Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jestem pewna 29

STYCZEŃ 2013 - zapraszam wszystkie świeżutkie mamy :)

Polecane posty

Gość agusia18204
Dziewczyny bylabym wdzieczna gdyby ktoras wpisala do mnie w tabelce miejscowosc-Czersk. Niestety z tel nie moge tego zrobic. jakis spiacy ten dzien. Pewnie po obiadku bedzie czas na drzemke:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
analena ja w pierwszym trymestrze pasemka robiłam, potem w sierpniu, lekarz mówił, że można :) mama_ teraz zauważyłam w tabelce że ty ze Szczecina jesteś :) to blisko bo ja ze Stargardu:) ja wróciłam ze spacerku z psiakiem, zjadłam bułeczkę z miodkiem i odpoczywam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny powiedzcie co kupujecie do wózka chodzi mi o wyściółkę? Bawicie się w pościel? Bo ja się zastanawiałam aby kupić śpiwór do wózka z owczej wełny myślicie że starczy? bo w końcu małego będę i tak wkładała w kombinezonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulah, ja kupuję śpiwór ten z owczej wełny i kombinezon, a do wózka na spód będę dawała jeszcze kocyk, żeby nie ciągnęło od dołu chłodem i wystarczy :) Ale tak myslę kupić jeszcze ten rożek 2w1 polarkowy, któraś tu pokazywała - no to do kołyski albo na cieplejsze wiosenne dni :) Z pościelą się nie bawię, bo wydaje mi się niepraktyczna..szczególnie na zimę. ciepłą wiosną to kocykiem/rożkiem będę owijać, a na lato z autopsji wiem, że sama pielucha tetrowa wystarczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie kupuję pościeli do wóżka, może jak by to lato było, a tak to dziecko bedzie w kombinezoniku i też chce spiworek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale kurczę, rodzić w środku zimy to dla mnie nowość, nie wiem jak to wyjdzie w praktyce :P Córa urodzila się w środku upalnego lata, w wózku spała w samym body i czapeczce i była przykryta tetrą. A teraz zacznie się kombinowanie, ubieranie w 5 warstw, kombinezony, śpiwory... o matko :D Moja córka w zimie ,jak się zaczęło to całe ubieranie, to tak się darła, że aż była bordowa i z tego płaczu zasypiała zanim z domu wyszłam..koszmar to był :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
analena... Ja od początku farbuję włosy.. Lekarz powiedział, że kobiety niektóre to przesadzają. Włosy można farbować, ale takimi farbami co tak nie śmierdzą bardzo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bentonowa......25...............01.01.2013............syn ............Filip malenka0411....24.. Siedlce ...05.01.2013........córeczka......XXX miluskamiluskamili....24.........07.01.2013...........syn ...........Kubuś daguza1234.......20.............07.01.2013...........cór ka..........julka Salva............27...Bydgoszcz........08.01.2013........ synek.....Antoni londynek....32..Londyn..........09.01.2013.........synek. .........Oskar mama_........Szczecin...........09.01.2013..........bl iźniaki.........xxxx madziulah...28...Stargard Szcz...10.01.2013........synek.........Łukasz lenka.k...26...Częstochowa...11.01.2013..........c óreczka.....Lenka analena...29...Warszawa.......12.01.2013.......synek....M aksymilian blanka25..........25..............13.01.2013............c órka.......Amelka sinisza.............30..............14.01.2013........... .XXX..........XXX marta2387........25..............15.01.2013............sy nuś..........xxxx MłodaKacha22....22..............16.01.2013............XX X..........XXX Keerah............22...Szkocja....16.01.2013...........sy nek......... Niko kotkotkotkot....17..............17.01.2013............XXX ..........XXX Cathy...............17...............17.01.2013.......... .XXX...........XXX Estrella80........32...............17.01.2013...........X XX..............XXX Agusia18204.......22................20.01.2013.........XX X.............XXX grochowa14......38...............22.01.2013...........XXX ...Igor/Emilka patrycja2222.....18...............23.01.2013...........sy n............xxxx inLoveee..........23..............25.01.2013.......córec zka........Klara gosieńka2666.....27.....Legnica.....26.01.2013........sy nuś.......XXX Panna Młoda .....22.....WARSZAWA.....26.01.2013............SYNULEK............XXX Aneta G...............23...........27.01.2013............XXX. ...........XXX Nowinka_1982.....30.............28.01.2013............có rka........Zuzia Iducha............20..........28.01.2013................s