Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama rocznik 75

Czy są tu spełnione i szczęśliwe kobiety?

Polecane posty

No to ja chyba jestem taką przewrażliwiona matką ,bez przesady ,ale dzieci mi dały w kość, jak były małe i byle przeziębienie kończyło sie u córci drgawkami gorączkowymi. Pierwszy raz jak dostała atak to myślałam ,że umiera brrr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dowi - sałatka tzw. śmieciówa: ser żółty stary na grubych oczkach, szynka pokrojona w paseczki, makaron ryżowy, papryka czerwona pokrojona w kostke, ogórek w kostke, pomidorki koktajlowe, posolic, popieprzyć, dodać majonez i gotowe. przekąska: boczek w plastrach nawijasz na śliwki suszone, przekłuwasz wykałaczką i zapiekasz ok. 15-20m. w 180st. - pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcysia-mój do tej pory raz miał katar i to raczej alergiczny niż przeziębieniowy,więc nie mam takich dramatycznych przeżyć. Ja nie krytykuję nikogo,tylko tak mi trochę szkoda jak mama ubrana letnio,a dziecko w grubej kurtce,czapce i szaliku... Kobrietta-dawaj więcej przepisów,bo są smakowite!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcysia-mój do tej pory raz miał katar i to raczej alergiczny niż przeziębieniowy,więc nie mam takich dramatycznych przeżyć. Ja nie krytykuję nikogo,tylko tak mi trochę szkoda jak mama ubrana letnio,a dziecko w grubej kurtce,czapce i szaliku... Kobrietta-dawaj więcej przepisów,bo są smakowite!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieci ubieram tak jak siebie i nie przesadzam,a te chorubska to mam juz na szczęście za sobą.Lekarka powiedziała mi ,że dzieci choruja tak do 7 roku życia i w naszym przypadku to się sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane my tak poszczepionkowo, boli młodego ręka, a tak tylko trochę marudnawy, bo niedospał z rana, mam nadzieję, ze to tylko niedospanie, chociaż zjadł ładnie i bawi sie jak zwykle, tylko ziewa, ale od ziewania to chyba jeszcze nikt nie umarł, tfu tfu bleeee wczoraj było trochę płaczu, ale dzielny młodzieniec wychodząc z gabinetu, podczas płaczu powiedział "do widzienia", taki z niego ułożony chłopczyk hehe wczesniej znachorka go zbadała i niby zdrowy, była milutka to i młody sie nie bał, ale na bilansie dwulatka to strzelała piorunami, bo był niedoszczepiony, ale guzik mnie to obchodziło dostaliśmy skierowanie, zeby zrobić badanie na przeciwciała wzwb czy są czy nie, bo została nam ostatnia dawka wzwb i zobaczymy czy doszczepimy czy damy od nowa, ale tym razem nie euvax tylko coś bez rtęci, moze to i lepiej narazie mi się nie śpieszy, zrobimy za miesiac lub dwa, bo narazie i tak po sczepieniu mamy zakaz, bo wyjdą cuda w badaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulebiak na cieście francuskim pt. zachwyt gości hehe Ciasto francuskie kupne, 0,5 kg kapusty kiszonej, 30dkg pieczarek, 1 cebula, ok.15dkg sera żółtego. Kapuste posiekać, wypłukać w gorącej wodzie. Pieczarki i cebule pokroić w kostkę, przysmażyć na oleju, dodać kapustę, smażyć ok. 15min. Poczekać aż ostygnie. Rozwijamy ciasto na blacie Nakładamy farsz na środku wzdłuż ciasta, posypujemy startym serem albo plastrami sera żółtego. Zawijamy boki najpierw najdłuższe na siebie, mają się na siebie nakładać, potem te krótsze na wierzch. Posmarować białkiem i zapiekamy w 180st. Ok. 20-30h, zależy od piekarnika- wierzch ma być fajnie zrumieniony. U mnie kulebiak znika w mig ;) Roladki „kobrietty 2 podwójne piersi kurczaka, ser feta, ok. 10dkg orzechów włoskich, garść śliwek suszonych, 2-3 łyżki śmietany. Piersi rozbijamy jak na kotlety. Ser feta rozgniatamy widelcem, śliwki i orzechy siekamy, wrzucamy d sera, dodajemy śmietanę, nie solimy! Bo ser feta jest słony. Farsz nakładamy na piersi, zwijamy jak ruloniki, posypujemy delikatnie przyprawą do kurczaka i zapiekamy w piekarniku 180st. Na ok. 40min. Po ostygnięciu kroimy na 1cm plastry i układamy na półmisku. W wersji obiadowej ja robię w piersiach kieszonki i napełniam