Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Na usg genetycznym już byłam ok. 12 tc, chodzi mi o takie 3d i 4d. Wyczytałam, że je trzeba robić ok. 20 tc. Lekarz zazwyczaj mówi mi o wszystkich dodatkowych badaniach jakie mogę wykonać ale o 3d nic nie wspominał, zrobił tylko normalne usg podczas wizyty i tyle. Zastanawiam się czy zapomniał, czy powie mi na następnym razem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martarta super, że jest wszystko dobrze :) Szkoda, że maleństwo nie chciało powiedzieć kim jest :P Co do 3D to musisz się chyba sama dopomnieć bo i moja gin też się nie kwapila do tej pory. W ogóle byłam zadowolona do tej pory z lekarza, a teraz jak jestem w ciąży co kolejna wizyta to coraz bardziej mnie denerwuje ta kobita. W sumie to nic nie mówi, nie pyta prócz jak się pani czuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i nie przytylam wogole w ciagu tych 3 tygodni hmm nie wiem czy to dobrze... ale jednak ograniczenie slodyczy duzo daje :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bazar
Witajcie, Dziewczyny jeśli macie konto na FB zapraszamy do naszego bazaru, na którym oddajemy, sprzedajemy i wymieniamy się ubraniami dla dzieci, ciążowymi i innymi mamowo-dzieciowymi gadżetami. Grupa jest w pełni moderowana, więc jest porządek. Zapraszam: http://www.facebook.com/groups/341140235913481/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey :) ale upał, wytrzymać się nie da... a Wy kochane jak się czujecie w te upały? Ja wczoraj cały dzień na nogach w Krk byłam spotkać się z moimi dwoma koleżankami ale przyjechałam taka zmęczona, że szok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Życiowa_Optymistka
martarta ja też tyję bardzo wolno. Nadal chodzę w swoich jeansach i nie mam problemów z dopięciem się w pasie. Kupiłam już jedne spodnie ciążowe z tym pasem na brzuch. Śmiesznie się je zakłada :D Czekam na moment, w którym brzuch nagle wyskoczy i waga będzie rosła z dnia na dzień. Bo kiedyś to się musi zacząć... U nas (śląsk) też upał, wczoraj po pracy posiedziałam trochę na tarasie i później czułam się wyjątkowo źle. Chyba taka pogoda mi nie służy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. dawno tu nie zaglądałam.. ja niestey poroniłam. ciężko mi was w tej sytuacji czytac i udzielać się.. długo sie zbierałam zeby napsiac. musze to przezyc, wyciszyc sie. dbajcie o soebie i swoje dzieciaczki. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinka --kochana przytulam Cie z całego serca... Dawno to stało sie ,bo juz jakis czas temu przestałas udzielać sie na forum...--tak mi przykro.. Myslałam ,ze juz koniec tych przykrych wiadomości duzo dziewczyn z naszego topiku potraciły swoje dzidziolki...--jakie to niesprawiedliwe.. U mnie koszenie trawy pod oknami jejuu zaraz oszaleje! nie robią tego piłą spalinową tylko jakimś ciągnikiem jeżdża ale to jakiś klekot jak warczyyy brrrrrrrrr ... Ide do miasta potem odezwe sie ,dziś mój dzidziol bardzo aktywny co chwile kopie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idirs
Gosiu masz racje pomyliłam się miał być 22.11.2012 :), byłam u lekarza z tymi wymiotami powiedział, że nie jest normalne na 17 tydzień i że się pewnie zatrułam, więc dostałam gastrolit by się nie odwodnić i na szczęście przeszło. Malinka współczuje, mam bliską koleżankę która to przeżyła, teraz jest w II ciąży i wszystko jest ok., teraz mówi, że zrozumiała, że tak musiało się stać, że płód był za słaby i lepiej tak niż miałby się urodzić niepełnosprawny. Brzmi to strasznie, ale to jej słowa, mówi że czas i wsparcie rodziny robi swoje, nie duś tego w sobie. Ależ gorąco, a co do trawy to powiem wam jedno hałas jest straszny, ale zapach skoszonej trawy uwielbiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idirs
