Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Heej Ja mam młodego ułożonego pośladkowo cały czas i mam ogromną nadzieje, że się przekręci bo ja też z tych co wolą poród SN jak CC Co do kombinezonu do wyjścia ze szpitala to ja bym nie liczyła, że to ten co na zimę będzie. Listopad ( przynajmniej u mnie początek, albo nawet koniec października) to raczej w miarę ciepło tzn tak jesiennie więc myślę o normalnych ciuchach i jak już kombinezon to taki zwykły materiałowy, a na zimę taki ciepły jak kartki są, ocieplany. Więc pierwszy myślę, że 56 jak ktoś chce dopasowany, a sama myślę, że kupie 62 i będzie ok bo to wiadomo na wszystko już na koniec się ubiera więc luz wskazany, a jednak na dłużej będzie ;) W sumie moja młoda to tak powoli rosła, że ciuchy 0-3 miała do 5msc, a 3-6 to chyba do około 9 :P Tak rozmiarami to chyba koło roku 68-74 nosiła :D Więc ciuchy typowo dobrane do pory roku będę na bieżąco kupować, a tylko w body, śpiochy czy pierwsze dresy itp już się zaopatrzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U lekarza nic nowego... Wypytał jak się czuje, wypisał zwolnienie i skierowanie na badania i to na tyle. A jak zapytałam o usg to powiedział że koło 32 tyg... Chodzę prywatnie i tak więc co mu szkodzi zrobić?! Ale dzisiaj jeszcze zadzwonie i się umówię z tą drugą lekarką na próbe. Ja mam Malutką ułożona główką w dół ale tak bardziej na prawą stronę. Kombinezon na wyjście ze szpitala planuje 56 ale taki misiowy-cieńki, a dzisiaj przyszedł na zimę roz 62 taki śpiworek z możliwością przełożenia pasów. Przy młodym miałam taki zwykły i taki do fotelika i uważam że ten drugi wygodniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie zimy takie rozne bywaja wiec nie mam pojecia na dobra sprawe co kupic :/ mam kombinezon na 62 taki cieplutki, misiowy a teraz taki plaszczyk licytuje cienszy troszke to gdyby ta zima jednak taka zimna nie byla :D no i faktycznie na poczatku listopada (no i u mnie tez sie na pazdzierniku moze skonczyc jesli bedzie sie jej na swiat tak jak bratu spieszyc) to nie powinno byc az tak zimno.. posciel do wozka mam juz kupiona cieplutka tez, teraz jeszcze chce kupic taka specjalna do fotelika samochodowego.. narazie sie rozgladam bo tyyle jest do wyboru ze sie zdecydowac nie moge ;) jak juz bede miala to to mysle, ze kombinezon na wyjscie sobie odpuszcze zeby teraz kupowac.. mo mlody to malutki moj byl i tez rosl tak jakos niemrawo, ze teraz ma 2 i pol prawie a ciuchy to ja mu kupuje 18-24 i sa jeszcze takie dosc duze... oo.. a tu macie link do tego plaszczyka: http://www.ebay.co.uk/itm/251106911077?_trksid=p5197.c0.m619

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Płaszczyk śliczny :) ja też mam taką malutką kurteczkę z cieplejszego materiału :) A powiedzcie mi czy rozglądacie się za wózkami? ja byłam skłonna wczoraj kupić x-landera ale waga i gabaryty tego wózia mnie przerażają :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko Kobietki :)
Drogie kobietki, witam! Mam do Was takie pytanie. Od początku ciąży chodziłam do jednej Pani doktor która jak się później okazało była i jest złym lekarze stwierdziła, że nie ma serduszka u dziecka w 9 tygodniu i posłała mnie na czyszczenie w szpitalu od lekarzy po fachu oraz niegdyś jej pacjentek dowiedziałam się sporo nieprzyjemnych rzeczy na jej temat zmieniłam ją na innego lekarza, co prawda jest ok ale Pani doktor jest trochę niezorganizowana a na USG gdy mam już je mieć to czekam nawet po 4 godziny na korytarzu (wykonywane w szpitalu i pacjentki mają pierwszeństwo) a jestem teraz w 22 tygodniu. Chcę urodzić w sąsiednim mieście bo tam w szpitalu mają lepszy standard i w związku z tym myślę nad przepisaniem się do lekarza w tej miejscowości. W związku z tym moje pytanie jest takie czy nie będę mieć problemów, że w ciągu jednej ciąży to będzie