Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Listopadowa, ja też takie silne że aż na wymioty mnie zbiera. Pytałam się lekarza, bo wraz z odstawieniem tabletek i zajściem w ciążę zwiększyła mi się częstotliwość tych boli i nasilenie. Powiedział że apap mogę brać i jak już jest bardzo źle to biorę. Bo bym zwariowała. Nie mogę głowy z poduszki podnieść. Wystarczy że usiade i mi głowę rozsadza. Dziś mi nawet szybko przeszło , o 8 rano mnie złapało i udało mi się na obiad zejść i wcześniej wziąć nawet kąpiel . Więc może ten apap coś pomaga. W zaszła sobotę jak mnie siekło o 10 tak o 17 tej dopiero wstałam a i tak jeszcze mnie bolała. Bardz uciążliwe to jest. A z innej beczki ;) od paru miesięcy chodziła za mną zupa koperkowa , i wczoraj się w końcu zebrałam i zrobiło sobie;) z młodymi ziemniaczkami mmm . I z ogródka zerwałam świeży szpinak i się zastanawiam co z niego zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listopadowa, ja też takie silne że aż na wymioty mnie zbiera. Pytałam się lekarza, bo wraz z odstawieniem tabletek i zajściem w ciążę zwiększyła mi się częstotliwość tych boli i nasilenie. Powiedział że apap mogę brać i jak już jest bardzo źle to biorę. Bo bym zwariowała. Nie mogę głowy z poduszki podnieść. Wystarczy że usiade i mi głowę rozsadza. Dziś mi nawet szybko przeszło , o 8 rano mnie złapało i udało mi się na obiad zejść i wcześniej wziąć nawet kąpiel . Więc może ten apap coś pomaga. W zaszła sobotę jak mnie siekło o 10 tak o 17 tej dopiero wstałam a i tak jeszcze mnie bolała. Bardz uciążliwe to jest. A z innej beczki ;) od paru miesięcy chodziła za mną zupa koperkowa , i wczoraj się w końcu zebrałam i zrobiło sobie;) z młodymi ziemniaczkami mmm . I z ogródka zerwałam świeży szpinak i się zastanawiam co z niego zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Kupiłyście te piwko bezalkoholowe? Bo ja w końcu nie byłam na zakupach i nie piłam... Ja też mam migrenę... Od dawna się bezskutecznie leczę. Apap mi w ogóle nie pomaga. Lekarz powiedział, że Paracetamol można brać więc biorę i też prawie nie pomaga- bo w sumie to to samo co Apap :/ Jedynie zimny kompres, ciemno w pokoju i spróbować usnąć.. Jest szansa, że po 2 dniach przejdzie. Słyszałam, że skuteczna jest akupunktura na migrenę, ale jakoś boję się takiego leczenia no i tym bardziej w ciąży w ogóle odpada. Co do kawy to już chyba pisałam wcześniej tu na ten temat ;) Można pić tylko, że słabą i nie za dużo. No i na pewno magnez będzie Ci lekarz kazał brać ;) Właśnie z działeczki wróciłam, troszkę się dotleniłam w lesie i znowu cały tydzień w spalinach. Chyba też zaraz usiądę i jakąś listę pytań zrobię bo jak już w gabinecie jestem to skleroza mnie dopada :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie z pracki wróciłam,,,, i mam pomysła na :) obiadek z moim świeżo zerwanym szpinakiem :) więc zaraz idę działać jak tylko odrobinę odsapnę. wklejam linka z tym piwkiem bezalkoholowym o którym pisałam bo wiem że kilka z Was pytało o nie,,,, http://www.delima.pl/?module=Default&action=ContentControllerionId=575&parentId=506 mam nadzieję że będzie działał. P.S. Sory dziewczynki za podwójne wpisy ale jak piszę z telefonu to mi samo tak wyskakuje nie wiem dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Działa link teraz bardzo dobrze :) A ja dzisiaj nie mam obiadowego pomysłu... W ogóle mam takiego lenia, że do sklepu nawet wyjść mi się nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Listopadowa mamusia :):)(:((:
GosiaqKR i co tam wymyśliłaś z tym szpinakiem? Co do piwka to jak ono smakuje jak normalne piwo? Ja lubię owocowe ale nie karmi lecz nie spotkałam się z bezalkoholowym owocowym piwem... Kondalsia nie tylko Ty masz lenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Listopadowa mamusia :):)(:((:
