Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jestem pewna 29

STYCZEŃ 2013 - zapraszam wszystkie świeżutkie mamy :)

Polecane posty

Miluskamiluska do lekarza idź z tymi plameniami koniecznie. To może być od łożyska, jak leżałam w szpitalu była tam dziewczyna i miała wcześniej takie cieniutkie plamienia niteczki różowe, nie będę pisać jak to się skończyło wszystko ale przyrzekłam sobie wtedy, że z każdym plamieniem pędzę do lekarza. Oczywiście to równie dobrze może nic nie znaczyć ale naprawdę warto sprawdzić. Keerah fajna lista, dużo rzeczy z niej mam choć kilku wogóle nie kupuję np. nie mam ochraniaczy na łóżeczko pewnie jako jedyna tu (naczytałam się o zagrożeniach w USA ), karuzela, przewijak (rozmawiałam z koleżankami wogóle nie używały), śpiworek do spania, pojemniki na pieluszki, stelaż do wanienki( u mnie musi być opcja ze stołem), gąbka, mam płatki mydlane w płynie zamiast proszku bo u mnie w szpitalu położne wyzywają na wszystkie proszki (podobno dużo uczuleń było na jelp i lovellę), nie mam body z krótkim rękawem, myślałam o długim na zimę, na później na wiosnę większe mam, śliniak (opcja z pieluchą tetrową narazie), sterylizator, termoopakowanie. Ale wiadomo każdy ma swoją indywidualną listę i wie co mu się przyda a co nie. Ja mam natomiast dodatkowo: 1. octanisept - choć ciągle myślę czy nie spirytus lepszy, różne są opninie 2. sól fizjologiczną do noska 3. pieluszki tetrowe i flanelowe 4. majtki siatkowe po porodzie dla mnie - obowiązkowe są u mnie, nie pozwolą mi w szpitalu na inne, najlepiej każą wogóle bez 5. wypełnienie - kołdra i podusia (ale wiadomo, że nie wolno, u mnie były takie komplety i do wózka się poduszka przyda) 6. pościel x2 7. materacyk - kokos-gryka, albo kokos-pianka (zdania podzielone co lepsze) 8. podkłady foliowe do łóżeczka 9. rumianek np. do oczek 10. szczotka do włosków, chyba na później:) 11. strój dla męża na porodówkę :) 12. do porodu biorę największą koszulkę męża XXL tak radzą u mnie w szpitalu, bo i tak idzie do kosza 13. tantum rosa do podmywania rany po nacięciu - podobno fajnie leczy pewnie i tak o czymś zapomniałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kombinezonik chyba kupię na 68 :) albo kupię na sam koniec, wtedy bedzie mniej wiecej wiaodmo, chyba :P, póki co synek jest duży, zobaczymy :) Miluskamiluskamili mi lekraz powiedział, ze jak zauważe plamienie, ma odrazu do niego dzownić, albo jechac do szpitala, też jestem panikarą, ale pamiętaj, że to może byc z nadżerki, którą sama mam... miałś przed ciążą???? a co skurczy ja juz sama nie wiem, czy je mam czy nie mam, takie uczicie jak przed okresem raczej, no ale lekarz mówił, że wszycho oki, no i na ktg nie wykazało żadnych skurczy, a po to to badanie między innymi... wieć chyba sobie wkręcałam :) ale taka jestem, musze to zmienić! Gosieńka! na pewno bedzie oki, tylko ze wszytskich sił staraj się myśleć pozytywnie, choć to bardzo trudne, i spóbuj też zasnąć, lekarz troche głupio ci powiedział, ze nawet nie piczujesz jak urodzisz, bo jak by było baaardzooo źle to juz bys leżała w szpitalu, główka do góry i spórbój się uśmiechnać :) dla dzidzi :):):) ona wtedy poczuje, że jestes spokojniejsza i bedzie wiedzieć, że ma sie mocno trzymac w brzuszku do odpowiedniego terminu :) buziak dla was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny napiszcie co sądzicie o pieluszkach jednorazowych, mnóstwo się naczytałam i pytałam wkoło i w sumie już nic nie wiem:( myślałam na pierwsze miesiące o pampers premium albo new baby ale są koszmarnie drogie i opinie są naprawdę różne... wbrew pozorom, że są one najlepsze. Popularne są też huggies albo happy a niektórzy kupują dada z biedronki... i tak sama nie wiem, chyba kupię pampers new baby i trochę tańsze też i będę sprawdzać co spasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenka, KAŻDY mój znajomy poleca mi pampers, bo jak