Dziewczyny mam pytanie, ćwiczycie, chodzicie gdzieś na jakąś jogę? Ja w tym tygodniu zapisałam się na basen byłam już 2 razy i powiem wam że coś cudownego. Zapobiegawczo po basenie stosuje Lactovaginal. Polecam, myślę o jodze może któraś chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny malinka_77 przykro mi bardzo, strasznie Ci współczuje :( Ja chora leże w łóżku od weekendu :( W sobotę jeszcze jako tako funkcjonowałam, ale niedziela to już trup. Wczoraj lekka poprawa, dzisiaj można powiedzieć, że nabieram mocy. Przerąbane przeziębienia w ciąży bo same pseudo leki, głównie witaminy wspomagające, a nie leczące ehhh. Jeszcze takie upały u nas, że zdycham podwójnie Pisałyście o usg 3d/4d. Mój lekarz nie wykonuje, ale polecał mi je koło 20tc, a ja byłam w 19. W sumie na swoim aparacie on mnie dobrze bada co wizytę, ale tu wiadomo lekarz sprawdzał dokładnie wszystkie narządy, krwiobieg, no i tą płeć można było troszkę lepiej zobaczyć ;) Koszenie trawy - hałas też mnie dobija, ale podobnie jak któraś wspominała zapach uwielbiam :) U siebie w domu zawsze ja kosiłam podwórko :) Teraz na blokach miałam pierw okna od podwórka to cholera mnie brała - terenu zielonego prawie wcale, jakieś takie kępy trawki tylko a kosili cały dzień :O Widać, że na godzinę płacone ;) A teraz mam okna od ulicy i już nie posłucham koszenia... szczęście w nieszczęściu bo za to teraz mam wiecznie brudne okna od ulicy, autobusy i tramwaje prosto pod oknami ( pierwsze piętro i tylko chodnik dzieli mnie od ulicy bo to stare kamienice przy drodze krajowej :O ) W weekend myślałam, że mój coś porobi w pokoju dzieciaków, a tu lipa :( Jak zwykle co innego do roboty i w sumie zostałam z młodą sama w domu ( ja chora i ona też ale mniej) a on pojechał ze swoimi rodzicami oglądać auto dla nich, później motor sobie... wrócili prawie o 20, plus taki, że na spokojnie wypoczęłyśmy, minus że nie miał mi kto herbatki podać no i ten nieszczęsny remont dalej stoi w miejscu! :O Nie no w ten weekend chyba się zabiorę na cały dzień do rodziców wypocząć na ogródku a on od rana do nocy będzie robić bo naprawdę zdążę urodzić nim skończmy... a pokoik miał być urodzinowym prezentem dla córki - 24 sierpnia :O Yhymmm już widzę jak jej zaprezentuje piękny nowy pokój... chyba gołe ściany w gładzi :O Co do ćwiczeń to ja jedynie w miarę dużo chodzę tzn wiadomo spacery z córką, no ale poza tym to ogólnie wycieczkujemy sporo - jak widać po nie ruszającym się remoncie ;) Wyjeżdżamy gdzie i kiedy się da ;) Spacerki po lasach, wzdłuż jezior, nad morze, w góry, zwiedzanie okolicy, a nawet rynki miast ot tak żeby zobaczyć... Czasem chodzimy na basen, ale to bez karnetu tylko tak jak mamy ochotę to idziemy do aquaparku - ostatnio 3h i najbardziej się to opłaca bo przy godzinie młoda chciała zobaczyć to, zobaczyć tamto, pobawić się tu i tam... i tak naprawdę zero spokojnego pływania, a po rozłożeniu to na parę godzin można było i popływać i poleżeć bo na wszystko był czas ;) Gdyby to było tańsze na pewno chodziłabym częściej... na inne zajęcia nie mam w sumie czasu. Mój P jedzie w poniedziałek do pracy, wraca w piątek, weekendy chcemy w miarę rodzinnie spędzać ;) Nie wiem co tam jeszcze naskrobać, za rzadko tu zaglądam i piszę bo jakoś nie mogę załapać większego kontaktu niestety z żadną z was :( Mało kojarzę która co pisała, co robi itp :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki, ja troszkę sobie poodpoczywałam w domku, teoretycznie bo w domu mega remont tzn meble z pokoju Amelki są w dużym pokoju, a kuchenne w sypialni , zabawki walają się po całym mieszkaniu. Zakupiłam na allegro pierwsze rzeczy na wyprawkę tzn. pościel z ochraniaczami, bardzo okazyjnie leżaczek i przewijak na łóżeczko :D , w sklepie zakupiłam 5 par body :D także coś już jest tzn wypatruję bo czekam na kuriera. MałaBlondynka pisz, pisz ;) Ja ciebie kojarzę bo na samym początku dałaś fotkę z koniem i tym bardzo wbiłaś mi się w pamięć. Ja wizytę mam w piątek :D , teraz bez paniki czy bejbik jeszcze tam żyje