GosiaqKR i co tam wymyśliłaś z tym szpinakiem? Co do piwka to jak ono smakuje jak normalne piwo? Ja lubię owocowe ale nie karmi lecz nie spotkałam się z bezalkoholowym owocowym piwem... Kondalsia nie tylko Ty masz lenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki :) . Ja po pięknym weekendzie , super wypoczęta ... po zwiedzaniu nocnym i dziennym Krakowa, potem dwa dni leniuchowania na wsi jestem absolutnie wypoczęta. Niestety dzisiaj bardzo ciężki dzień w pracy :P. Ale jeszcze trochę, no i jutro nowa koleżanka przyjdzie się szkolić na moje miejsce, także będzie mi lżej :). Szpinak, szpinak mhhhmmm uwielbiam szczególnie z serem pleśniowym, teraz zastępuję go serem topinym. Naprawdę mała różnica w smaku :) Może dzisiaj dostanę już bób co ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mnie dzisiaj naszła ochota na pomidorówkę z makaronem i właśnie gotuje ;),do sklepu ciężko było mi się wybrać ale jakoś się przemogłam,widzę ze pisałyście na temat ile kto przytył do tej pory,mi również przybyło z 5kg, a już się martwiłam że sporo ale jak ,,widzę,, że u Was jest podobnie to jestem spokojniejsza :) A to piwko to i ja muszę kiedyś spróbować,może uda się go gdzieś znaleźć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ja dziś po 15:00 byłam już w domu po pracy jak fajnie super byłoby tak zawsze wracać ale dziś się tylko udało bo odbierałam nadgodziny a tak zawsze to jestem przed 18:00. U nas pogoda beznadziejna co chwila pada deszcz więc nic się nie chce :( a ja od następnego poniedziałku zaczynam urlop mam więc nadzieję ze się trochę poprawi. Jak wrócę z urlopu będzie już zatrudniona dziewczyna na moje stanowisko a później jeszcze 7 tygodni i idę na chorobowe :) mam nadzieję że szybko minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listopadowa,,, dla Ciebie - proszę bardzo :) chyba jest jeszcze brzoskwiniowa. http://www.delima.pl/?module=Default&action=ContentController§ionId=576&parentId=506 A ze szpinaku zrobiłam : ( oczywiście bez przepisu ze szczyptą wyobraźnie ) roladę z fileta z kurczaka, szpinak udusiłam na maśle z czosnkiem, rozłożyłam na rozklepane wcześniej filety , nałożyłam odrobinę fety, potem plastry boczku i kawałek sera żółtego żeby się roztopił w środku, mięsko przyprawiłam , odrobiną soli ( feta słona boczek też, szpinak też przyprawiłam solą ) gałką muszkatołową , papryką słodką i pieprzem ,,,, i zawinęłam w rękaw obkładając wcześniej mięsko liśćmi laurowymi ,,,,,,właśnie jestem po obiedzie ,,,, mmmmmmmmmm z młodymi ziemniaczkami wielkości orzeszków włoskich :D zrobiłam fotki ale nie chce mi się ich zgrywać :P .... i u nas się trochę rozjaśnia :) nawet słonko przed chwilą świeciło :D Ewela gratulacje :) ja jeszcze około tygodnia i też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemacie dziewuszki :) u mnie dzis jest ladnie ale w nocy byla burza ze az spac nie moglam od piorunów ale w koncu poszlo gdzies dalej ^^ od ktorego tygodnia liczycie 5 miesiac? bo ja za tydzien zaczynam 18 tydzien i w niektorych przelicznikach pisze ze to 5 miesiac hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta na 26 stronie wstawiłam takie różne pierdółki między innymi przeliczenie tygodni na miesiące,,,,, to przeliczanie ma dla mnie największy sens i z niego korzystam,,,,i też jest że od 18 tego 5 miesiąc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na 46 to jest:p no ja tez licze wlasnie wg tego przelicznika :) widac juz wam brzuszki? tak sobie patrze na jakims forum jak kobitki co wstawiaja zdjecia brzuchów i widze ze w 17 tyg to widac niektorym bardzo a niektorym wogole... najbardziej mnie zdziwilo ze jedna babka wstawila zdjecie gdzie ma juz ponad 30tydzien ciazy i duzy brzuch a podpisane jest ze w najszerszym miejscu ma 91 cm :/ ja teraz mam w najszerszym miejscu brzucha 94cm to co kurka bedzie pozniej :/ no tyle ze ja ogolnie duza jestem a tamta moze jakas chudzinka i tym sie pocieszam... no i jakos niespecjalnie widze u mnie brzuch ciazowy, predzej tłuszcz ;( chociaz moj mowi ze widac juz ciazowy heh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za link, nawet nie wiedziałam o tym piwie może i dlatego, że w Delimie nie bywam zbyt często a w innych marketach nie widziałam... Roladki mówisz ja bym zjadła takich typowo śląskich z kluseczkami i czerwoną kapustą i teraz coś czuję, że będą za mną chodzić póki nie zaspokoję ochoty :) jestem w 16 tygodniu i własnie na różnych stronach w necie i w takiej encyklopedii dziecka pisze, że 5 miesiąc zaczyna się od 17 tygodnia... I jak tu liczyć??:) Ewela to który masz tydzień? Stuknął 17 czy 18? Sorki za pomarańczkę źle wpisałam swój login.. :/ Dziś zmłóciłam grejpfruta i jak nigdy mi smakował a nigdy nie jadłam... Azja 1212 będziesz mieć chorobowe już do końca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za link, nawet nie wiedziałam o tym piwie może i dlatego, że w Delimie nie bywam zbyt