Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

podklady poporodowe? chodzi ci o tej fajne wielkie podpaski heee moja kumpela kupiła 2 opakowania i jej zabrakło wiec proponuje min ze 3. tez tak sobie kupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolaina83
nie, to chodzi o takie coś ala cerata na łóżko by można było leżeć na tym i nie martwić się, że sie pobrudzi prześcieradło i nie trzeba wtedy majtek - lepszy dostęp powietrza a ile tego trzeba to nie wiem?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w szpitalu to sami dawali.. ja nie zuzylam dużo bo jednak bardziej komfortowo czułam się w bieliznie.. dla mnie trauma to i tak używanie podpasek było bo ja nie wiem, ale wtedy czyje się cały czas brudna i nieswieza :/ za to byłam niesamowicie szczęśliwa, ze w mojej toalecie był bidet!! strasznie tesknilam za ty urządzeniem sanitarnym po powrocie do domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem pierdoła, :( za ambitnie podeszłam do czyszczenia i renowacji wózka, chciałam rozkręcić 2 śruby żeby dodać po 1 podkładce, żeby się mniej chwiał, wyczyścić nasmarować smarem i co , , , dupa !!! Ukręcilam obie, przywiozłam na działkę i teść próbował to rozwiercić. Jutro ma jeszcze jakieś szpeja przywieść , ale mówi że czarno to widzi, jak nic nie wymyśli to będę musiała nowy stelaż kupić albo całą spacerówke, bo fotelik i gondola zostanie z tego co kupiłam , łbem w ścianę poprostu. Ale ja durna Jestem. Teść się śmiał że mam kupę siły skoro takie (grube ) śruby ukręciłam. Ech A z innej beczki, to Teść coś mówił że Teściowa zaczyna wyprawke do domu znosić ;) a mojej matki się mogę się doprosic żeby nie paliła w domu, a zainteresowania zero. Czasami czuje się jak sierota, chyba wolałabym faktycznie nią być bo lepiej mieć świadomość że nie ma się na kogoś liczyć, niż mieć niby kogoś takiego na kim mogłabym polegać ale się nie da, pewnie bez sensu to wszystko , złapałam doła przez ten wózek i się mi żale włączyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha to nie wiedziałam ze takie cos jest dobrze wiedziec mieszkam za granica i tu bede rodzic ale nie wiem czy takie cos tu praktykuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny musicie zadzwonić do swojego szpitala bo w każdym jest inaczej, ja jak rodziłam nie musiałam mieć nic, nawet koszulę nocną dawali, podkłady, ubranka, pieluchy dla dziecka. W tym w którym teraz będę rodzić też nie potrzeba nic ale na forum wyczytałam ze warto parę pampersów. Na stronach niektórych szpitali jest napisane co trzeba zabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wazka i w którym będziesz rodzić? Bo ja dalej się waham... Ja podkładów kupiłam 2 paczki, ale to do domu, tylko że to te mega podpaski, uważam że to wystarczy w razie co apteka blisko ;) A podkładów na łóżko kupować nie będę jakoś wcześniej czy przy @ czy po porodzie mi się nie zdażyły przykre niespodzianki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W niedzielę będę z męzem zwiedzała świętą rodzinę - ale obejrzałam stronę Raszei i tam piękne te sale, takie kolorowe i sterylnie czyste wszystko się wydaje. A TY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja o podkładach na łózko nigdy nie słyszałam, krwawienie po cesarce to miałam słabiutkie, mniejsze niż przy okresie, nie wiem dlaczego, może dlatego że cesarka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja w dalszym ciągu waham się między Raszei a św rodziny... Powiem