zmienili na inne to odrazu odparzenia, i takie kupie, zwrócili też uwagę, żeby nie patrzeć na cene za opakowanie tylko przeliczyć ile szt jest w nim i obliczyc cenę jednej szt, wtedy ponoc ceny wszytskich producentów pieluszek jest bardzo porównywalna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem wiem tak chodzę po sklepach z kalkulatorem i dzielę na sztuki:) czyli pampersy jednak, w sumie jak się trafi w promocji to wychodzi nawet fajnie, ostatnio w tesco było 150 szt za 87 zł ale niestety najmniejszy rozmiar to od 4 kg. myślę że ok 250 szt będzie na miesiąc potrzebne na początek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pessarPESSAR
pozwole sie wtracić :) jeśli nie chcecie żebym pisała to napiszcie a znikne :) lenka my na początku pampersy,i je sie opłaca bo jest ich dużo w paczce i aż tak drogie nie są. Gdzieś w okolicach 3 miesiąca przeszliśmy na dady i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny na początek polecam pampers lub huggis. Później po kilku miesiącach można zmienić na tanie dada np. Ja na dzień stosowałam te tanie a na noc firmowe bo tylko te nie przeciekały po całej nocy. Z bliźniakami zamierzam praktykować to samo. Nie ma znaczenia czy pampers czy huggis na-d firmy sa dobre a jak nie jesteście alergikami to nie będzie problemu myślę. Boże ty liczysz 250 szt a ja... Muszę mieć dwa razy tyle..... Już się boję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pessarPESSAR
huggiesy jak dla mnie porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Hejka:-) co do pieluszek to na sam poczatek planuje kupic pampers ale pozniej myslalam o jakis tanszych o ile nie beda draznic maluszka . No my narazie mamy tylko body jedne spioszki kilka koszulek rozki spodenki skarpetki pare pieluch nosidelko wanienke zalatwione lozeczko kolderke z podusia kocyki i kilka czapeczek. Jezeli w srode poznamy plec to zakupy bedzie czas zaczac na powaznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamówiłam ten kojec motherhood i to dosc tanio, i niby wysyłają w ciagu 24 h, minęły 3 dni, w końcu zadzwoniłam przed chwilą, i niby pisali do nas, że juz ich nie ma w starej cenie, a teraz są droższe, a już myślałam, że ją będę miała :( musiałam wam sie wyżalic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki, polecam pampersy oryginalne, są najlepsze jak dla mnie. Zero odparzeń, nawet "ciężka" pielucha jest sucha w środku przy pupie :) Próbowałam huggies i przeciekaly na wylot, próbowałam biedronkowych - odparzenia, bella - mokra w środku i podrażnia...nie ma lepszych niż pampersy, teraz nawet nie będę eksperymentować tylko od razu kupię pampersy. Z tym przeliczaniem też nie dajcie się oszukać, bo te tańsze trzeba zmieniać praktycznie co chwilę, a pampersy jednak posiedzą na tyłku chwilę :) Przewijak kupię tym razem na pewno :) Mam już kołyskę, wózek i jeden śpiworek do spania :) póki co nic więcej :) z doświadczenia wiem, że część rzeczy wcale się nie wykorzystuje :) Kupię rożek a nawet dwa :) Aha, myślę, że 68 to trochę duży rozmiar na noworodka...ja kupię 62. Pamiętajcie, że dzieci rodzą się zwykle jako 55-centymetrowce ;) a kombinezonik posłuży Wam i tak góra 3-4 miesiące. Ja kupię dwa cieńsze - jeden 62 a drugi na wiosnę cieńszy 68, a kupię porządny ciepły śpiwór do wózka :) tyle ode mnie :) Ja się dziś dobrze czuję, wyluzowałam się troszkę, zrobiłam sobie racuszki z jabłkami i objadłyśmy się z córką aż po uszy :) no i odpoczywam :) do komisu chodzi teraz mój luby, raczej nie pojedzie już do niemiec tak się postresował. oczywiście musiałam mu ryczeć przez telefon i zanim do mnie dojechał spalił 4 fajki, a nie palił już prawie wcale. Chyba zrobiłam z siebie rozhisteryzowaną wariatkę, bo tylko wyszłam z gabinetu i od razu łkałam. Szłam i ryczałam całą drogę do teściowej, na szczęście to jedno osiedle i mało ludzi mnie widziało :) dzidziuś cały czas się rusza więc