Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jestem pewna 29

STYCZEŃ 2013 - zapraszam wszystkie świeżutkie mamy :)

Polecane posty

Gość blanka25
A wiesz, mi to już nie przeszkadza. :) Kiedyś miałam kompleksy ale zupełnie przeszło. Świetnie wyglądam na obcasach, także przy swoim mężczyźnie, a on twierdzi, że jestem filigranowa i słodka :P Moim zdaniem liczy się proporcjonalność i ładna budowa a nie wzrost żyrafy :D :D My jesteśmy ze sobą 2 lata, ale czuję jakby to było więcej (wiem że to banał ale tak jest). ;) W dodatku jest moją pierwszą miłością. :D I mam nadzieję, że ostatnią. ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betonowa ja mam tyle co ty i jakoś nigdy nie chciałam być wyższa ;) może lżejsza ale nigdy nie byłam gruba ale też nie byłam chudzielcem ale poniżej 60kg nie pamiętam kiedy miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 167-168 i wcale nie czuję się niska, mam wręcz dużo koleżanek jeszcze niższych ode mnie :) Nie chciałabym być wyższa, lubię chodzić w 12 cm > szpilkach i nadal i być niższa od mojego faceta :) Blanka to u nas jest tak samo :) jak byśmy się znali całe życie i mój narzeczony też jest moją pierwszą miłością :) Wagą się na razie nie przejmuję, bo 60- ki jeszcze nie przekroczyłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki:) ale dużo piszecie... Niepwena moim zdaniem możesz być w ciąży, zrób test rano z pierwszego sikania:) powodzenia! U mnie nie ma wogóle siary ani dziurek nadal :( Malutka też kopie różnie, czasem już fajnie wysoko a czasem niziutko, myślę nawet że mogę uciskać jej nóżki bo leżę na boku a ona je gdzieś zawsze wciska w sam bok i kopie mnie tam :) Ankama śliczna dzidzia tak słodko podkłada rączkę do snu :) Ja myślałam, że mam najlepszego lekarza w mieście a tu coraz gorzej :( i nie ma go na kogo wymienić... dziewczyny myślicie że na zwykłym usg też można wykryć wszystkie wady narządów i ukladów tak jak na usg w 3d? bo nie miałam 3d i tak się zastanawiam czy widać na zwykłym wszystko czy nie...??? Aha i postanowiłam odstawić witaminy, jadłam od 4 miesiąca, wyniki mam znów rewelacyjne i jem bardzo dużo różnych rzeczy więc nie widzę konieczności żeby się faszerować niepotrzebnie. Pomyślę też nad takim zestawem - laktator, butelki i pojemniczki bo bardzo zależy mi na zamrażaniu mleka, tylko kupię po porodzie jak już będzie wiadomo czy mogę karmić. Madziulah ja też piję Inkę z mlekiem:) i zacznę może tą zieloną herbatkę i śliwki na te zaparcia. My z moim mężem jesteśmy razem od 5 lat. Po ślubie zmieniło się ale chyba na lepsze:) ja się uspokoiłam, mniej nerwowa jestem i nie klócimy się prawie wogóle teraz, a przed ciągle choć barrdzooo go kocham i myślę, że jest najlepszym co mnie w życiu spotkało. Zabieram go na porodówkę, on narazie twierdzi twardo że idzie ale jak mi się go zrobi szkoda i będę widziała, że nie daje rady to powiem żeby wyszedł na tą ostatnią fazę porodu. Chcę żeby był ze mną przynajmniej dopóki parte się zaczną, najlepiej do końca ale zobaczę czy da radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bentonowa
