Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

przenisolam sie na poczatek listy biorac pod uwage przewidywany termin porodu ;) proponuje kazdej uporzadkowac sie.. to bedziemy wiedziec co i jak :) upsi...........24...........dolnoslaskie............ .2gi malin...28.10.2011 MBlondi........24...........Wrocław................ 2gie dziecko...1.11.2011 ulna.....28 lat.......podkarpackie........3 dziecko 5 tydz.....2.11.2012 mamawikusi......27lat......ślaskie........03.11.2012.. ....2gie dziecko lafarin..............24lata......malopolskie...... ..... .2g i dzidzius Angie..............29 lat.......świętokrzyskie.........1sze dziecko 1111ewa.....28 lat.......podkarpackie.......2gie dziecko... 6.11.2012 Iwona..............28...........mazowieckie............2 dziecko5 tydz dorota.............24...........mazowieckie............ 1 dzidzius Fasolinda.....25......zachodniopom...1sz e dziecko........2.11.2012 (?) doremi-ka.....24.........małopolskie.....1wsze dziecko......16.11.2012 katranka............29lat...........slaskie.....1wsze dz.......22list 2011? AgataHa............23 lata.......dolnośląskie....2 dziecko...13/28 list ...biegaczka........ .............Polska.............2dz iecko...24.11.12 ewela. .............. 33 lata śląskie ..........2 dziecko 14.11.12 wglowiesieniemiesci...26lat...mazowieckie...........1wsza dzidziula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...prenatalne...cos mi mówiła gin...to sa te które po 35 roku sa refundowane tak??? a normalnie kosztują od 200-600zł zagłosowałam na chuste...niech sie dobrze nosi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba, ze masz skierowanie. ja mam. mimo, ze mam 24 lata. dobry lekarz chyba :) dzieki biegaczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badania prenatalne te piersze robi sie miedzy 10-14 tc z tego co czytam i ich koszt przynajmniej u nas okolo 200 zl tez zaglosowalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick......WIek.....województwo.....ktore to dzidzi.....termin porodu upsi...........24...........dolnoslaskie............ .2...28.10.2011 MBlondi........24...........Wrocław............... 2....1.11.2011 ulna...........28 .......podkarpackie..............3 ....2.11.2012 Fasolinda.....25......zachodniopom..................1.......2.11.2012 (?) mamawikusi...27.........ślaskie.....................2....3.11.2012 lafarin..........24.....malopolskie....................2.....??? Angie...........29 ......świętokrzyskie.............1......??? 1111ewa.......28 .....podkarpackie................2..... 6.11.2012 Iwona..........28...........mazowieckie............2......????? dorota..........24...........mazowieckie.............1......?????? ewela. ...........33.............. śląskie ..........2 ........... 14.11.12 doremi-ka.....24.........małopolskie.................1.....16.11.2012 AgataHa.........23 .......dolnośląskie.............2 ........13/28 .11.2012 katranka......29..................slaskie............1........22.11.2012 ...biegaczka........ .............Polska.............2..........24.11.12 wglowiesieniemiesci...26...mazowieckie...........1............???? pozwolilam sobie troche :) dziewczyny zaktualizujcie sie an listach jak mozecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick......WIek.....województwo.....ktore to dzidzi.....termin porodu upsi...........24...........dolnoslaskie............ .2...28.10.2011 MBlondi........24...........Wrocław............... 2....1.11.2011 ulna...........28 .......podkarpackie..............3 ....2.11.2012 Fasolinda.....25......zachodniopom..................1.... ...2.11.2012 (?) mamawikusi...27.........ślaskie.....................2... .3.11.2012 lafarin..........24.....malopolskie....................2. ....??? Angie...........29 ......świętokrzyskie.............1......??? 1111ewa.......28 .....podkarpackie................2..... 6.11.2012 Iwona..........28...........mazowieckie............2..... .????? dorota..........24...........mazowieckie.............1... ...?????? ewela. ...........33.............. śląskie ..........2 ........... 