Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Marlena, nie mam pojęcia o co chodzi z tą waga... Spalam chwile i mnie obudziły babki żeby słuchać serca dziecka.. Fajnie lubię sobie posłuchać ale czy one nie wiedza że czlowiek chce się wyspać? Javy nie można było wcześniej iść tylko taka pora pozna...myślałam że będzie gdzieś 4 tego a tu dopiero 1, no teraz już prawie 2... A zgaga wróciła migdały nic nie dają a mleka już nie ma, puki co ratuje mnie guma miętowa ale pewnie na chwile tylko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wychodza z zalozenia zze jak w szpitalu to ma czas zeby sie wyspac nawet i w ciagu dnia, ale zapominaja ze one same nawet za dnia nei daja spac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ja dziś wstałam jak zwykle po 7:20 ale o dziwo wczorajsze kijki chyba pomogły bo nie mam takich napuchniętych nóg. Martuś współczuje tych pobudek bo i tak pewnie Ci ciężko zasnąć na tym szpitalnym łóżku a tu jeszcze przeszkadzają :) Ja na zgagę piję takie mleczko miętowe GAVISCON i mi pomaga tylko mi nie smakuje ale to ma pomóc a nie smakować. Reszta mamusiek jeszcze śpi ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja akurat fajnie spałam więc dziś tez się wybieram na kijki jak tylko się uda :) Spadam się zbierać bo zaraz jedziemy z Filipem do teściowej w odwiedziny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochane :) Ja też już przed 7 wstałam no i nie wyspałam się w ogóle bo kaszel męczył i mały tak kopał, że spać się niestety nie dało... Martuś takie uroki szpitali mnie też tak budzili a spać ani w nocy ani w dzień nie mogłam bo te łóżka takie miękkie a ja muszę mieć twardo a jak przysypiało mi się nad ranem to pobudka zaraz była ale dasz radę jeszcze troszkę kochana i będziesz w domku :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Ja nie śpię od 7... w nocy też się kręciłam wierciłam a mała razem ze mną. miałam taką zgagę że zasnąć nie mogłam... Męża obudziłam tym kręceniem się i jak wstałam żeby wziąść sobie renni to aż się wystraszył i zapytał co się dzieje :) Jeszcze w dodatku spać nie dawały krowy sąsiada ;) ach te uroki wsi :) Teraz jadę po nosidło bo wczoraj wylicytowałam, a chciałam takie żeby w wózio wpiąć w razie zakupów. Jeśli będzie idealny to pewnie nasze x cara będę sprzedawać... A później do fryzjera się umówiłam :) Miłego dzionka :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak tak czytam dziewczyny jakie jestescie aktywne to az zazdroszcze ;/. ja calymi dniami leze, w sobote na godzine pojechalismy z mezem na urodziny siostry i to tylko na godzine bo zle sie czulam... a chcialabym polatac tak jak Wy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Ja dziś zaszalałam z spaniem i wstałam o 9:00, położyłam się po 12, ale na ogół i tak budziłam się o 7:00, a dzisiaj miło, naprawdę miło:-). Martarta może przyzwyczaisz się do tego dziwnego rytmu, i zaczniesz robić drzemki w ciągu dnia choć taki wyrwany sen jest dość męczący. I wklejam tabelę, kogo nie ma niech się dopisze, ja narazie wymazuje imię bo jest na etapie zmiany:-). Azja.................tp. 29.10.......2 ciąża.........córeczka Madzia -ania-m-............tp 30.10........1 ciąża.........synek Marcin Blondi...............tp. 1.11.........2 ciąża.........Artur ( Bianka)......Wrocław kondalsia...........tp. 1.11........1 ciąża.........Zuzia (Antek)........Płock ulna30...............tp. 3.11........3 ciąża.........synek Miłosz mamajuleczk.......tp. 3.11........2 ciąża.........prawdop.chłopiec Justyna1991........tp.3.11.........1 ciąża.........prawdop.dziewczynka Poznań Leonka5-11........tp. 5.11........1 ciąża..........Leon......Warszawa madziolek_17......tp. 5.11........2ciąża..........dziewczynka.....Poznań 1111ewa............tp. 6.11........2 ciąża.........płeć nieznana patisonek87........tp. 6.11........2ciąża.........dziewczynka-Judyta Bianka...Anglia Życiowa optym....tp. 10.11.......1 ciąża.........chłopczyk Agnieszka1011....tp. 10.11.......1 ciąża.........chłopczyk.... karolaina83........tp. 10.11.......1 ciąża.........synek Jakub/Piotr Szczecin Maguś...............tp. 11.11.......2 ciąża.........dziewczynka Gosia ewela................tp. 14.11.......2 ciąża ....... płeć nieznana Dagniesia 37.......tp. 14.11.......4 ciąża.........prawdop.chłopczyk martarta...........tp. 17.11....... 