mój trzeci lekarz prowadzący? Proszę o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia, ja wózek juz mam ;) moj jest dosc ciężki ale ja sie z tym liczylam, ze taki będzie.. nadaje sie wprawdzie na spacery chyba tylko no ale za to to taki moj upatrzony.. a prowadzi sie.. marzenie ;) i taki bujany.. poprostu jestem zakochana w swoim wózku ;) http://item.mobileweb.ebay.co.uk/viewitem?itemId=230827599817&index=17&nav=SEARCH&nid=00609804197 ja mam taki tylko w innym kolorze no i moje koła są w idealnym stanie.. wózek z lat 80.. o zapłaciłam za niego sporo wiecej... a teraz mam taka wkretke ze chce sobie jeszcze jeden kupić ale taki bardzo vintage ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Justyna! Znowu widzę powrócił temat kombinezonika. Ja kupię dwa jeden pluszowy, II jakby kurteczka. Nie wiem może okaże się, że przyjdą mrozy, teraz pogoda dziwna więc nie chce szukać na szybko kombinezonu.Co do rozmiaru to 62 w końcu na wyjście z szpitala może być, a później przez jakiś 3 tygodnie to wg zaleceń werandowanie przy oknie, a potem dopiero spacery(chyba że macie inne doświadczenie, więc chętnie wysłucham opinii). Więc po miesiącu taki mniejszy może być na styk, a jeszcze coś musisz dziecku włożyć pod spód. A co wózków to mi też podobał się x-lander, ale wczoraj dostaliśmy w prezencie (używany wprawdzie) wózek, fotelik, kojec, krzesełko do karmienia :D. Więc mam z głowy wózek już przeprałam, fotelik muszę czymś do tapicerek przemyć, krzesełko i spacerówka na razie w odstawkę do piwnicy. Wózek super się prowadzi ma dużą gondolę, jest b. chwalony przez poprzednich właścicieli. Jest ciężki, ale mam windę, a tyle co wsadzić do samochodu to bez przesady. Dzisiaj pakowałam stelaż do wanny i spoko loko. Wcześniej nie słyszałam o tych wózkach, ale mają naprawdę dobrą opinię, a tym naszym to 3 dziecko będzie jeździć i stan b.dobry. nie wiem jak wygląda cenowo, ale na razie jazda z sypialni do pokoju komfortowa :D:D:D . Marka: Emmaljunga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do zmiany lekarza nie widzę problemu, w końcu to najważniejsza jest karta ciążowa, i to byś czuła się komfortowa i miała fachową opiekę. Ja dopiero teraz wybrałam lekarza prowadzącego a wcześniej byłam u 3 różnych :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko Kobietki --> Nie ma żadnego problemu ze zmianą lekarza :) Możesz nawet co miesiąc mieć innego chociaż wiadomo, że nie jest to zalecane bo dobrze, żeby lekarz znał Ciebie i Twoją ciąże, ale problemów nie ma z tego tytułu. A czemu chcesz lekarza z sąsiedniego miasta? Chodzi Ci tylko o lekarza, że tamten lepszy czy dlatego, że poród tam planujesz? Bo ogólnie to rodzić też możesz gdzie chcesz i lekarza mieć gdzie chcesz nie musi być tak, że jak rodzisz tam to i lekarz musi być tamtejszy :) patisonek87 Fajny ten płaszczyk, aż mi znowu szkoda, nie mam drugiej córeczki, żeby jej fajnie stroić :P Ja wózki jako tako oglądam, ale że i tak kupie używany to nie patrze jeszcze dokładnie bo te ceny się zmieniają jak kto chce, a kupić to dopiero po remoncie będę mogła bo ani funduszy nadprogramowych ani miejsca gdzie postawić teraz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idris Ja młodą "wietrzyłam" niecały tydzień ;) Tzn w niedziele urodziłam, we wtorek wyszłyśmy ze szpitala do domu, a w sobotę pierwszy spacer :) I to tylko dlatego, że o normalnej godzinie chcieliśmy wyjść razem, a mój dopiero wieczorem z pracy wracał i jedynie w sobotę mieliśmy na to cały dzień :) Tak to nawet tyle bym może w domu nie siedziała ;) Ale młoda była letnia - teraz dostosuje to do pory roku, jednak myślę, że też koło tygodnia wyruszymy na pierwszy spacer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja patrze za lekkimi wózkami bo chociaż mieszkam nisko to jednak sama znoszę wnoszę, jeszcze młoda będzie chodzić