Ci szczerze że nie wiem jak jest teraz po remoncie, ale uwierz mi że jak rodziłam synka to wszystko było czyściutkie! w pokojach było radio z CD i można było sobie posłuchać muzyki relaksacyjnej... mam zamiar się wybrać zwiedzić "nową" porodówkę. O św. rodzinie też czytałam i słyszałam dobre opinie i gdzieś czytałam że jest nowo wyremontowane skrzydło i jest więcej sal do porodu. No i lekarka z Engla... Sama nie wiem. Daj znać jak Twoje wrażenia z zwiedzania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze w Wałczu ( w szpitalu wojskowym) ale tam to był luksus:) Miałam znieczulenie ( nie wiadomo było, że będzie cesarka), swoją salę z ubikacją, tv itd...A personel tak miły i przyjazny...Dziecko miałam tylko do karmienia, rozumiały że kobieta chce odpocząć.Gdyby nie odległość to tam bym rodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Raszei też można dzieciątko "oddać" na noworodkowy i przyniosą do karmienia jak chcesz odpocząć, ja co prawda z tego nie korzystałam bo powiem szczerze że wolę czuwać przy maluszku niż myśleć jak się ma gdzieś na innej sali... I położne na poporodowym rewela, nie trzeba czekać, aż z łaską przyjdą tylko po chwili się zjawiają i chętnie pomagają. Więcej argumentów mam za Raszei- może dlatego że już wiem jak tam było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziolek - no ja w niedzielę pewnie zdecyduję jak obejrzę porodówkę w Św. Rodzinie. Ja byłam po cesarce wiec mi na rękę było, że do karmienia tylko przynosiły co 3 godzinki:) Napisz mi jeszcze raz kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was serdecznie! ;) Mogę dołączyć? pisałam troszkę na samym poczatku.. Jestem z Krakowa, teraz kończę 29 tydzień :) będzie dziewczynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wyprawki do szpitala, to ja kupuje 2 opakowania podkładów, duże podpaski do domu i majtki siatkowe. Piżamy i szlafrok juz mam po poprzednim porodzie :) Co do ceraty na łózko, to raczej zbędne, bo nie leje się "aż tak" :) przynajmniej u mnie sie nie lało, a rodziłam naturalnie :) Patisonek ,widzę, że też masz 2 letniego synka :) ja Karola urodziłam 1.09.2010 i dopiero uczymy go sikania na nocnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Magduś! Każda forumowiczka jest mile widziana. Właśnie wróciłam z badania glukozy, sam napój był całkiem smaczny, może na co dzień bym się nim nie delektowała, ale wypiłam bez oporu. Dopiero później odczuwałam delikatne mdłości ale to za pewne z powodu iż byłam na czczo. Najgorsze było czekanie... i czekanie... Wyniki jutro po 12:00 mam nadzieje, że będą ok. Teraz pożeram świeżą bagietkę, maczaną w oliwie z oliwek z przyprawami. Taką przekąskę podawali nam w Chorwacji i pokochałam to połączenie pod warunkiem że oliwa jest dobra. W Warszawie są targi dziecięce w sobotę, zapraszam dziewczyny z Wawy, na razie kojarzę tylko Leonkę, będzie dział ciążowy, i takie tam i zawsze są spore obniżki. Byłam w tamtym roku, chociaż dopiero w planach miałam dziecko, a z siostrzenicą, bo były tam atrakcje dla dzieci. Dziewczyny postanowiłam nie zapisywać się do szkoły rodzenia, mój mąż ma młynek w pracy, więc nie ma gwarancji że będzie mógł ze mną jechać, a dwa jakoś w środku sama nie jestem przekonana co do słuszności uczęszczania na zajęcia. Mam fajną książkę, z filmikiem pokazującym co i jak i wydaje mi się, że to wystarczy i tak jak będę miała dziecko, to wyjdzie w praniu. Myślę, że instynkt tu więcej zdziała, a