Madziulah "liściem na wietrze" to ja też nigdy nie byłam, przez to że od najmłodszych lat uprawiałam sport mam "zbitą" sylwetkę- nie za gruba, nie za chuda...a chciałabym być filigranowa jak blanka :) Blanka co do obcasów- jest do duuuuży plus naszego wzrostu, bo też je uwielbiam i jestem niezmiernie szczęśliwa, że mój partner do niskich nie należy, więc nawet jak ubiore 12 cm szpilki to mamy jeszcze sporo zapasu. Mam nadzieję, że Filip odziedziczy po ojcu wzrost i sylwetkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I zaczęłyśmy dziś 26 tydz. :) jej ale ten czas leci, byle do 30 tyg to już będzie tak naprawdę poważnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mojego profesora wszystkie usg, również badania prenatalne są robione zwykłym usg 2D, 3D/4D jest bardziej dla uciechy rodziców :) ja idę dopiero po 26 tyg zrobić sobie filmik o dzidzi w 3D/4D :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jesli chodzi o usg to chyba w gabinecie jest 2d? a 3d/4d to jest to usg gdzie lekarz dokładnie widzi wszystko co u dziecka sie dzieje ja kroziwja sie mozg bada zoładek kregosłup, czy nei ma rozszczepów, przepływy krwi pępowinowej, i co dla mnei było najważniejsze jak pracuje serce, długoś kości udowej, rąk, obw głowy wszystk owszystk oco jest możłiwe trwa ok 25 min samo badanie potem dostaje sie płyte z tym czasem przełącza na 4d i widać wtedy włąśnie takei dzidzi jak ja mam w linkach i dokłądnie widac co robi bo jest w ruchu w czasie rzeczywistym - neisamowite potem tez dostaje sie taki szczegółowy opis i dokłądnie parametry jak sięrozkładaja stsounki teog do tego czego do konca nei rozumie mwiem tyle że nasz oli był w samym środku tych pomiarów cyzli było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miluska masz racje, teraz własnie kopie bliżej pępka :D Z mężem w październiku mamy 4 rocznicę ślubu, a ogólnie jesteśmy razem 7 lat :) no i po ślubie zmieniło się tylko to, że przytyłam 3 kg :D hehe, wcześniej szczupła, ale nie chuda, a tak to "zdrowa babka" :D haha, zawsze ważyłam 58-60 kg, i ostatecznie doszło do 65-66 kg przed ciążą, w ciągu 7 lat naszego związku :D przy wzroście 167 cm :D teraz już 72,5 kg ale od 2 tyg waga się nie zmienia :D hehe i marzę aby po porodzie zrzucić do 62-63 max :D Blanka ja jak Madziulah i InLoveee lubie mój wzrost, bo mój mąż ma 175 cm :D tylko ta moja waga :P niedługo dogonię męża !!!, on waży 73,5 kg :D haha I nie wyobrażam sobie porodu bez męża, od połowy października będziemy chodzić do szkoły rodzenia, mam nadzieje, że ułatwi nam to "wspólny poród" " :D Lenka ja też nie mam siary... :( i co do 3d, jak pisałam, było tylko widać przez kilka sekund, ale ten sprzet jest ogólnie super i nawet wicej widac na 2d niz u innych lekarzy, u mnie wszytsko było widać idealnie na 2d :) a co to to 4d? z dzwiekiem???? p.s. pochwalę się, że już od dziś pan Malarz prowadzi prace nad pokoikiem synka, a skończy je w sb!! jupi!!!!! będzie to pierwszy wyremontowany pokój, bo po przeprowadzce, a w grudniu będą 2 lata, nic jeszcze nie robiliśmy w mieszkaniu, no oprócz wymiany kibelka, po się rozwalił :D haha :D u mnie piękna pogoda, a jak u was??? jak zawsze się rozpisałam... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankama mój robi mi co wizytę takie pomiary :) na zwykłym usg 2D, zawsze ogląda wszystkie narządy mojego maleństwa :) " Podstawową niedoskonałością klasycznego USG 2D jest to, że pozwala ona oceniać tylko jedną płaszczyznę obrazu. Obraz 2D, oparty wyłącznie na skali szarości - przejrzysty dla doświadczonego lekarza - dla laika jest zupełnie nieczytelny. Obraz ten daje wiele informacji klinicznych, jednak nie umożliwia wnikania w jego strukturę przestrzenną, nie daje możliwości tak precyzyjnej analizy anatomii płodu, poznania wyglądu dziecka i jego płci, jak nowa metoda 3D/4D. Technika 3D/4D pozwala między innymi na dokładne, niemalże fotograficzne zobrazowanie twarzy. Obraz 3D jest wielopłaszczyznowy. W efekcie daje to trójwymiarowe zdjęcie dziecka. Obraz 4D pozwala śledzić ruchy dziecka: mimikę, poruszanie kończynami itp." To tak a propo różnicy między zwykłym usg 2D a 3D4D :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Gratuluję wszystkim wspaniałych staży i mężczyzn :D Bentonowa, dokładnie, obcasy to jest to ;D Mój kochany ma ok. 185 cm, więc mogę poszaleć. ;) Przed ciążą ważyłam tak różnie w zal. od fazy cyklu, 49-52 ;) Idę do sklepu i zrobię naleśniki z serkiem :D Miłego dzionka kochane :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też co 3 tyg mam tylko 2d ale lekarz widzi tam zawsze pępowinę, przepływy, łożysko, dokładnie mierzy dzidzi, serduszko, mózg, kręgosłup... chodziło mi o inne narządy typu nerki, wątroba, płucka, jelita itd. czy on jest w stanie zobaczyć ewentualne wady tych narządów na 2d czy tylko na 3d? martwi mnie to, że nigdy mi nic nie mówił, że te narządy są ok, zawsze sprawdza tylko to co napisalam na początku, stąd się zastanawiam nad różnicami pod tym względem :( chociaż niektóre z Was pisały że na usg połówkowym miały sprawdzane tylko właśnie serduszko, mózg, łożysko, kręgosłup... zastanowiło mnie jak Bentonowa (nie wiem czy dobrze pamiętam:( pisała o tych nereczkach... to by chyba znaczyło, że na usg 2d widać jednak te wszystkie narządy??? nie daje mi to spokoju .. bo mój gin zawsze tylko jak zdarta płyta mówi że serce i móżg ok a co z reszta??!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my od poniedziałku wchodzimy z ekipą. Chcemy by wykończyli tak żeby było już pod malowanie, no i żeby łazienkę zrobili na tip top. Malowanie i panele to już nasi tatusiowie. Dziś jesteśmy umówieni z ekipą aby obejrzeli mieszkanie i mniej więcej powiedzieli ile pieniędzy mamy dla nich za robotę szykować. Przeraża mnie to trochę. Zastanawiam się też jaki kolor w pokoiku małego. Meble będą prawdopodobnie brązowe po bokach i ecru z przodu ( chyba że mi się odwidzą ;) jak myślicie jakie kolory ścian do tego dobrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam takie meble u siebie w salonie i fajnie wyglądają ze ścianami typu ecri, śmietanka, przejściowy między żółtym a brzoskwinią a ecri:), kremowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zastanawiałam się nad takimi ale zastanawiam się czy nie będzie za kremowo jeżeli chodzi o pokój dziecięcy? Myślałam też aby ewentualnie takie ściany ożywić jakąś fajną naklejką, widziałam takie duże motywy z disneya

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My malujemy 2 ściany z sufitem kolorem o nazwie bananana (wpada w beż, ale z dodatkiem żółci) a nąstępnie sciany na ciepłą pistacjową zieleń, meble będą biało bukowe :) i dużo zielonych dodatków, np. półeczki wiszące i inne, pokaze wam m.in.: gdzieś na ścianie będzie: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90215708/ i nad łóżeczkiem: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50072867/ :D:D:D nie mogę się już doczekać tych zakupów!!! ide dokonczyc rosołek na obiad i zrobić pranko, miłego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa no i dziękuję Inlovee za info co do różnicy usg, czyli my mamy foto 3d i 2d a nagranie 2d,3d,4d :D ale czy na 3d, 4d widac narzady wewnetrzne?????? chyba tylko na 2 d???