14.11.12 doremi-ka.....24.........małopolskie.................1.. ...16.11.2012 AgataHa.........23 .......dolnośląskie.............2 ........13/28 .11.2012 katranka......29..................slaskie............1... .....22.11.2012 ...biegaczka........ .............Polska.............2..........24.11.12 asmana.........32.......warmińsko - mazurskie....3........24.11.2012 wglowiesieniemiesci...26...mazowieckie...........1....... .....????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick.........Wiek....województwo.....ktore to dzidzi.....termin porodu upsi...........24...........dolnoslaskie............ .2........28.10.2011 MBlondi......24...........Wrocław..................2.........1.11.2011 ulna..........28 .......podkarpackie................3 ........2.11.2012 Fasolinda....25......zachodniopom................1.... ....2.11.2012 (?) mamawikusi..27.........ślaskie.....................2... ....3.11.2012 lafarin........24.....malopolskie....................2. .......??? Angie.........29 ......świętokrzyskie...............1.........??? 1111ewa.....28 .....podkarpackie..................2..... ..6.11.2012 Iwona........28...........mazowieckie..............2..... ...????? dorota.......24...........mazowieckie..............1... ....?????? ewela. ......33.............. śląskie .................2 ...... 14.11.12 doremi-ka...24.........małopolskie.................1.. .....16.11.2012 AgataHa......23 .......dolnośląskie..................2 ......13/28 .11.2012 katranka.....29..................slaskie..............1... ...22.11.2012 biegaczka........ .............Polska.................2........24.11.12 asmana........32.......warmińsko - mazurskie....3........24.11.2012 wglowiesieniemiesci...26...mazowieckie.........1....... .....????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka laseczki, o jakich badaniach prenatalnych piszecie ? Nie przypominam sobie niczego z poprzedniej ciąży, no chyba że USG połówkowe i w jakimś tygoniu robiło się badanie na przyzierność . Więcej nie pamiętam . Ja narazie mam skierowanie na wszystkie badania ogólne , ze wstęnych wyliczeń wyszło mi 230 zł !!! Wszytko mam przepisane prywatnie niestety: :( W pierwszej ciąży miałam gina państwowo i tak mi zapierzył wyniki i wszystko ... że moja Amelka urodziła się z 3 pkt i z niedotlenieniem. NIby super ginekolog ale dopiero po fakcie dowiedziałam się że jest taki świetny jak chodzi się do niego prywatnie :( . Aby uniknąć sytuacji z pierwszego porodu (boje się powtórki) chodzę prywatnie i mam nadzieję że ta lekarka będzie bardziej czujna, zresztą zna całą sytuację więc myślę że będzie tutaj dmuchać na zimne. Jeszcze dwa dni i święta w tym roku bez jajcoka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katranka
Nick.........Wiek....województwo.....ktore to dzidzi.....termin porodu upsi...........24...........dolnoslaskie............ .2........28.10.2011 MBlondi......24...........Wrocław..................2....... ..1.11.2011 ulna..........28 .......podkarpackie................3 ........2.11.2012 Fasolinda....25......zachodniopom................1.... ....2.11.2012 (?) mamawikusi..27.........ślaskie.....................2... ....3.11.2012 lafarin........24.....malopolskie....................2. .......??? Angie.........29 ......świętokrzyskie...............1.........??? 1111ewa.....28 .....podkarpackie..................2..... ..6.11.2012 Iwona........28...........mazowieckie..............2..... ...????? dorota.......24...........mazowieckie..............1... ....?????? ewela. ......33.............. śląskie .................2 ...... 14.11.12 doremi-ka...24.........małopolskie.................1.. .....16.11.2012 AgataHa......23 .......dolnośląskie..................2 ......13/28 .11.2012 katranka.....29..................slaskie..............1... ...20.11.2012 biegaczka........ .............Polska.................2........24.11.12 asmana........32.......warmińsko - mazurskie....3........24.11.2012 wglowiesieniemiesci...26...mazowieckie.........1....... .....???? lekarz mi wyliczył termin na 20.11:) i widziałam dzidziusia na USG, piekne doświadczenie. U męża w rodzinie będzie to pierwsze niemowlę nowego pokolenia, więc wyrywają sobie zdjęcie usg z rak i w ogóle wszyscy zachwyceni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick.........Wiek....województwo.....ktore to dzidzi.....termin porodu upsi...........24...........dolnoslaskie............ .2........28.10.2011 MBlondi......24...........Wrocław..................2.... ... ..1.11.2011 ulna..........28 .......podkarpackie................3 ........2.11.2012 Fasolinda....25......zachodniopom................1.... ....2.11.2012 (?) mamawikusi..27.........ślaskie.....................2... ....3.11.2012 lafarin........24.....malopolskie....................2. .......??? Angie.........29 ......świętokrzyskie...............1.........??? 1111ewa.....28 .....podkarpackie..................2..... ..6.11.2012 Iwona........28...........mazowieckie..............2..... ...????? dorota.......24...........mazowieckie..............1... ....?????? wglowiesieniemiesci...26...mazowieckie.........1....... 13.11.2012 ewela. ......33.............. śląskie .................2 ...... 14.11.12 doremi-ka...24.........małopolskie.................1.. .....16.11.2012 AgataHa......23 .......dolnośląskie..................2 ......13/28 .11.2012 katranka.....29..................slaskie..............1.. . ...20.11.2012 biegaczka........ .............Polska.................2........24.11.12 asmana........32.......warmińsko - mazurskie....3........24.11.2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ja dalej czuje się tragicznie wrócę z pracy to mi się nic nie chce dziś firanki poprasowałam i powiesiłam to już później nie mam nawet siły iść się umyc tylko musiałam się przespać do 24:00 a teraz wstałam wykąpałam się posprzątałam trochę zabawki Filipa i trzeba iść spa bo rano znów do pracy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki u mnie jakby troche lepiej ale nie chce zapeszac...mdłosci dalej są ...teraz zaczełam mietusy ssac to troche lepiej...ale zyje nadzieja ze jeszcze pare tygodni i będzie po mdłosciach...najgorzej ze do wszystkiego musze sie zmuszac i nic mi sie nie chce...lezałabym tylko...jaks taka jestem zmeczona...ale cóz świeta za pasem wiec trza sie do roboty brac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..biegaczka.. Wiem o czym mowisz mi tez sie nic nie chce a jak pomysle ze musze cos upiec to tym bardziej nie mam sily ale piec bardzo lubie Podobno mdlosci przechodza w 12 tyg wiec zobaczymy A jesli chodzi o badania to nie robilam nigdy prenatalnych bo chyba jestem za mloda takie badania robi sie po 30 tce ewela. Mysle ze to nie byl dobry lekarz bo taki nawet na NFZ umie obejsc sie z pacjentkami wiec dobrze ze teraz masz innego i na pewno bedzie lepiej ja mam na NFZ i bardzo sobie chwale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaqKR
Poszłam dziś zrobić drugie b-HCG,,,, nie daje mi spokoju wizyta u tego "doktorka" mam od tamtej pory mega doła,,,,,i w dodatku z racji ciężkich relacji u mnie w domu, mam problem z pójściem do kuchni i zrobienia sobie śniadania,,,, :/ Bo jest tak napalone że się rzygać chcę,,,, a jak zacznę ja robić o to dym to będzie taka kłótnia że szkoda nerwów,,,, mamie mówiłam ale widać podziałało na dzień,,,,,, kur ----a że aż tak powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny dawno nie pisałam ale czytalam wasze posty, ja jestem juz po dwoch usg dopochwowych w poniedzialek widzialam na usg pecherzyk z zarodkiem i bijące serduszko:) fajne uczucie. to moja pierwsz ciąża a termin mam na 15 listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Merette
Witam wszystkie mamuski! Trochę trwało, ale przeczytałam cały wątek. W stosunku do Was jestem staruszką :), mam 39 lat (jeszcze:)), od 7 lat staramy się z mężem od dziecko, skonczyło się to jednak 2 poronieniami. Odpuścilam sobie od ostatniego poronienia wszelkie plany macierzynskie wręcz byłam przekonana, ze to juz za późno i masz - stało się :) Narazie jest ok, ale w tych pierwszych tyg wszystko moze sie zdarzyc więc stres jest, obecnie jestem - 7w4d czyli 8 tydzien leci, dane z wtorku: fasolka ma 11.6mm, tętno 143/min czekam na akceptację do Waszego forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, jestem nowa. moj termin to 23 listopad. to będzie moja pierwsza dzidzia, ale druga ciąża. pierwsza obumarla w 7 tygodniu wiec bardzo sie boje. dzisiaj wlasnie zaczynam 7 tydzień, we wtorek po świętach druga