Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

Gość pozytywnie zaskoczona
witam was:)dawno nie zaglądałam ale to wszystko z braku czasu. U mnie już 13 tc:)))))))))))))) w środę 6.06 mam wizytę u lekarza i zobaczymy co tam się dzieje u mojego maluszka;) tyle naprodukowałyście że nie dałam rady wszystkiego doczytać. Milagrosa według mnie twój lekarz powinien przepisać ci jakieś leki albo skierować do szpitala ponieważ takie częste wymioty mają zły wpływ na dziecko i ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie po weekendzie:) My jeszczec mamy do jutra wolne z okazji 60-lecia objęcia tronu przez królowa. Taki 4-dniowy weekend dali nam w prezencie. No ale niestety mi przyszło pracować w sobotę i niedziele. Dzis przed ósma wróciłam z nocki i doiero sie obudzilam. M jest dzis na wyjeździe. Pojechał na downhill biking, do kolegi, którego nie widział od 7 lat. Zeby tylko wrócił cały i zdrowy. Trochę sie martwię jak jeździ na ten downhill. Niby ma odzież ochronno, tzw. zbroje i kask, ale juz zdarzyło mu sie wrocic ostro poobijanym, a raz nawet ze skrecona noga:( Co do boli brzucha to mi sie trochę nasilily w ostatnim tygodniu. Pewnie dlatego, ze teraz macica sie szybciej powiększa. Milagrosa...ja bym poszła z tymi wymiotami do lekarza, bo łatwo możesz sie odwodnic. Gaviskon, który dostałeś na wymioty nie pomaga, a jedynie na zgage i niestrawnosc. Pytałas o ciała ketonowe, ja tez mam je w moczu. Wynik: 50. No i proteiny, ale to normalne w ciazy. Trochę tez leukocytow, ale to pewnie od zęba jeszcze, który miałam usowany w ubiegłym tygodniu. Ja dzis zaczynam 14tc. Ostatnio te tygodnie uplywaja mi coraz szybciej. Piersi ciagle są wrażliwe na dotyk, brzuch boli no i wymioty... Nie ustępują:( Za tydzień-11 czerwca mam USG prenatalne. Z jednej strony nie mogę sie doczekać, a z drugiej sie boje trochę. Do tej pory miałam tylko jedno, w 8 tyg. Mam nadzieje, ze i tym razem wszystko bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak do tej pory max wymiotowałam 4 razy dziennie czyli tyle razy ile coś jadłam. Dziś 2 razy jadłam i 2 razy wymioty. A jadłam za pierwszym razem tylko kanapke z serkiem topionym a za drugim suchy chleb. Moja lekarz tylko dała mi w czwartek tylko skierowanie na badania by sprawdzić czy to nie od wątroby mam wymioty. Ale wyniki są dobre. Dostałam też aspargin i witaminki. Ale po tym wymioty nie ustają. Gaviscon mi pocżatkowo pomagał ale już nie działa. Dziwi mnie to ze wymiotuje teraz a wcześniej było ok. Boje się o maleństwo ale z drugiej strony myśle o tym że w czwartek widziałam moje dziecko i już za 10 dni zobacze kolejny raz. Bolą mnie piersi, mam od czasu do czasu ciągnięcie w podbrzuszu więc musi być ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
happypati tez mam wizyte na 12:) milagrosa współczuję,ja pierwszą ciążę przechodziłam właśnie bezobjawowo,teraz czasem mnie mdli wieczorem ale ogólnie nie jest źle.pomaga mi wtedy przegryzienie czegoś,byle nie słodkiego. ruchy czułam już w 18 tyg,jakby mi motylki w brzuchu fruwały,przyjemnie:) Ostatnio 2 razy też poczułam cos dziwnego wewnątrz,takie puknięcie,nie wiem,może schizy tylko jakieś mam:p śniło mi się dzisiaj że byłam na usg ,widziałam dzidzię jak macha nóżką,a między nóżkami miała centralnie widocznego siusiaka,przerażona że to nie dziewczynka mówię doktorowi,że przecież to SIUSIAK a on mi na to że wcale nie,że jeszcze nie wiadomo:D Ale sen:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :) ja jutro juz koncze 14 tc:) ale czas leci... nastepne dokladne USG z obejrzeniem calej anatomii dziecka mam 31 lipca, dopiero... mam nadzieje ze wczesniej w poradni lekarz mi zrobi... mnie tez ciagnie czasem w dole brzucha, zazwyczaj wieczorem przez chwile, takze mysle ze to macica sie rozciaga. Nie ma co sie nakrecac, co ma byc to bedzie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedząc kolacje znów wzieło mnie na wymioty ale zamiast iść do łazienki zaczełam rzuć skórke od chleba. Dziś pomogło. Ciekawe jak jutro będzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja też mam uczucie ciągnięcia w dole brzucha ale jak mówicie że i uwas to występuje więc to chyba normalny objaw ciąży. Mnie piersi już nie bolą za to czasami swędzą ale nie jest to jakoś uciążliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki hura hura miałam nudności popołudniu ;) wiem że tak w sumie nie ma się do czego cieszyć ale ja sie cieszę bo to dobry znak :) Mnie też zawsze wieczorem jak się położę brzuszek tak dziwnie ciągnie . A tak propo mam pytanie do dziewczyn które stosują luteine . Do którego tygodnia ją stosujecie? Bo mi lekarz nie udzieliła konkretnej odpowiedzi powiedziała tylko żeby jeszcze stosować i tyle a Wam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są też dobre strony mdłości :) "Badania naukowców z University of Liverpool zdają się wskazywać na to, że nudności i wymioty podczas ciąży zmniejszają ryzyko poronienia. Ten odruch mógł wykształcić się w drodze ewolucji po to, by organizm ciężarnej kobiety odrzucał pokarmy zawierające duże ilości toksyn. Z kolei według badaczy z nowojorskiego University of Buffalo kobiety, które doświadczały podczas ciąży porannych mdłości, są potem o 30% mniej narażone na ryzyko raka piersi. Naukowcy twierdzą nawet, że ryzyko jest tym mniejsze, im silniejsze były dolegliwości oraz im dłużej się utrzymywały."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUNA 26