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Laski :) Ja pospałam jak nie wiem... sniło mi się, że mam w domu aparat do usg i robię je sobie sama na telewizorze :D hehe Za 2 godzinki lekarz...ufff... już się stresuję :) To bedzie połówkowe, więc będzie mierzone wszystko od A do Z. Co do związków... ja ze swoim narzeczonym jestem ponad 3 lata, od 2 staraliśmy się o ciążę :) z tym ,że znaliśmy się jako przyjaciele z 7 lat :) Ja mam na scianach w salonie kolor morelowy, ale wygląda jak słoneczny beż i jest piękny - do wszystkiego pasuje. W sypialni mam miodowy, bo mam dębowe meble z miodowymi obramowaniami i też fajnie wygląda :) u córki na poddaszu będzie taki zgaszony brudny róż a'la lila z bielą :) a synek pokój będzie mieć z nami, więc sypialnia zostaje miodowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie czytam posty ze wzrostem i się dziwię :D ja mam 168 i uwazam się za wysoką :D mało tego, zawsze większość koleżanek była niższa ode mnie, co mnie utwierdziło że jestem wysoką osobą :D niskie to są takie co mają 150-158 kochane :D A ja zawsze chodziłam na płaskim, dopiero teraz, gdy mój narzeczony ma prawie 2 metry mogę pozwolić sobie na wyyysokie buty, gdzie innych przerastam o głowę wtedy :D a i tak się czuję drobna przy nim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już znalazłam o tych usg, 2d pozwala co prawda na ocenę wszystkich narządów wewnętrznych( ten mój konował nigdy nic nie mówi o nich!), ale usg 3d pozwala na lepsze wykrycie wad dzięki przekrojom anatomicznym, których nie widać w 2d, a 4d pozwala na jeszcze lepsze wykrycie wad... i tak im wyższe d tym lepiej:) i tak się zastanawiam... bo u mnie jedyne 3d jest możliwe za 350 zł!! postanowiłam, że gdyby mój gin coś wspomniał o jakichś problemach (nie daj Boże!) to bez namysłu idę na to 3d! ale jeśli wszystko będzie dobrze to nie będę go robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka nie zamartwiaj się na zapas, na zwykłym usg jeśli będzie coś nie tak to Twój lekarz oj razu to zauważy i Ci wtedy powie. To my tam widzimy zarys dziecka, a lekarz na zupełnie inne rzeczy zwraca uwagę :) skoro masz dobrego lekarza to nie powinnaś się tak denerwować :) Mój też nie mówi mi za dużo, chyba, że ja się wypytuję :) Salva usg 3D4D jest po prostu bardziej precyzyjne i pozwala w razie jakichś wad obejrzeć je we wszystkich przekrojach :) Ale każdy doświadczony lekarz na 2D od razu zauważy jakieś nieprawidłowości, więc chyba jednak w większości takie badanie jest dla uciechy rodziców którzy mogą popatrzyć jak maleństwo się uśmiecha czy ssie paluszka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chyba też się nie zdecyduje na 3D bo za dużo tych wydatków, a z maluszkiem wszystko dobrze więc nie będę go dodatkowo męczyła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz w ogóle jest szałowe usg w obrazie 4D HD live :) oszalałam jak zobaczyłam :) bardzo bym chciała mieć takie zdjęcia mojej córeczki, ale jedyne miasto gdzie mają taki sprzęt to Kraków :( za daleko dla mnie niestety :( Kilka zdjęć: http://www.ludwinludwin.pl/files/image/najnowocze%C5%9Bniejsze%20HDlive%204D%20w%20Krakowie.jpg http://www.ludwinludwin.pl/files/image/HDlive%203D%20usg%20w%20Krakowie.jpg