Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jestem pewna 29

STYCZEŃ 2013 - zapraszam wszystkie świeżutkie mamy :)

Polecane posty

Gość agusia18204
Dopiero udalo mi sie na spokojnie przyjrzec moim ostatnim wynikom i badanie moczu cos mi podpada bo nablonki plaskie-liczne, leukocyty 5-10wpw, bakterie nieliczne,skladniki mineralne liczne moczany bezpostaciowe. Powie mi ktoras co to oznacza? Jakas infekcja? Przerazilam sie teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Dopiero udalo mi sie na spokojnie przyjrzec moim ostatnim wynikom i badanie moczu cos mi podpada bo nablonki plaskie-liczne, leukocyty 5-10wpw, bakterie nieliczne,skladniki mineralne liczne moczany bezpostaciowe. Powie mi ktoras co to oznacza? Jakas infekcja? Przerazilam sie teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam podobne wyniki jak ty ostatnio i się też przeraziłam do tego miałam też cukier w moczu. Ponowiłam wyniki następnego dnia i wszystko już było książkowo więc czasem może to być wynik złego pobrania, może się jakieś zanieczyszczenie dostało? a lekarz nic Ci nie powiedział czy nie widział jeszcze wyników? ja wypompowana po południu bo miałam odwiedziny tesciowej, zawsze po nich padam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Nie widzial ich.dopiero w piatek zobaczy i zapewne kolejne bede musiala zrobic mam nadzieje ze kolejne wyjda dobrze. Poszlam na spaceer i troche ochlonelam z mojego ataku paniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusia, chyba nie jest aż tak źle. Póki nie ma licznych bakterii, białka bądź krwi to na pewno nie jest tak źle. Ja teraz postanowiłam jak najwięcej leżeć. Poprosiłam koleżankę, która ma córkę w mojej oliwki klasie, że bedzie moją też po drodze zabierać do szkoły. Będę tylko jej wyprowadzać jakieś 500 metrów ,ale zawsze to lepiej niż 2 km. W środę lekarz mi powie, na ile mogę funkcjonować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dziewczynki..:( widzę, że naprawdę każda z nas ma swojego mola co ją gryzie:( ale cóż jeszcze trochę i będzie dobrze, maleństwa wyjdą i nic z tych złych chwil nie pozostanie. Ja akurat póki co nie miałam ani razu twardniejącego brzucha, ale skurcze miałam, teraz mam sporadycznie. Za to mam swoje inne dolegliwości :( Wszystkie z tymi stawiającymi się brzuszkami i krótkimi szyjkami odpoczywajcie dużo. Jeszcze nam ze 3 miesiące zostały:) tylko:) Ja mam jakąś depresję jesienną:( humor do niczego, na nic ochoty.. smutno i pusto. W pn pędzę na te badania z cytomegalii tak jak każecie, lepiej zrobić i mieć spokój i przy okazji umówię się do gin kobiety w przychodni na NFZ żeby mi te moje dziwne piersi obejrzała i zbadała. Jeszcze mam do zaliczenia ortopedę (skierowanie dostałam) i dentystę. Narobiłam się dziś strasznie, krzyż mi pęka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusia co do Twojego moczu to ja miałam raz nabłonki plaskie liczne i nieliczne bakterie, leukocyty też miałam przy górnej granicy i wszystko było dobrze. Myślę, że masz w porządku te wyniki. Co do tych bakterii w moczu, wyczytałam gdzieś, że trzeba nabierać "z środkowego siku" tak żeby ten pierwszy strumień zleciał i brać ze środkowego strumienia, odkąd tak robię nie mam już bakterii:) a jak sikałam od razu to bakterie były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Dzieki dziewczyny za odp. Ja sobie chyba ciagle wyszukuje powodow do paniki. W poprzednich badaniach nigdy tak nie mialam dlatego glupieje. a teraz czas obejrzec bajeczke i pewnie zasne:-) ze mna jak z dzieckiem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam bardzo liczne bakterie