1 ciąża ........prawdop.dziewczynka kasika26............tp. 21.11.......1 ciąża.........płeć nieznana idris..................tp. 22.11.......1ciąża.........dziewczynka.....Warszawa GosiaqKR............tp. 23.11.......1 ciąża.........Łucja, Aleksandra ....Kraków Listopadowa M.....tp. 23.11.......1 ciąża.........płeć nieznana Maggie White.......tp. 23.11.......1 ciąża.........chłopczyk........Wrocław biegaczka...........tp. 24.11........2 ciąża.........Maksymilian Anka271112.........tp. 27.11....... 2 ciążą.........prawdop.dziewczynka Grudzien_85........tp.28.11........1 ciąża........dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, ja już pospać nie będę mogła, bo syn ma cały tydzień na 8 do szkoły:) Madziolek wiesz, koleżanka mi tak w głowie namieszała jeśli chodzi o szpitale, że ja już sama nie wiem co robić, bo powiedziała ( muszę się dowiedzieć czy to prawda) że jeśli mam mieć cesarkę to na Lutyckiej najlepiej robią i że Lutycka z tego słynie. Słyszałaś też takie opnie? A ja w ogóle Lutyckiej nie brałam pod uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patisonek my przy Karolu tez mieliśmy aventa antykolkowe, a mały i tak miał przez 2 miesiące kolki, pomógł dopiero bebilon pepti i krople delicol. Marlena, witamy :) Co do bólu więzadeł, ja tez je odczuwam, to normalne. Dobrze, że znalazłas dobrego lekarza, trzymam kciuki, zebyś donosiła malucha do konca. Lez i nie stresuj sie, to wszystko będzie dobrze :) a co do aktywności, to spokojnie, przy małym sie jeszcze nalatasz, jeszcze miesiąc, dwa i będziesz mogła wszystkorobić :) Mnie mąz obudził o 6, a po 20 minutach wstał Karol, o 7 wyprawiłam ich do żłobka i do pracy i dospałam do 9 :D Ja mam w czwartek wizyte u gina, ciekawe czy z moją szyjką wszystko ok. Jestem z niego bardzo zadowolona, bo zawsze mnie dokładnie bada i zawsze zerknie na usg, czy z małą wszystko dobrze. Te 3 podstawowe usg zlecił mi u lekarki (swojej koleżanki z kliniki) która specjalizuje sie w usg, badanie trwa ok 40 min i sprawdzone jest wszystko dokładnie. Ale w pierwszej ciąży tez nie byłam zadowolona z lekarza, jestem bez śledziony, a on to bagatelizował.. teraz dopiero znalazłam dobrego lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to dzisiaj od 6 na nogach. I to dosłownie bo na nogach bo przy desce do prasowania, jeszcze prania wstawiałam i sprzedałam wyprawkę różową po młodej :) Godzina 10 a ja wolne :P Chyba po śniadanku młodej skoczymy w poszukiwaniu dresów i innych konkretnych ciuchów dla malucha, coś body dokupie i sama nie wiem co jeszcze. Macie dziewczyny policzone ile czego macie na początek tzn 0-3m na 56-62cm? Mi 56 wypadło raptem może ze 4 rzeczy ogółem, chyba jeden dres, jeden śpioch, jakieś body właśnie może ze dwa i w sumie tyle widziałam, reszta już 62... ale to chyba bo jeszcze nie wszystko wyprane i wyprasowane a dopiero przy układaniu liczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śniło mi się, że urodził się chłopiec, i że miałam rodzić wcześniej a rodziłam później. Ciekawe, zobaczymy czy się spełni:-), któraś z opcji. I śnił mi się też Maciej Sthur :-), że mi się podobał, co jest w sumie faktem :-). Taki to wynik długiego spania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondynko ja z 56cm to mam dosłownie kilka rzeczy ale nie wierze, że moje dziecko w ogóle je ubierze, pierwszy syn miał 57 cm i 4530 kg jak się urodził więc w ogóle takich nie ubrał a drugie dziecko jest podobno większe. Jeśli chodzi o body to przecież można rękawek lekko podwinąć zawsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tzn chodziło mi o to , że z reguły drugie dziecko rodzi się większe niz pierwsze, nie to, że teraz 5 kg klopsa