Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość merylkaaa

Widzialam dzisiaj Polke owinieta w hijab

Polecane posty

Gość mendryk romek
masz cos do francji? do mojej ojczyzny? i co z tego ze widzialas? to sobie mieszkaj w polsce jak chcesz. francja jest cudowna. a arabowie nic zlego nie robia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia3535353
zdesperowana zono. po pierwsze: muzulmanin nie ma prawa bic swojej zony kiedy uwaza za sluszne, skad w ogole to wzielas ? przede wszystkim islam naucza nas zebysmy szanowali sie wzajemnie, maz zone a zona meza. maz jest naszym opiekunem, troche takim body guardem :D on utrzymuje rodzine, za to co dla swojej rodziny robi nalezy mu sie szacunek. kobieta za to dba o dom a to takze ciezkie zadanie i tez nalezy jej sie szacunek. to ze moj maz powinien wiedziec kiedy wychodze po co i z kim nie wynika z tego ze jest moim wladca tylko z tego ze w razie gdyby cos sie stalo wiedzialby gdzie mnie szukac do kogo zadzwonic itp, wszystko to kwestia bezpieczenstwa. podstawa jest dialog miedzy malzonkami, nawet jesli sie czasem w czyms nie zgadzaja. a nie bicie sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mendryk romek
a jesli chodzi o to cele zakrycie to niestety nie jestes na bierzaco bo sarkozy wprowadzil zakaz :p kiedy ty tu bylas? 20 lat temu :d no sa troche leniwi arabowie ale taka ich kultura :) no i rzucaja wszystko pod nogi ale to tez ich kultura u nich tak jest od dziecka wiec trudno sie przestawic. to tak jakby polak nagle wszystko rzucal pod nogi tez bylo by trudno tak zyc :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta wkroczy... . tu na pewno nie bedzie jak w UK czy w Niemczech. wiesz co by bylo jak by np. corka Tuska byla z arabem muslimem? zniszczyli by ja. a w UK to sie zenia z ksieciami z Saudi (tam Saudyjki maja zakaz rozmowy! z niewiernymi) i nic tam nie mowia za duzo.bo sie boja mandatu za rasizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 24234234324
W koranie jest wręcz nakaz bicia żony, kiedy jest nieposłuszna. :( Jeezu, o czym tu w ogóle mowa, dyskusja na poziomie eopki przedpotopowej. Zaraz mi jakas nawiedzona będzie pisac, że jak żona nieposłuszna to przeciez warto ją bic... LOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia3535353
zdesperowana: tez lubie couscous :D niestety nie umiem sama zrobic, raz probowalam ale nie wyszlo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia3535353
nakaz bicia zony ? :D hahahah :D blagam bo padne ze smiechu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mendryk romek
Zdesperowana Domowa Żona no widzisz :) arabska kuchnia :p dokladnie to algierska :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiu --> ok, ale zauwaz jakto wyglada w praktyce. jak masz faceta ktory cie rzeczywiscie traktuje na rowni to trafilas na jakis ewenement, bo z reguly muzulmanin wykorzystuje swoja pozycje oraz przyzwolenie kulturowe. na ulicy w uk widze takie pary, on idzie przodem, ona 2 metry z tylu, siaty w reku, dzieciaki po bokach. w przychodzi on podchodzi do okienka i ja rejestruje i potem siedzi z nia (w klinice palnowania rodziny gdzie faceci zazwyczaj nie przesiaduja). nie mowie tu o dalekim wschodzie gdzie za nieposluszenstwo brat siostre oblewa kwasem, ale o zachodzie. tym co widuje sie na ulicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mendryk romek
odczepcie sie juz od muzulmanow. tacy ludzie jak i kazdy inny czlowiek. za jakis czas i tak beda w polsce wiec radze sie oswoic i nie nazekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mendryk romek
Zdesperowana Domowa Żona hehe nie prawda . na saharze jest plemie w ktorym to faceci musza byc posluszni kobietom :p i tez sa muzulmanami haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia3535353
wiesz, sa rozni muzulmanie, ale jesli ktos postepuje zgodnie z islamem a nie nadinterpretowujac sobie pewne rzeczy to nic zlego sie kobiecie nie dzieje, wrecz przeciwnie :) wiem ze jako muzulmanka moge nie byc dla was wiarygodna ale powiem tak : do islamu absolutnie nic nie mam natomiast co do muzulmanow, to tylko ludzie, nie sa krystaliczni :) zreszta mysle ze to sie tyczy wyznawcy kazdej religii, nie kazdy postepuje zgodnie z ich wytycznymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cous cous mi wychodzi zawsze, 1,5 porcji wody na 1porcje kaszy. gotujesz az do wchloniecia wody i wsio :).a potem warzywa, ja daje oberzyne, cukinie, suszone pomidorki, papryke, kolendre, cytryne...co tam pod reka. na oliwie podsmazasz i dodajesz ugotowane cous cous. troche soli. pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia3535353
