Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

a Agusia 18204 slyszalam cos , ze sa jakies koncowki na brodawki czy jakos tak to sie nazywa jak ktos ma nie fajne do karmienia czy wklesle jak Ty albo pogryzione przez dzieciaczki ...sprawdz sobie , moze akurat ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzoskwinka-no wlasnie mam zamiar kupic te kapturki moze pomoga. Rottana-no sposobow kilka jest ale w ciazy malo co mozna robic tym bardziej ze mam mnostwo siary na poczatku ciazy hartowalam brodawki ale juz dawno ich nie tykam. Laktator mam kupiony to w najgorszym wypadku bede sciagala i malej z butli dawala. Jak bedzie co:-D lilka-ja nie mam pojecia jak to liczyc a co znow ten twoj szef wymyslil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozmawialam dzisiaj z ta kobieta z inspekcji pracy i sie mnie pytala czy mam jeszcze jakies roszczenia wobec pracodawcy oprócz zaleglosci w wynagrodzeniu. Zapytalam sie o niewykorzystany urlop ktory mi przysługuje. Powiedziala zebym sobie pomnozyla kazdy miesiac z umow razy 1,66 dnia i to razy kwote z dniówki jaka mi wychodzi. Tylko wlasnie ona nie za bardzo wiedziala jak to bedzie naliczane czy z podstawy do L4 czy jakos inaczej wiec dlatego sie pytam. Dzisiaj z nia rozmawialam niby mial mi wczoraj wszystko wypłacic. Powiedzalam ze za pazdziernik dostalam tylko 700 zl i reszty nie widac. Powiedziala zeby poczekac do jutra jesli nic nie dopłaci pojdzie ponownie z kontrola tym razem juz im wlepi kare. Wiec znowu czekanie do jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzoskwinka - no w końcu sie odezwałaś :) ojj tam to że przytyłaś to normalne przecież i dobrze o tym wiesz :D wiem bo ja też czasem myslę że tyle kg do przodu i jak to potem zrzucić ale narazie sie nie martwie :) ja teraz sobie kupiłam kilka bluzeczek takich obcisłych których po ciązy pewnie nie założę bo nigdy nie lubiłam obcisłych bo mi żebra wystają a teraz tego nie widac :D agusia - moja kumpela własnie przez wklęsłe brodawki zrezygnowała z karmienia córeczki a potem żałowała że nawet nie podjęła prób aby sobie jakoś poradzić.... lilka - niestety nie umiem powiedzieć jak jest z tym urlopem, nigdy nie miałam sytuacji że miałam za niego płacone.. najwazniejsze że ta kobieta jest taka w porządku i tak sie tym zajęła, wątpie żeby do jutra przesłał ci resztę pieniędzy skoro nie zrobił tego odrazu więc pewnie będzie tym razem kara :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mniej pisze, bo ciagle mam cos do roboty, ale dzieki mojej mamie powoli sie ogarnia to mieszkanie. w weeekend powinnam miec juz wszystko zrobione, a no i troche "odnawiam" nowszymi rzeczami w tym mieszkaniu, bo niektore, ktore sa teraz nie podobaja mi sie. aj dzis srednio sie czulam. a to mnie cos kulo w lewym boczku przy pepku tak jak kiedys, ale juz przeszlo, a to rano podbrzusze mnie bolalo, ale na szczescie na pojscie do klopa :P i tak ciagle sikalam i chcialo mi sie to drugie i juz sie wystraszylam, ale juz jest lepiej. dzis swojego nastraszylam, bo w pracy caly dzien. wyslalam jemu smsa, ze odeszly mi wody plodowe to zaraz zadzwonil przerazony czy cos sie juz zaczelo, ze juz robote odlozyl heh. wkrecilam go dlatego, ze ostatnio przyszedl i udal, ze palec ucial, ja juz lecialam po tel, zeby po karetke dzwonic, a on sobie tu takie zarty robi. eh caly czas zmeczona jestem. jutro rano mam okuliste, zeby