcie wiosna:-):-):-):-) wczoraj poszlam z mezem na godzinny spacer, cieplutko i przyjemnie az chce sie zyc:-). My jeszcze 2 w 1, jutro mam tp i ide na ktg do przychodni. Sisia moze to faktycznie dobra sprawa wziac antybiotyk wczesniej, wbrew opiniom lekarzy, Ty masz stres z glowy, kurcze ja bylam juz u 3 roznych lekarzy i kazdy z nich odradza branie antybiotyku wczesniej, nawet nie chcieli slyszec o jakiejkolwiek recepcie, Twoj lekarz niby taki zakecony a jednak recepte wypisal. Wozeczek zamowilas? Do mnie nie dzwonia z rampersa, chociaz zamawialam 23.03, ja tez nie zawracam im glowy bo jeszcze mi nie potrzebny. Jak urodzi sie Juniorunio to będę ich nękać. Dzisiaj ide do rodzinnego zapytac co ze zwolnieniem, mam do jutra, czyli do dnia porodu, nie chce isc na macierzynski, moze uda mi sie wydębic L-4. Biore sie za pranie, grunt to gimnastyka, he he he.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostecka poco Ci te nakładki już teraz? może okazać się że Twoje piersi/sutki świetnie dają sobie radę i zbędny wydatek. A to można dokupić w każdej aptece więc najwyżej mąż skoczy i w 5 minut już będziesz miała :) ja nie kupuje bo, już kilka koleżanek proponowało że mi odsprzeda bo kupiły i leżą nowiutkie za ok 30-40 zł w szufladzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
Gaha dlatego właśnie pytam was o zdanie :) np moja mama, i moja znajoma, która niedawno urodziłą radzą od razu mieć, bo od razu boli. a widziałam w aptece takie za 10 zł więc w sumie nie za duży wydatek, ale szkoda, żeby leżały nieużywane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdules
hej dziewczyny mam pytanie:)dostala nr tel od lekarza na ktg imusze je zrobic w piatek dzien terminu i nie wiem czy tam trzeba jakos wczesniej zadzwonic i umawiaja na konkretna godzine?jak wczesniej to ile wystarczy dzien wczesniej???mam termin na piatek i dalej nic sie nie dzieje juz sie denerwuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostecka ja słyszałam, że te droższe są lepsze bo są mięciutkie i układają się jak sutek przez co dziecko szybciutko się przyzwyczaja, te tańsze są sztywne i gumiaste. Ja nie kupuje :) ilość rzeczy które już zgromadziłam i tak sa przerażające hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KassiaM.
Magdules ja tez dostalam od lekarza numer tel i mialam umowic sie na ktg, termin mam na jutro, dzwonilam do przychodni w poniedzialek i pani bez problemu umowila mnie na czwartek na godz.11. Trzeba tam dzwonic i sie umawiac, a ile wczesniej to nie wiem, zadzwon i dowiedz sie co i jak:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdules
dziekuje ci bardzo :)juz zadzwonilam i umowilam sie tez na 11:)a wiesz dokladnie w ktorym to miejscu?bo jakos nie mam pojecia gdzie to jest a kazal mi najpierw do rejestracji pojsc a tam jakas przychodnia jest czy jak?a moze spotkamy sie razem na porodowce bo mamy bliski termin:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV:
Witajcie! Już jestem, chociaż było to chyba najdłuższe 5 dni w moim ciążowym okresie. Pozwólcie, że doprowadzę się do normalności i później wszystko opiszę. U nas tętno szalało, dostałam sterydy na szybszy rozwój płuc Małej. Poza tym cały czas KTG. Trafiłam na Kraśnickie, bo tu miałam blisko, a nie przypuszczałam, że mnie zostawią. Po prostu pojechałam sprawdzić ruchy i od razu na oddział. Widziałam różne rzeczy. Co chwilę któraś z patologii rodziła. Dziś jedna obudziła nas bo jej wody odeszły. Inna rano miała skurcze i też pojechała rodzić. Mam dużo fajnych informacji od mam które leżały ze mną i urodziły na dniach. Przeszukałam też ich torby żeby wiedzieć co zabrać:) Ogólnie na Kraśnickich zakazów nie ma. Totalny luz blus. Ja jestem bardzo zadowolona z opieki. Położne super, bardzo sympatyczne kobietki. Jedzenie extra, opieka medyczna też super. Gdyby nie to, że mam doktor ze Staszica, powiem szczerze, że zastanawiałabym się nad porodem na Kraśnickich. Jak macie jakieś pytania, piszczcie.... Wiecie, z tego co widziałam, nie taki diabeł straszny i na własnej skórze przekonałam się, że wszystko jest do przeżycia. Dziewczyny po poniedziałkowych cesarkach dziś już brykały po szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
MatkaEv witaj z powrotem :) dobrze, że wszystko ok. ja tez zastanawiam się nad kraśnickimi, jeśli tutaj nie zniosą zakazu. a jak opieka nad noworodkami? równie dobra jak na staszica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matka Ev ja proszę o jakieś info na temat torby, bo nie wiem czy wszystko spakowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KassiaM.
Magdules: ja dokladnie tez nie wiem gdzie to jest bo nigdy tam nie bylam, pani z ktorą rozmawialam tel powiedziala mi ze to na Staszica 14a, budynek poradni przyklinicznej, zamierzam pojsc troche wczesniej i ewentualnie zapytam tego pana co siedzi przy bramie, jak chcesz to napisze Ci jutro jak tam trafic, bo Ty masz na piątek? Matka Ev welcome:-) napisz mi prosze dlaczego pojechalas sprawdzic ruchy dziecka, uwazalas ze malo sie rusza, czy wrecz przeciwnie? Pisalas ze wczesniej nie liczylas ruchow Malej, co zatem Cie zaniepokoilo????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdules
no tak ja mam na piątek, no to byloby super jakbys mi napisala jutro gdzie to i jak tam u ciebie wyjdzie to ktg?:)chyba ze cos do piatku sie rozwiaze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×