Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jestem pewna 29

STYCZEŃ 2013 - zapraszam wszystkie świeżutkie mamy :)

Polecane posty

analena wlasnie ze nic nie dostaje oslonowo a fenoterol dostaje w tabletkach mam nadzieje ze to szybko przejdzie bo to bardzo dziwne uczucie ale najwazniejsze ze z malym wszystko dobrze:) a dzisiaj moja 2rocznica slubu a ja musze w lozku szpitalnym lezec ciekawe czy maz cos przywezie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się również, kto to nie chce się przedstawić..nie ma co się bać swojego własnego zdania - bo masz do niego prawo :) Nie uważam, ze skojarzona szczepionka jest czymś złym - wprost przeciwnie :) no i czym się różni szczepionka podana w 4 ukłuciach w jednym czasie, od tej w jednym..? A efekty braku szczepionek mielismy w poprzednich stuleciach. Zresztą, gdyby tak patrzeć na to, co szkodzi a co nie - to nawet wdech byłby szkodliwy :) Jemy mięso naszpikowane hormonami i antybiotykami, warzywa i owoce pryskane nie wiadomo czym... Choć przyznam szczerze, że nie jestem za nadmiarem wszystkiego tzn nie szczepię się na grypy, itp.... tylko na to, co trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iducha, Ja byłam chora w ciąży , brałam antybiotyk bo nie było innego wyjścia już (zapalenie gardła, angina, zapalenie oskrzeli i początek płuc :-)) jak choruje to tylko w ten sposób. Syn urodził się duży ponad cztery kilo zdrowy i nie chorował nigdy. Szczepiłam nie kojarzonymi szczepionkami i teraz też chyba przy tym pozostane bo chce zrobić inne szczepienia zalecane a u mnie to będą znaczne koszta. Nie przejmuj się takim pisaniem. Ja już skończyłam 26 tygodni. Wszystko jest dobrze, pokój przygotowany wszystko zrobione, więc spokojnie siedzę już w domu i zajmuje się reszta ale już na spokojnie. Już coraz mniej do rozwiązania i to się pocieszam, brzuszek troszkę się powiększył ale olbrzymi nie jest.mam nadzieję, że urośnie, bo jak ci moi mężczyźni się tam maja zmieścić :-) Pozdrawiam Was cieplutko. Wszystko będzie dobrze, problemy z rodzicami też przejdziecie. Ja na całe szczęście nie muszę się nikomu z niczego tłumaczyć i trochę Wam współczuję tych stresów z tym związanych.ale... Co ma być to będzie a najważniejsze aby dzieci rosły zdrowo i bez komplikacji. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosienka ja właśnie biorę na skurcze macicy, jest mocniejszy od nospy :) całe szczęście widzę poprawę odkąd go biorę. Martusia zapytaj o coś oslonowego np ten ISOPTIN bo taka adaptacja moze potrwać nawet kilka tygodni, ja po dwóch tygodniach przestałam odczuwać skutki uboczne fenoterolu, a nawet nie chce myśleć co byłoby gdybym nic nie brała przed Isoptinu ehhhh :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez biore na te skurcze od kad dowiedzialam sie ze mi szyjka sie skrac. a powiedz mi bo oprocz fenoterolu co 6h mam brac nospe 3razy dziennie czy to nie jest za duzo i nie zaszkodze malemu niby jestem pod opieka lekarzy ale to roznie bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Gosieńka masz racje ze szczepionkami, mój lekarz rodzinny też mi kiedyś o tym wspominał :) Blanka mój brzuszek też aż podskakuje i faluje :) synek teraz jest najbardziej aktywny od początku ciąży, wczoraj wieczorem sprzedawał takie kopy, i mocno się przekręcał, że z mężem cały czas mieliśmy zdziwione minki :D Miluska i lekarz ma racje :) najgorsze jest zmuszanie się, bo ktoś napisał, że jest dobre dla dziecka :D hehe, nie chce mieć super mądrego synka tylko szczęśliwe dziecko :) A jak wasze brzuszki, jak mierzyłam wczoraj wieczorkiem było 110 cm, a teraz 109 cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martus wydaje mi sie, ze skoro jesteś pod stała opieka i kazali tak przyjmować to tak rób... Nie martw sie nie zaszkodzi nic!!! Najbardziej teraz mogą zaszkodzić Twoje nerwy! Ja biorę czasem Nospe, ale tylko w przypadku jak pomiędzy fenoteralami stwardnienie mi bardzo brzuch i nie odpuszcza, ale tak w sumie sie raz czy dwa stało jak byłam gdzieś na mieście i myśle, ze to od wysiłku. Jak jestem w domu i poleguje sobie, to nie czuje takiej potrzeby. Zawsze możesz sie jeszcze dopytac, upewnić... zapytaj nawet jak już to robilas, popros zeby Ci lekarz wszystko wytłumaczył czemu co i jak bierzesz, będziesz spokojniejsza :) Trzymaj sie Kochana i sie nie poddawaj :) Wiesz jak długo będziesz w tym szpitalu? Mnie chcielo położyć na 3-4 dni, ale obiecalam plackiem będę leżeć i tylko łazienki i udało sie uniknąć :( całe szczęście w czas dostałam fenoterol i rzeczywiście lezalam jak kazali, a nawet dłużej. Teraz tez staram sie jak najwiecej leżeć i odpoczywać choć czasem muszę wyjść coś załatwić. :( jak tylko moge leniuchuje i wykorzystuje swojego lubego. :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 3 razy dziennie nospę forte + scopolan, też 3 razy dzienie... zastanawiam się, czy to nie szkodzi dzieciątku :( tyle tych leków. W sumie nie czuję zadnych skurczy, ale wcześniej też nie czułam. Mam pessar, który ponoć pięknie trzyma to, co ma trzymać....sama już nie wiem co z tymi lekami. Moze przy następnej wizycie zmniejszy mi dawkę, albo całkiem zrezygnuje z leków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy wasze dzidzie są tez teraz na maxa aktywne? Od wczoraj co usiąde albo położę się synek zaczyna przewracać się i kopać :P pewnie to normalne... :D:D:D zastanawiam się kiedy spi i czy nie za mało? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyczek83
Witam wszystkie mamuśki. Poczytuje Was sobie regularnie i w sumie postanowiłam się "ujawnić" :) Mam 29 lat,mieszkam w okolicach Częstochowy, termin -na 04.01 będzie córa Iga jest to moja 2 ciąza (syn 3 lata). Mam małe problemy tzn. musze nosić pessar i brać clexane a tak poza tym jest ok. Moja mała to niezłe ziółko - ciągle w ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękujemy :* dziewczyny, które miały przygody z szyjką, chciałam Was zapytać jak to jest z tymi bólami bo jak wiecie mam takie dziwne bóle od kilku dni przez całe dnie stale, wczoraj lekarz co prawda powiedział, że wszystko ok ale twierdził, że to skurcze, nie mogłam się z nim dogadac bo mowię mu że nie czuję skurczy tylko ciągły ból a on pyta ile razy na godz. skurcze czuję :( !! i na tym się skonczyło na temat mojego bólu... szyjka nawet nie wiem ile ma bo mi jej ani razu nie zmierzył tylko mówi, że jest dobrze. Miałyście wyraźne skurcze czy stały ból cały czas?? jesteście w stanie policzyć te skurcze na godz.? ja mam taki ból inny niż ten "okresowy" i nie wiem już nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyczek83
Ja nie miałam żadnych skurczów ani bóli- wszystko bylo ok aż do ostatniej wizytyjakieś 2tyg.temu- moj szperacz stwierdził że szyjka się skraca a mała bardzo napiera na nią no i oczywiście że się przepracowywuje tzn. za duży wysiłek fizyczny w pracy no i postanowił założyć pessar i kazał nie dzwigać, w czwartek mam kontrole wiec zobaczymy jak tam sie wszystko ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyczek witaj:) to od nazwy miejscowości? bo jak tak to wiem skąd jesteś :):):) ja też z okolic :)pochodzę. No to ładnie z tą szyjką, moja mała leży cały czas główką w dół i napiera bardzo na pęcherz i szyjkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj nie miałam czasu Was podczytywać bo zaczęliśmy z m odnowe pokoju dla malucha, bo później nie będzie kiedy. Juz została tylko jedna ścianka została,a le jeszcze szpachla wysycha. Kolorek wyszedł ciemniejszy niż miał być, ale może to i lepiej bo będa białe mebelki i nie będzie tak mdło. Oj dziewczyny Wy macie się z tymi lekami, mi ani kardiolog (mam nadciśnienie) ani gin nie dał nic, tylko mam zwolnienie prawie od początku ciąży, i w sumie się cieszę że bez leków się obyło bo i nawet dzięki temu że jestem w domu ciśnieni mi tak bardzo nie skacze, a pracę mam z małymi dziećmi w przedszkolu więc tam o choroby łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka, to dobrze ze lekarz Ci o tym nie mowi, to znaczy ze nie ma u Ciebie problemu Kochana. Skoro mowi, ze wszystko ok to na pewno tak jest. Współczuje Marta bardzo, szpital mi sie zawsze kojarzy smutno. Wszystkiego dobrego z okazji rocznicy;) Panna Młoda, szczecia i pomyślności (także miłosci) na nowej drodze życia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyczek83
Lenka nie mieszkam w Kamyku tylko za Kłobuckiem w stronę Wielunia a Ty skąd jesteś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyczek to ja prawie po sąsiedzku :) wiem dokładnie gdzie to jest :) teraz mieszkam w Czewie :) gdzie rodzisz ? do jakiego lekarza chodzisz ?? podobno porodówkę na Tysiącleciu jeszcze zostawiają, także jeśli tam rodzisz to zdążymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja tak szybko.... Keerah co u Ciebie?? jak po rozmowie z mama?? witam nowe mamusie. 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Witaj kamyczek83:) Dziewczyny a co byście powiedziały na odświeżenie tabelki? musiałam wrócić chyba ok 20 stron zanim ja znalazłam. Bentonowa......25...............01.01.2013............syn ............Filip malenka0411....24.. Siedlce ...05.01.2013........córeczka......XXX miluskamiluskamili....24.........07.01.2013...........syn ...........Kubuś daguza1234.......20.............07.01.2013...........cór ka..........julka Salva............27...Bydgoszcz........08.01.2013........ synek.....Antoni londynek....32..Londyn..........09.01.2013.........synek. .........Oskar mama_........Szczecin...........09.01.2013..........bl iźniaki.........xxxx madziulah...28...Stargard Szcz...10.01.2013........synek.........Łukasz lenka.k...26...Częstochowa...11.01.2013..........c óreczka.....Lenka analena...29...Warszawa.......12.01.2013.......synek....M aksymilian blanka25..........25..............13.01.2013............c órka.......Amelka sinisza.............30..............14.01.2013........... .XXX..........XXX marta2387........25..............15.01.2013............sy nuś..........xxxx MłodaKacha22....22..............16.01.2013............XX X..........XXX Keerah............22...Szkocja....16.01.2013...........sy nek......... Niko kotkotkotkot....17..............17.01.2013............XXX ..........XXX Cathy...............17...............17.01.2013.......... .XXX...........XXX Estrella80......32...Częstochowa....17.01.2013.....córk a...........XXX Agusia18204.......22................20.01.2013.........XX X.............XXX grochowa14......38...............22.01.2013...........XXX ...Igor/Emilka patrycja2222.....18...............23.01.2013...........sy n............xxxx inLoveee..........23..............25.01.2013.......córec zka........Klara gosieńka2666.....27.....Legnica.....26.01.2013........sy nuś.......XXX Panna Młoda .....22.....WARSZAWA.....26.01.2013............SYNULEK...... ......XXX Aneta