Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

Agusia dopisałam Twóją córeczkę do tabelki :) STARAJĄCE SIĘ: nick......................cykl starań................ostatnia @ dreaminggirl................3........................17.0 5.2012 Lorealka .................... 2 ...................... 07.07.2012 ZAFASOLKOWANE: Nick......cykl starań......termin porodu.........tydz. ciąży.......płeć.. kamilki09..........3lata........25.12.12..............34 .......dziewczynka rottana............6............30.12.2012............34. ...........chłopiec Głodek 86.......2lata..........03.01.2013............33........... chłopiec viola150...........8............ 06.01.13.............. 33........... .chłopiec milanjass...........1............6-8.01.2013...........23 ..........chłopiec Papi88...............1...........17.01.2013............31 ...........chłopiec agusia18204.....................20.01.2013...........30 ........dziewczynka moje konto .......6............22.01.2013.............30.......dziewczy nka lika1987.............7...........30.01.2013............29 ...........chłopiec brzoskwinka2220...2..........10-.02.2013........27..... .dziewczynka anusiak181........1..............29.04.2013...........17. ................? mini93............................12.04.2013............1 7................. qazwsx1991.......1.............03.05.2013...........16... ............. MAMUSIE: Nick..........data porodu........waga......wzrost........imię........... mamucha83......18.10.2012.....2600.......51......Matylda< br />

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusiak - ani sie obejrzysz i Tobie też brzuszek będzie podskakiwał :D zobaczysz jak to zleci :) mój mąż ostatnio szukał wózków na allegro i spodobał mu się Merc Q7, kosztują ok. 1000zł - zobaczymy na co sie w końcu zdecydujemy :) półtora tyg zleci jak niewiem i za chwilę będziecie już razem :) brzoskwinka - a może to maluszek uciska na pęcherz?? ja też czasem miałam takie kłujące bołe, ciągnące, ostatnio w nocy mnie obudziło kopnięcie w pęcherz i musiałam wstać siusiu :) noo to rzeczywiście masz teściową - ale masz rację że to różnica pokoleń, ona pewnie wolałaby z Wami posiedzieć albo i wyjść :D najważniejsze że tak czy tak spędziliście czas sami we dwójkę - za rok będziecie już w trójeczkę :) a kiedy mieliście rocznice?? my mieliśmy 1 rocznicę w lipcu i tak szczerze mówiąc też nigdzie nie byliśmy - dostałam od męża bukiet róż, a potem zrobiliśmy na ogrodzie grilla dla rodzinki i znajomych i tak ją obchodziliśmy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusia18204
Viola dzieki. Ja dzis jakos weny na pisanie nie mam. Senna jestem a moj kombinuje jak tu igraszkowac. Checi mam ale zazwyczaj mnie boli po chwili niestety zero przyjemnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj upolowalam w ciuchu dwa plaszczyki czarne rozkolszowane odciete pod biustem jeden za 10 zl a drugi za 18 zl, juz je upralam i jutro juz moge w nich chodzic :) do tego trafilam na okrycia kapielowe dla nie mowlakow po 5 zl/szt w opakowaniu z metka nieuzywane :P jutro kolejna dostawa wiec tez sie przejde musze wyszperac jakis fajny szalik gruby na zime i butki jakies by sie przydaly. Dzisiaj mi kobita fajna torebke z przed nosa zwinela ehhh. Z obiadem dzisiaj poszlam na latwizne i kupilam pierogi ruskie w garmazerce, mam jeszcze rosół ze wczoraj wiec nie chcialo mi sie nic wiecej gotowac. Ide cos porobic zeby zabic czas bo jakis dzien tesknoty mam dzisiaj za moim, wiec musze sobie jakies zajecie znalezc zeby nie myslec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola, ja naczytalam sie o tym merc q7, ze kolka odpadaja, ze costam, ze dlugo naprawiaja jakby cos sie stalo. i nie pasowalo