takie szkoły rodzenia to chyba prędzej przydają się tatusiom :-). Myślę też o chuście zamiast nosidełka. Czy któraś używała? Ogólnie wiem że jest to wręcz moda, ale naprawdę przecudnie wyglądają dzieci w tych chustach. Wydaje mi się, że służy to takiej bliskości z matką i ręce chwilę mogą odpocząć:-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ,hej dziewczynki Dawno nie odzywałam sie do was ,ale poczułam sie urazona jak wywiązała sie dyskusja na temat wózkow ,tzn za ile są kupowane .Wkleiłam tu linka swojego wózka i faktycznie koszt nas wyniosł prawie 3 tys ale nie zrobiłam tego żeby podnieśc swoje ego lub jak któraś tu napisała ,ze lecze kompleksy .Z czasem mi przeszła złośc ,ale nie ukrywam było mi bardzo przykro .Jedno co moge jeszcze napisać to to ze to mój M wymarzył sobie ten wózek i ten model jest to jego pierwsze dziecko i bardzo spodobał mu sie ten wózek w sklepie . A propo wózkow --to zauwazyłam ,ze u mnie w mieście jest naprawde szpan kto ma jaki wózek dla dziecka ,najczęściej są to wózki Mutsy,xlandery,peperpego ,maxi cosi --od jakiegoś czasu zaczełam przyglądać sie kto jakimś jeżdzi i te marki są najczęściej.Mam znajoma co ma Shock czy jakoś tak i płaciła ok 6 tys za niego -. Dziwne w tym wszystkim jest to ,że niektóre mamy jeżdża wózkami za 2-3 tys a w domu bieda ,np 5 osób mieszka w kawalerce wynajmowanej ,wiele jest takich przykładów że w domu bieda aż piszczy a wózek drogi --ale ja tam nie oceniam nikogo poprostu takie dziwne miasto portowe.. To tyle co miałam powiedzieć na ten temat U mnie zaraz 29 tydz ,synek kopie ale narazie tak delikatnie ,4 wrzesnia mam wizyte mam nadzieje że zobacze na usg mojego synka . Tez musze zacząc kompletować sobie wyprawke do szpitala bede na wizycie to zapytam dokładnie co i jak ,ale znajoma moja rodziła niedawno to mówiła mi ze musze mieć wszystko dla malucha ,podkłady ,laktator,3 koszule nocne ,wkłady poporodowe itp W Netto od poniedxziałku mają być pampersy w promocji ,niby opłaca sie kupić tak mi mówiła znajoma . Odezwe sie pózniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idris, dzięki :) ja mam chustę ( musze jej poszukać ;) ) dobrze, że o nej wspomniałas, bo całkiem wypadła mi z głowy :) i moge polecić. Póki mały był malutki, tak do 5,6 miesięcy,to bardzo dużo go w niej nosiłam. Wiąże sie bardzo łatwo. Jest bardzo wygodne, bo nie trzeba taszczyć wielkiego wózka, dobra jest jak trzeba coś załatwić w urzędzie, lub na szybkie i małe zakupy. Ja mam sztywną, ale podobno lepsze sa elastyczne. Ciepły kombinezonik dla malca i zimie mozna śmiagać :) Dagniesia, ja dopiero dołączam, wiec nie wiem o co chodziło.. ja mam wózek po synku, który juz dla niego był kupiony uzywany. Jedynie co ,to uważam, że lepiej kupić wypasioną spacerówkę, lekką i trwałą, bo gondolką tylko kilka miesiecy sie jeździ, a spacerówką to nawet 2-3 lata :) a co do ceny wózka, to każdy kupuje taki jaki chce :) mi tez sie podobają te drogie wózki, ale szkoda mi kasy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dogniesia, uważam że przy pierwszym dziecku można się pokusić o kupienie dobrego wózka, zwłaszcza jak Cię na to stać. Nas też stać, ale akurat dostaliśmy używany po bracie męża w b.dobrym stanie- emmaljunga, który też cenowo do tanich nie należy więc w tym przypadku nie było potrzeby by wydawać kasę, ale jeżeli byłoby inaczej to za pewne byśmy też czegoś szukali. Jeżeli nam ten nie wytrwa do drugiego dziecka to raczej będę