Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Dzięki kochane za wsparcie :-* A ja wstalam wcześnie, spakowalam wszystko co miałam, ubrania do wyjścia przygotowane i czekam na łóżku na wizytę :-) Pogoda paskudna, mało optymistyczna no ale coz zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe mamusie! Co do witamin to ja biorę Prenatal Complex kosztują ok 31 zł za 30 tabletek i nie mam co narzekać są dobre bo z imbirem i łagodzą mdłości. Chciałam się skusić na ten Femibion ale ostatecznie zrezygnowałam porównując skład.. Miałam teraz robione wyniki z krwi i z moczu wyszły bardzo dobre oprócz hemoglobiny, no ta jest troszkę niziutka 11.9 ale ponoć u kobiet w ciąży to normalne. Nika89 no i fajniutko dziś do domku! :) Magds co do badań USG ja jak chodziłam wcześniej do innej Pani doktor to robiła mi co każdą wizytę ale niestety przez nieprzyjemne zdarzenie przez jej osobę zmieniłam lekarza, również NFZ i ta Pani doktor zrobiła mi dopiero dwa razy w ok 10 tygodniu jak do niej się przepisałam i teraz 15. Teraz mnie czeka połówkowe dopiero. Zazdroszczę mamusią czującym już ruchy :P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie tam pierdółki które się może przydadzą ,,,, W przybliżeniu : ( bo w różnych źródłach różnie podają , z rozbieżnością 1 tygodnia ) 1 miesiąc - 0-4,5 tyg. 2 miesiąc - 4,5-9 tyg. 3 miesiąc - 9-13,5 tyg. 4 miesiac - 13,5-18 tyg. 5 miesiąc - 18-22,5 tyg. 6 miesiąc - 22,5-27 tyg. 7 miesiąc - 27-31,5 tyg. 8 miesiąc - 31,5-36 tyg. 9 miesiąc - 36-40 tyg. USG genetyczne : W PIERWSZYM TRYMESTRZE ( mnie lekarz powiedział że powinno być zrobione między 11 a 13/14 tygodniem ) Punkty diagnostyczne które są sprawdzane ( pewnie zależy też od tego w jakiej placówce było USG robione ) *Ocena macicy *Ocena płodu: głowa, tułów, kończyny *Ocena ruchów płodu *Pomiar odległości głowowo-siedzeniowej (CRL) i dwuciemieniowej (BPD) *Ocena akcji serca w prezentacji M z wyliczeniem ilości uderzeń na minutę z odniesieniem na wydruku do siatek statystycznych *Pomiar przezierności karku (NT) z odniesieniem na wydruku do siatek statystycznych ( marker uwzględniany w do obliczenia ryzyka zespołu Downa ) *Ocena obecności kości nosowych (drugi marker uwzględniany do obliczenia ryzyka zespołu Downa) *Ocena spektrum przepływu w przewodzie żylnym- badanie dopplerowskie (ok. 80% dzieci z zespołem Downa ma nieprawidłowy przepływ w przewodzie żylnym) *Ocena zastawki trójdzielnej w Dopplerze spektralnym (ok. 50% płodów z zespołem Downa ma wady serca, ten marker służy do ich wczesnego uchwycenia) *Pomiar długości pęcherza moczowego *Pomiar długości kości szczękowej *Lokalizacja kosmówki W DRUGIM TRYMESTRZE ( między 18 a 22 tygodniem , tzw USG połówkowe ) Standardowe punkty diagnostyczne w badaniach drugiego trymestru: *Budowa macicy *Położenie i ustawienie płodu (np. położenie podłużne główkowe, ustawienie lewe (pierwsze) *Ocena ruchów płodu *Ocena rytmu serca w prezentacji M z obliczeniem częstości wyrażonej w uderzeniach na minutę np. rytm serca miarowy, zatokowy: 134u/min) *Ocena głowy *Ocena mózgu *Ocena twarzoczaszki *Ocena kręgosłupa *Ocena szyi *Ocena tkanki podskórnej *Ocena klatki piersiowej *Ocena serca *Ocena przedniej ściany jamy brzusznej *Ocena narządów jamy brzusznej i miednicy mniejszej (żołądek, wątroba, nerki, pęcherz moczowy) *Ocena ułożenia trzewi (relacje pomiędzy naczyniami, osią serca, położeniem wątroby i żołądka) *Ocena kończyn górnych i dolnych *Ocena układu kostnego *Ocena pępowiny (przyczep brzuszny, łożyskowy, liczba naczyń) *Ocena łożyska (echostruktura, stopień dojrzałości) *Przepływy naczyniowe- badanie dopplerowskie: fala tętna tętnicy pępkowej, środkowej mózgu i przewodu żylnego pod kątem wykluczenia zagrożenia