mi ze gondolka od srodka jest z polaru ktory sie mechaci i nawet po praniu wygalda tak soebie bo sa we wszystkich wozkach biale. A tak to super, moj maz tez go chcial,ale ja taka jestem ze ogladam ciagle wozki i co roz znajduje cos nowego, ale i tak jaka jest o nim prawda to sie zobaczy samemu,bo wiadomo , mogl sie trafic jakis felerny czy cos, choc opinii pozytywnych jest o nim mnustwo. zobacz adbor marsel, naprawde super, na allegro sa po 1290zl, ale wyczailam ze moge kupic u siebie za 850zl, wiec jestem wniebowzieta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka - no za tą cenę to rzeczywiście warto było je kupić :) fajnego masz tego lumpka koło siebie jak nawet okrycia kąpielowe można tam dostać. Mój był dziś w pracy do 18 więc ja sobie zjadłam pierogi z truskawkami a mąż jadł w pracy :) anusiak - muszę poczytać te opinie o q7 ale czytałam że ten adbor ma krótką gondolę bo tylko 72cm a ten q7 80cm to jest różnica... ogólnie ten adbor fajny :) ja też tak mam że coróż znajduję nowe modele i mi sie jakiś inny podoba ale w końcu będę musiała sie zdecydować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamucha dawaj fote!!! Cwiczylam dzis na pilce, oj rzeczywiscie przydalaby mi sie taka do domu, ale teraz juz mi sie nie oplaca kupowac. Potem pani dr opowiadala nam o noworodkach, szczepieniach, zoltaczce itp ogolnie nudy :P Jutro rano jade na badania mocz i krew i potem zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka wszystkie te sylikonowe rzeczy sa fajne tez myslalam kupic troche takich kuchennych sylikonowych przyborów, ale jak przychodzi co do czego to mi szkoda , bo ja to taka jestem ze jak cos kupuje to 10 razy mysle zanim wezmę do koszyka a jak stwierdzam , ze jednak nie to potem zaluje,i jak wracam po to ,to du*a juz nie ma :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja stolnice i tak musze sobie kupic bo nie mam a taka bedzie lepsza w utrzymaniu czystosci i mniej miejsca bedzie zajmowala :) z silikonowych rzeczy to narazie mam tylko lopatke bo ostatio byly w promocji w markecie to sobie wzielam :) kurcze wczoraj wueczorem jak sie kladlam strasznie mi stwardnial brzuch az sie przesraszylam. Teraz niby jest ok i maly mnie rano obudzil okolo 6 przeciaganiem. Jak nic sie dzisiaj nie bedzie dzialo to nie bede dzwonila do gina bo w srode mam wizyte a jak znowu cos sie zadzieje to przedzwonie dla upewnienia czy jakas nospe wziac czy co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka---> takie twardnięcia teraz to będzie norma. są to skurcze ale te niegroźne które przygotowują macice do porodu. puki nie ma bóli przy nich, albo znikaja po zmianie pozycji, zdażają się kilka razy dziennie nie ma co reagować bo to normalne. chyba że się przepracowałaś i dla tego brzuch może ci się stawiać... mój maluszek nie dał mi dzisiaj pospać. tak jak wczoraj ćwiczył ciosy na moim pęcherzu to dzisiaj znęcał się nad moimi żebrami;/ dobrze że nie kopał tylko tak jakby się przeciągał dzięki czemu aż tak nie bolało a nawet dawało dziwne odczucie:P dzisiaj chwila prawdy... ciekawa jestem czy te sukienki przyjdą... ja to mam takie szczęście jak na allegro zamawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana wczoraj to ja w sumie nic nie robilam, rano poszlam do lumpka na zakupy, pozniej pojechalam na kawe bo sie ze znajmoymi umowilam a jak wrocilam to tylko obiad sobie zrobilam i okap wyczyscilam w kuchni wiec nawet nic nie dzwigalam. No jak narazie to czuje takie lekkie doslownie 2-3 sek klucia albo wlasnie skurcz, ale teraz brzuszek jest ok. Tragiczna pogoda dzisiaj u mnie jak narazie mgla i wilgotne powietrze, zimno nie jest ale strasznie nieprzyjemnie. I cisnienie cholernie niskie bo sie slabo czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka - fajna ta stolnica, ja niemam i nie planuje kupować ale te sylikonowe rzeczy to fajna rzecz :) w jysku widziałam takie foremki do muffinek sylikowane tylko te subane drogie były dosyć bo coś ok. 20 kilka zł. rottana - mi też kilka razy zdarzyło sie takie twardnięcie, dziwne to uczucie ale zaraz przeszło - dobrze że piszesz że to teraz tak będzie... zawsze sie zastanawiałam co to znaczy twardnienie brzucha i jak to sie objawia ale już wiem :) czyli mniej więcej tak będzie + bóle przy porodzie?? brzuch będzie twardy?? jeżeli kurier wczoraj wyjechał to muszą dziś przyjść - nie ma siły, będzie dobrze - drugi raz sie chyba nie pomylą... mój synek też dziś rano sie przeciągał ale mi to w spaniu nie przeszkadza :D jakoś rano wstać mi ciężko... niewiem czy oglądacie dzień dobry tvn ale było o porodówkach i jest taka strona: gdzierodzic.info i tam można sobie wyszukać porodówkę wg swoich wymagań i zobaczyć które szpitale co oferują :) (narazie nie można na nią wejść bo chyba po wyemitowaniu to wszyscy na raz wchodzą ale spróbuje później :P) jade dziś do ZUSu - bo dzwonili wczoraj do mnie do pracy że nie mogą mi wypłacić wypłaty ponieważ od sierpnia nie mam odprowadzanych składek!!! szefowa twierdzi że z jej strony jest wszystko ok. nie wierze normalnie - czy prawie każda z nas musi mieć jakiś problem jak nie z zusem to z pracodawcą??!! (rottana - zazdroszę bezproblemowych wypłat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wczoraj czytalam ze w moim miescie bodajże w niedziele 24 letnia dziewczyna zmarla po porodzie w jednym ze szpitali. Dziecko sie urodzilo zdrowe, a ona dostala krwotoku i nie potrafili z tym nic zrobic. Jakis rezcnik sie wypowiadal ze w ciagu roku w calej Polsce jest tylko ok. 18 zgonow porodowych spowodowanych problemami z organizmem matki ktore zazwyczaj sa wykryte wczesniej i istnieje ryzyko powiklan podczas porodu. Ja na szczescie akurat ten szpital szerokim lukiem omijam od dawna bo tam jest tragiczna opieka wedlug mnie. Rok temu kolezanke mojej przyjaciolki odeslali z tamtad z 2 cm rozwarciem do domu bo podobno jeszcze czas a jak juz z bolu wytzrymac nie mogla w domu to wrocila wieczorem i ja opierdzielil inny lekarz ze co ona sobie wyobrazala i czy zamierzala w domu rodzic. patologia normlanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola---> tu masz fajny artykuł na ten temat ładnie opisany: http://polki.pl/rodzina_ciaza_artykul,10013569.html ja już wyprasowałam pierwsza turę rzeczy dla Bartusia (tą co wyprałam ostatnio), teraz wstawiłam kolejne pranko i tak pomału z dnia na dzień będzie co raz mniej:) chodź podejrzewam że wyjdą mi jeszcze max 3 prania, chodź może i 2 nie wiem... okaże się:P teraz zastanawiam się co by tu porobić... obiadu robić nie musze bo dzisiaj teściu pichci:P ooo właśnie, ide coś zjeść:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ogóle dzisiaj widziałam że jest dzisiaj premiera SAGI!!! ostatni odcinek... uwielbiam ten film:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzwonilam do ZUSu dalej nie ma moich dokumentowdupej jeden nooo zeby nue bylo tak ze dostane kase dopiero po swietach jak bedzie sie tak ciagal bo maja przeciez 30 dni na wyplacenie kasy a dzisiaj juz jest 16sty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusia18204