farszem ;) A teraz najprostsze sałatki świata ;) Meksykanka - mieszanka meksykańska (marchew, groszek, kukurydza) - 2-3 jajka na twardo pokroić w większa kostkę - kilka łyżek majonezu, posolić wymieszać i gotowe. Brokułowa (ja ją też robię często do obiadu) - ugotowany brokuł - fasola czerwona z puszki - mały kubek jogurtu naturalnego, - 2 ząbki czosnku, sól, pieprz Brokuł pokroić na różyczki, dodać odcedzona i wypłukaną fasole, czosnek przecisnąć przez praskę dodać do jogurtu, wymieszać, posolić, popieprzyć i dodać do sałatki. Pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiamt - dobrze że macie szczepienie juz za sobą. Synek widać gentelmen hehe one go kłują a on ich pięknie żegna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aj dziewczyny troche się zmieniło młodemu ręka puchnie i boli, temepratura do 38, dała mu mama bufenik, ale podczas snu pojękuje coś tam trzymajcie kciuki, zeby było tylko to kurna raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammma mijjja
Tak trochę Was podczytuję, ale nie dam chyba raczej rady tutaj zagościć, bo Wy już się znacie :) Ale dorzucę tylko radę - przeciwgorączkowe podaje się powyżej 38 stopni. Przy szczepieniach wystąpienie temperatury nie jest niczym złym. To reakcja obronna organizmu na podany środek. Spokojnie nie ma się czym martwić. A ten przepis na ciasto francuskie faszerowane - podawać na zimno do piwa - MNIIIAAAMMM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamija zapraszamy, naprawdę wiem, ze podajemy powyżej, u młodego jest czasem powyzej 38, czasem ponizej, zależy jak do czoła przystawisz sprzęt, ale ten sprzęt zbyt dokładny nie jest, a młody ma spierzchnięte usta i jest czerwony, to mniemam, ze temperautra jest wyzsza niż te 38 daliśmy bufenik no i trochę się martwię, ale każdy mi powtarza, ze to normalne ehhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammma mijjja
Nie chę się Wam wtryniać, Wy się już dobrze znacie, ale fajne z Was babki, więc jak przeczytałam, że masz problem, to chciałam pomóc, bo choć się nie znamy, to wszystkie tutaj wydajecie się sympatyczne :D Zajrzę może od czasu do czasu z pozdrowieniami i poranną kawą, bo ja też jestem namiętnie kawę pijąca ;) Nie martw się będzie dobrze z maluchem, po szczepieniach tak czasem bywa. A na co był szczepiony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No kobrietta ja pitole ,ale mi smaku narobiłaś ,a ja na wiecznej diecie:( Dziewczyny ,ale się załatwiłam ..posiedziałam troszkę na słonku ,no może dłużej jak troszkę i zjarałam się na buraka,ała jak buzia piecze :( Piękne mam rękawki i dekolcik .Mam nadzieję ,że jutro też będzie cieplutko ,bo muszę się wyrównać.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaamija dawaj do nas,jeszcze jedna szczęśliwa się przyda :D Kurde dziewczyny ja się załatwiłam a mały masakra ,jak mogłam Go nie posmarować ,żadnym filtrem .On ma bardzo jasna karnację i do tego bielactwo ,co prawda ma mała plamkę na brzuszku ,ale ponoć nie może wystawiać się na słonko .A niby słonko jeszcze tak mocno nie świeciło ,a jednak zrobiło swoje:( Jutro muszę kupić jakiś konkretny krem ,tylko nie wiem jaki ...może mi polecicie,plis:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcysia nie wiem jakiej firmy,bo nie kupiłam dzisiaj,bo chciałam jeszcze sprawdzić gdzie będzie coś innego,ale w MarcPolu jest emulsja do opalania dla dzieci powyżej 6 miesiąca z filtrem 50. Nigdzie nie znalazłam większego filtru-wszędzie 30. Dlatego jutro lecę kupić. Na razie mam babydream z Rossmana krem na słońce z filtrem 30,ale my jesteśmy bladzi i musimy mieć mocne filtry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamma mijja-zapraszamy do nas serdecznie! kobrietta-pyszności! Ja jutro na obiad robię młodą kapustę i pstrąga,ale w sobotę pomyślę o czymś z Twoich przepisów,bo szybkie i smaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiamt, jak Synek? Ja polecam Iwostin z filtrem 50. Baby dream też mam, ale moim zdaniem nie