niedotlenieniem lub zaburzeń układu krążenia *Wykluczenie wad związanych z zaburzeniami chromosomowymi *Wykluczenie markerów: niedorozwój kości nosowej, krótkie kości długie, poszerzenie miedniczek nerkowych, jelita o podwyższonej echogeniczności, ogniska hiperechogeniczne w sercu, poszerzony fałd karkowy, objaw sandała, poszerzenie komór bocznych mózgu, niedorozwój żuchwy, małogłowie, płaska twarz, małe uszy, nieprawidłowości palców Teraz do tego bardzo często stosują przy tych badaniach właśnie podgląd 3D i 4D ku naszej uciesze :D Ja miałam na razie 1 i chyba wszystko z tego było zrobione,,,, :) i oczywiście dzidzia przeszła śpiewająco pomiary , słyszałam w głosie lekarki która mnie badała zadowolenie z tego że wszystko jest ok :) Oczywiście co do podanych przedziałów - mogą występować różnice, bo każdy lekarz zaleca inaczej badanie genetyczne oczywiście z rozbieżnością w granicach tolerancji. Jak będę miała jeszcze jakieś ciekawostki to dodam, komentujcie dziewczynki czy u Was się to zgadza czy było inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GOSIA fajne ciekawostki, bardzo ciekawe, z tego co pamiętam to to usg w pierwszym trymestrze ( na przeziernośc karku tak to sie inaczej nazywało,które miałam robione w 13 tyg i 6 dniu, wyszło wszystko ok, własnie takie przedziały były badane u dzidziusia , tyle że nie w 3 d, ani w 4 d, ale na dobrym sprzęcie , a to połówkowe przed nami Nika dobrze że juz wszystko w porządku i wychodzisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Ulna samo badanie jest na zwykłym czarno białym usg ale czasami jak mają lepszy sprzęt to mają możliwości podglądnięcia dzidzi w 3,i 4 D :) mnie próbowała pokazać ale był schowany za kosmówkę czy coś takiego,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie ja również mam termin na listopad a dokładniej na 10.XI, to moje pierwsze dziecko i wszystko to dla mnie nowość ale mysle ze z tego forum dowiem sie wiele ciekawych i praktycznych informacji, ogólnie czuje sie dobrze, czasem pobolewa mnie w podbrzuszu, brzuszek juz zaczyna być widoczny (ale tez zalezy w co sie ubiore) w spodnie jeszcze niektóre sie mieszcze ale juz niedługo bede musiała wybrac sie na zakupy, co do witamin to podobnie jak Listopadowa mamusia przyjmuje Prenatal Complex, kw.foliowy, żelazo, USG miałam robione w 12 tc i pani dr mówiła ze wszystko jest ok, ostatnio gdy byłam 3 tyg temu na wizycie sprawdzała tylko czy jest tętno a USG nie robiła tylko powiedziała ze niech maluszek jeszcze podrośnie, teraz mam nadzieje ze zrobi mi USG bo jestem ciekawa jak tam rozwija sie dzidzia, czy jest duża i może w końcu poznam płeć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kondalsia
Cześć dziewczyny! :) Dołączam się do listopadowych mamuś. Moja pani doktor nie powiedziała mi jeszcze na kiedy dokładny termin urodzin :( Wiem tylko, że pierwszy tydzień listopada. Z internetowego kalkulatora wychodzi 31 październik. W poniedziałek idę na połówkowe usg w 19tyg. Powiedzcie mi czy będzie już widać płeć dzidziusia? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie nowe, zapraszam jesli tylko macie chęc to zapisujcie się w tabelkę, a razem wszystkie mozemy sie wspierac i porównywac nasze listopadowe ciąże:) kondalsia myslę ze powinnas poznac juz płeć , ja tez na to liczę , a czujecie juz ruchy ?? O TO tabelka do zapisania Azja................tp. 29.10........2 ciąża.........płeć nieznana Blondi...............tp. 1.11.........2 ciąża.........płeć nieznana ulna30..............tp. 3.11.........3 ciąża.........płeć nieznana mamajuleczk......tp. 3.11.........2 ciąża.........prawdop.chłopiec malinka_77........ tp. 5.11 ........2 ciąża.........płeć nieznana Leonka5-11........tp. 5.11.........1 ciąża.........płeć nieznana Życiowa optym....tp.10.11........1 ciąża.........płeć nieznana ewela...............tp. 14.11........2 ciąża ........ płeć nieznana Dagniesia 37 ......tp.14.11........4 ciąża..........prawdop.chłopczyk martarta..........tp. 17.11........1 ciąża .........płeć nieznana kasika26............tp21.11..........1 ciąza.........płećnieznana GosiaqKR...........tp. 23.11........1 ciąża..........płeć nieznana Listopadowa M....tp. 23.11........1 ciąża..........płeć nieznana biegaczka..........tp. 24.11........2 ciąża..........płeć nieznana Anka271112........tp. 27.11........2 ciążą........prawdop.dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondalsia wydaje mi się, ze powinno być już co nie co widać ja swojej Pani ginekolog pytałam to powiedziała mi właśnie, że ok 20 tygodnia z tym, że ma nieco starszy sprzęt... Witaj Agnieszka101112 fajnie, że z listopada jest Nas tu tyle :) Ciekawe co z tą Naszą Biegaczka... Mam nadzieję, że wszystko dobrze! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj kondalsia, myślę że jeśli lekarz będzie miał dobre oko i maluszek na to pozwoli to powinnaś się już coś dowiedzieć ;) ulna30 czasem czuje takie bulgotanie w brzuchu ale tłumaczę sobie że to może jedzenie mi się przelewa, ja muszę poczuć konkretnego kopniaka wtedy będę pewna że czuję już ruchy ale te kopniaki to już pewnie coraz bliżej Nas ;) Azja................tp. 29.10........2 ciąża.........płeć nieznana Blondi...............tp. 1.11.........2 ciąża.........płeć nieznana ulna30..............tp. 3.11.........3 ciąża.........płeć nieznana mamajuleczk......tp. 3.11.........2 ciąża.........prawdop.chłopiec malinka_77........ tp. 5.11 ........2 ciąża.........płeć nieznana Leonka5-11........tp. 5.11.........1 ciąża.........płeć nieznana Życiowa optym....tp.10.11........1 ciąża.........płeć nieznana Agnieszka1011....tp.10.11........1 ciąża.........płeć nieznana ewela...............tp. 14.11........2 ciąża ........ płeć nieznana Dagniesia 37 ......tp.14.11........4 ciąża..........prawdop.chłopczyk martarta..........tp. 17.11........1 ciąża .........płeć nieznana kasika26............tp21.11..........1 ciąza.........płećnieznana GosiaqKR...........tp. 23.11........1 ciąża..........płeć nieznana Listopadowa M....tp. 23.11........1 ciąża..........płeć nieznana biegaczka..........tp. 24.11........2 ciąża..........płeć nieznana Anka271112........tp. 27.11........2 ciążą........prawdop.dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kondalsia
Wszyscy mi mówią dookoła, że na chłopaka się zapowiada patrząc na moją dietę. No, ale nie wiem ile w tym wszystkim prawdy może być ;) Już nie mogę się doczekać poniedziałku. Ja od ok. 2tyg czuje jakby takie bańki mydlane pękające w brzuchu. Śmieszne uczucie, ale też jakoś sceptycznie do tego podchodzę i czekam na porządnego kopniaka :D Azja................tp. 29.10........2 ciąża.........płeć nieznana Blondi...............tp. 1.11.........2 ciąża.........płeć nieznana ulna30..............tp. 3.11.........3 ciąża.........płeć nieznana mamajuleczk......tp. 3.11.........2 ciąża.........prawdop.chłopiec malinka_77........ tp. 5.11 ........2 ciąża.........płeć nieznana Leonka5-11........tp. 5.11.........1 ciąża.........płeć nieznana Życiowa optym....tp.10.11........1 ciąża.........płeć nieznana Agnieszka1011....tp.10.11........1 ciąża.........płeć nieznana ewela...............tp. 14.11........2 ciąża ........ płeć nieznana Dagniesia 37 ......tp.14.11........4 ciąża..........prawdop.chłopczyk martarta..........tp. 17.11........1 ciąża .........płeć nieznana kasika26............tp21.11..........1 ciąza.........płećnieznana GosiaqKR...........tp. 23.11........1 ciąża..........płeć nieznana Listopadowa M....tp. 23.11........1 ciąża..........płeć nieznana biegaczka..........tp. 24.11........2 ciąża..........płeć nieznana Anka271112........tp. 27.11........2 ciążą........prawdop.dziewczynka kondalsia............tp. 5.11.........1 ciąża..........płeć nieznana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej laseczki, widzę że jednak biegaczka się nie odezwała , mam nadzieję że u niej wszystko ok . Wg tabeli GosiaQR w przyszłym tygodniu będę w 5 miesiącu ... ale ten czas leci. Jutro niektórzy mają długi weekend, jutro mam wolne ale w piątek do pracy na szczęście zaraz po pracy jedziemy do babci pod Kraków, mamy zaplanowane ognisko :) , Amelka ma mieć rozłożony namiot w ogródku no i koniecznie chcemy młodej pokazać Kraków nocą :) . Powiem Wam tak szczerze , że moja lekarka oprócz żelaza nie przepisała mi żadnych witamin, także nie wiem czy brać czy nie heh Moja lekarka też podczas zwykłego USG przełącza z 2D na 4D, dzięki temu mogłam już dużo podjerzeć. Wiecie że dzisiaj jest światowy dzień pocałunków :) No to całuski dla Was, ja w pracy jeszcze 15 minut i spadam do domku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kondalsia
Mi pani gin kazała brać femibion natal, a w tej chwili femibion natal 2. Ponieważ piłam dużo kawy miałam też brać magnez, ale jakoś mi ochota na kofeinę przeszła i w sumie z 2 dziennie piję teraz 1 tygodniowo i magnezu nie biorę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewela światowy dzień pocałunków mówisz? :) Nawet nie wiedziałam ale dzięki za buziaczki :) Kondalsia ja kiedyś piłam jedną dziennie czasem wcale i to taka mieszana zbożowa z naturalną, rozpuszczalna teraz jakoś nie czuję ochoty i potrzeby by się napić może czasem gdzieś jak jestem w gościach.. Za to mam popędy na inne rzeczy, owoce w szczególności banany:) Kondalsia a co takiego jesz, że najbliższe otoczenie tak przypuszcza? Chciałabym wiedzieć może u siebie też będę mogła pogdybać :) Chociaż jeszcze troszkę czasu minie zanim się przekonam... Jak tam dziewczynki po obiadku? Jak dzień mija? U mnie o dziwo nie pada dziś a nawet jest troszkę słonka i tak chyba się skuszę na spacer.. Rozleniwiłam się ostatnio... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzą za mną same "niezdrowe rzeczy" jak np. kebab i cheeseburger ;) Wcinam papryczki chilli nadziewane serkiem, ostre sosy i ciągle mi mało pieprzu we wszystkim ;) Natomiast moje do tej pory ukochane słodycze prawie w ogóle przestały mnie interesować. A co do obiadku to właśnie teściowa mi dzisiaj fundnęła kluseczki ziemniaczane z zasmażką xD Hmm.. Męska dieta ot co! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondalsia nie pisz takich rzeczy, prosze cie, teraz bede musiala zjesc przekletego kebaba bo przypomnialam sobie o jego istnieniu :p :D:D ja zkolei moglabym tonami jesc lody chipsy cukierki ciastka itp ale tez nie pogardze ostrymi rzeczami hehe no i smieszne sa dla mnie te przesady ze w zaleznosci od tego na co cie ciagnie taka bedzie plec, ja wg tego powinnam miec co? obojniaka? hahhaha pozdrowki dziewczyny dla was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehehe !martarta nie krępuj się przecież mamy usprawiedliwienie na kaloryczne jednonko ;) Smacznego :* A tak ap ropo... Dużo przybrałyście na wadze od początku ciąży? Widać już u Was brzuszki? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewela pewnie masz dobre wyniki i może stąd Ci nie przepisywała nic więcej, ja mam lekką anemie i może dlatego tyle tych witamin ale mimo przyjmowania żelaza to hemoglobina mi nie wzrosła, mg też mi zalecała ale w sumie nie wiem dlaczego, kawy nie piję,może ma to związek ze skurczami Listopadowa mamusia ja jeszcze przed obiadkiem,czekam aż ziemniaczki się dogotuja, a z owoców ja najbardziej mam ochotę na truskawki i arbuzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondalsia wlasnie musze sie pilnowac bo za szybko tyje a nie chce przytyc 30 kg w ciazy bo potem nie zrzuce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wiem że powinnam jeść dobre porządne obiady ale rzadko mam czas na nie, ale może jutro do Teściowej na obiadek skoczymy, ja z owoców to na pomarańcze miałam dużą ochotę, teraz też bym z chęcią jadła ale lenistwo !;) Ewela to moje rejony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak na razie przytyłam ok 4/5 kg, przed ciążą ważyłam 64 kg i to dopiero 4 miesiąc jest, no prawie koniec miesiąca :) Są takie dni, że apetyt większy a czasem takie, że się jeść nie chce... ja uwielbiałam słodycze do tej pory czasem coś skubnę ale już raczej nie tak lody czy cukierki a desery w postaci budyni, kisieli itp a za ostrymi rzeczami nigdy nie przepadałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja znowu bym jadła tez truskawki ogromnymi ilościami , do tego z cukrem , lub robie taki jogurt z nich , ahh ale pycha, na arbuza tez mam smaka, a dzis mnie na szło na kęski piwne, wysłałm męza po nie takie zimne , nie odgrzane, były pycha :) jak juz wcześniej pisałm przytyłam na ostatniej wizycie narazie +1 kilo, ale czuje ze juz nastepny napewno doszędł no i cos mi sie wydaje ze z biegaczką coś jest, bo zadługo sie nie odzywa, mam nadzieje tylko ze najwyzej lezy w szpitalu, ale jej i dzidziusiowi nic nie jest i nie ma jak dać znać, że jest wszystko ,ok, !! może ją zostawili na obserwacji, ale gdybać można , do póki sama nam coś nie napisze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma to jak w domu :D Ale już zaliczylam kilka sklepów dzisiaj, wybieralismy meble do pokoju, później oglądaliśmy wózki, mój o wszystko wypytywał babki w sklepie aż w szoku byłam bo ja już nie wiedziałam o co zapytać :) no ale ja nie umiem się zdecydować ale jak bym mojego wysłała to na pewno by z wózkiem wrócił on nie ma takiego problemu :) wie jaki byłby dobry więc jak będziemy kupować to zdam się na niego naczytal się tyle już że ja nie muszę kolor tylko wybiore pewnie i tyle :) Co do kg to u mnie jeszcze nie przybyło, zresztą tak jak już Wam pisałam jak mówię który miesiąc to słyszę nie możliwe...No ale czuje mojego maluszka więc nic więcej się nie liczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma to jak nasze ciążowe zachcianki ja w trakcie pierwszych 3 miesięcy to jak bym mogła to tylko jadłabym zupki chińskie które jak miałam lepsze dni ze wymiotowałam po 3 razy dziennie łagodziły mi nudności ale to jest sama chemia i z ciężkim sercem musiałam sobie odmawiać i oczywiście coca cola! A mam do was pytanko jadłyście już coś dziwnego razem typu nutella z ogórkiem kiszonym.ja ostatnio jadłam bułe z pasztetem przegryzałam kiwi i popijałam ciepłym mlekiem!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to mam w sumie fajnie bo w tamtym roku w wakacje odchudzalam sie i zrzucilam 15 kg i teraz w tym 4 miesiacu wygladam nadal chudziej niz przed tym moim odchudzaniem, tak mowia ludzie ktorzy mnie "chudej" nie widzieli, tyle ze ja mam tendencje do tycia niestety i juz przed ciaza w zimie zaniedbalam sie i przytylam wiec wlasciwie nie wiem ile od poczatku ciazy przytylam... no ciekawe co z biegaczka ze tak milczy, miejmy nadzieje ze wszystko w porzadku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wlasnie, myslicie ze to dobrze ze codziennie wypijam 1,5l wody mineralnej? moze przestawic sie na zrodlana? heh takie glupie pytanie wlasciwie no ale moze mineralna w nadmiarze szkodzi tak sie zastanawiam.. :) a tyle pije bo mnie suszy jakbym ciagle miala kaca hihihi :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×