ynek..........Kornel dominika87gd....XX.............31.01.2013.............XXX ...........XXX Tamara............25..............31.01.2013............X XX............XXX __aga__...........27..............05.02.2013............. XXX...........XXX MAMA2013LUTY...22.............14/02/2013.............XXX. ..........XXX ankama...........32..Rzeszów.....20.01.2013............s yn........oliwier czerwonag........28 Raszyn.......15.01.2013..........XXX........XXXXX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panna Młoda czy już wiesz gdzie chcesz rodzic, pytam z ciekawości tez jestem z W-wy :) Umówiliśmy we do fryzjera, muszę coś ze są zrobić, bo momentami się czuje jak trol.... Cieszy mnie tylko brzuchasek :) Dziewczyny kompletnie się nie zastanawiałem co do wózka, ciekawa jestem czy to aby zle o mnie nie świadczy... Nie zastanawiam się nad butelkami, laktatorem, spiworkiem... Ehhhh!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Analena, masz jeszcze sporo czasu a takie rzeczy :) czemu ma to o tobie źle świadczyć? :) jeszcze i ciebie ogarnie ten dziki szał przygotowywania wszystkiego. W pierwszej ciąży np. też nie szukałam wcześniej niż przed 8 miesiącem.. raz że nie miałam pieniędzy, a dwa czekałam aż mój były się ogarnie ... no ale potem jak dostałam wariacji to w 2 tygodnie wszystko załatwiłam, a zaraz potem urodziłam z tego wszystkiego :D To jest ponoć syndrom wicia gniazda czy jakoś tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z pod Warszawy, naczy się z Warszawy, ale za mężem poszłam pod :P. Ja zdecydowałam się na inflancką, a co do kupowania rzeczy, to ja mam tak ze wszystkim jak pół roku wcześniej się o czymś dowiem to już to planuję i kupuję potrzebne/ nie potrzebne :) rzeczy, teraz mąż mnie powstrzymuje, ale tez już trochę wymięka. W wawie polecam ten sklep z wózkami http://www.wozki-foteliki.pl/go/_files/?file=our_shops.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
analena... Podobno najlepszy szpital i najlepsza opieka jest przy ul.Żelaznej, szpital Św.Zofii, ale tam podobno ciężko się dostać.. Ja sama nie wiem, pewnie jak mnie złapie poród to mnie gdzieś wywiozą ;)) Aby wszystko poszło dobrze :)) Tyle dla mnie się liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki, ja właśnie czytam gruntownie o prawach rodzącej, dam też to do przeczytania lubemu, żeby za mnie pilnował tych rzeczy, gdy będę rodzić :] Niestety doświadczenie mnie nauczyło, że warto je znać i warto się domagać ich przestrzegania. Personel potrafi być chamski, traktować cię jak intruza albo jakiegoś pasożyta, robić nieprzyjemne uwagi i zabiegi na które nie wyraziło się zgody. Teraz jeśli moje prawa, mimo upomnień, będą łamane to złożę pozew i tyle. Żałuję, że nie zrobiłam tego gdy rodziłam córkę w złotoryjskim szpitalu, mało kto mnie wtedy tak upokorzył w życiu jak personel tam pracujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się urodziłam na Żelaznej, ale to prawie 30 lat temu :), o Św.Zofii na Madalinskiego tez dużo słyszałam, ale zdecydowałam się mimo wszystkich złych opinii na brodnowski, jest daleko od mojego miejsca zamieszkania, ale tam właśnie pracuje mój doc. do którego chodzę i chciałabym, zbytu on odbierał poród... Wózek już mam, ale w sumie tylko tyle :) reszta na pózniej... Dziadkowie kupowali w Lomiankach, wiem, ze taniej wyszło o ok 300 zł za wszystko niż w sklepach w Warszawie, jak któraś będzie potrzebowała to dam namiary, muszę tylko znaleźć wizytówkę, bo maja sklep internetowy i wysyłają. Wszystko musi pójść dobrze... :) wiem o tym, myśle pozytywnie, ale i tak pańskiej co 5 sek... :( już taka natura moja hehehehe Gosiu... Podziwiam w dwa tyg. :) ja jestem mega niezdyscyppinowana i tego się obawiam :( właśnie pod koniec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na Madalinskiego oczywiście św. Rodziny. Nie wiem co sie ze mną dzieje, myśle jedno pisze drugie... :) jestem mega rozkojarzona!