bo ruchy już odczuwam. Bywają dni że bardzo słabo albo takie że ruchy czuję cały dzień tak jak wczoraj . Widzę że dzisiaj słabo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.... wyobrazcie sobie ze u mniew mieszkaniu jest juz 31,5 stopnia, zaraz sie roztopie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi ja Ciebie pamiętam doskonale z nieistniejącego już forum listopadowo2012 :) nawet pamiętam jak wyglądasz i fotkę twojego brzuszka jak już byłaś pewna, że to na pewno ciążowy jest :D więc pisz kochana częściej co u Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe no widzicie a ja to mam tak, że póki z kimś nie pogadam o jakimś wspólnym temacie ( tak wiem wiem - mamy wspólny temat: listopad 2012 ;), ale no wiecie o co mi chodzi ;) brzuch mamy na co dzień, poza porównaniem jak ciąża u nas przebiega lubię sobie pogadać o innych pierdołkach ) to nic nie pamiętam. I chociaż też kojarzę zdjęcia co po niektórych z was to jednak nie wiem czyje były jakie :P Wybaczcie... ewela. To masz remont tak samo jak ja. U mnie w "sypialni" jest łóżko młodej zamiast naszego, pełno pluszaków i regał z puzlami, grami i innymi zabawkami, kuchnia, wózek, rowerek, hulajnoga itp itd ;) A w dużym pokoju gdzie aktualnie śpimy na narożniku z naszych nowych mebli tylko jeden regał, stół i szafka pod tv - resztę zajmują meble młodej które i tak będziemy wyrzucać no ale nowe kupimy dopiero jak pokój będzie bo nie przeniesiemy złożonych, komody z gratami które uporządkuje dopiero jak będę miała resztę swoich nowych mebli i peeeeeełno zabawek, jakiś koszy z piłkami, lalkami, klockami... no także łączę się razem z Tobą w tym remontowym bólu 🌼 A chociaż przebiega u Ciebie jakoś ten remont czy stoi? Jak dzwonił do mnie P rano to mówi, że robota im nie idzie i nie wie czy na weekend pozwolą im zjechać :O No to super :O A jak przyjedzie dopiero za dwa tygodnie to przecież też chcemy coś spędzić czasu razem :( A już wcale nie dużo mu zostało tego co chce zrobić sam, jak położy płyty to już mój tato będzie pomagał z gładzią więc nie szkodzi, że go nie będzie. Byle teraz zdążył skuć całą ścianę, dokończyć stelaż pod płyty, rozpracować kable i położy płyty... reszta to już będziemy mieli pomoc i wszystko będzie się robiło na zasadzie trochę się robi - wolne bo czek się aż wyschnie, trochę robi - czeka aż wyschnie... Ale ja nawet mebli do pokoju dzieciaków nie mam całkiem wybranych :( :P Średnio co dwa tygodnie zmieniam wizję jak to ma wyglądać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość licytacja od 1,00PLN BCM
Zapraszam, licytacja od 1,00 PLN bez ceny minimalnej Bluzka koszulowa ze stójką, rozmiar M, kolor beż, cienki przewiewny materiał http://allegro.pl/show_item.php?item=2433845940 UBIERZ SWÓJ BRZUSZEK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi , jak każda baba ja co do wystroju "chałpy" też co chwilę zmieniam wizję a jesteśmy dopiero na poziomie instalacji i kończenia dachu,,,,, Dziewczynki,,,w weekend przeszłam z 17-18 czyli stopień wyżej to już 5 ty się zaczął. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bazarek
Witajcie, Dziewczyny jeśli macie konto na FB zapraszamy do naszego bazaru, na którym oddajemy, sprzedajemy i wymieniamy się ubraniami dla dzieci, ciążowymi i innymi mamowo-dzieciowymi gadżetami. Grupa jest w pełni moderowana, więc jest porządek. Zapraszam: http://www.facebook.com/groups/341140235913481/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaqKR Ja na szczęście poza pokojem dzieciaków nie miałam problemu ;) Od początku wiedziałam jakie meble chce i jedyne co pozostawało to wymierzyć i kupić to co mi się podoba - miało być nowocześnie, ale nie wymyślnie w ciemnych kolorach i naprawdę miałam duże pole do popisu i masę rzeczy do wyboru :) U dzieciaków za bardzo myślę, żeby to jakoś funkcjonowało stosunkowo do ich wieku i przeciwnej płci ;) W pierwszym namyślę miało to być