Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

witam! też jestem mamą listopadową i czytam Was od samego początku. do tej pory poprzestawałam tylko na czytaniu, ale teraz postanowiłam napisać, bo przeraził mnie ten artykuł: http://fakty.interia.pl/prasa/news-rzeczpospolita-szczepionki-budza-strach,nId,1000862#utm_source=sg&utm_medium=referral&utm_campaign=wd i chciałam zapytać: czy Wasze dzieci też były zaczepione tą serią ? czy wszystkie szczepicie swoje dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idris ją nadal nie mam i nie ukrywam dobrze mi z tym :-) więc Ci nie pomogę. Leonka my już kupiliśmy fotelik, zdecydowaliśmy się na Romer king plus. Mały już ma pierwsza podróż w nim za sobą. I raczej mu się podobało. Z tego mniejszego też korzystam jeszcze bo się mieści. MalaB ta spacerowka fajnie wygląda ale na zdjęciach ma ta budkę małą.naprawdę można aż do raczej ją naciagnac ? I czy da się parasolke bez problemu zamontować? Upatrzyłam sobie spacerowke Mamas papas typu parasola bo taką normalną to też mamy z mamas papas i jest super. Ale potrzebuje coś mniejszego. Gosia z tego co pamiętam Ty nosilas małą w nosidle? Co możesz polecić? I czy to wygodne jest? I czy dziecko kręciol wytrzyma w nim trochę dłużej niż 3 sekundy? Sprawdzilam serię tej szczepionki i jest inna niż te wycofane. Ja się wahalam czy szczepic czy nie. Bardziej przemawiają do mnie argumenty by nie szczepic dzieci. No ale szczepie sterty lub nie. Ta trafna seria nas ominęła ale co jest w tych co zaaplikowali małemu nikt nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak sprawdzacie która seria dobra tych szczepionek? moj był szczepiony tym Euvaxem B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też w książęce mam wpisany numer. Co do szczepień ja przeciwna nie byłam, jedynie zastanawiałam się czy nie wykupić, ale to ponoć kupujesz sama, trzymasz w domu i później dowozisz do szpitala tak mi powiedziano. A przecież ta szczepionka nie była zła sama w sobie tylko, źle ją trzymali po produkcji i dlatego się "zepsuła". Skąd mogę mieć pewność czy ja bym dobrze przetrzymywała?? Zresztą czasem są negatywne odczyny i przy dobrych szczepionkach także nie ma co roztrząsać. Poinformowali, wycofali i co robić? No nic, zbieżność losowa teraz. Ktoś gdzieś na jakimś etapie zawinił i teraz już po ptokach. Sprawdzić serie i obserwować czujniej jeśli to ta. Może nic nie będzie Daszek wózka oi43.tinypic.com/2efmk5i.jpg Nawet nie wyprostowałam boczków, a jak widać nawet się schował. Dołożyć ochraniacz na nogi ( w zestawie) i dziecka nie widać tyle co boczkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki,ominęła nas ta seria ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endo a jaką masz spacerówke z m&p ? Co do nosiedeł to miałam styczność z dwoma modelami z babybjorn , były ok , wygodne , dałam radę włożyć przedm i tyłem dziecko ale nie polecam nosidła na cięższe dziecko i na dłuższą wyprawę , tak jak ja z młodą robiłam nawet 2 godzinne spacery to wolałam huste , wygodniejsza ,nie wżynały mi się szelki w ramiona i plecy mnie tak nie bolały a jak malucha dobrze obwiążesz to jemu też będzie wygodnie.. no i bardziej funkcjonalna niż nosidło bo i na plecach możesz zawiązać dziecko i na leżąco jak małe jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hejka! Blondi ale nasze dzieci byly szczepione jeszcze w drugim miesiacu euvaxem a wiec niektore maluchy mogly dostac ta szczepionke. My szczepilismy inna ale musialam za nia zaplacic. Co do fotelika to my zmienilismy tydzien temu i mala zadowolona, a mamy po starszym synku. Spacerowke bedziemy kupowac z baby design sprint, bo ma duze kola a na wsi lepsze, mamy z tej samej firmy mini i po boczynch uliczkach ciezko. Podoba mi sie tez ora z m&p ale ma male kolka :/ A i o okresie jeszcze pisalyscie ja juz mam dluuugo, u gina bylam standardowo po 6tyg od porodu i w kwietniu drugi raz na cytologii. A lekarz powinien Cie i tak zbadac nawet pomimo plamien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Być może, my później