Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Witam wszystkie mamusie po przeczytaniu całego wątku bardzo bym chciała do Was dołączyć.Jestem teraz w 15 tygodniu w ciąży a termin mam na 21 listopada!niestety ciąże przechodzę w Anglii gdzie nikt się tym za bardzo nie przejmuje ale co zrobić,teraz i tak jest lepiej bo pierwsze 3 miesiące to całodzienne wymiotowanie i szpital z powodu odwodnienia!Brzuszek rośnie bardzo szybko i już zaczynam szukać spodni ciążowych pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o siemasz :) wlasnie slyszalam o tym ze w uk to tak troche olewaja ciaze, dziwne to dla mnie no aaaale co zrobic, powodzonka zycze wiec tobie tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam cie Kasika26 , Miło że następna mamuska sie zapisuje do nas ... tez słyszałam jak sie obchodza w Anglii z ciężarnymi , Zdrówka dla ciebie i dzidziusia :) To twoja pierwsza ciąża ? Zapraszam do zapisania sie w tabelce, aby lepszy był podgląd o to ona : Azja................tp. 29.10........2 ciąża.........płeć nieznana Blondi...............tp. 1.11.........2 ciąża.........płeć nieznana ulna30..............tp. 3.11.........3 ciąża.........płeć nieznana mamajuleczk......tp. 3.11.........2 ciąża.........prawdop.chłopiec malinka_77........ tp. 5.11 ........2 ciąża.........płeć nieznana Leonka5-11........tp. 5.11.........1 ciąża.........płeć nieznana Życiowa optym....tp.10.11........1 ciąża.........płeć nieznana ewela...............tp. 14.11........2 ciąża ........ płeć nieznana Dagniesia 37 ......tp.14.11........4 ciąża..........prawdop.chłopczyk martarta..........tp. 17.11........1 ciąża .........płeć nieznana GosiaqKR...........tp. 23.11........1 ciąża..........płeć nieznana Listopadowa M....tp. 23.11........1 ciąża..........płeć nieznana biegaczka..........tp. 24.11........2 ciąża..........płeć nieznan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak u was jest z witaminami ja ich nie zażywam bo mnie drze na wymioty, a mam takie za 60 zł ,,femibion 2,,wszystkie zazywacie witaminy, ?? lekarz mi powiedział ze nie musze zażywać i kazał tylko jod, i nie weim czy to nie za mało , jem duzo warzyw i owoców, uwielbiam surówki do obiadów w tamtych ciązach zażywałam teraz mi nie daje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie jem witamin, pytalam ostatnio lekarza czy mam cos brac powiedzial ze jesli sie dobrze odzywiam to nie trzeba, zwrocil uwage na slodycze zeby unikac.. powiedzial ze jesli uwazam ze powinnam brac witaminy to moge ale wlasnie od diety to zalezne... jem kwas foliowy nadal, nic nie mowil zeby odstawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Ja juz po wizycie ,wszystko w porządku nie robiła mi usg bo na fotelu przyłozyła jakiś sprzet i odrazu biło serduszko.Dziwne troche ,ze bie było usg bo tak chciałam zobaczyc dzidolka --no ale najwazniejsze ze wszystko dobrze.Kazała mi brać magnez z wit b6. A za wizyte jak zwykle 150 zł ...Nastepna równo za m-c kasika 26 ja mam termin na 14.11 i dziś jest równo 17 tydz ,jakos róznica mi wychodzi bo Ty termin tydzien masz pom mnie a piszesz ,że jestes w 15 tygodniu.Ciekawe kto zle liczy? Moze moja pani gin hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do witamin to co klekarz to inne zdanie.Moja ginka kazała mi brać tylko Femibion a i tak mam anemia...Pani w aptece ostatnio mi mówiła poco takie drogie kupować ,są tansze i maja ten sam skład ,ale ja chciałam brac te Femibion bo zależało mi żeby wyniki miec dobre no i dzidzilka zdrowego .Tak wiec niema reguły chyba jakie witaminki sie łyka wazne żeby miały odpowiedni skład ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagniesia to fajnie ze wszystko w porzątku, co do lekarzy to oczywiście każdy ma swoje reguły , kazdy inaczej zaleca, ja jak teraz wyniki będe mieć dobre to witamin nie będe brać Martwię sie o biegaczkę czy wszystko ok z nią i dzidziusiem , mam nadzieje że tak !