coś w stylu http://static.e-mieszkanie.pl/fmfiles/jak-urzadzic-pokoj-dla-dwojki-dzieci1330691130/jak-urzadzic-pokoj-dla-dwojki-dzieci-2.jpg Akurat młoda ma to łóżeczko i miały być dwa takie same stojące obok siebie, pomiędzy nimi dwie dziewczęce szafeczki, do tego wspólna szafa jak ta w tej inspiracji, jakaś tam komoda i regały na zabawki, książki itp... Wszystko w zachowawczej kolorystyce właśnie bieli i akurat u nas miał być delikatny fiolet/wrzos... nooo miałam już pomierzone, powymyślane a tu klops bo CHŁOP :P I tu mam problem bo nie umiem dobrać wszystkiego tak żeby dzieciaki miały radochę z pokoju a nie żeby miały po prostu pokój ;) Jeszcze żeby różnica była mniejsza to porostu byłoby kolorowo, no ale młoda ma już jakiś tam swój gust i na moje pomysły nie chce się zbytnio zgodzić :( Upiera się, że ona będzie miała siostrę i ma być tak jak pierw "planowałyśmy" :P Ale ostatnio wymyśliłam patent z antresolą i mam nadzieje, że tym przekupie córę do pokoju dziewczęco chłopięcego ;) To byłoby łóżko córki http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/tromso-rama-ozka-wysokiego__0104168_PE263669_S4.JPG A pod spodem synek odziedziczyłby po niej tamto czarne co pokazałam wyżej ;) Ale reszty mebli za uja nie potrafię dobrać ;( Niby fajne są ale żeby pomieścić ciuchy dwójki potrzebuje podwójnie, a pokój się nie powiększa niestety wraz z moim brzuchem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak liczycie tygodnie? np jak jest 18 tydzien i 4 dzien to liczycie ze to 18 czy 19?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mówię oba tygodnie, tzn tak jak teraz jestem 20t5d to jakby mnie ktoś zapytał mówię, że 20-21. I tak nigdy nie pamiętam dokładnie tylko jak na kompie jestem to suwaczka mam i tam dokładnie ;) Za tydzień będę jedynie pamiętać, że jestem jakoś 21-22 ;) Dopiero dwa ostatnie tygodnie będę odliczać ile to niby dni zostało do prucia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta , a jak liczysz swoje lata ??? :) jak masz np 22 i 7 miesięcy to nie mówisz że masz 23 tylko 22 dopiero po urodzinach możesz powiedzieć że masz 23 jak minie cały rok ,,, podaje się rozpoczęty tydzień,,,, a nie kolejny który po nim jest. przynajmniej mnie się tak wydaje zresztą lekarz też tak liczy a nawet bym powiedziała że jeszcze w dół bo zalicza pełny tydzień. tzn jak ja jestem teraz w 18 i 4/5 dni to i tak lekarz liczy 17 bo on się skończył i jest pełny . Ja liczę 18 bo 19 dopiero będzie.... Ale to moje rozważania :) Miała dziś jechać na 6 rano męża zarejestrować do lekarza,,,, nie zwlokłam się , dziś jestem straszna dętka :( ja nie wiem jak ja przeżyje dzisiejszy dzień w robocie ,,,, mam nadzieję że przyjdzie jakaś burza czy coś i zrobi się trochę chłodniej .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki:) ja siedze w domciu nadal i juz mi troche teskno do pracy ...np wczoraj jak widziałam jak mąż wyjezdzał a ja w domciu znowu to jakos tak chyba bede sie cieszyc ze wracam...ale to b.dobry znak:) znaczy ze wypoczełam, wyleniłam sie i teraz moge pełna sił wracac na 1 miesiąc praktycznie do pracy...na początku sierpnia ide na urlop i wyjezdzamy nad morze wiec juz na sama mysl sama radocha...juz nie mozemy sie doczekac z moimi chłopakami i mam nadziej ze ten chłopaczek w środku tez da jakos rade:) co do wyprawki to jeszcze nic nie mam i na razie nie kupuje...zaczne po wakacjach na spokojnie kompletowac... co do tygodni ciazy to lekarze traktuje tylko zakonczone ja mam zakonczony 17 i 5 dzień czyli leci 18 (znaczy w piatek peknie cały i od soboty juz poleci 19 no i w tym tygodniu ide na połówkowe (prenetalne) mam nadzieje ze nie za wczesnie ale widze ze MałaBlondynka tez tak była i wszystko ok...zreszta cos wspominał Gin ze od 18 juz mozna sokojnie ale ja chciałam troche później bo zalezy mi na tym aby dowiedziec sie jaka płec...mam nadzieje ze juz bedzie widac?!chociaz i wiem ze bedzie