się uspokoiłam :) chyba chciał pocieszyć mamusię, bo cały czas kopie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, polecam jeszcze ochraniacz do łóżeczka, bo chroni przed przeciągami.. nie sądzę żeby był niebezpieczny. No i do prania polecam te płatki mydlane :) pięknie pachną i nie podrażniają skóry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłalam ze szpita. Tam idzie pół zdrowia stracic. Lekarz niezwlocznie kalazał udac sie do szpitala, żeby ktoś mnie zbadał. Wielki problem tam mieli!! Na szczescie okazało sie, ze wszystko jest w porządku. Leżeć dalej muszę. Gosieńka chetnie poleże z Tobą, bo samej idzie sie zanudzić:):* Lepiej już z Twoim nastrojem? Widzisz ile pocieszających informacji:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosienka zrobie jak ty cieplejszy kombinezonik na 62, a następny na wiosne lżjeszy i ciepły spiwór do wózka, racja :D Cieszę się dziewczyny, że u was lepiej :):):) przytulasy dla was i dla dzieciaczków w brzuszkach :) ps. ja własnie obkupiłam siebie na allegro, bluzeczka z długim na jesień i pod sweter na zimę, pas ciążowy do spodni, i kojec motherhood :D i zaraz jedziemy z mężem kupic dzinsy ciązowe, chociaz jedną parę, na wyjscia :D zeby mnie nie gniotło za bardzo, bo ostanio lekarz na usg powiedział, że za mocno się ściskam :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulah
ja też zamówiłam sobie spodnie ciążowe, mam nadzieję, że w poniedziałek przyjdą i pas ciążowy do spodni:) chyba też zrobię tak jak wy, że zamówię kombinezon cieplejszy na 62 a kupię też lżejszy na 68:) chociaż jak patrzyłam na wymiary tego 62 to jest na nich napisane że długość całkowita bez kaptura to 45cm - myślicie że wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kup 62 lub 0-3 miesiące. Ja kupiłam male . Dla syna kupiłam 56 a urodził się ponad 4kg duży. Na zimę wystarczyło. Po co aż takie duże jak 68. Latem będą miały 68 wcześniej nie. Oczywiście wybór należy do was :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz o becikowym wiecie że zmieniają się od stycznia zasady i nie każdy już dostanie szlag mnie trafia http://praca.wp.pl/title,Rewolucja-w...wiadomosc.html jak się oblicza taka średnią zarobków dodaje brutto cyz netto i na 3 osoby dzieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulah
na szczęście ten próg w nowym becikowym nie jest aż taki niski no i 200zł więcej powiedzcie mi ile butelek kupujecie? ja zastanawiam się nad zestawem 2 x150 ml i 2x 260ml do tego zastanawiam się nad dokupieniem jednej antykolkowej 150ml. Myślicie że to wystarczy czy za dużo bo nie mam totalnie rozeznania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziula, Kup jedną dużą avent jest bezkolkowy. Będziesz karmić piersią więc butelka ci się przyda dopiero za jakiś czas. Nawet jeżeli na będziesz mogła piersią to ta butelka wystarczy ci na sto procent. Po co kupować takie zapasy.? Butle sa drogie k naprawdę nie ma sensu a zanim się obejrzysz maluch będzie pił z kubka na ta butelkę sa też nakładki - dziubki do nauki picia z kubka. To tyle. Nie przesądzajcie z tym kupowaniem bo naprawdę na niektóre rzeczy nie ma sensu wydawać. Lepiej zostaw sobie pieniądze i w razie potrzeby kup dobry laktator . Ja właśnie szukam bo akurat przy bliźniakach chyba mi się przyda ale butelki też kupuje tylko 2. W razie potrzeby po prostu później dokupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankama kwota 1922 zł netto napewno, a że uzależnili to od dochodu to myślę, że zaświadczenia z US za poprzedni rok czyli u nas 2012 będą potrzebne obojga rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do becikowego ... Dlatego mam nadzieję urodzić w grudniu.Ja zalapie się na 2 tys a nie tylko 1 tys. Bo będzie razy dwa ;-) Szykujcie powoli papiery do rodzinnego i o drugie becikowe czyli dodatek do rodzinnego. Kolejny tysiąc dla was. Mi się też może uda. Pod warunkiem że