nosze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondynka, ja dokładnie nie wiem, ale malutko rzeczy mam na 56, 3-4 sztuki. Na 62 mam całkiem sporo, ok 10 bodziaków, 5-6 pajacyków, do tego kilka śpiochów, spodenek, kaftaników i jakieś sweterki. Musze dokupić skarpetki i odebrac od kolezanki 3 kombinezoniki, które jej pożyczyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa_wazka No dlatego ja właśnie też patrze na 62 raczej i liczę, że i 56 i 62 to taki rozmiar "pierwszy" z tym, że lepiej w ten 62 jednak inwestować ;) W każdym razie chodzi mi ogólnie ile macie czego? Czy dużo body różnych czy może raczej ciuchy konkretne? Ja mam w sumie mało bodziaków, raptem po kilka na długi i na krótki, tak samo śpiochy póki co dwa długi rękaw bawełniane i chyba jeden welurowy, na ramiączkach chyba dwa cienkie, dwa grubsze... ale za to mam sporo takich grubszych dresów i ogrodniczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No gadałam z koleżanką wczoraj to ona ma 15 body na krótki rękaw i 8 na długi - ja łącznie tych i tych mam może z 10 :D Więc chyba coś tam muszę jednak dokupić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) witam również nową mamusię :) dzisiaj też wcześniej się obudziłam niż zazwyczaj, może to po wczorajszym dniu bo wstawałam do przychodni na badania krwi i moczu, wczoraj skorzystałam z przywileju i weszłam do pobieralni bez kolejki, jakiś pan jak mnie zobaczył powiedział na głos ze ciężarne wchodzą bez kolejki, pomyślałam czego mam nie skorzystać ;) ja w sumie nie mam jeszcze zakupionych pajacyków ani bodów ale śpiochy i kaftaniki zaczęłam kompletować od rozmiaru 62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marlenka chodziło mi o to byś sobie skopiowała tabelkę i się tam dokleiła, umieściłam cię, tylko dane sobie musisz uzupełnić. Taka tradycja :-), no pozostałe dziewczynki zapraszam :-) Azja.................tp. 29.10.......2 ciąża.........córeczka Madzia -ania-m-............tp 30.10........1 ciąża.........synek Marcin Blondi...............tp. 1.11.........2 ciąża.........Artur ( Bianka)......Wrocław kondalsia...........tp. 1.11........1 ciąża.........Zuzia (Antek)........Płock ulna30...............tp. 3.11........3 ciąża.........synek Miłosz mamajuleczk.......tp. 3.11........2 ciąża.........prawdop.chłopiec Justyna1991........tp.3.11.........1 ciąża.........prawdop.dziewczynka Poznań marlena.26.06.....tp. 3.11........ ..........Oliwier Leonka5-11........tp. 5.11........1 ciąża..........Leon......Warszawa madziolek_17......tp. 5.11........2ciąża..........dziewczynka.....Poznań 1111ewa............tp. 6.11........2 ciąża.........płeć nieznana patisonek87........tp. 6.11........2ciąża.........dziewczynka-Judyta Bianka...Anglia Życiowa optym....tp. 10.11.......1 ciąża.........chłopczyk Agnieszka1011....tp. 10.11.......1 ciąża.........chłopczyk.... karolaina83........tp. 10.11.......1 ciąża.........synek Jakub/Piotr Szczecin Maguś...............tp. 11.11.......2 ciąża.........dziewczynka Gosia ewela................tp. 14.11.......2 ciąża ....... płeć nieznana Dagniesia 37.......tp. 14.11.......4 ciąża.........prawdop.chłopczyk martarta...........tp. 17.11....... 1 ciąża ........prawdop.dziewczynka kasika26............tp. 21.11.......1 ciąża.........płeć nieznana idris..................tp. 22.11.......1ciąża.........dziewczynka.....Warszawa GosiaqKR............tp. 23.11.......1 ciąża.........Łucja, Aleksandra ....Kraków Listopadowa M.....tp. 23.11.......1 ciąża.........płeć nieznana Maggie White.......tp. 23.11.......1 ciąża.........chłopczyk........Wrocław biegaczka...........tp. 24.11........2 ciąża.........Maksymilian Anka271112.........tp. 27.11....... 