jakies zaswiadczenie wziac, ze moge rodzic naturalnie. mam astegmatyzm (chociaz okular zakladam tylko do kompa :)) i ogolnie zbadac wzrok. ta wada chyba nie ma nic do rzeczy w porodzie, ale ginekologa jak pytalam to powiedzialam, ze lepiej isc po zaswiadczenie. ide zaraz z tym pieskiem wlasnie, a moj z pracy wroci ok 23,24 moze.. masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka---> heh będze wesoło jak dopierdolą mu kare:P ja tam będę się cieszyć:D:D a niech ma dziadu za swoje... tak stresować ciężarną:) Agusia---. moja koleżanka też miała wklęsłe brodawki ale 4 dzieci wykarmiła:) opowiadała mi ze nie było łatwo szczególnie przy pierwszym dziecku ale jakoś się spieła i dała rade. w zeszłym roku urodziła bliźniaczki:) długo nie dała rady karmić. laktator powinien ci wyciągnąć troche sutki. z resztą w szpitalu na pewno ci doradza:) viola---> trzeba pamiętać że połowa praktycznie odchodzi jeśli chodzi o mase ciała. załóżmy że przytyłaś 15 kilo z czego 3-4 kilo to dzieciaczek, ok 1kg łożysko, wody płodowe też koło 1kg, piersi ok0.5kg i do zrzucenia zostaje nie wiele:) głodek---> lepiej wziąć zaświadczenie i mieć pewność. to masz pracujący okres... tylko za bardzo się nie przemęczaj i staraj się odpoczywac jak tylko masz okazję:) lepiej swojemu nie rób jaj takiego typu bo jak coś się zacznie na prawde to ci nie uwierzy:P i dopiero będą jaja:P mnie brzusio w dół zaczyna ciągnąć. śmieje się że to już nie długo bo mój ubiera się na lewą strone (koszulki), teściową nos swędzi a mówi się że to na kielicha więc może będą coś opijać:P tym bardziej że mojemu zapowiedziałam że nie interesuje mnie to że będzie zmęczony i w ogóle jak urodze i wróci do domu to ma mame budzić czy coś i chociaż po kielonku wypić z toastem na zdrowie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nooo jak jest niegrzecznym panem pracodawca to sie kara nalezy jak nic ! Wczoraj sciemniam inspekrtorowi na kontroli ze nie moze wygenerowac przelewu bo mu sie cos zacielo pffff sciema jakich malo. Jeszcze go szarpnie po kieszeni moj ekwiwalent. Z tego co czytalam na necie jak to sie wylicza mniej wiecej to mi wwychodzi dniowki 126 zl * 11,62 dnia wiec bedzie niecale 1500 zl. Akurat na pralke bedzie po nowym roku bo jednak bedzie trzeba wymienic bo nie dopiera juz staruszka a druga sprawa ze duzo prądu żre. Ja dzisiaj tez chodze jakas nie teges. Non toper mnie cos strzyka pyka boli itp. miejsca se znalezc nie moge. Przeciazyc sie nie przeciazylam bo dzisiaj tylko po zakupy bylam i obiadek ugotowalam. Dzisiaj zrobilam sobie prezent na pocieszenie i kupilam sobie grupona na malowanie, strzyżenie, modelowanie i ampułke na wlosy- caly pakiet za 89 zl :) ide w czawrtek 20 grudnia a pozniej na 14.30 do ginekologa na kontrole i pomiary mojego malenstwa :) bedziemy podgladac Kubusia:) Moj poszedl na noc do pracy wiec sama sie dzisiaj w łóżku grzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