czilalka ja biore duphaston ale to chyba ma ten sam sklad co luteina. mi skoncza sie tabletki w polowie 13 tygodnia i wiecej mam juz nie kupowac i nie brac. z tego co slyszalam od znajomych to wlasnie bierze sie do 12-13 tygodnia bo pozniej sa one juz nie potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cziłałka ja jak byłam w czwartek na wizycie to gdy się spytałam gina czy mam nadal brać luteinę to kazał i biorę rano i wieczorem, a jestem w 14 tc, ale mówił że od kolejnej wizyty będę brała raz dziennie i pózniej odstawie, ale kiedy to nastąpi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biore " na sniadanie" no-spe i Luteine potem z drugim sniadankiem witaminki potem w obiad znow no-spe i potem na kolacje znow no-spe i Luteine na noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć, mało pisze ale codzienni czytam... miałam dziś wizyte wsio ok, Bąbel ma 5,7 cm długości i 1,57 przezierności jesteśmy na końcu 12 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) JA mam zero ciązowych objawów , ale jakos mnmie to nie martwi z pierwszym tez tak miałam . Wogóle mam nowego psa...... 2 i juz ostatni mały szczeniak ;labradora..... jak sie okazalo pepsi moj obecny pies jest meiszanka labradora heh . Macie jakis pomysł jak nazwać psa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 3 psiaki a właściwie to ja mam 2 a mąż ma 1 . Mam 2 chihuahua i bernardynkę . Chi sie nazywają Zołza i Randi a bernardynka Fufa :) a to on czy ona ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem pewna, już wcześniej podpytywałam na tym forum o herbatki ale jednak nikt się nie wypowiedział :( Znałam swojego czasu herbatkę z imbirem w Carrefour ale byłam dodatkiem miodu, jak miałam mdłości to takie połączenie na samą myśl mnie odrzucało ;) Może spróbuj, może pomoże Tobie, życzę wytrwałości i oby mdłości jak najszybciej minęły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny , mam do Was pytanie, ma grupę krwi (-) a mój M (+), Jakie działania powinien gin podjąć, co mnie czeka ? Bo tak na prawdę nigdy nie interesowałam się moją grupą krwi, zbadałam sobie teraz przy ostatnich badaniach i doszły mnie słuchy o konflikcie w takiej sytuacji ... :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do herbatek podobno jeśli masz korzeń imbiru to najlepiej zaparzać z niego albo plasterki dodawać do zwykłej herbaty, mnie nie były konieczne póki co takie wynalazki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dokładnie nie wiem bo mam + ale podobno jesli kobieta ma - to przy porodzie podają jakieś przeciwciała czy jakoś tak . Aczkolwiek niech wypowiedzą się dziewczyny które bardziej się na tym znaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kiedyś jak byłam malutka to miałam Kajtka . Nie wiem mi dla psa zawsze się Kapsel podobało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia... Jeśli dziecko odziedziczy grupę krwi po ojcu to będziesz musiała mieć podane przeciwciala po porodzie. U mnie jest ta sama sytuacja. Wiem, ze trzy razy badają tutaj krew na przeciwciala. Raz juz mi zrobiono badanie. Potem chyba w 3 trymestrze i potem krew z lozyska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaMałpki Może Fado, Lucky, Bary, Focus.. Misia Jeśli Ty masz minus a mąż ma plus to Twój ginekolog musi zlecić Ci badanie sprawdzające czy nie ma konfliktu serologicznego między Tobą a Twoim maleństwem. Oznacza to że jeśli dziecko ma plus to Twój organizm który nei zna białka RH może walczyć z dzieckiem. Moja teściowa miała konflikt i dostawała specjalne leki na to żeby było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA mam - a m + robia badania krwi na konflikt i potem sie leki dostaje , ja mialam 4 trazy robione bo raz nie wyszło .... Adas ma - po mnie ;) A jak nowy bobas bedzie mial to nie wiem , mam andzieje ze tez - . Jakies fajne imie chce ;p Ten kapsel super mi sie podoba ale m nie bardzo,czeka mnie ciezka noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaMałpki Mój poprzedni pies nazywał się Czaki A może Loko, albo Łupi, Drops, Koruś, Derbi, Bator, Erato, Fumfel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też właśnie zawsze ten Kapsel się podobało ale niestety w domu 3 suczki ( jedna chwilowo ta największa i całe szczęście) . Planowałam kupić sobie jeszcze jednego chihuahua tym razem długowłosego i założyć hodowle ale w tej sytuacji moje marzenia muszę przesunąć w czasie ale to nic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tak najlepiej wyjdzie w "praniu" u mnie Zołza też wyszła przez przypadek chociaz powinna się wabić Pani obrażalska a Randi to "odgórnie" z hodowli . Fufka męża też wyszła w praniu bo chodziła i robiła uff uff i tak zostało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×