2 ciążą.........prawdop.dziewczynka Grudzien_85........tp.28.11........1 ciąża........dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przy mojej m miałam tylko 3 komplety i rożek i przez ok 2 tyg na zmiane prałam i przebierałam bo miałam wszystko dostać i tak się wyrolowałam a potem wysłałam męża do sklepu i wszystko mi kupił teraz to już tak źle nie bedzie bo mam wszystko po starszej ale już nikogo nie posłucham i kupię sobie wszysko wcześniej co by mi nic nie brakowało Ja butelki miałam zawsze szklane ale moja m często je tłukła albo ja i po roku kupiłam aventa i może droga była bo 30 zl ale mam ją do dzisiaj a smoczki też drogie bo jakieś 10 zł za szt ale dobrej jakości i bardzo polecam teraz też taką kupię Witam nową mamusię i trzymam kciuki żebyś dotrzymała nam kroku i urodziła bliżej listopada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azja.................tp. 29.10.......2 ciąża.........córeczka Madzia -ania-m-............tp 30.10........1 ciąża.........synek Marcin Blondi...............tp. 1.11.........2 ciąża.........Artur ( Bianka)......Wrocław kondalsia...........tp. 1.11........1 ciąża.........Zuzia (Antek)........Płock ulna30...............tp. 3.11........3 ciąża.........synek Miłosz mamajuleczk.......tp. 3.11........2 ciąża.........prawdop.chłopiec Justyna1991........tp.3.11.........1 ciąża.........prawdop.dziewczynka Poznań marlena.26.06.....tp. 3.11........1ciąża ..........Oliwier Leonka5-11........tp. 5.11........1 ciąża..........Leon......Warszawa madziolek_17......tp. 5.11........2ciąża..........dziewczynka.....Poznań 1111ewa............tp. 6.11........2 ciąża.........płeć nieznana patisonek87........tp. 6.11........2ciąża.........dziewczynka-Judyta Bianka...Anglia Życiowa optym....tp. 10.11.......1 ciąża.........chłopczyk Agnieszka1011....tp. 10.11.......1 ciąża.........chłopczyk.... karolaina83........tp. 10.11.......1 ciąża.........synek Jakub/Piotr Szczecin Maguś...............tp. 11.11.......2 ciąża.........dziewczynka Gosia ewela................tp. 14.11.......2 ciąża ....... płeć nieznana Dagniesia 37.......tp. 14.11.......4 ciąża.........prawdop.chłopczyk martarta...........tp. 17.11....... 1 ciąża ........prawdop.dziewczynka kasika26............tp. 21.11.......1 ciąża.........płeć nieznana idris..................tp. 22.11.......1ciąża.........dziewczynka.....Warszawa GosiaqKR............tp. 23.11.......1 ciąża.........Łucja, Aleksandra ....Kraków Listopadowa M.....tp. 23.11.......1 ciąża.........płeć nieznana Maggie White.......tp. 23.11.......1 ciąża.........chłopczyk........Wrocław biegaczka...........tp. 24.11........2 ciąża.........Maksymilian Anka271112.........tp. 27.11....... 2 ciążą.........prawdop.dziewczynka Grudzien_85........tp.28.11........1 ciąża........dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam za dużo, bo kupiłam dwie mega paki z z allegro ( po kilkadziesiąt rzeczy od 0-3 miesiecy ) Trochę kupiła moja mama i ja sama jak gdzieś cos ładnego zobaczyłam - jak ostatnio w pepco. Ale myślę że z rozm. 62 wystarczy po kilka sztuk - kilka body na krótki rękaw, kilka na długi, jakieś bluzeczki, śpioszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny , ja tez mam taka nadzieje ;) ja nawet nie liczylam czego ile mam , troche tego jest , moze w koncu ktoregos dnia bede mogla wyrwac sie na zakupowe szalenstwo i dokupic co brakuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiiiitammmm . Ja niecałą godzinę temu wstałam. a nie lubię bo mnie wszystko boli później jak za długo leżę, mój M wart jest ochrzany ,,,, jako że do pracy idzie sobie kiedy mu pasuje czasami ma przypływ nadmiernych chęci i decyduję się żeby do pracy pójść w nocy koło 2-4 tak żeby wcześniej skończyć i móc jechać na działkę coś podłubać później. Z tym że bardzo często kończy się tylko na chęciach a budzik średnio co 20 min się włącza bo zamiast wyłączyć ,jak jest zmęczony to on na drzemkę ustawia i tak wyje do 5 - 6 rano ten budzik :/ ja po 2 alarmie czyli od około 3,30 już oka nie zmrużyłam póki do pracy nie wyszedł,,,, czyli po 5 tej , przez to późnij dosypiam do 10 ,,, ech. I jeszcze do mnie pretensje że mnie w nocy na przytulanie zebrało i dlatego nie wstał ,,,, :/ Witam Marlena. ja dziś ambitnie pranie i prasowanie w planach , ale co z tego wyjdzie to nie mam pojęcia. co do ubranek to ja średnio , nie liczyłam dokładnie, mam po ok 10 szt z każdego , body krótki rękaw, długi rękaw, śpioch, ale chciałabym sobie dokupić pół śpiochów bo to z body daje fajne i praktyczne rozwiązanie, mnie wkurza osobiście zapinanie tych kapselków w śpiochach , do tego kilka grubszych bluzek rozpinanych, grubszych spodenek kilka , i chciałabym sobie bluzeczek, kaftaników jeszcze dokupić i ze 3 pary rajtuzków. może jakieś skarpetki jeszcze . powinno na początek powinno wystarczyć, kilka sukieneczek też się trafiło, jedną fajną z H&M mam puchową :) rewelka na zimę, a rozmiary różnie , od 56 do nawet 72 ale większość właśnie na 62-68 ..... ja sobie coś poćwiczyć muszę bo 2 dni odpuściłam i się ruszać nie mogę a jak się trochę poruszałam to zawsze trochę lepiej się czułam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze ale sie rozpisalyscie, postaram sie nadrobic wszystko... patisonek87 ja tez nie umialam sie przelamac, ze szkoly nie pamietalam totalnie niczego. zawsze na sciagach leciaam zeby tylko sie nie uczyc ;) na miejscu ogarnelam niemiecki w kilka miesiecy, teraz juz jest super :) nie perfekt ale normalnie sie dogaduje. jezyk na poczatku byl nieprzyjemny ale po 3-4 miesiacach wogole juz tego nie slyszalam co wczesniej mi przeszkadzalo :) kurcze z tymi winogronami to ja tez szalalam.... jak przysiadlam to cala kisc zjadlam. odkad martarta w szpitalu juz nie ruszam, wole uwazac tym bardziej ze jak cokolwiek sie stanie i mnie poloza to jak ja sie potem do domu dostane chocby zeby tam do szpitala ? :/ moja mama ostatnio zaczela krecic nosem jak uslyszala ze gdyby jednak dziewczynka to bedzie Bianca. bo to takie nie polskie O_o az sie zagotowalam, przeciez to zadanie dla mnie i meza - tak uwazam. ona miala juz okazje zaszalec szukajac imion ;) madziolek mnie tez biodra nie bola, czasem jakby kolke po bokach brzucha mam ale to zaraz przechodzi. azja ja juz mam caly zestaw butelek z aventa, slyszalam jakos najlepsze opinie o tej firmie. taki zestaw zamowilam http://allegro.pl/zestaw-startowy-sterylizator-mikrofalowy-avent-8-i2566449159.html witam nowa listopadowke :) agnieszka mi tez wszyscy wroza juz pazdziernik na porod... by maly wytrzymal jak najdluzej :D gosia to super ze jestes zadowolona z wozka :) moj dalej w kratonie stoi zapakowany, na dniach jakos zajrze do srodka jak to wyglada ;) witam nowa listopadowke :) idris ja luty, wiec wodniki dwa jestesmy? czy z poczatu miesiaca jestes? ;) super tabele masz :D mnie mozesz dopisac :) 11.11 kamil 1ciaza martarta obys wrocila juz do domku i odpoczela porzanie po takim niewyspaniu w szpitalu... dziewczyny wy tak codziennie wczesnie rano? ja normalnie do 9-10 moge przespac. o 7 rano to jak o swicie ;) ja tez sie zaopatruje w wieksze ciuszki, tym bardziej ze widac na kazdym usg ze maly ma strasznie dlugie nogi. jak moja lekarka mierzyla go to wszystko jest w normie a nogi jak poltorej tygodnia do przodu. mowila ze nie ma sie co martwic bo my oboje bardzo wysocy jestesmy wiec co sie dziwic ze i dziecko dlugie ;) jakiego farta mialam... wyobrazcie sobie ze przyjechlalam do polski w sobote, a w niedziele wieczorem mojego M. cos zaczelo lamac, wczoraj dzwonil ze polozylo go calkiem. cale szczescie ze zdarzylam z domu uciec ze mnie nie zarazil, chociaz z drugiej strony troche mi go szkoda, ze tak sam w domu chory :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tatiana nie martw się mamą. Mi z mężem podoba się Jagoda, nie wiem czy tak zostanie, ale moja mama powiedziała, że to brzydko, że jej się nie podoba i tylko nie Jogoda:-). Oczywiście nie mamy zamiaru jej się słuchać, choć uważam że też powinna zareagować bardziej taktownie, ale to jej zdanie a wszystkim nie dogodzisz. Co do tabeli to nie moja, jak doszłam do forum to już dawno była, i się wtedy dopisać też miałam, każdy wpisuje się sam, kopiujesz sobie ją z mojego posta wklejasz do komentarza i dopisujesz się wg daty. To taka ściąga ja uważam że to fajny pomysł :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×