często a w innych marketach nie widziałam... Roladki mówisz ja bym zjadła takich typowo śląskich z kluseczkami i czerwoną kapustą i teraz coś czuję, że będą za mną chodzić póki nie zaspokoję ochoty :) jestem w 16 tygodniu i własnie na różnych stronach w necie i w takiej encyklopedii dziecka pisze, że 5 miesiąc zaczyna się od 17 tygodnia... I jak tu liczyć??:) Ewela to który masz tydzień? Stuknął 17 czy 18? Sorki za pomarańczkę źle wpisałam swój login.. :/ Dziś zmłóciłam grejpfruta i jak nigdy mi smakował a nigdy nie jadłam... Azja 1212 będziesz mieć chorobowe już do końca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem już po połówkowym :D Dzidzia zdrowa :) Mocno ruchliwa. Rączkami się zasłaniała, żeby już jej dać spokój z tymi zdjęciami :P Nie chciała za bardzo się pokazać, ale na 85% będzie dziewczynka :) No cóż... Miał być Antek, a będzie pewnie Zuzia ;) A piwko kupiłam dzisiaj w Auchan. Jeszcze nie piłam, ale mam jutro w planach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tyle ze ja przed ciaza duzo schudlam i teraz mam wage jak przed odchudzaniem i nie wiem ile z tego to ciazowe a ile "moje" hehe w kazdym razie czuje sie jak hipopotam... wogole ostatnio mam taki zly humor ehh a niby 2 trymestr ma byc "najszczesliwszym"... jeszcze wczoraj mialam sen ze krwawienia mam :/albo ze rodze tez mi sie snilo, tyle ze to byl akurat fajny sen bo nic a nic mnie nie bolalo, ale na tle realistyczny ze po obudzeniu bylo mi smutno ze to byl tylko sen, a i w tym snie urodzilam dziewczynke, ciekawe czy sie sprawdzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o liczenie to ja tego nie robię tylko mój suwaczek który mam w stopce :D . Jutro będę biała 18 tc i 1 dzień . Moja ginka mówi że to 18 tydzień ciąży a jak byłam w szpitalu to dokładali ten tydzień , czyli teraz powiedzieliby że jest 19 tydzień hehh. Mój brzuch jest już ciążowy może nie jakiś ogromny ale to taka piłka wyraźnie odstająca od reszty ciała :) kondalsia powiedz jakie wrażenia, długo trwało to badanie , było szczegółowe, miałaś 2d ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondalsia, to dobrze ze wszystko dobrze :) a kiedy lekarz powiedzial ci ze bedzie chlopak? bo mi w 15tyg powiedzial ze jeszcze za wczesnie i mam nadzieje ze za tydzien na wizycie juz bedzie widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć laseczki :) kondalsia super, że maluszek zdrowo rośnie :) a jak wygląda to badanie? tak jak zwykłe usg tylko, że gin robi wszystkie pomiary?... dla mnie to wszystko nowość dlatego pytam :) Co do tygodni to zgodnie z moją książką od 18 tyg. jest 5 miesiąc więc ja też tak liczę, no i u mnie już też 5 miesiąc :) Tak sobie myślę, szkoda że nie mamy jakiegoś prywatnego konta żebyśmy mogły zdjątka brzuszków i usg maluszków wrzucać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listopadowa mamusia to piwko widziałam dzisiaj w Carrefourze, a brzuszek mam już zaokrąglony i wydaje mi się ze jest widoczny bo inni już spoglądają (chyba że ja mam takie wrażenie ;) ) kondalsia gratulacje i ciesze się że wszystko jest dobrze, teraz już wiesz jakie ubranka możesz kompletować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie to z pół godziny siedzieliśmy z M w gabinecie. Najpierw robiła normalne USG, ale później przełączała w komputerku na różne widoki. Niezbyt było widać cóż ona tam mierzy i liczy- na pewno sprawdzała nerki, serduszko- było słychać jego bicie :D i kości biodrową i ramienia. Ach! No i wiem, że ma już stopy wielkości 3cm ;) W trakcie przełączała na 4D ale mój skarb zasłaniał się rączkami. Mówię Wam- jaki widok! Jakby faktycznie osłaniała się, żeby zdjęć nie robić. Aż mój M się wzruszył bo pierwszy raz był ze mną na wizycie. Gin do tej pory nie mówił mi nic o płci, ale znajomi i rodzinka niezależnie od siebie każdy po kolei mówił, że chłopak będzie. W sumie to i my troszkę bardziej liczyliśmy na chłopaka. Ale ja nosem kręcić nie będę bo to nasze pierwsze dzieciątko i jestem najszczęśliwsza na świecie, że jest zdrowe :) Chyba endorfiny mi się uruchomiły albo inne hormony bo aż mam ochotę się popłakać ze szczęścia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w ogóle... to nie głupi pomysł, żeby jakiegoś maila założyć albo coś i powymieniać się trochę zdjęciami ;) Jak coś to ja jestem chętna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×