głodek - też mam astygmatyzm a okulary zakładam zazwyczaj do jazdy samochodem i w pracy do kompa zakładałam, w domu jakoś sie przyzwyczaiłam bez.. i moja gin na początku też mówiła żeby zapytała okulistę czy nie będzie żadnych przeciwskazań do porodu sn i byłam u okulistki - powiedziała że żadnych przeciwskazań nie ma :) rottana - wiem wiem że to wszystko odchodzi... ale chyba bardziej obawiam sie jak będzie wyglądał mój brzuszek - nigdy nie miałam płaskiego ale chciałabym żeby wyglądał mniej więcej tak jak przed a że prawie wszystko jak narazie poszło mi w brzuch to może być dużo skóry do wciągnięcia... dziś dwie osoby w mieście znajome jak mnie zobaczyły to mówią: 'a ty sie jeszcze kulasz' jak mówiłam że jeszcze ok. miesiąc to zdziwione więc chyba już naprawdę mój brzusio jest duży :P lilka - no proszę jaki fajny prezencik :) my już też kilka razy korzystaliśmy z groupona i zawsze byliśmy zadowoleni. raz nawet kupiliśmy na grouponie weekend w polanicy zdrój z zabiegami spa (z tym że ja za dużo nie skorzstałam bo w międzyczasie dowiedziałam sie o synusiu i nie mogłam - tylko inhalacje :P) Ja jutro na 8.30 wizyta u lekarza - jestem ciekawa czego nowego sie dowiem :) oby wszystko było w porządku. synek własnie skończył trenować mój brzuszek i chyba poszedł spać :) ja też zaraz idę bo na jutro trzeba być wypoczętym. dobranoc laseczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojj tez chyba uciekam pod pierzyne. wlacze sobie jakis filmik i spac :) Jutro ide polowac na buty, mialam isc dzisiaj ale jakos mi dzien uciekl. Mojemu akwarium przyjechalo bylo kupe montowania i balaganu wiec sie nawet z domu nie ruszalam, bo a tu potrzymac tu podac. Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola ---- co do kg to tak jak rottana pisze po porodzie polowa spadnie sama , choc to sprawa indywidualna , jedne mowia , ze samo z leci jak dzidzia bedzie , dochodzi karmienie a przy karmieni dietka musi byc , bo dzidzia bedzie miecproblemy z kupka a drudzy mowia , ze po porodzie ciezko zrzucic ale jak pisalam sprawa indywidualna . zreszta na pierwszej wizycie lekarz mi powiedzial , ze limit dla mnie przytycia powinien nie przekroczyc 15 kg , reszta to bedzie tluszczyk:) tez to kiedys slyszalam ze ''zdrowee, naturalne'' przytycie to do ok 15 kg wiec jak ktoras ma mnniej albo tyle to ok czy te 5 kg ponad do zwalenia ,gorzej jak ktos przytyje ponad 30 kg!!! ale najwazniejsze zeby dziecko bylo zdrowe a za siebie wezniemy sie w przyszlym roku:) A teraz tez nosze ciasne bluzki i wykorzystuje to bo wczesniej nie lubialam ale nie przez żebra tylko boczki:) zreszta ja cale zycie tyje , chudne , tyje , chudne i tak w kolko:) lilka z tym szefem to ty masz ale dobrze mu niech placi kare ... rottana --- z tym kielichem to sama zastanawiam sie jak u mnie bedzie ale u mnie to dziadki to litry wleja w siebie za wnuczkę :) hehe A jak dziewczyny z waszymi rostepami macie czy nie???? ja wsmarowywuje oliwke w siebie i chyba pomaga bo na razie nie mam na brzuchu , za to na udach po wewnetrznej stronie mam , nie pomyslalam o smarowaniu nóg hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka z rana:-) kg ja sie jakos nie przejmuje-tzn przytylam juz jakies ok 14-15kg ale jakos bardzo tego nie widac. Pewnie do 20kg dojdzie. Wiekszosc w brzuch poszla,troche piersi no i w uda i dupke tez troszke. Boje sie jedynie ze flak na brzuchu mi sie zrobi. Oj jak ja nie lubie tych tekstow-ty sie jeszcze kulasz?lub-ty juz jedz rodzic a nie chodzisz jeszcze. Co do rozstepow to ja dostalam na piersiach i na posladkach. Brzuch narazie bez i oby tak zostal. Ja dzis tak bezimiennie bo mozg jeszcze wyl.i nie pamietam kto co pisal a z tel nie da rady podejrzec. Dobra my uciekamy spac na dwie godz chociaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejo laski:) viola---> kwestia czasu i wszystko wróci do