Lilka-ja to sie modle zeby przed porodem dostac bo jak narazie cisza. Juz nawet staram sie o tym nie myslec bo tylko sie stresuje. Z tego tel ciezko korzysta sie z neta wiec wole was podczytywac. Rottana i jak przyszly sukienki? Ja dzis po bacznej obserwacji mego ciala wylukalam obrzydliwe czerwone rozstepy na posladkach i jestem przerazona. Pozatym chce isc w koncu pozamieniac te ciuszki tylko ciekawe czy mojemu sie bedzie chcialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka---> to jest jakaś totalna porażka;/ agusia---> nie, jeszcze nie przyszły;/ ugh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeeeej sa "sukieniunie". no tak jak myslalam ze to bardziej tuniki bo bez legginsow balabym sie schylic ale nie sa tak wyzywajace jak na zdjeciach czyli tak jak myslalam. fajne sa:-) ciesze sie. no i jednak brzuszek spokojnie wchodzi i sie nie rozciagna bo sa z fajnego materialu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwolnienie dostarczylam 30.10.2012 r moj pracidawca wyslala je do ksiegowosci zapewne. Te kobiety je tam opisaly odnotowaly i rozliczyly bo chyba 4 dni jeszcze byly placone przez nich. I teraz nie wiem czy te baby odsylaja zwolnienie do foirmy a szef do ZUS czy one odrazu od siebie do ZUS. Dodam ze siedzibe i ksiegowosc mam w innym miescie niz mieszkam i pracuje. Ahhh szkoda gadac normalnie. Ide dzisiaj na zajecia moze chociaz tam sie odstresuje, ale taka mgla za oknem ze brrr wychodzic sie nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rano badania zrobilam, potem zakupy, nakupilam, ale raczej takie rzeczy do domu, kasy wydalam i wrocilam zmeczona, ze tylko zjadlam i poszlam spac. spalam ze 2,5h. kupilam lale z akcesoriami dla dziewczynki 2-letniej, bo w ndz idziemy na jej urodziny, sama bym sie nia pobawila chetnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki:) ja po wizycie u ginekolog i po usg.Wszystko dobrze,nawet mi dziś jak nigdy małą na ekranie pokazała:)Waży ponad 2kg:)wypytałam się o poród noi dowiedziałam się,ze w tym szpitalu co chcę rodzić ma być jakaś dezynfekcja tygodniowa i muszę inny szpital poszukać.Aha i w dwóch szpitalach u nas wymagają by partner miał szkołę rodzenia jeśli chce być przy porodzie.U was też tak jest???Pytałam o seksik czy możemy dalej uprawiać i lekarka się śmiała,ze nie widzi przeciwskazań i aby do końca się kochać bo będzie lekki poród hehe.Mała ułożona główką na świat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana - dzięki za link - fajny artykuł :) no to super że sukienki przyszły!! dobrze że zachowali sie profesjonalnie a nie starali Ci sie oczy zmydlić. a nie boisz sie że te ubranka zdążą się jeszcze zakurzyć do rozwiązania?? nawet w szafie?? bo ja mam taką obawę że jak sie wezmę już za pranie i prasowanie a jeszcze cały grudzień będą leżeć w szaFIE TO SIE ZAKURZĄ CZY COŚ... lilka - wiesz co wydaje mi się że to księgowość dostarcza l4 do zusu bo to oni sie tym zajmują a nie pracodowca (u mnie tak jest = że wszystkie sprawy w zusie załatwia księgowość) ja byłam w zusie i okazało sie że u mnie jest ciut inna sytuacja ponieważ szefowa odprowadza za mnie składki cały czas co m-c a od sierpnia 2011 (czyli po zmianie nazwiska i zmianie umowy) nie jestem zgłoszona do ubezpieczenia... babka sie śmiała że zazwyczaj to pracodawcy zgłaszają do ubezp a potem nie płacą składek a u mnie jest odwrotnie - księgowe muszą wypełnić tylko jakiś druk ZUA i będzie ok tylko ciekawe o ile opóźni to moją wypłątę... :/ agusia - kurcze ja nie oglądałam swoich pośladków..., patrzę najbardziej na brzuch i piersi bo to najlepiej widać - chyba muszę sie też tyłeczkowi przyjrzęc :D głodek - ja dziś cały dzien na zakupach z teściową i szwagierką spędziłam i kupiłam tylko kilka owoców dla siebie :P jakoś nic mi w oczy nie wpadło... kamilki - no piękną wagę ma twoja córunia :) u mnie w szpitalu nie wymagają szkoły rodzenia - przynajmniej nic na stronie nie jest napisane, a gin jeszcze nie pytałam. he he to teraz bez żadnych przeciwskazań możesz korzystać z przytulanek i seksiku :D twój sie napewno ucieszy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sex