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak to jest moja pierwsza ciąża i pewnie jak wiele mamuś panikuje!A wiesz nie wiem już sama jak to jest z tym liczeniem ale tydzień temu w poniedziałek byłam u położnej i powiedziała mi ze to był 14 tydzień i 6 dzień.to niech będzie ze mam 16!ale termin porodu tez mi ostatnio zmienili z 7 listopada na 21.A po za tym cały czas jestem na tabletkach przeciwwymiotnych niby bezpieczne ale staram się je ograniczać.Bez nich niestety nie byłam w stanie chodzić do pracy ani normalnie funkcjonować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azja................tp. 29.10........2 ciąża.........płeć nieznana Blondi...............tp. 1.11.........2 ciąża.........płeć nieznana ulna30..............tp. 3.11.........3 ciąża.........płeć nieznana mamajuleczk......tp. 3.11.........2 ciąża.........prawdop.chłopiec malinka_77........ tp. 5.11 ........2 ciąża.........płeć nieznana Leonka5-11........tp. 5.11.........1 ciąża.........płeć nieznana Życiowa optym....tp.10.11........1 ciąża.........płeć nieznana ewela...............tp. 14.11........2 ciąża ........ płeć nieznana Dagniesia 37 ......tp.14.11........4 ciąża..........prawdop.chłopczyk martarta..........tp. 17.11........1 ciąża .........płeć nieznana kasika26............tp21.11..........1 ciąza.........płećnieznana GosiaqKR...........tp. 23.11........1 ciąża..........płeć nieznana Listopadowa M....tp. 23.11........1 ciąża..........płeć nieznana biegaczka..........tp. 24.11........2 ciąża..........płeć nieznana już jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulna, my dziś też pojechaliśmy do takiego centrum płytek obejrzeć , bo znajomy powiedział nam że mają tam końcówki serii i super ceny,,,, i faktycznie w końcu żeśmy uwierzyli że stać nas na coś naprawdę ładnego,,,, z tym że na czas takich zakupów mamy jeszcze sporo czasu :( dopiero instalacje rozciągamy.... A co do mleka,,, to nie to że leci tylko jak nacisnę to co parę dni mi kropelka takiej bezbarwna cieczy się wydostaje. Nika - zdrówka :* Marta, tak,,,ja mam coraz twardszy,,,, ale jeszcze jak się dobrze ubiorę to nikt nie poznaje,,,, nawet współpracownicy :) już nie mówiąc o bliskich znajomych którzy wciąż żyją w niewiedzy nawet widząc mnie na co dzień. Kasika - Witam :) A ogólnie,,,, ruchów u mnie jeszcze raczej niet - chociaż ostatnio miałam wrażenie jakby mnie ktoś łaskotał od środka,,,, jak motylki w brzuchu przy zakochaniu :D Ja mam wizytę dopiero na 19 tego,,,, ale wtedy USG na pewno nie zrobi ,,,, może w sobotę 23go , a płeć też bym chciała już poznać, ale jakoś bez parcia jakiegoś, tak samo z zakupami,,,, jeszcze aż tak wielkiej chcicy na zakupy nie mam,,, ja dosyć rozważna jestem więc najpierw wszystko muszę posprawdzać porównać :) i wtedy mogę zacząć kupować . A dziś zerwałam pierwsze swoje, rzodkiewy :) mmmmm coś pysznego z bułeczką i masełkiem, zupełnie inny smak niż ze sklepu :) Samopoczucie w ciągu dalszym b.dobre ( nie licząc sobotniej mega migreny która mnie wyłączyła na cały dzień prawie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaqKR pięknie czyli to były pierwsze ruchy dziecka.Właśnie tydzień temu położna mi o tym mówiła,łaskotała mnie po brzuchu i się śmiała ze to są pierwsze wyczuwalne ruchy dziecka ale najczęściej wyczuwają je kobiety które są 2 raz w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magds