zdesperowana motywujesz mnie zeby sprobowac go zrobic jeszcze raz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No proszę, katolicy świetnie znają Koran, za to nie znają biblijnego Słowa Bożego! Proszę: Żony niechaj będą poddane swym mężom, jak Panu, bo mąż jest głową żony, jak i Chrystus Głową Kościoła: On Zbawca Ciała. Lecz jak Kościół poddany jest Chrystusowi, tak i żony mężom we wszystkim (5,22-23). Bardzo dużo jest też o napominaniu. Chciałam jeszcze zwrócić uwagę na fakt, że zarówno w Polsce chrześcijanie to nie tylko katolicy, tak samo muzułmanie to nie tylko Arabowie, bo to jest kolejny stereotyp tutaj powielany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 24234234324
nakaz bicia zony ? hahahah blagam bo padne ze smiechu jak padniesz to znaczy że nigdy nie czytałas Koranu... Jest tam sura poświęcona w całości kobietom, i jest zdanie o taktowaniu nieposłusznych męzowi kobiet , kończy się poleceniem "bij ją"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgdfgggggd
Zdesperowana Domowa Żona a gdzie mieso? oczywiscie wolowina lub baranina. bo to arabska potrawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdyby głupota umiała latać....
we Francji byłam dłużej w 2004 roku i ostanio na wycieczce :) i jakoś ciągle chodzą z zakrytymi głowami, a w 2004 koło akademika widziałam też czesto z zakrytymi twarzami. więc chyba mają w d... Sarkozego i prawdziwych Francuzów :P Zresztą palenie aut na pewno też była w imię "Vive La France":P Możecie sobie bronić muzułamnów ile chcecie, ale mieszkam poza Polska już kilka lat i widzę jak kobiety są traktowane. Ale kto co lubi. W Polsce przecież też pełno durnych bab co lubią być po pysku bite przez pana-męża, więc jak widać jest pewna grupa kobiet która chce być poniżana i traktowana jak goowno. Jak to było w skeczu KMN: jedni lubią jak im Cyganie grają a inni jak im nogi śmierdzą.... (czy jakoś tak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia3535353
kochanie, Koran czytam codziennie wiec dobrze wiem co w nim jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merylkaaa
Zwieracz, az tak bardzo zazdroscisz mi pracy, w ktorej czuje sie dobrze? Wiecznie tu nie bede pracowac, ale poki co, pracuje. Mam tu sporo przyjaciol, dobry kontakt z managerami i jestesmy jednym wielkim teamem. Jako ciekawostke dodam, ze jestem po studiach, z magisterka, a np. manager mojego dzialu jest po szkole sredniej. Sam mowil :( W UK nie trzeba miec szczegolnie wielkich kwalifikacji, zeby zostac managerem w supermarkecie. Wystarczy byc dobrym pracownikiem, szczerym i sumiennym, a awans przyjdzie sam. Tak wlasnie wiekszosc moich managerow zdobyla swoje stanowisko. Rozpoczeli prace w tym supermarkecie jak mieli np. 17, 18 lat, studiow nie skonczyli, ale ciezko pracowali. Okazja do awansu sie nadazyla i tak krok po kroczku wspieli sie wyzej. Dodam jeszcze, ze bardzo duzo tych moich managerow nie umie nawet porzadnie przeliterowac jakiegos slowa, co jest troche zenujace, gdyz ja potrafie, a nie jestem Brytyjka... Pyatnie czy sa dobrymi managerami, mimo iz nie wielu z nich ma wyksztalcenie nizsze od mojego? Tak, sa dobrymi managerami. To przychodzi z wiekiem oraz doswiadczeniem. Mi sie z nimi bardzo dobrze pracuje, mamy w pracy niezly ubaw na przerwach, mozemy pogadac na rozne tematy, wychodzimy tez razem z innymi pracownikami/managerami np. do restauracji czy pubu. Zazdrosnikom wiec mowie "nie". Ciekawe czy ktoras z was muzulmanek tutaj plujacych na mnie ma chociaz mature?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mendryk romek
wiecie co? watpie zeby ktos z was wytrzymal caly ramadan w upale powyzej 30 stopni ani kropli wody caly dzien. wiecie jakie to ciezkie? nie wiem czy ja sam dalbym rade. a oni to potrafia i naprawde podziwiam ich za to. mam wielu znajomych ktorzy tak robia. wiec nei cwaniakujcie tu bo daleko wam do nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mendryk romek
Zdesperowana Domowa Żona boze :d :d cous cous z wieprzowiny :d zwariowalas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mendryk romek
a prawdziwy arab kobiete szanuje bardziej niz nie jeden polaczek ktory bije i pije. naogladaliscie sie za duzo filmow. bo ja nie znam zadnego araba ktory by uderzyl swoja kobiete. a ci co bija to imbecyle. nie ogladajcie tyle tej telewizji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia3535353
merylka, ja mam mature i jestem w trakcie studiow, moge zabierac glos w dyskusji czy nie bardzo ? btw pocieszylas mnie z tym awansem bo niebawem wyjezdzam do uk :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ty merylkaaa w tym wątku i innym plujesz na muzułmanki. Ja mam i maturę i studia wyższe ukończone. Czy to w dzisiejszych czasach jest czymś nadzwyczajnym? Nie rozumiem pytania o studia. A ty masz studia ukończone? Bo jeśli tak to jednego cię twoja uczelnia nie nauczyła: szacunku do drugiego człowieka. Słusznie też ktoś tu na początku zwrócił uwagę (pomijając fakt w jaki sposób to zrobił) na fakt wynoszenia przez ciebie poza pracę. Bardzo źle to o tobie świadczy i twoim szacunku do pracodawcy i do samej siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×