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki!! Ale fajowskie brzuszki!! Nie moge sie doczekac jak sama sie obcykam:D Szczerze mowiac, to jeszcze nie mam zadnej fotki z ciazy, a szkoda, bo tak szybko sie zmieniamy i czas leci. Bardzo mi sie podobaja wasze zdjecia;) Ja przy 172cm wzrostu, przed ciążą miałam 57kg, teraz mam 63, a obwód brzuszka 99cm (16cm urósł). Co do farbowania włosów, henny, itp to nie powsrzymałam się "z powodu ciąży", lekarka endokrynolog, powidziala, zeby nie wydziwiac, bo nie jest tak łatwo zaszkodzic dzidziusiowi. A farby lepiej nie wdychac, ja oddycham przed koszulke, chyba ze farbuję sama, to staram sie wstrzymywac oddech co chwila:) To samo tyczy sie lakierow i zmywaczy do paznokci. Lenka, Ty to zawsze narobisz smaka. Ogórkowa uwielbiam! Dawno juz nie robilam. Dzis mam rybke, serniczek na zimno, a na kolacje jakis eksperyment z Biedronki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie wczoraj cały dzien lało i było pochmurno, gdyby nie pobranie krwi z rana, to w ogole bym nie wyszla z domu. Za to dzisiaj, jak sie obudzilam i zobaczylam, ze słonko swieci, to na momencie sie wykapalam, glowe umylam i wyrwalam sie z domu. Nawet napadlo mnie, żeby udać sie do fryzjera i zmienic troche fryzurke. Dziewczyny jak z waszymi włosami i cera ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panna Młóda 22
miluskamiluskamili... Co do cery, włosów i paznokci. Paznokcie mam swoje naturalne długie i sztywne ( twarde ), nie łamią się. Cera taka jak miałam przed ciążą, czasem coś tam wyskoczy, ale to norma ;) a co do włosów zaczęły mi wypadać troszeczkę :( Jak je rano po umyciu szczotkuję to pełny grzebień :( Lekarz przepisał mi na ostatniej wizycie jakieś witaminy i coś tam jeszcze, ale nie napiszę Wam co, bo nie mogę rozczytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wyboru szpitala.. Jak złapie mnie poród to myślę, że pojadę do najbliższego:) Zapomniałam się pochwalić. Byłam dziś za suknią ślubną i znalazłam! Jest śliczna, delikatna, biała i długa.. Nie widać mi w niej nawet brzuszka, a nie jest ciążowa :)) Świetna! Idę dziś z narzeczonym do kina wieczorkiem i na małe zakupy, bo przyjeżdża do Nas jutro moja mamusia w odwiedziny :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Ha, popatrz Panna Młoda, do mnie teściowa w niedzielę przyjeżdza. ;) I moi rodzice, więc się nagotuję dla 6 osób. ;) W sobotę my do teściów jedziemy, a jutro do znajomych na małe party ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Co do cery - ładna, promienna, syfki rzadko wyskakują. Paznokcie długie, mocne i twarde jak nigdy wcześniej, włosy raczej bez zmian, może troszkę bardziej suche (ale to może po lecie), ale nie wypadają. A szkoda byłoby ścinać, bo do pasa są a może i dłuższe. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda Kacha 22
ale szybko dzień zleciał Oo dziewczyny przypominam 30 wrzesnia dzień naszych chlopców :) trzeba o nich pamietac w tych trudnych chwilach i kupić małe conieco ? tylko co ? hmmmm ja wlasnie klade sie spac a jeszcze 20 nie ma . jutro pobudka o 6 i z mamusia w poszukiwaniu grzybkow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pizamka
Zapraszam na zakupy do sklepu www.pizamy24.pl Specjalnie dla przyszłych Mam promocja: Przy zakupie 2 szt koszul i piżam dla ciężarnych wysyłka GRATIS. Tylko do końca września 2012. W ofercie mamy produkty polskich producentów z prawdziwej bawełny: koszule, piżamy, szlafroki dla kobiet mężczyzn i dzieci. Jeśli potrzebujesz koszuli lub piżamy skorzystaj :) www.pizamy24.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jupiiiiiii Kochane... Właśnie przyszedł wynik i zadzwonil do mnie weterynarz. Moj kot nie jest nosicielem toxoplazmozy... Ufff, na spokojnie jak będę szła na glukoze to zrobię sobie profilaktyczne na toxo. Ale się denerwowalam!!! Schodzi trochę ze mnie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja zakłócę trochę statystykę na korzyść dziewczynek. :) Na badaniu prenatalnym Pani Doktor powiedziała, że na 100% dziewczynka, bo widać typowego hamburgera/bułkę (w przeciwieństwie do hot doga z parówką ;) ) i nawet nam uwieczniła ten narząd na wydruku. :D Poza tym wszystko jak najbardziej w porządku, dzidzia super zdrowa, waży 530g. :) Aż się popłakałam jak ją zobaczyłam na ekranie. A potem jeszcze w domu taka niespodzianka, patrzę na fotki a tam dzidziuś z łapką w buzi, mega słodkość. :) Długo się nie odzywałam, ale dzień w dzień Was czytam, z tym że z komórki i ciężko odpisać. Miałam trochę stresujący okres, bo jesteśmy tuż przed przeprowadzką i nagle niestety zalało nam ścianę współdzieloną z łazienką i to tak że gipsówka odpadała. Już mieliśmy wizję, że to rurka w ścianie została przewiercona, mnie to się dosłownie słabo zrobiło, a mąż się załamał, bo stwierdził, że tak się ten remont ciągnie, że chyba się nigdy nie przeprowadzimy. Na szczęście okazało się, że to tylko "fachowiec" źle rurki połączył, na szczęście na zewnątrz kafelków. W ogóle mnie ta przeprowadzka stresuje, bo od 2 dni mam takie odczucia, że myślę sobie że koniec tego fajnego drugiego trymestru tuż tuż. Strasznie się męczę, brzuch zaczyna przeszkadzać i ciężko mi pakować te nasze graty. A tu jeszcze tyle przede mną. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny, które też czeka przeprowadzka! Nie mam jeszcze nic ale to nic kupionego, ani sztuki. Trochę zaczyna mnie to przerażać. Dzisiaj pół dnia grzebałam na allegro, w ogóle nie wiem od czego zacząć. Mąż mówi żebym się na razie pohamowała, bo nie ma sensu zamawiać na stary adres, a potem to przewozić, więc chyba na razie rzeczywiście się powstrzymam i tylko zrobię jakąś listę. Zazdroszczę dziewczynom, które mają już wybrane imię/imiona. Ja mam niestety mały konflikt z mężem w tej kwestii i dosyć mnie to stresuje. Pocieszam się jedynie tym, że jeszcze sporo czasu zostało... Bentonowa......25...............01.01.2013............syn ............Filip malenka0411....24.. Siedlce ...05.01.2013........córeczka......XXX miluskamiluskamili....24.........07.01.2013...........syn ...........Kubuś daguza1234.......20.............07.01.2013...........cór ka..........julka Salva............27...Bydgoszcz........08.01.2013........ synek.....Antoni londynek....32..Londyn..........09.01.2013.........synek. .........Oskar mama_........Szczecin...........09.01.2013..........bl iźniaki.........xxxx madziulah...28...Stargard Szcz...10.01.2013........synek.........Łukasz lenka.k...26...Częstochowa...11.01.2013..........c óreczka.....Lenka analena...29...Warszawa.......12.01.2013.......synek....M aksymilian blanka25..........25..............13.01.2013............c órka.......Amelka sinisza.............30..............14.01.2013........... .XXX..........XXX marta2387........25..............15.01.2013............sy nuś..........xxxx MłodaKacha22....22..............16.01.2013............XX X..........XXX Keerah............22...Szkocja....16.01.2013...........sy nek......... Niko kotkotkotkot....17..............17.01.2013............XXX ..........XXX Cathy...............17...............17.01.2013.......... .XXX...........XXX Estrella80......32...Częstochowa....17.01.2013.....córka...........XXX Agusia18204.......22................20.01.2013.........XX X.............XXX grochowa14......38...............22.01.2013...........XXX ...Igor/Emilka patrycja2222.....18...............23.01.2013...........sy n............xxxx inLoveee..........23..............25.01.2013.......córec zka........Klara gosieńka2666.....27.....Legnica.....26.01.2013........sy nuś.......XXX Panna Młoda .....22.....WARSZAWA.....26.01.2013............SYNULEK...... ......XXX Aneta G...............23...........27.01.2013............XXX. ...........XXX Nowinka_1982.....30.............28.01.2013............có rka........Zuzia Iducha............20..........28.01.2013................s ynek..........Kornel dominika87gd....XX.............31.01.2013.............XXX ...........XXX Tamara............25..............31.01.2013............X XX............XXX __aga__...........27..............05.02.2013............. XXX...........XXX MAMA2013LUTY...22.............14/02/2013.............XXX. ..........XXX ankama...........32..Rzeszów.....20.01.2013............s yn........oliwier czerwonag........28 Raszyn.......15.01.2013..........XXX........XXXXX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
analena - super wiadomość, bardzo się cieszę :) jak widać, dziewczyny, nie warto się stresować na zapas! Chciałam się Was zapytać czy lekarz zlecał Wam badanie hormonu tarczycy - TSH? Mnie wyszedł dosyć słaby wynik, bo norma to 0,4 - 4,0 a mnie wyszło 0,43 i lekarz trochę kręcił głową, że to dolna wartość graniczna. Po czym kazał mi się przejść do lekarza domowego, z tym że byłam tak zakręcona że myślałam że to w związku z tym TSH, a teraz to już nie wiem, bo czytam że konsultacja z internistą to norma. W sumie to chyba ginekolog ma większą wiedzę na temat hormonów niż lekarz ogólny... Teraz nie wiem czy u tego ogólnego w ogóle z tym wyskakiwać, jak ich znam to mnie przekieruje do endokrynologa i będę tak sobie biegać po lekarzach, a w końcu wartość badania jest w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×