Hej dziewczyny :) widzę że temat dyskusji dotyczy ciężarówek które w listopadzie będą dzielnie walczyć na porodówce :D hehe :) Widziałam że pisałyście o tabletkach tz witaminach ja osobiście biorę '' femibion '' Classic i jestem zadowolona :) chodź te wszystkie kapsuły są tak ogromne że szok ! Jestem w 18 tygodniu ciąży , miałam usg niby ma być chłopczyk ale jak to powiedziała pani doktor to się jeszcze może zmienić nic pewnego :) jeżeli chodzi o ruchy to ja znowu odczuwam nie motyle nie łaskotania tylko np na dole brzuszka robi mi się takie twarde i czuję jak w środku coś się kręci wierci i jak kładę rękę to też czuje że coś tam siedzi hehe ogólnie czuje się dobrze, na samym początku było ciężko ale teraz jest już lepiej :) Wiecie może kiedy odbywają się badania USG ? w których tygodniach ? i kiedy właśnie można już usłyszeć bicie serduszka tej kruszynki naszej ? Pozdrawiam Was ciepło !! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamuśki, Mam termin na 27.11. Chętnie z Wami pogadam na wspólne tematy:) Jeśli chodzi o witaminy to przed ciążą i przez pierwsze 7 tygodni brałam Folik. Potem lekarz przepisał mi Femibion 1 na pierwszy trymestr a teraz przeszłam na Femibion 2. Dobrze się czuję i wyniki z 10 tc miałam ok, dziś robiłam kolejne - zobaczymy jutro jak odbiorę wyniki czy nadal wszystko gra. Moja siostra natomiast jest przeciwniczką brania witamin. Ona i jej lekarz twierdzą, że po witaminach rodzą się duże dzieci, które trudniej urodzić. Dziwna opinia... czy któraś z Was o tym słyszała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GOSIA te motylki to ruchy ja tez takie miałam tak jak pisze kasika juz wyczuwałam w 16 tyg , bo w kolejnych ciazach sie szybciej wyczuwa a teraz juz dokładniejsze Gosia ja tych zakupów wykończeniowych , kafelek do kuchni , i łazienek nie mogę sie doczekać, już czekam 3,5 roku , bo tyle juz sie dorabiamy i jeszcze zejdzie z rok napewno, tu co mieszkamy , juz w nic nie inwestujemy a remontowaliśmy 8 lat temu . ,Dlatego tak ciesza choć płytki w kotłowni kupilismy za groszę bo tez były wyprzedaże , i coś w końcu widać a ty długo sie juz budujesz?? duzy domek stawiacie i ile czasu przywidujecie na wprowadzenie, Mój M mówi że wszystkie pomieszczenia chce porobić i dopiero sie wprowadzać, ja juz bym chciała iść , tym bardziej ze komunie mam mięć w maju córki, i nie weim czy zdążymy, mysle raczej juz nad lokalem żeby wynająć z kateringiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magds
Nie słyszałam o czymś takim że rodzą się duże dzieci ja sama zapytałam swoją ginekolog o witaminy bo wiadomo dzidzia wszystko zabiera dla siebie :) i potrzebujemy witamin . Ja na początku też brałam folik dopiero teraz od 3 tyg jakoś biorę femibion właśnie :) Nie wiem mnie się wydaje że to nie ma znaczenia witaminy to witaminy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was nowe mamusie , zapraszam do tabeleczki i częste odwiedzanie i piasnie jak sie czujecie z maluszkami Magds ja usg mam co wizytę chodze na nfz , wiec ja ci nie powiem w jakich tygodniach sie powinno robic , jesli chodzi o USG na przeziernośc to chyba od 10-14 tyg, a połówkowe cos od 20 ,22 tyg , ( to są takie