synus:) Gosia my jestesmy prawie w tym samym tygodniu ....w tabelce mamy różnice tylko dwóch dni jesli chodzi o termin porodu:) ...a tak poza tym u mnie tez tropiki ale ja czuje sie w miare dobrze...troche mnie gardło boli ale juz przestaje ...własnie tylko miód, czosnek i mleko...ale jakos trzeba to przetrwac najwazniejsze zdrowie maluszka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...a co do ruchów to czuje młodego juz coraz częsciej...chociaz wczoraj jakis taki ospały był natomiast dzis od rana szaleje nawet teraz jak pisze hehehe:) ruchy są juz coraz mocniejsze... Gosiu ...jeden dzień równicy wiec prawie idziemy łeb w łeb:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biegaczka,,,wiem wiem :) że my podobnie :) ,,,, ja na to połówkowe w 20 tym chce iść,,,, ponoć ma być zrobione między 18 a 22 gim więc myślę że w połowie będzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...biegaczka... No mój ginek mi zalecił zrobić to usg koło 20tc, ale np jego córka jest dokładnie na tym samym etapie ciąży co ja i akurat jak byłam u niego na wizycie w 19tc to mi opowiadał, że ona już po jest także to chyba nie jakieś ścisłe zalecenia, ale pewnie wiedział, że jak powie mi 18 to ja już w 17 pójdę ;) Z tego co patrzyłam na stronie gabinetu gdzie szłam to wyszczególnione są 3 wizyty usg i ta jest przypisana na 18-22tc więc po prostu 20tc to taka średnia ;) Co do płci to NIBY lekarz coś tam widział, ale jednak przed badaniem i w trakcie zaznaczył, że to za wcześnie tak naprawdę. Badanie dziecka bardzo ładnie wszystko było widać i dało się każdy narząd zbadać, ale co do płci to polecił mi przyjść jeszcze przed 30tc jak będę chciała mieć większą pewność. To w sumie ciekawe bo niektórzy lekarze przecież od chyba 13 czy 14 tc już widzą płeć a inni mówią, że to za wcześnie... no ale powtórzę to badanie specjalnie ze względu na płeć jeszcze później ;) GosiaqKR No widzisz to widać każdy inaczej liczy bo ja jak do lekarza chodzę to on mi w zaokrągla często. Tzn na karcie wpisuje mi sam tydzień wizyty bez dnia i jak np byłam u niego w 18t4d to wpisywał 19tc, a jak wcześniej byłam któryś tam tydzień powiedzmy 13t2d to wpisywał 13tc. I w ten sam sposób ja zaokrąglam, ale jak ktoś mnie się tak na wyrywkę pyta który jestem to serio kojarzę któryś tam tydzień a nie dzień więc podaje pośrednio ;) Wiek zresztą tak samo :P Tzn zaraz po urodzinach mówię tyle ile obchodziłam, a tak jak teraz będę miała w październiku to już zaokrąglam i rocznikowo podaje ;) Pewnie po 40stce będę dopiero w dół zaniżać hehe ;) U nas dzisiaj pogoda miodzio bo nie gorąco. Słonce ledwo przebija się przez chmurki, nie duchota.. można funkcjonować jakoś :) Nie lubię lata :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki Jestem właśnie po wizycie i jak narazie wyniki mam dobre tylko skurcze mam ale będę brała magnez więc powinno się uspokoić U mnie też tropiki wiec siedzę na kafe bo trzeba trochę sie ochłodzić a za chwilę pewnie wezmę prysznic i będzie ok Ja już weszłam w 21 tydz czyli 20 tyg i 2 dni ale w karcie mam wpisane 20 i przytyłam tylko 0,5 kg i jestem z tego dumna bo brzuszekrośnie a kg nie przybywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki, dzisiaj na próbę mam nową koleżankę i właśnie poszła zapalić, przecież nie będę siedziała przy niej na kafe :D . A w domu laptop nadal nieczynny :P a służbowego nie chce mi się brać bo w domu remont wre. Mała blondynka ten nieszczęsny remont idzie nam jak krew z nosa, w sb i ndz jeszcze jakoś , w poniedziałek mąż miał urlop to jeszcze uszło , a teraz tyle co podziubie po pracy, także końca nie widać :P . Mebli póki co to nie wymieniam bo nie mam pomysłu, narazie tylko dokupuję komodę i biureczko dla mojej Amelki, oprócz tego mąż zmęczony i ciągle na mnie warczy ehhh tak więc codziennie się kłócimy, poprostu bosko ehhhhh .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×