urodze w grudniu bo biora dochód za poprzedni rok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niestety nie ma tak kolorowo z rodzinnym i dodatkiem do rodzinnego na urlopie wychowawczym, dochód z US za poprzedni rok obojga rodziców, ale matki w to nie wliczają bo na wychowawczym i tak nie będzie miała dochodu więc tak naprawdę dzielą dochody męża na ilość osób w rodzinie i musi być tyllko 504 zł na osobę, więc mąż musiałby zarabiać 1500 zł :( jak u mnie na 3 osoby:( lipa, będąc na wychowawczym nie dostanę ani rodzinnego ani dodatku 400 czy 450 zł (nie pamiętam dokładnie ile teraz wynosi ale chyba 450 zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale .. mama dzięki podsunęłaś mi myśł :) jeśli urodzę w grudniu to uda się 450 zl i chyba 60 zł rodzinnego na urlopie wychowawczym dostać:) a moja maleńka ma termin na sam początek stycznia:) i lekarz mówi, że poród będzie wcześniej:) może się uda a jak nie trudno. Maleńka jest najważniejsza, choć byłoby fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już dzwoniłam ;-) dochodu męża nie wezmą bo mój mąż to już prawie nie mąż poza tym siedzi w zakładzie karnym. Potrzebuje tylko zaświadczenie że tam przebywa.A mi została jeszcze jedna sprawa rozwodówa i mogę żyć spokojnie z tatusiem moich dzieci. Wychowawczy.-zanim pójdziesz na wychowawczy jesteś na macierzyńskim. Ja nie będę mieć wychowawczego bo mam własną firmę i mi nie przysługuje. Dochód w przypadku porodu w grudniu będą chcieli za rok 2011 z us jak w styczniu to za 2012. Dlatego twierdzę że mam szansę się załapać bo za 2012 mogłabym nie zmieścić się w kryteriach dochodowych nawet do becikowegm o innych dodatkach mogę pomarzyć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też tak myślę, jest jeszcze jedna kwestia którą muszę w ustawie spr, czy dochód do tego zwiększononego rodzinnego na urlopie wych biorą za rok poprzedni licząc od daty porodu czy daty brania urlopu wych. ? bo poród - grudzień 2012 to dochód za rok 2011, a data urlopu - 2013 to dochód za 2012??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A masz gdzieś zatrudnienie? Jeżeli tak to przysługuje ci macierzyński przez 20 tygodni plus dodatkowe kilka tygodni chyba 6, ale pewną nie jestem. Więc powinnap mieć jakieś pieniążki. Po wykorzystaniu tego idziesz dopiero na wychowawczy k msz możesz wziąć do 4 roku życia córki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, ale spytam księgowej lub sama ci poszukam ;-)niebawem dam znać jak ustale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziula, Kup jedną dużą avent jest bezkolkowy. Będziesz karmić piersią więc butelka ci się przyda dopiero za jakiś czas. Nawet jeżeli na będziesz mogła piersią to ta butelka wystarczy ci na sto procent. Po co kupować takie zapasy.? Butle sa drogie k naprawdę nie ma sensu a zanim się obejrzysz maluch będzie pił z kubka na ta butelkę sa też nakładki - dziubki do nauki picia z kubka. To tyle. Nie przesądzajcie z tym kupowaniem bo naprawdę na niektóre rzeczy nie ma sensu wydawać. Lepiej zostaw sobie pieniądze i w razie potrzeby kup dobry laktator . Ja właśnie szukam bo akurat przy bliźniakach chyba mi się przyda ale butelki też kupuje tylko 2. W razie potrzeby po prostu później dokupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama tak oczywiście:) ja już planuję co po macierzyńskim:) bo muszę z maleńką siedzieć w domu nie ma mi kto z nią zostać, a w pracy cyrki wolałabym nie wracać gdybym miała jakiekolwiek pieniądze:) najpierw macierzyński a później wychowawczy. znalazłam - są takie okresy zasiłkowe od października 2012 do listopada 2013 jeśli wstrzelę się w ten okres tzn jeśli złożę papiery do 10.09. 2013 najpóźniej to dochody biorą za 2011 rok bez względu kiedy rodziłam:) czyli jest szansa u mnie. :) dzięki wielkie mama za myśl!!!:) a myślałam, że to stracona sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×