wizyta, mam nadzieje że zobaczę bijące serduszko mojej kruszynki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja niestety muszę się bardzo oszczędzać, nie ma mowy o świątecznych porządkach, lataniem z mopem itd. wszystko więc spadło na mojego męża:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamuski listopadowe. Ja mam termin na 5.11 i jest to moja pierwsza ciąża. Niebawem skonczę 30 lat. Gratuluję Tobie Marietta !!! Narazie od 3tygodni jestem na zwolnieniu bo niestety kiepsko się czuję. Ciągłe mdłosci, wymioty,bole głowy, brak siły na cokolwiek. A nasłuchałam się, że ciąża to piękny stan i cudowne przeżycie. Jak narazie nie potrafie w 100% się z tego cieszyc. Pocieszcie jakos. Jestem w 10 tygodniu i mam ogromną nadzieję, że w 12 tygodniu to przejdzie. Jak z tymi dolegliwosciami jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też jestem na zwolnieniu mdłości mam czasem, wymiotów żadnych. Z moim synem (skonczy w tym roku 20 lat:) ) też nie wymiotowałam. Bóle głowy - czasami, wcześniej bardziej. Leonka mogę Cię pocieszyc, mówiąc, ze wymioty to dobra oznaka ciąży. Im wiecej hormonu, tym lepiej :) I zapewne niedługo przejdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badania prenatalne
dzieli sie na inwazyjne i nieinwazyjne. standardem jest badanie przeziernosci karkowej i sprawdzenie czy wystepuje u dziecka kosc nosowa miedzy 11-13tc.i to bez wzgledu na wiek.a jak lekarz na nfz nie chce tego badania zrobic to ejst konowalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej badania prenatalne ze wzgl na wiek sa darmowe ale one maja na celu spr czy z dzidzi jest wszytsko ok i to ze sie nie ma jeszcze 35 lat nic nie znaczy hehehe w I ciazy robilam je w 19tyg i mialam 24 lata ja mam tak samo 10 tydz ciazy mdlosci apetyt lekko wrocil ale ciora mna nieraz bardzo ale nie mohe zwymiotowac niestety i tez puki co nie ciesze sie w 100% narazie chce zeby to zle samopoczucie przeszloo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocna he
Nick...........Wiek........województwo.........ktore to dzidzi.....termin porodu upsi...........24...........dolnoslaskie.............2......................28.10.2011 MBlondi.......24...........Wrocław................2..... ... ............1.11.2011 ulna...........28 ...........podkarpackie..........3 ....................2.11.2012 Fasolinda.....25...........zachodniopom..........1....................2.11.2012 (?) mamawikusi..27...........ślaskie...................2... ................3.11.2012 lafarin.........24...........malopolskie.............2. ..................??? Angie..........29 ...........świętokrzyskie........1...................??? 1111ewa......28 ...........podkarpackie..........2..... .............6.11.2012 Iwona.........28............mazowieckie............2..... .............????? dorota........24............mazowieckie............1... ...............?????? wglowiesieniemiesci...26.mazowieckie............1....... ...........13.11.2012 ewela. ........33............śląskie ...................2 ...... ...........14.11.12 doremi-ka....24............małopolskie..............1.. ................16.11.2012 AgataHa......23 ...........dolnośląskie..............2 ..................13/28 .11.2012 katranka.....29............slaskie....................1.. . ...............20.11.2012 biegaczka........ ..........Polska.....................2...................24.11.12 asmana........32............warmińsko-mazurskie.3...................24.11.2012 macie-równiutka tabelke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badania prenatalne
badania prenatalne inwazyjne po 35r.z sa darmowe.a nieinwazyjne(usg)przysluguja kazdej pacjentce bez wzgledu na wiek.za test paapa musisz placic jak nie masz 35lat i za aminopunkcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merete jak mdłosci to mówisz dobra oznaka zciązy to mnie pocieszyłas...wiadomo ze w takim okresie człowiek mysli tylko o jednym zeby dzidzia była zdrowa...i to jest teraz najważniejsze...gratulacje 20 latka no to piękna dla niego chyba niespodzianka ze bedzie miał rodzeństwo...a dla Ciebie duzo spokoju i zdrówka...zreszta dla każdej z osobna...miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaqKR
Smolinka, to jak Nam wszystko ładnie się ułoży , czego Ci życzę , to będziemy rodzić razem,,, z tym że mnie lekarz nie wyliczał jeszcze ale z tych kalendarzy na necie też mi wychodzi, 23 albo 24 :) Zresztą nie mogę się zdecydować na lekarza , i gdzie iść po ostatniej wizycie mi się odechciało,,, ale powtórzyłam sobie b-HCG i dziś odebrałam wyniki , rosną więc chyba dobrze , na dzień wczorajszy ( bo krew oddawałam wczoraj ) było 64155,000 mIU/ml wiec 7/8 tydzień. :) . Po świętach będę musiała się już zastanowić konkretnie co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) trochę mnie nie bylo,ale z niecierpliwoscia czekalam na dzisiejsza wizyte :) z dzieckiem wszystko ok, widzialam bijace serduszko,chociaz te usg to dla mnie czarna magia...:) po swietach ide sobie zrobic badania-chodze prywatnie do ordynatora z naszego szpitala i dostalam taka karteczke,z ktora zglosic sie musze do poradni K i tam dostane skierowanie i tym razem zaoszczedze-w poprzedniej ciazy zaplacilam ogromna sume za te wszystkie badania na poczatku. No i tabelke musze zmienic , bo termin mam na 25.11, ale powiedział mi już dziś, że na 90% bede miala cc ( okazalo sie,ze mam cos w budowie szyjki macicy,co uniemozliwilo mi wczesniejszy porod naturalny i dlatego nie bylo rozwarcia)- jesli do 25 zacznie sie samo,to moze uda mi sie naturalnie,a jesli nie,to zaraz tna. Sama w sumie nie wiem,co bym wolala. No i w poczekalni spotkalam moja dobra kolezanke,ma termin miesiac wczesniej i mieszka w bloku obok,takze bede miec takze na zywo bratnia dusze :) a tymczasem zycze Wam wszystkim Wesolych Swiat i ogromnego obzarstwa,co by dzieci rosly duuuze :) ja dzis jade do mojej babci na swieta,takze pewnie zajrze tu dopiero po nich Nick...........Wiek........województwo.........ktore to dzidzi.....termin porodu upsi...........24...........dolnoslaskie.............2...... ................28.10.2011 MBlondi.......24...........Wrocław................2..... ... ............1.11.2011 ulna...........28 ...........podkarpackie..........3 ....................2.11.2012 Fasolinda.....25...........zachodniopom..........1.......... ..........2.11.2012 (?) mamawikusi..27...........ślaskie...................2... ................3.11.2012 lafarin.........24...........malopolskie.............2. ..................??? Angie..........29 ...........świętokrzyskie........1...................??? 1111ewa......28 ...........podkarpackie..........2..... .............6.11.2012 Iwona.........28............mazowieckie............2..... .............????? dorota........24............mazowieckie............1... ...............?????? wglowiesieniemiesci...26.mazowieckie............1....... ...........13.11.2012 ewela. ........33............śląskie ...................2 ...... ...........14.11.12 doremi-ka....24............małopolskie..............1.. ................16.11.2012 AgataHa......23 ...........dolnośląskie..............2 ..................25 .11.2012 katranka.....29............slaskie....................1.. . ...............20.11.2012 biegaczka........ ..........Polska.....................2...................24. 11.12 asmana........32............warmińsko-mazurskie.3.......... .........24.11.2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonka,ja w pierwszej ciazy ksiazkowo do 12tc mialam mdlosci,ale nie mialam jadlowstretu,ktory towarzyszy mi tym razem- kazda ciaza podobno jest inna i teraz widze,ze to prawda :) no i mimo tego, że to dopiero 7 tydzien juz nie mieszcze sie w spodnie,ale lekarz tlumaczyl mi,ze [podobno przy 2 dziecku brzuch rosnie szybciej....strach pomyslec,jakim wielorybem bede przy koncowce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katranka
Ja słyszałam, że na odwrót, przy pierwszym rośnie się szybciej;) U mnie póki co sie nie sprawdza, brzuszka nie widać ( 8,5tyg). przytyłam z 2 kg przez ostatnie dwa miesiace, ale raczej przez to, że bez obrzydzenia mogę jeśc tylko białe pieczywo - czyli mój wróg nr jeden jesli chodzi o kg:) Ale trudno, dzidzius wazniejszy...:) Ewela - jakie dostałas badania do zrobienia? Ja chodzę prywatnie i te, które dostałam wyliczyłam gdzies na max70zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×