G...............23...........27.01.2013............XXX. ...........XXX Nowinka_1982.....30.............28.01.2013............có rka........Zuzia Iducha............20..........28.01.2013................s ynek..........Kornel dominika87gd....XX.............31.01.2013.............XXX ...........XXX Tamara............25..............31.01.2013............X XX............XXX __aga__...........27..............05.02.2013............. XXX...........XXX MAMA2013LUTY...22.............14/02/2013.............XXX. ..........XXX ankama...........32..Rzeszów.....20.01.2013............s yn........oliwier czerwonag........28 Raszyn.......15.01.2013..........XXX........XXXXX miłego dnia wszystkim mamusiom:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maleńka, Chyba ponad połowy mam z tej listy uciekło, zaprzestało się tu udzielać. Było nas dużo a została garstka niestety. Ale może jeszcze zajrza. Na pewno wpływ na to miały kłótnie na naszym wątku ale też może i inne czynniki. Nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez zauwazyłam ze forum w ostatnich dniach jakoś słabiej funkcjonuje a szkoda:/ mam nadzieje ze będzie lepiej a co do tabelki to faktycznie chyba sporo jest na niej osób które przeniosły sie na prywatne forum lub przestały pisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to już przygotowane w pełni na przyjście dziecka? Remonty zaraz się kończą, u niektórych zakupy nie rozpoczęte a u niektórych zakończone. Czego jeszcze Wam brakuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wózka ;/ łóżeczka i wszystkiego prócz ubranek, w ktore zaopatrzyłam maluszka po 6 miesiac chyba;) Wózek mnie najbardziej przeraża, nie wiem na co mam zwracac uwage, wszyscy mi powtarzaja a ja nie moge zakodowac, czy maja byc kola pompowane, czy inne, czy lekki, ciezki, itd itd :( ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja sie melduje, czytam was ale na pisanie juz nie mam sily. Zazdroszcze wam tego ze wasze bobasy sa takie aktywne, mój kopie bardzo słabo, czasem wieczorem czuje tylko jak sie delikatnie rusza, zaczyna mnie to niepokoic. W weekend jade do Warszawy, wiec szukam jakiegoś ginekologa na poniedzialek rano, może ktoś coś doradzi? Witam nową mamę. lenka na pewno wszystko jest ok, nie zamartwiaj sie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miluśka, jedz do sklepu po prostu. Wiesz ile chcesz wydać na pojazd, więc obejrzyj sobie na żywo , poprowadz po sklepie, zobacz jak się składa-rozkłada, posłuchaj rad sprzedawcy , zapisz cenę i model po czym wróć do domu wrzuc w google i poszukaj opinii . Mamy piszą rzetelnie. Ja przez opinie dot wózka bliźniaczegm który mi się podobał , ale właśnie przez to zrezygnowałam z kupna. Bo upatrzyłam w sieci implast i sa niedrogie itd ale takie "krowy" że ciężko po złożeniu to podnieść i zapakować w auto. Dlatego zdecydowałam się na wózek inny ale za to bardzo polecamy przez mamy. Co do łożeczka to proponuje większe bo na dłużej posłuży a jeszcze jak będzie przerabiand na takie "dorosłe" to w ogóle super. Nie wiem jak wyglądają cenowo bo. Mam takie 140x70 i wystarczy, ale nawet jak nie będzie przerabiane to tragedii nie ma. Myślę że przy takim rozmiarze do 3 lat masz temat łożeczka z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyczek83