http://www.ludwinludwin.pl/files/image/najnowoczesniejsze%20HDlive%204D%20w%20Krakowie.jpg Nawet nie mogę na to patrzyć, bo marzę o tym po prostu żeby zobaczyć moje dziecko w taki sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój lekarz co wizytę mi przełącza na 4D za darmo .. zawsze sprawdza i mówi, ze w porządku, da mi pooglądać maluszka, wydrukuje fotki.. No ale jeśli chcę sobie robić typowe badanie usg 4D na wszystkie wady z zaświadczeniem od razu, to płacę 150 zł. Jedno już miałam ,a drugie będzie pewnie za ok.2-3 tyg..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chcę mieć taki film 3D/4D chociaż pewnie gdybym miała dużo innych wydatków to odpuściłabym sobie, bo ono nie jest niezbędne jeśli z dzieckiem jest wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski piszecie jak szalone niemam szans na doczytanie teraz wszystkiego bo mam raptem 2h na posprzatanie mieszkania pogadanie z wami odpoczynek i zjedzenie czegos przed praca pozniej mi sie mała obudzi wiec kompa bede musiała wyłączyc. doczytam was juz w pracy z komorki. tyle moge napisac ze ja tez mam 168cm wzrostu i nie uwazam sie za niska wrecz przeciwnie. mnie to pasuje tak jak dziewczyny mowia szpile jakiekoliek a facet i tak wyzszy bedzie. byłam wczoraj na tym skanie troszke sie uspokoiłam... dzidzia zdrowa, wszystkie sprawdzone narzady prawidłowe, szyjka macicy moja ma 4,6cm wiec jest długa a to napieranie w dół co czuje to dlatego ze miesnie w 2 ciązy nie sa juz tak mocne jak za pierwszym razem i czuje obciazenie innych narzadów na nich. mam je cwiczyc, ale jakby to nie przechodziło to mam zasuwac do lekarza. co do płci to szykuje nam sie druga dziewczynka ;) hehe ja chyba z nimi pozniej osiwieje. facet postanowił ze robimy niedługo nastepne bo on chce chłopca też ;) ale teraz juz musze sobie zafundowac jakies 2 lata przerwy. ogolnie chciałam 3 dzieci wiec jeszcze jest szansa na chłopaka. mnie tam pasuje ta dziewczynka. co do wagi to ja należe do tych lekkich przed pierwsza ciąża moja stała waga to było 55. przed druga ciąza stała waga to 52kg dopiero w ciągu ostatnich 2-3tyg przytyłam i na liczniku teraz 55. my z m jestesmy ze sobą 8 lat, ale nadal ślubu niemamy zaręczeni już ponad 6 lat ;) więc u nas nadal pięknie, kłócimy sie jak wszyscy chociaz ostatnie 3 tyg jest sielanka oboje chyba sie staramy albo mnie sie hormony uspokoiłam bo wiem ze byłam wczesniej strasznie upierdliwa. ok biore sie za czytanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no może szukam dziury w całym.. ale mam takie złe przeczucie mam nadzieję, że to tylko przeszłość mnie tak dręczy:( dziewczynki znacie jakies ćwiczenia w ciąży?? czuję się jak zastany słoń! siedzę w domu tyle czasu może poszukam czegoś na necie i ustalę sobie taką serię żeby choć z 30 min dziennie ćwiczyć, ogólnie to nienawidzę sportu, wolałabym 10 h w książkach siedzieć niż ćwiczyć z pół h ale czuję się taka zastana .. spacer już nie działa:( a mam ogromne wyrzuty sumienia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salva moj gin tez co wizyte robi takei pmary ale m ichdoziło o wykrycie wad rozwojowych szczegolnie ze ejstem pedagogiem specjalnym i ciaze peirwsza miałam obumarła nei wiadomo z jakiego powodu dlatego wolałam sie udac na takie badanie i zobaczyc czy nie ma jakis anomalii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×