jest wręcz wskazany w ciąży , nie ma co sie bać , no chyba ze ktoś ma zagrożoną ciążę no to co innego.... na pierwszej wizycie u ginekologa tak mi powiedział lekarz i to sam z siebie (ja nie pytałam ), ze sex jak najbardziej TAK!J bylam u tego rodzinnego tentno dzidzi , cisnienie , mocz ok wiec juz pozbylam sie bakterii w moczu bo troche ostatnio mialam . Ale wiecie co wczoraj wydmuchałam sobie nos i dostalam krwotok z nosa taki sporyyyy.... dzis to samo mialam i , ze tak nazwe bezposrednio jak odcharknę ;/..bleee. .. to z krwi wieksza iloscia czesto i to od paru dni myslalam ze to z krtani moze od zgagi ale nie wiem , mowilam lekarzowi kazal brac mi rutinoskorbin a jak nie przejdzie to mam isc do szpitala . wizyte wsumie mam na 26 listopad to zobacze czy sie powtórzy , hemoglobine tez mialam ok 11 czyli taki na limicie ok, wiec anamia raczej odpada w dwa tyg wynik by mi sie tak nie obnizyl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie wrocilam z zajeciec ze szkoly rodzenia. U mnie w dwoch szpitalach w ktorych chce rodzic (jak by w jednym nie bylo miejsca albo cos to mam plan awaryjny ) :) to w jednym wogole nie moze byc osoby pomagajacej przy porodzie. Czy to mąż czy prezydent nie wolno, a w drugim nie ma zadnych takich wymogow. Dzisiaj bylo fajnie bo cwiczylysmy rozne pozycje wertykalne porodowe w jakich mozna rodzic, pozycje na rozluznienie kregoslupa, rozluznienie krocza przy parciu, metody oddychania, ćwiczenia na pilkach (cudowny wynalazek dla kobiet w ciazy idealny na kregoslup żaluje ze nie kupilam sobie takiej pilki) oraz cwiczenia przy drabinkach ktore rowniez sie nadaja na pozycje porodowe. Ponadto troche informacji na temat porodu, oraz na szkieleie mialysmy pokazane jak sie zachowuje dziecko podczas porodu, jaka droge musi przejsc i jak sie zachowuja kosci miednicy (te biodra i cala reszta:) ). Oczywiscie jak na kazdych zajeciach dyskusja na temat szpitali, poloznych, lekarzy i opieki nad dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzoskwinka moze tu chodzi o wieksze ukrwienie organizmu w ciazy, ja np jak muje zeby to mi krwawia dziasla ale mam tak dopiero od ciazy wczesniej nie mialam z tym problemow. A zeby mam wyleczone wszystkie i nie mam zadnych problemow z uzebieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha viola jesli to ksiegowe sie tym zajmuja to chyba musze zadzwonic i sie upomniec bo z moim pierwszym zwolnieniem za wrzesien byly takie jaja ze im sie gdzies zawieruszylo i zapomnialy go rozliczyc do mojego wynagrodzenia. Jak bym sie nie upomniala to by nawet tego nie zauwazlyly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, tak czytam o tej krwi, ja ja dmucham nos to mam krew ,ale czytalam ze tak jest, nawet krwotoki sie zdarzaja bo zylki itp sa jakos mocniej ukrwione, bardziej wrazliwe i to moze sie zdarzac, moja znajoma ma krwotoki nie tylko przy dmuchaniu ale leci i leci jej... lekarz mowi ze to nic groznego ,aby nie bylo tego w ilosciach naprawde niepokojacych. ja zastanawiam sie teraz nad tym wozkiem adbor marsel bo jak pisala viola to ma gondolke tylko 72cm od wewnatrz. to chyba malo co??aaaa...a tak mi sie podoba;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilki-ponad 2kg to kawał kobitki z tej Twojej corci :)) lilka-szkoda ze Cie taka sytuacja spotkala,ciagle cos wychodzi. Ja ogolnie uwazam ze nawet jesli pracodawca nie placil skladek to niech z niego wyciagaja konsekwencje a pracownikowi powinni wyplacac a nie ze musimy cierpiec... Ja wczoraj z kumpela bylam na pizzy tak sie objadlam ze myslalam ze mi brzuch wybuchnie hehe :P teraz jade na jakies zakupy i do mamy na obiad ;) Milego dnia :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×