ze mną, stara kamienica to schody takie tu wąskie tam szerokie zakręcające ;) Nie chce mi się tego jakoś bardzo taszczyć ;) Przy młodej miałam ciężki i dałam radę no ale jak mam sobie teraz wybrać to szukam jak najlżej... a że tylko gondole bo spacerówkę mam dobrą to nie za drogi, żeby nie wiadomo ile na pół roku wydawać c;nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patisonek świetne są te wózki, tylko kupić w Polsce wózek a w UK to dwie inne sprawy. U nas nawet lepsze używane są drogie. Moja koleżanka z UK miała z 3 wózki, a w Polsce większość kupuje takie wielofunkcyjne i ma jeden do końca, bo ceny momentami są kosmiczne w porównaniu do zarobków. Mnie stać na wózek 2000-3000 zł, ale uważam że to jest jednak przegięcie cenowe, za tyle kupiłam sobie samochód ostatnio :D. Dlatego ucieszyłam się z prezentu bo mam z głowy ten cały zamęt wokół wózka:D. Moi znajomi też spodziewają się dziecka i szukają używanego, tylko takiego z tych lepszych, albo max do 1500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja gdybym miała mieć teraz pierwsze dziecko i nie miała nic to też bym wybrała lepszy w zestawie typu gondola-spacerówka i fotelik... no ale jak kompletnie wszystko inne mam i do już dobre sprawdzone to mnie właśnie cholera bierze bo potrzebuje TYLKO gondoli. A ceny faktycznie czasem kosmos bo namnożyło się tych 3w1. No niby mogłabym kupić i posprzedawać później w zestawie tak samo, albo od razu co nie używam no ale gdzie ja to trzymać będę itp :P Jeszcze gondola i spacerówka nie problem, ale większość jeszcze te foteliki ma i nie chce przepłacać jak później może nie sprzedam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie Mała Blondynka, teraz zimowe dzieci będą, a niby właśnie w zimę, to przez 3 tygodnie się weranduje, to rada książkowa, nie życiowa, więc jestem ciekawa jak u was było, no i listopad może okazać się cieplejszy to już w ogóle, można to skrócić. Trzeba chyba zawierzyć intuicji :D. A co do wózka to jak masz spacerówkę, i tylko samą gondolkę, musisz sobie sprawić, to faktycznie patrz by była lekka i nie droga. Chociaż sam kosz lepiej by był obszerny żeby wystarczył tak do maja kiedy będzie cieplej. Bo teraz wszystkie wózki mają takie miniaturowe te gondolki, a tam dziecko w śpiworku w większości będzie jeździło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli już jest mowa o wózkach to My planujemy kupić X Landera X1 3w1 podaję linka http://x-lander.pl/produkty/52/x1/ w końcu to nasze pierwsze dziecko oczekiwane a więc możemy sobie pozwolić.Ciuszki łóżeczko,kołdrę,pościel,rożek już mamy.Wózek kupimy za około 2 miesiące bo muszę mieć pewność,że będzie dziewczynka bo chcę ten wózek w różu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to tez fakt z tymi cenami w Polsce.. spacerowka mojego co teraz ma to jego trzeci wozek ;) tylko, ze ja za grosze wszystko kupowalam, jeden co byl nowka trojkolowy to za niego 100 dalam bo jakiejs malo znanej firmy i sprawdzal sie zawodowo.. i co, pojechalam na urlop jak takie mrozy i sniegi w Polsce byly w zeszlym roku w styczniu, miesiac w Polsce i wozek nadawal sie na smietnik ;D hehe.. nie na polskie warunki :D i musialam kolejny kupic bo mi jeszcze sam nie chodzil wiec sily nie bylo zeby bez wozka rade dac ;) teraz jaa akurat tak na wage nie zwracalam uwagi tylko, zeby gondola byla duza i wysoki byl bo ja mieszkam w domu wiec po zadnych schodach taszczyc go nie musze... do autobusu jak cos tez wejde bo u nas sa takie bez schodow tylko a kierowcy jeszcze obnizaja jak widza, ze z wozkiem sie stoi.. a do samochodu.. no to od tego mam faceta zeby dzwigal i w bagaznik wrzucil hehe :D co do spacerow.. no wiec tak, moj mlody jest z 28lutego, wtedy tez dosc zimno jeszcze bylo z tego co pamietam.. przez to ze mlody sie urodzil wszesniej to trzymali nas 4dni w szpitalu (normalnie