dokładne badania usg , czy dzidzius jest zdrowy i lekarz owszem puszcza wtedy bijace serduszko , przynajmniej mi puszczał i badanie robił z 45 min )ja to na przeziernośc miałam robione, a z tym połówkowy niewiem jeszcze kiedy ,teraz jak pójde w 20 tyg do lekarza to mi napewno coś na ten temat powie , moja szwagierka była w 22 tyg i mysle iśc prywatnie i nawet dla pamiatki sobie zrobić w 3D, LUB W 4D tylko koszt jest spory od 250 zł , a ty chodzisz na NFZ, czy prywatnie?? co do bijącego serduszka to lekarz mi juz puszczał w 8 tyg czy wszystko jest ok, !!, rozumiem ze ty nie słyszałas jeszcze, po prostu na wizycie poproś lekarza zeby ci póścił,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka 271112 ja słyszałm o czyms takim ,jak poja szwagierka poszła rodzić pierwsze dziecko i i tam połozna jej powiedziała taką nowośc , ze nie powinno sie zazywac witamin , bo właśnie po nich rodza sie duze dzieci, ale czy to prawda to niewiem, ja zazywałam przy dwóch ciązach i jakos dzieci wazyły 1 , 3160, a 2 3350 , ja teraz z tego powodu nie to ze nie zazywam , mi nie daje , bo to sa takie kapsuły jak któras wspomniała ze mnie drze na wymioty,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magds
Ja miałam robione Usg w 14 tygodniu widziałam już maluszka :)) wszystko było ok teraz idę właśnie za tydzień 12 czerwca ja chodzę na NFZ :) Pewnie ja myślałam o 3d Usg u nas kosz to 180 zł sporo ale pamiątka będzie. Tak tak na ten wizycie poproszę o sprawdzenie serduszka bo nie miałam jeszcze a pragnę usłyszeć zresztą ja jestem strszny wrażliwiec więc za każdym razem płaczę na wizytach hehe :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usg w ciąży robi się standardowo 3 razy, w 12,22 i 32 tc. Ja miałam już 4 razy, ponieważ początek ciąży był dość nerwowy. Serce usłyszałam na usg 3D w 12tc. Jest to tzw. usg genetyczne, ponieważ określa prawdopodobieństwo wystąpienia u maluszka wad genetycznych np zespołu Downa. Warto je zrobić, bo poczujesz się spokojniejsza i zobaczysz kruszynkę, serduszko, policzysz paluszki, może nawet poznasz płeć. U mnie prawdopodobnie będzie dziewucha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam usg co wizyte, tego nie przeziernosc nie mialam badania na polowkowe tez sie nie wybieram bo mnie na to nie stac a lekarz u ktorego jestem nie robił takowego ciotce kolezanki ktora jest chyba w 6 miesiacu czy tam 7 wiec mi pewnie tez nie bedzie robic, ze zwyklego usg ktore zwykle trwa chwile wynika wg gina ze wszystko jest ok wiec jestem dobrej mysli... ale zastanawia mnie to ze gdzies tam czytalam ze w ciazy przysluguja tylko 3 badania usg na nfz a ja juz mialam 4...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) ja mam termin porodu na 2 listopada, wczoraj zaczelam moj 19 tydzien. od tygodnia dostaje kopniaki! :) prawdopodobnie chlopiec ale dowiem sie za 3 tyg. mieszkam w anglii, moj chlopak to idiota-angol, dzis caly dzien przeryczalam :/ ktos ma gorzej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azja................tp. 29.10........2 ciąża.........płeć nieznana Blondi...............tp. 1.11.........2 ciąża.........płeć nieznana ulna30..............tp. 3.11.........3 ciąża.........płeć nieznana mamajuleczk......tp. 3.11.........2 ciąża.........prawdop.chłopiec malinka_77........ tp. 5.11 ........2 ciąża.........płeć nieznana Leonka5-11........tp. 5.11.........1 ciąża.........płeć nieznana Życiowa optym....tp.10.11........1 ciąża.........płeć nieznana ewela...............tp. 14.11........2 ciąża ........ płeć nieznana Dagniesia 37 ......tp.14.11........4 ciąża..........prawdop.chłopczyk martarta..........tp. 17.11........1 ciąża .........płeć nieznana kasika26............tp21.11..........1 ciąza.........płećnieznana GosiaqKR...........tp. 23.11........1 ciąża..........płeć nieznana Listopadowa M....tp. 23.11........1 ciąża..........płeć nieznana biegaczka..........tp. 24.11........2 ciąża..........płeć nieznana Anka271112........tp. 27.11........2 ciążą........prawdop.dziewczynka Jestem i ja. Jak na razie zamykam stawkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i sie smutno zobiło:( za granicą wspłóczucia dla ciebie że masz problemy z chłopakiem:(, teraz nie powinnas sie denerwowac bo szkodzisz dziecku jak ty sie denerwujesz to dzieciątko tez, pomyśłl o nim , napewno wszystko sie ułoży martata smutny materiał , wspólczuje tej dziewczynie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yty
internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . . . . internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . . . internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . . . . internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . ..... . . . . internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . . . internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . .. . internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulna, my w sumie remontujemy stary ale tak że tylko 3 ściany z tego starego zostały, więc prawie od podstaw, na chwilę obecna mamy stan zamknięty, z niedokończonym dachem, z instalacja elektryczną, i zaczęta inst wodno-kan.w marcu minęły 2 lata ale wszystko robimy sami, nie zatrudniany żadnej ekipy budowlanej , a wprowadzać się będziemy jak tylko się będzie dało mieszkać, nie musi być wykończone na tip top

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulna, my w sumie remontujemy stary ale tak że tylko 3 ściany z tego starego zostały, więc prawie od podstaw, na chwilę obecna mamy stan zamknięty, z niedokończonym dachem, z instalacja elektryczną, i zaczęta inst wodno-kan.w marcu minęły 2 lata ale wszystko robimy sami, nie zatrudniany żadnej ekipy budowlanej , a wprowadzać się będziemy jak tylko się będzie dało mieszkać, nie musi być wykończone na tip top

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulna, my w sumie remontujemy stary ale tak że tylko 3 ściany z tego starego zostały, więc prawie od podstaw, na chwilę obecna mamy stan zamknięty, z niedokończonym dachem, z instalacja elektryczną, i zaczęta inst wodno-kan.w marcu minęły 2 lata ale wszystko robimy sami, nie zatrudniany żadnej ekipy budowlanej , a wprowadzać się będziemy jak tylko się będzie dało mieszkać, nie musi być wykończone na tip top

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to z tą ekipą to tak jak u nas nikog nie zatrudnialismy fach ma mąz w rękach ,ajak już to on swoich znajomych brał ze robili za frii w sumie za obiad jak to sie mówi , ale to było mało takich dobra mamuśki ja juz ide w końcu spać, czekałam na biegaczkę bo sie martwie o nią:( myslałam ze napisze, troszkę juz ją poznałam bo my sie juz poznalismy na innym topiku jak starałyśmy sie o dzidziusia , mi sie udało cykl wczesniej , NICE tez w tym samym czasie sie udało co mi ,a biegaczce sie udało, cykl pózniej i jeszcze zdazyła sie załapać na listopad, i mam nadzieje ze dotrwa, i jest wszystko dobrze, -kolorowych snów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×