E. Coli i przeszły po Furaginie, także wszystko jest do wyleczenia, jeśli faktycznie macie jakieś bakterie. Ale taka ilość nie jest niebezpieczna.: ) Dziewczyny, właśnie zaczęło mi się lać z jednego sutka - drugi pozostaje suchy. Czy to normalne? Skończyłam 22 tygodnie ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak mozna zbadac ta szyjke?? mozna przez usg normalne (mam we wtorek) bo jak nie to mam problem. gosia ja ostatnio czułam cos takiego jakbym miała bardzo ciezka pipke ktora zaraz mi opadnie az mialam chec ja podtrzymac... boje sie nie wytrzymam do tego wtorku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InLoveee
Dziewczyny czy którejś z was dokuczają bóle pleców? Co robicie, żeby je złagodzić? U mnie to ostatnio nie do wytrzymania jak siedzę dłużej, stoję lub chodzę, czasem też jak leżę na plecach to później mnie paraliżuje jak wstaję w odcinku lędźwiowym. Miałyście coś takiego? Zastanawiam się czy większość tak ma czy powinnam pójść do jakiegoś lekarza z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
InLove - na ból pleców niewiele chyba można zrobić... spróbuj chodzić czasem na basen - ponoć odciąża kręgosłup. No i koniecznie wkładaj pod lędźwia poduchę jak siedzisz. trochę odciąży ten odcinek :) albo jaska, czy wałek z koca. Trochę pomaga :) Aga..ciężko mi powiedzieć, jak bada się szyjkę, bo mi zawsze badał ręcznie. Wkładał rękę i wyczuwał, ewentualnie podparł się kamerą i sama widziałam na monitorze. Ale mi nigdy przez usg. Może woli sam, nie wiem.... Ale co do odczuć, to miałam podobne, jakby mi miało coś wylecieć, taki niekomfortowy ucisk na pochwę...ciężko opisać. Staraj się jak najwięcej odpoczywać i leżeć, mało kucaj i nie dźwigaj nic, nie spaceruj za dużo.. tyle mi powiedział lekarz, zanim mi założył pessar. Na pewno nie zaszkodzi, nawet jeśli u ciebie jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W dodatku się przeziębiłam, boli mnie gardło i czuję się do du...py :O Mój luby pojechał do niemiec właśnie i mam wrażenie, że zostałam ze wszystkim na głowie :O chociażby wynieść głupie śmieci, albo odkurzyć.. taka jestem zła ,że szok.Z drugiej strony sobie tłumaczę, że potrzebujemy teraz przypływu gotówki, bo remont , dziecko itp.. w końcu to tylko 3-4 dni. Ech.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyjke
aga przez usg też można zbadać szyjke,mój ginekolog zawsze najpierw mnie badał na fotelu i jeśli było coś z szyjką nie tak to robił usg dopochwowe. Dzięki temu w pore wykrył problemy z szyjką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyjke
a co do moczu to zawsze sie pobiera mocz ze środkowego strumienia. Najpierw trzeba sie podmyć,założyc tampon dalej wiadomo co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosieńko, nie smutaj się, skoro M poleciał to się stara i mu zależy i się troszczy. Ty masz się oszczędzać i nawet jak nie odkurzysz te 3 dni to brudem nie zarośniesz ;-) My mamy teraz swoje humory i do tego jeszcze ta pogoda... Ja miałam wczoraj gości, faceci wypili trochę i zrobiłam na koniec mojemu M awanturę o chodzenie w butach, że nanosił piachu z ogrodu... Dodam tylko że nigdy się nie kłócimy.. Więc mi też czasem odbija.. ;-) i też się martwię ciągle tym , co będzie z bliźniakami, czy uda mi się je donosic do bezpiecznego terminu, czy będą zdrowe itd i jak dam radę z nimi.. Tak to już jest. Nie ma się co zamartwiać, no ale już taka nasza natura chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyjke
agusia jak lekarz kazał brać ci nospe rano i wieczorem to bierz,bo potem jak coś sie stanie to będzie płacz i lament, Lekarz chyba lepiej sie zna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosieńko, nie smutaj się, skoro M poleciał to się stara i mu zależy i się troszczy. Ty masz się oszczędzać i nawet jak nie odkurzysz te 3 dni to brudem nie zarośniesz ;-) My mamy teraz swoje humory i do tego jeszcze ta pogoda... Ja miałam wczoraj gości, faceci wypili trochę i zrobiłam na koniec mojemu M awanturę o chodzenie w butach, że nanosił piachu z ogrodu... Dodam tylko że nigdy się nie kłócimy.. Więc mi też czasem odbija.. ;-) i też się martwię ciągle tym , co będzie z bliźniakami, czy uda mi się je donosic do bezpiecznego terminu, czy będą zdrowe itd i jak dam radę z nimi.. Tak to już jest. Nie ma się co zamartwiać, no ale już taka nasza natura chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inlove na te bóle krzyża nic się niestety nie da zrobić, mój gin zawsze mówi że to odwapnienie i to się ciągle w ciąży zdarza, jem pół litra mleka codziennie:( jest lepiej ale i tak zawsze boli jak dłużej jestem w 1 pozycji, tak jak już, któraś z Was pisała ja siedzę z poduszką pomiędzy fotelem a odcinkiem lędźwiowym, pomaga. Jak leżę na plecach też mnie paraliżuje, że aż wstać nie mogę ani się przewrócić z boku na bok. Aga mi gin bada szyjkę tylko "ręcznie" nigdy nic nie mówił, baa nawet nie wiem ile ma cm!! następny zarzut do niego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki... Miałam okropna noc, o godz 1:00 biorę isoptin, a o 1:25 fenoterol, tak mam zgodnie grafikiem, niestety pamietam tylko, ze wzięłam te pierwsza, a o drugiej nie. Obudzilam się o 2:30 przerażona. Nie mogę cholera ich policzyć bo są pociete na polowe i się dużo poruszyło :(... Niby taka głupota i znowu stres!!! Wzięłam po tej 2 taka mniejsza czasteczke, mam nadzieje zo wszystko będzie ok... Nie mam na te leki żadnego pomysłu biorę kilka razy dziennie o tych samych porach, ale te nocne mnie masakruja. Co do szyjki to pisałam już w nocy, ze mi zawsze bada dopochwowo usg. Bakterie tez mi raz wyszły, nieliczne skupiska, ale po ponownym pobrania już ze środkowego "sikniecia" było ok. Odcinek ledzwiowy boli mnie tak samo jak u Ciebie, niestety mi pomaga na to tylko odpoczynek w pozycji na boku. Gosiu, ja już przeziębienia od ponad tygodnia, jest coraz lepiej... Domowe środki pomogły i ten syrop Prenalen... Lekarz mi mówił, ze bez farmakologii dłużej to potrwa... Głowa do góry... Szybko Ci przejdzie, dużo naturalnej wit.c- cytrusy, pietruszka, dużo pij wody, czosnek miód i mleko na noc i będzie dobrze. Ja zupełnie nigdy nie wierzyłem w takie metody, zawsze faszerowalam się gripeksami i innym gownem, ale przyznaje teraz babciom racje i dziękuje za ich metody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Mi tez szyjke bada tylko recznie i nigdy nie powidzial ile cm raz tylko ze dobrze z szyjka a tak to nic nie mowi. Teraz ide do niego w piatek to bede sie dowiadywac wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Analenko, ja też mam leki o 1-szej w nocy. Przygotowuję sobie dawkę leków z plastikowy kubeczek (taki po syropku), i stawiam ze szklanką wody koło łóżka. Pozostaje tylko się obudzić :P Potem mam o 9tej i 17tej, ufff... i tak do końca ciąży :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam dla Was buzię mojego synka z USG :) brzuszka jeszcze nie robiłam, ale jak zrobię to wrzucę :) Dostrzegacie coś? Niestety jakość słaba... podpowiem, że to lekki profilek buzi..widać podkóweczkę, nosek i zamknięte oczka, i zmarszczone czoło :D lepiej wygląda z daleka niż z bliska, nie rozmazuje się. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/af1b20ca4792d247.