Lenka ja chodzę prywatnie do Najmana - krążą o nim różne opinie ale mnie odpowiada prowadził moja 1 ciąże chociaż przy porodzie nie był - miałam pecha bo miał wtedy urlop ale wszystko było ok wtedy wiec na razie nie narzekam. 3lata temu też rodziłam na tysiącleciu ale co bedzie teraz to nie wiem, też bym tam chciała no ale jak będzie to nie wiem (do mickiewicza i parkitki to jakoś nie mam przekonania...no ale jak trzeba będzie to zacisne zeby i jazda z koksem hehe) A jak tam u Ciebie?? Co to wyprawki to mam dużo rzeczy po synku wiec pomału kupuje tylko 2 komplety wyprawki do szpitala dla małej i jakiś kombinezon.Pampersy i husteczki kupilam na necie w dobrej cenie wiec to juz tez mam, wózek jest,lozeczko tez, zostały tylko kosmetyki dla małej i jakieś rzeczy dla mnie do szpitala no ale z tym to poczekam do listopada. A co jeszcze sie przyda to sie okaze jak w koncu wezmę się za przegląd i zrobię jakąs liste hehe ale jak choinka nie chce mi sie... za to wiem co zrobie na obiad haaa placki ziemniaczane :) Chętne zapraszam. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej londynek kiedy dokładnie lecisz do wawy?? bo ja w sobote! moze spotkamy sie w samolocie hehehe moja mała tez sie ostatnio słabo rusza i nawet rozmawiałam z m wczoraj o tym, rusza sie rusza ale nie kopie tak mocno jak wczesniej tylko sie wierci. Bentonowa......25...............01.01.2013............syn ............Filip malenka0411....24.. Siedlce ...05.01.2013........córeczka......XXX miluskamiluskamili....24.........07.01.2013...........syn ...........Kubuś daguza1234.......20.............07.01.2013...........cór ka..........julka Salva............27...Bydgoszcz........08.01.2013........ synek.....Antoni londynek....32..Londyn..........09.01.2013.........synek. .........Oskar mama_........Szczecin...........09.01.2013..........bl iźniaki.........xxxx madziulah...28...Stargard Szcz...10.01.2013........synek.........Łukasz lenka.k...26...Częstochowa...11.01.2013..........c óreczka.....Lenka analena...29...Warszawa.......12.01.2013.......synek....M aksymilian blanka25..........25..............13.01.2013............c órka.......Amelka sinisza.............30..............14.01.2013........... .XXX..........XXX marta2387........25..............15.01.2013............sy nuś..........xxxx MłodaKacha22....22..............16.01.2013............XX X..........XXX Keerah............22...Szkocja....16.01.2013...........sy nek......... Niko kotkotkotkot....17..............17.01.2013............XXX ..........XXX Cathy...............17...............17.01.2013.......... .XXX...........XXX Estrella80......32...Częstochowa....17.01.2013.....córk a...........XXX Agusia18204.......22................20.01.2013.........XX X.............XXX grochowa14......38...............22.01.2013...........XXX ...Igor/Emilka patrycja2222.....18...............23.01.2013...........sy n............xxxx inLoveee..........23..............25.01.2013.......córec zka........Klara gosieńka2666.....27.....Legnica.....26.01.2013........sy nuś.......XXX Panna Młoda .....22....WARSZAWA.....26.01.2013............SYNULEK...... ....XXX Aneta G...............23...........27.01.2013............XXX. ...........XXX Nowinka_1982.....30.............28.01.2013............có rka........Zuzia Iducha............20..........28.01.2013................s ynek..........Kornel dominika87gd....XX.............31.01.2013.............XXX ...........XXX Tamara............25..............31.01.2013............X XX............XXX __aga__...........27..Londyn/Radom.05.02.2013...........corcia...........XXX MAMA2013LUTY...22.............14/02/2013.............XXX. ..........XXX ankama...........32..Rzeszów.....20.01.2013............s yn........oliwier czerwonag........28 Raszyn.......15.01.2013..........XXX........XXXXX mierzyłam sobie obwód brzucha i ja mam w najszerszym miejscu prawie 87cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×