w przychodni też już wykupowaliśmy także nie wiem jakie fundusz dawał. Tylko w szpitalu mieliśmy niepłatną i to była ta. Po prostu napisał, że my akurat mieliśmy farta bo pod koniec miesiąca one trafiły do obrotu. Każda sobie powinna w książeczkę zajrzeć, ale myślę, że na nic i tak to się zda teraz. W sumie mówili gdzieś, że te negatywne skutki to raczej zaraz po szczepieniu, a nie później więc martwić najbardziej mogą się te co teraz tym gównem zaszczepili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki MalaB za zdjęcie. Teraz dop. Widzę ze jest ok i to oto mi chodzi. Gosia ja mam wózek 2w1 m&p skate tzn. Z gondoli robi się spacerowke. Jestem b. Zadowolona. A spodobała mi się spacerowka parasolka swirl. Chustę mam ale mój nie chce i nie chciał w niej być. Chociaż nie wychodzilam z nim z domu, jedynie po chodziliśmy. Potrzebuje na wyjazd jakieś nosidlo. Ale teraz nie wiem czy jest sens. Zastanowie się jeszcze. Ale się mój szkrab zrobił nie do wytrzymania. Ciągle buczy, wlazi gdzie nie może, zabawkami może z 2 min się pobawi. Jeść nie chce, w wogóle widzieć krzesełka do karmienia nie chce. Zasypia też masakrycznie. Nie chciał się dziś kąpać. No masakra, jestem wykończona. Nie wiem czy to z gorąca, czy zęby, czy taki etap. Czy taki już będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja własnie też sprawdziłam te serie i nas też omineła, ufff. Jeśli chodzi o fotelik to ja kupiłam fotelik chicco, ale jeszcze go nie używamy, narazie cały czas nosidełko. Za pare dni jedziemy na mazury i napewno pojedzie jeszcze w nosidełku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wózek ten jest - fajny, mały, łatwo się składa, rozkłada się prawie do pozycji leżącej. Dla mnie akurat w tym wózku najfajniejsze jest to, że kółeczka lekko jeżdzą i budkę da się dowolnie przechylić/odczepić tak, że w te największe upały wózek jest bardzo przewiewny. 🌼 Przepraszam, że tak w 3 wpisach, ale coś nie chciało mi przepuścić - miałam ciągle informacje, że treśc została uznana za spam. Dziwne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście musicie przekopiować link w całości i wrzucić w przeglądarkę,,,, nie wiem dlaczego tu są prawie zawsze problemy z dłuższymi linkami Leonka, jako spam traktują wiadomość jak w treść wklejasz dłuższy fragment tekstu , np właśnie dłuższy link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. No ja mialam szczepiona mala tym gownem. Ale na szczescie nie miala powiklan, poza tym nie wszystkie byly wadliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość martarta
Gosia już widzialam ten filmik, masakra jak tak można, wiadomo że to reżyserowane ale tak ludzie robią, ja po obejrzeniu filmiku od razu google i szukałam prawdziwych przypadków i mnóstwo tego jest... Ale ten filmik taki realistyczny ten chłopczyk taki biedny też płakałam ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale pustki ,,, normalnie jak w opuszczonym miasteczku na dzikim zachodzie :D My się wybieramy w ten weekend pod namiot nad dunajec ;) taka namiastka wakacji , my niestety w tym roku o prawdziwych wakacjach możemy zapomnieć . Do tego za 1,5 tyg mamy w końcu chrzciny . Które już chrzciły? Pewnie większość , bo ja to zawsze wszystko nakońcu robię ;) właśnie próbuje się uwinąć z zakupieniem wszystkiego co potrzeba tak do końca tygodnia bo we wtorek rodzinka z kanady przyjeżdża w tym chrzestna młodej i nie będzie czasu po sklepach gonić tylko będzie pewnie trzeba z nimi jeździć , ale w sumie to dobrze się składa bo się zmobilizuje przynajmniej ;) A co tam u Was kobitki i u maluszków ? LIlu kolejne zęby idą i marudna jest a do tego tak komicznie nauczyła się wymuszać różne rzeczy że ubaw mam z niej taki ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jeszcze nie chrzcilam :p a w co ubierasz małą? Na biało czy normalnie ale elegancko? Ja myślę żeby ubrać koszule i spodnie niekoniecznie białe tyle że nie wiem kiedy będę chrzcić i jaka będzie mniej więcej pogoda hehe też zawsze wszystko na ostatnia chwile