szukać używanego :-). U ciebie powinien wytrwać do II dziecka i później może go jeszcze sprzedać za rozsądną cenę, więc nie wiem skąd te oburzenie wśród forumowiczek, a zwłaszcza u nas, jak to takie pokojowe forum:-). Ale mam nadzieje, że gniew przeszedł i możesz się udzielać :-). Magduś, chyba mnie przekonałaś do chusty, zwłaszcza do jakiś szybkich zakupów, gdzie po prostu nie będzie potrzeby taszczyć wózka. W tamtym roku widziałam na targach i się zastanawiałam, zobaczę może jutro będą przy okazji z jakąś instrukcją do wiązania. Chyba zrobię sobie kawkę delikatną na mleku bo po tej glukozie czuje jakbym czymś dostała w łeb, chce mi się spać, a jednocześnie wiem że jestem wyspana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagniesia, ja zostalam pojechana za to, ze recepty w UK sa za darmo jak sie w ciazy jest i dla dzieci.. przez jakies pomarancze co sie na forum wpitolily :P moim zdaniem, kazdego sprawa indywidualna ile za wozek placi.. ja szukalam jak najnizszym kosztem ale gdyby mnie bylo stac to pewnie tez bym kupila taki jak mi sie baardzo podoba za 2tys funtow.. Magus, moj tez mial ok 2 lat jak zaczynalismy.. wczesniej probowalam z nocnikiem ale wykazywal welka niechec.. wrecz panike.. stwierdzilam, ze nie gotowy byl jeszcze.. dziewczyny, dopisujcie do tabelki sie ;) jest na poprzedniej stronie do przeklejenia.. Gosia ladnie ja uporzadkowala ;) ojj, tak mi sie zaczyna wydawac, ze ta plec zenska przwazy rankingi.. a wiecie co, z ciekawosci sprawdzilam ten chinski kalendarz plci.. na jedno i drugie dziecko.. i wyszlo tak jak mam rzecxzywiscie.. najpierw chlopak, teraz corka.. a mnie na biologi uczyli cholera jasna, ze to facet ma ta MOC ;) no bo przeciez X i Y.. ahh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagniesia37 nie pamiętam o tej sprawie z wózkiem ale jeśli o mnie chodzi to każdy kupuje taki na jaki go stać ja na pewno kupię używany Umnie w szpitalu jest chyba całkiem całkiem bo raczej nic nie trzeba brać do porodu dla dziecka ani podkładów tylko koszule szlafrok kosmetyki no i oczywiście coś na wyjście dla mnie i dziecka wiec mogę darować sobie pampersy i ubranka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja naprawde nie mam nic przeciwko uzywanym wózkom.Przy pierwszym dziecku miałam uzywany słuzył jak najlepiej jeszcze go potem komuś oddałam i też był uzywany .Ja tak z szczerego serca wtedy pochwaliłam sie wam ,ze mam już go w domu .Dalismy za niego prawie 3 tys ale jest porządna spacerwka ,2 folie przeciwdeszczowe ,2 moskiterki ,śpiworek do głebokiego ,śpiworek do spacerówki ,i torba z przewijakiem aaa jeszcze etui na telefon .Tak jak pisałam wózek wybrał i zapłacił za niego mój M. Przeciez wczesniej pisałam też ,ze upolowałam na allegro fajna wyprawke dla małego od 0-3 m-cy ,i ubranka sa już używane tak wiec niemam wszystkiego nowego dla małego . Do dziewczyn co robiły juz badanie na glukoze to czy jak ja bede czekac te 2 godz to moge choć wody ngaz napić sie czy absolutnie nic nie mozna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagniesia37 ja jak robiłam to badanie to powiedziano mi że można wypić tak szklaneczkę wody, nie więcej i tego się trzymałam my z M jeszcze wózka nie wybraliśmy na razie przeglądamy różne modele ale chcemy kupić poniżej 2 tyś zł, w tym tygodniu zrobiliśmy miejsce na łóżeczko bo nie byliśmy zdecydowani czy w naszej sypialni czy może w osobnym pokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×