wychodzi sie tego samego dnia, chyba ze rodzi sie w nocy to nastepnego rano puszczaja) to ja ze dwa dni w domu posiedzialam z malym jeszcze a potem juz dyla na dwor.. skonczonego tygodnia w kazdym badz razie nie mial, ale oczywiscie tylko na 15-20 minutek wychodzilismy, zeby sie zaklimatyzowal.. teraz pewnie tez zbyt dlugo nie bedziemy czekac z pierwszym spacerkiem ;D no ale to juz indywidualna sprawa u kazdego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do wozka, to ktoras z forumowiczek kupila wizualnie bardzo fajny wozeczek za 250zl chyba.. gondolke wlasnie.. nie wiem jak z opiniami bo tutaj to sa tez inne wozki popularne jak w Pl.. kurcze, kto to byl, przyznac sie jedna z druga ;) ja tam uwazam, ze lepiej kupic uzywany wozek jak i ciuszki i wiele innych akcesorii, bo prawde mowiac wiekszosc z nich nie posluzy dlugo a zawsze znajda sie jakies pilniejsze wydatki czy jakies atrakcje dzieciom zapewnic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A proszę Mi powiedzieć bo ja nie w temacie czy do wózka kołderkę też potrzebuję czy kocyk cieplejszy?Bo nie wiem u Mnie wszyscy rodzili praktycznie latem a ja mam termin na 3 listopad a z tą pogodą to różnie bywa.I kolejne pytanko czy do szpitala mam brać rożek?Bo skoro wypiszą nas do domu to dziecko w foteliku będzie to rożek nie potrzebny no bo jak.To moja pierwsza ciąża i w niczym się nie orientuje mimo,że dużo czytam na forach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do ciuszków to muszę właśnie powiedzieć,że pokupowałam używane od kogoś w BDB stanie a nowe kupie tylko z kilka sztuk by miało dziecko typowo na wyjście do lekarza czy gdzieś,przecież dziecko i tak szybko rośnie i nie raz bywa tak,że nie zdążymy czegoś ubrać a już będzie za małe.Zamartwiałam się,że mam mało bodów z długim rękawem jak i pajacyków rozpinanych w kroku a teraz mam tyle tego,że połowy z tego pewnie nie założę,a już nie wspomnę o tym ile mam bodów z krótkim rękawkiem i nie wiem po co bo kiedy to założę;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko Kobietki :)
Dziękuję kochane! Dobrze wiedzieć, że z tego tytułu, że to będzie mój 3 lekarz nie będę miała problemów, zmieniam bo moja obecna Pani doktor jak pisałam jest ok ale jest mało zorganizowana np na badanie USG czeka się na korytarzu kilka godzin jak pisałam wykonuje je w szpitalu, na kontrolną wizytę też się człowiek nasiedzi każą przyjechać na 11 bo mierzą i ważą a potem się siedzi pod gabinetem również dłuższy czas choć to uzależnione jest jednak numerka w kolejce... Tak chce rodzić w sąsiednim mieście i wiem, że nie muszę się w tym mieście leczyć bo mam prawo wyboru szpitala ale siostra chodzi do tego lekarza i sobie chwali choć wiem, że nie każdemu każdy odpowiada. Chciałabym takiego lekarza który wszystko ma na miejscu a nie każe przyjeżdżać na inne terminy tj badanie kontrolne i wyznacza termin usg bo może je zrobić tylko wtedy jak ma dyżur w szpitalu a wolałabym załatwiać wszystko od razu a nie co tydzień jeździć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mangosiaczek
Bardzo proszę przyszłe mamy o wypełnienie kwestionariuszy, które są w pełni anonimowe, a wyniki z nich uzyskane zostaną wykorzystane wyłącznie w pracy magisterskiej dotyczącej funkcjonowania związku u osób spodziewających się dziecka. Z góry dziękuję za pomoc! http://www.ankietka.pl/ankieta/92700/funkcjon owanie-zwiazku-u-kobiet-spodziewajacych-siedziecka.