robie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta,,, ma prawie białą aksamitną sukineczke z różowymi delikatnymi kwiatuszkami i do tego różowe pantofelki i opaskę na głowę, mnie się nie podobają te ubranka typowo do chrztu, więc raczej na elegancko niż typowo na biało . przy okazji podeślę fotki w stroju a jeszcze filmik ale to już na pocztę, może dziś albo jutro :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heeeej My po spotkaniu z Sandrą :) Bardzo miło i przyjemnie, ale niestety za krótko :( Niestety dopiero dziś rano się zgadałyśmy gdy ja już cały dzień poustawiany miałam, jeszcze czekała na męża bo coś załatwiała, później kłopoty z trafieniem do mnie... i tak około pół godzinki mieliśmy tylko. Ale chłopy małe się zapoznali, podzieli zabawkami :) My oczywiście yyy yyy a co Twój potrafi, co Twój je :D Hehe teraz to mi się śmiać chce z tego :) No ale co można w pół godziny pogadać ;) Jeszcze mam nadzieje będzie okazja jakoś normalnie kiedyś się spotkać :) A tak to u nas upały. Pluskamy się w basenach i jeziorkach, młody w sumie jakoś bez zmian większych. Raczkuje, wstaje, puszcza się czasem doprowadzając mnie do stanów przed zawałowych ;) Nie grymasi już tak bardzo przy daniach z kawałkami tzn obiadki je mało chętnie, ale przełyka jakoś,bardziej z niechęci do obiadów ogólnie jak do faktu, że to kawałki... za to owoce wtrynia równo w całości. Ostatnio grymasi, ale nie wiem czy to na zęby czy jakieś takie fochy strzela. Z ciuchów wyrasta, a więc rośnie... no i leci tak sobie jakoś :) Gosia, mój nie chrzczony, a więc nie zostałaś ostatnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko ale skwar ja w wiekszosci siedze w domu rano na jakies zakupy i wegetuje. Masakra. Malej robie kapiele nawet kilka razy dziennie bez plynu by w samej wodzie sie popluskala. Czekam na temp do 20 stopni taka lubie na bardzi ej. Co u was kochane? Jak upaly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak nie muszę siedzieć u Teściów to całe wakacje siedzę w domu u siebie bo tu mamy jezioro i nad jeziorem całymi dniami siedzimy , młoda uwielbia wodę i uczę ją nurkować :P teraz się tarza goła po łóżku ale też upały dają jej popalić ,,, po za tym marudna przez zęby ,,,mamy pierwszą górną 2kę,,, w sumie to już piąty i widzę że 3ki też już są na wykluciu i oszołomek mały nauczył się schodzić z łóżka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas też całe dnie upały, wieczorami nad wodę jeździmy jak mój P nie jest zbyt zmęczony po pracy. A tak to leci po staremu. Młody nadal dwa zęby tylko, młoda w tym miesiącu urodziny i od września szkoła 😭 Jeszcze sobie tego nie wyobrażam :P A ja ostatnio nakupowałam sobie książek i teraz siedzę po nocach i czytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Nasze forum chyba naprawdę umiera :/ Wszystkie wróciły do pracy czy co? Blondi super że spotkanie doszło do skutku :) 🌻 U Nas w sumie bez większych zmian, upały minęły, zaczęły się przeziębienia :( mała na lekach, starszy kaszle bez przyczyny a mądra p. alergolog mi powiedziała że ona alergii u niego nie widzi... Tosia wstaje, szoruje podłogi po kolanach, mamy cztery ząbki i dwa kolejne w drodze. Zaczynamy dawać już takie normalne obiady, nie słoiczkowe i nie do końca z naszego talerza- sama gotuje i tylko dusze widelcem. Ja trochę się rozleniwiłam i zaprzestałam biegać ale od poniedziałku chcę zacząć na nowo. No i też od poniedziałku mąż zaczyna urlop tzn ten ojcowski bierze. W planach mamy remont mieszkania a później jeszcze chce wyjechać na parę dni. Czy któraś korzystała z gruponów lub mydeal? Bo tam korzystne ceny, za małą byśmy nie płacili, a za starszego grosze a czasem fajne spa się może trafić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i tak więcej niż trochę pousuwał i to nie tylko swoich,,, bo fotki do marca zniknęły a przecież dużo więcej było ???? czyżby jakaś z nas się wyłamała ( np ta co tu bruździła ostatnio na pomarańczowo ) i robi niemiłe kawały aż do tego stopnia czy to tylko przypadek / pomyłka ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×