nadaje się na buzię. Zawiera alkohol który szczypie w oczy. Ja właśnie dziś kupiłam Iwostin w aptece. Kosztuje ok 30 zł. Mammamija, nie jestesmy hermetyczną grupą i wbrew pozorom znamy się od niedawna :) A że dziewczyny są świetne to zaiskrzyło :) Zapraszamy częściej jeśli masz ochotę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) dziś ja pierwsza stawiam kawkę :) Asiamt jak mały? Dowi jak sprawuje się auto? A łapki lepiej? U nas na każdej imprezie musi być sałatka ananasowa: ananas z puszki kroję w kostkę 2 jabłka w kostkę seler konserwowy kukurydza jajka ser żółty w kosteczkę może być torebka ryżu (ja nie lubię) i prażony słonecznik na majówki fajna jest też z ziemniaków ugotowane ziemniaki w dużą kostkę słoik ogórków konserwowych w kostkę dużo koperku zalewa: woda z ogórków, majonez, kilka ząbków czosku-wymieszać, zalać sałatkę żeby ziemniaki wciągnęły sos U nas w końcu nie będzie gości. Wczoraj też wybijałam z głowy mężowi wyjazdy. Trzeba pooszczędzać. 2 Komunie, w czerwcu wesele. Dziewczyny macie jakieś pomysły co na prezent komunijny dla chłopca, któremu nic nie brakuje? Kasa odpada. Kasę damy chrzesniakowi. Powiem Wam, że przeraża mnie to komunijne szaleństwo :( zrobiła sie z tak ważnej uroczystosci niezła komercja... Ja idę dziś do fryzjera ;) A teraz gnam do pracy pa miłego dnia 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Pyszna kawka! Mój młody akurat w zeszłym roku latem miał jeszcze bardzo silną alergię i dermatolog poleciła babydream jako bardzo dobrą dla alergików. Wcześniej próbowaliśmy wielu rzeczy-i J&J i Nivea to była tragedia, Alantany, Bephanteny, Linomagi,Sudocrem-po wszystkim od razu rana. Ale on w pewnym momencie-miał coś koło 7 miesięcy,to nie mógł nawet jabłka i marchewki jeść-jedynie Nutramigen i kleik ryżowy... Na szczęście minęło. Jak mu smaruję twarz babydream-to i oczy nie raz się zdarzyło,że były posmarowane-bo on mi pomaga ;) i nic nie było. Ale zobaczę dziś w aptekach za tym co napisałaś,bo jak byłam w zeszłym tygodniu w 3,to wszystko tylko z filtrem 30 :( ale mamy więcej aptek,więc się przejdę,a może gdzieś się uda zamówić. My nie mieliśmy problemu co na komunię dla chrześniaka męża,bo dogadaliśmy się prezentem z rodzicami, dziadkami i chrzestną i kupiliśmy wspólnie małemu laptopa. On to taki mały naukowiec :) dokupiliśmy programy edukacyjne i opłacaliśmy na zmianę internet. Był zachwycony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tjulip Iwostin też ma w składzie alkohol. I jak patrzę,to chyba wszystkie ochronne na słońce mają. No nic zobaczę,jak dostanę w aptece to spróbuję,a jak nie to kupię tą emulsję w MarcPolu. To była chyba sun ozon czy jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja juz kawkę odpiłam z mężem.Zadzwonił na skeypa o 7 i pobudkę zrobił :) Już bidulek od 5 rano pracuje na rodzinkę . Jak ja sie cieszę ,że tak cieplutko na dworze. Trawa juz duża i trzeba się zabrać za koszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! ja piję zinmą juz kawę, bo łeb mi pęka aż mi nie dobrze :( Wczoraj problemy jelitowe mnie skręcały, dziś głowa, ciekawe co jutro ehh odpisałam wam rano na maile. My po pracy wyjeźdżamy na 6dni, jestem już spakowana, wrócę w czwartek, ale mąż mi dziś pogroził, że jak będę tak dalej kaszleć jak rano przez pół godziny, myślalam że płuca wypluje- to nie pojedziemy. ten kaszel mnie trzyma już 2tydzień. Dowi własnie jak ręce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haneczka widziasz, jak rozmowa potrafi zdziałać cuda :) Na komunię, warto zgadać się z drugą rodziną i złożyć na jakiś wspólny prezent. Ja też składałam się z rodzicami na komputer, bo wiedziałam że dziecko tego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale pięknie. Mam nadzieję,że wszystko dobrze wystukam,bo mi słono świeci w oczy i na telefon i mało co widzę :) Asiamt jak mały? Dowi jak się czujesz? Kobrietta idź do lekarza-a może to jakaś alergia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×