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapisana do P. doktor :) wizyta szybko bo na 24 .07... Ja wózek chce kupić używany, młody miał nowy a teraz nie czuje takiej potrzeby. Wózio się nie niszczy tak szybko (no bo jak taki maluszek ma zniszczyć) a w razie co mam spacerówkę po synku. patrzę na allegro a i jeszcze komisy chcę poodwiedzać. Chociaż znalazłam fajny lekki produkowany przez producentów x-landera, tyle że spacerówka kubełkowa :/ ma któraś doświadczenie z taką?? Ja pierwsze dziecko rodziłam pod koniec października i spacer był zaliczony jak miał równo 2 tyg a wcześniej tydzień przy oknie ubrany cieplej siedział. Nawet w mrozy chodziliśmy na spacery i to takie po godzinie dwie no ale to już miał ponad 2 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam kupiona posciel cieplejsza do wozka, swietnie sie sprawdzaja tez spiworki.. rozka to ja nie mialam wcale bo w UK one nie sa popularne zbytnio wiec nawet ciezko kupic chyba.. bynajmniej ja sie nie spotkalam.. zreszta do szpitala to wydaje mi sie, ze kocyk wystarczy, poza tym, jak sie ma troszke wprawy to mozna jak rozek zawinac ;) roznica chyba tylko taka, ze rozek ma rzepy a kocyk nie :) z nowych ciuszkow to nic nie mam kupione.. same uzywane, czy to po znajomych czy kupione na eBayu.. i tak sie teraz zastanawiam to hmmm... z nowych rzeczy to mam posciel do wozka tylko (bo akurat ktos nieuzywana w opakowaniu sprzedawal za tanioche) i pampersy bo tych to raczej uzywanych sie nie da kupic :P Laktator mam po poprzedniej ciazy, lozeczko od znajomych... fotelik z baza tez po mlodym.. jak tak sie dobrze zastanowic to ja chyba mam juz wszystko :D na dobra sprawe to moglabym juz rodzic :D no ale wiem, ze dla dziecka lepiej, zeby jeszcze sobie w brzuchu posiedzialo... ale chcialabym, zeby te tygodnie szybciej mijaly ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he ja zmienilam lekarza co do niego poszlam 1szy raz po tescie, a to z tego wzgledu ze byl mega stary i na pytanie kiedy bede miec pierwsze usg odpowiedzial mi: a co po pani usg? tak wiec zmieniac zmieniac i jeszcze raz zmieniac :D ja na szczescie trafilam na drugiego fajnego lekarza ale jakby tez mi cos z nim nie pasowalo to tez bym zmienila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak nie wiem jak jest ulozona ma dziedzia ale chyba sie ta pozycja zmienia czesto bo czuje w roznych miejscach kopniaki, wczoraj na dole dzis u gory i po bokach. ale jeszcze duuuzo czasu wiec niech sobie na razie fika jak chce :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wózka to ja kupiłam używany firmy patti , gondola+ spacerówka za 220zł+przesyłka bede go mieć w poiedziałek , bo dopiero załaciłam za niego , więc zobaczymy co to za wózek mi wystarczy taki nie mam zamiaru wydawac kto wie ile bo to 3 dziecko http://www.ceneo.pl/2334868 dziś byłam u lekarza , ale nic sie ciekawego nowego nie dowiedziałam o dzidzi , bo dzis wyjątkowo wizyta była krótka, cisnienie , mierzenie i tetno dziecko , i dostałam skierowanie na glukoze 75 g , a jak ułozone dziecko to niewiem bo dziś mim nawet usg nie robił , bo stwierdził ze jak miałam ostatno połowkowe to nie musi mi robić, a na połowkowym miałam ułożenie poprzeczne co do kombinezonów to juz wcześniej pisałma , ja mam rozm56 misiowy , kurteczke , i kombinezon po synku 62, ja kupiłam zestaw ubrań uzywanych , ale wogule nie widac ze były uzywane , moim zdaniem kilka razy ubrane, nie które to były nowe co tez wcześniej pisałam i tam było dużo cieplejszych rzeczy w tym własnie kombinezon misiowy i ta kurteczka, dokupiłam jeszcze pościel do łóżeczka , resztę musze do czytac bo sie rozpisałyscie ze hej i nie moge nadrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Justyna termin masz tak jak ja , ja tez mam na 3.11, niewiem czy pisałas , wiesz juz co bedziesz mieć?? ja synka co do kołderek to ja nie mam zamiaru tego kupowac , mam trzy kocyki , cienki, gruby i i taki jeszcze jeden , i materacyk ma byc w wózku , do wybrania ze szpitala to ja mysle w kombinezoniku własnie w tym misiowym i w foteliku , lub w nosidełku z wózka ( co mam w idealnym stanie po wcześniejszym wózku, jeszcze nie wiem ) zalezy wszystko jaka pogoda będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×