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam dla Was buzię mojego synka z USG :) brzuszka jeszcze nie robiłam, ale jak zrobię to wrzucę :) Dostrzegacie coś? Niestety jakość słaba... podpowiem, że to lekki profilek buzi..widać podkóweczkę, nosek i zamknięte oczka, i zmarszczone czoło :D lepiej wygląda z daleka niż z bliska, nie rozmazuje się. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/af1b20ca4792d247.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie :) Inlove ja jak lenka pije dużo mleka, ale na te dolegliwości bardzo pomogła mi też poduszka kojec motherhood :):):) warto zainwestować :) Co do szyjki, to tez miałam tylko badanie ginekologiczne... ale od wczoraj mam znowu upławy, mniejsze niż przed ciążą, zwykle do południa, potem jakby lepiej... :( pewnie znowu ta nadżerkaa... chyba, że coś innego, miewacie? nie wiem czy zadzwonić z tym do lekarza? Gosieńka i Miluska trzymam ciągle za was kciuki żeby było oki :) foto dzidzi extra :))) zaraz obiadek :) konczymy canelloni z wczoraj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salva, ja mam caly czas takie obfitsze upławy białawe. Lekarz powiedział, że nie powinnam się martwić tym. Ja tak się zastanawiam, że skoro widziałam przez szyjkę macicy pęcherz płodowy to czy ja mam wytworzony ten czop, co zatyka ujście ? Sama już nie wiem... :O zgłupiałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, mnie też plecy bardzo bolą, czy leże czy siedzę, kładąc się spać strasznie ciężko mi znaleźć dobrą pozycję. Dziś z rana gdy mąż wrócił z nocki to mi masaż zrobił i było o niebo lepiej :), szkoda że tak cały czas masowacnie może. W ogóle nie mogę ostatnio na moję męża nażekać, wczoraj zrobił mi nawet śniadanie do łóżka co mu się nie zdarzało. Wiem tylko że gdy lekarz powiedział że prawdopodobnie będzie dziewczynka to nie wiem jak to nazwać tak mu jakby smutno było bo strasznie się na chłopaka nastawił, ale z dnia na dzień chyba coraz bardziej się oswaja. Mówi że z dziewczynką nie będzie umiał się dogadać, bawić, że z chłpakiem było by mu łatwiej. Ja to mam prawie zawsze mocz zły, bo o urodzenia mam kłopoty z układem moczowym, teraz też mi niezbyt dobrze posiew wyszedł ale powiedziała lekarz że na razie mi nic nie da, że to nie bardzo groźne dla dziecka, biorę tylko nystacynę dopochwowo bo jeszcze przed ciążą miałam problemy z bakteriami w pochwie a w ciąży tylko sięnasiliło. Od dwóch dni mam zupełną niechęć do gotowania, zawsze starałam się robićdobre obiadki, sosy sama a nie ze słoików, a teraz mi sie nie chce, bach ryż, słoik, mięso podsmazyć i gotowe, aby jak najmniej gotować. Za ok 3 tyg. usg mam nadzieję że rozszerzy bardziej nóżki :P i da się podejrzeć :), to coś czuję że zacznie się zakupowe szaleństwo:). Ostatnio mąż się trochę chyba pogniewał na mnie po moich zakupach z moją mamą że wszystko kupuję z nią a nie z nim, ale kurcze jak go biorę do sklepu i cos pokazuję to mówi że i tak nie wie czy dobre i w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mama_dziękuje za zainteresowanie, u mnie wszystko w porządku nie odzywałam się zbytnio nie miałam jakoś nastroju do pisania - jakiś dół nadrobię wasze wpisy do jutra mam nadzieje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, ja dziś cały dzień w łóżku, jakoś nie mam formy. Męczą mnie zaparcia mimo że jem dużo warzyw i owoców i nie opycham się specjalnie i przez te 3 tyg przytyłam 2,5 kg! masakra:( jutro mam wizytę i znowu ważenie. Muszę chyba coś zmienić bo w takim tempie do porodu ponad 20 kg przytyję jak będę miała taką średnią :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×