normy. ale tak jak brzoskwinka pisze wszystko jest zależne także od indywidualnego organizmu. ja np po Wiki NIC ze sobą nie robiłam i w ciągu 3 mc wróciłam do normy sprzed ciąży... jeśli chodzi o roztępy to jak mam na piersiach ale to w sumie od zawsze;/ no i tym razem na brzuszku się ze 3 pojawiły. reszta się nie zmieniła jak na razie. Dzisiaj budziły mnie w nocy skurcze, ale przekręcałam się na 2 bok i przechodziły. no i co raz częściej mam bóle jak na @. więc prawdopodobnie poród tuż tuż:) papi---> a jak tam u ciebie? jak się czujecie? lilka---> to mamy wizyte tego samego dnia:) ja też ide 20 tylko że na 16.30:) o ile dotrwam:) jakaś zmęczona się dzisiaj czuje, wszystkie gnaty mnie bolą i brzusio ciągnie. uroki końcówki ciąży... moje konto---> a jak u ciebie leniuchowanie? mamucha---> jak tam Matylda? i jak idzie wracanie do formy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie bedzie kary dostalam caly przelew na konto. Ale zostaje jeszcze kwstia ekwiwalentu za urlop :) ciekawe czy jest swiadom tego ze sie upomne. Aaa i dzwonila wlasnie do mnie mama ze listonosz kase z ZUSu przyniósł. Co do rozstepow to nie mam ani jednego (bynajmniej zadnego nie widzialam) tez sie smaruje oliwka i chyba wlasnie pomaga. rottana- donosisz nie martw sie :) sadze ze jak narazie masz te skurcze przepowiadajace i twoja macica sie dopiero przygotowuje na wielki dzien :) a mialas juz robione to usg koncowe? viola a ty sie w koncu dodzwoilas i dowiedzialas w tym zusie za jaki okres ci wyplacili kase? Ja bede miala dzisiaj dzien nudy moj dopiero wrocil z nocki wiec bedzie spal caly dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czy na prawdę jestem jedyna przyszłą mamą, która potrzebuje endokrynologa? Nikt z Katowic czy okolic nie ma podobnego problemu? Z tego co czytałam, to w tym temacie nikt nie poruszył takiego tematu, ale zapytać się nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana z jednej strony juz fajnie by było jak byś miała małego przy sobie na święta :) zobaczymy jak to będzie :P ja się śmieje żebym ja na świeta w szpitalu nie wylądowała... narazie leże i leże :P w nocy jakoś nie mogłam spać coś mnie biodro prawe bardzo bolało :/no i wczoraj coś mnie jakby jajnik bolał :/ co do kg to ja mam +11 ale ogólnie wszyscy mówią że nie widać... tylko brzucho rosnie... june_mommy ja chodzę do ginekologa endokrynologa, biorę euthyrox ale się nie odzywałam bo ja nie z tych okolic :) poszukaj w necie jakiś namiarów na dobrego lekarza :) albo popytaj u siebie w przychodni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja ciąża jest już oficjalnie donoszona. dzieci w 37-38tc urodzone są uważane jako donoszone a nie jako wcześniaki. ja Wiki też na początku 38tc urodziłam. tak sobie siedzę i dalej mam lekkie pobolewania jak na @ albo w kręgosłupie. no nic zobaczymy. mój mały już myślę że jest gotowy na przyjście na świat. tylko zastanawiam się czy nie zadzwonić do mojej doktorki i nie przyśpieszyć wizyty... poczekam do jutra i zobacze jak będzie. lika--- >nie no a ja już w duchu się cieszyłamże dostanie po dupie... a za urlop dostaniesz pieniądze dopiero jak umowa będzie ci się kończyć. bo tobie przedłużył czy masz tylko do dnia porodu? czy jak to wygląda? bo ja mam do dnia porodu i za urlop wypłacą mi na następny miesiąc po porodzie czyli jakbym urodziła w do końca grudnia to kase dostane w styczniu, jakbym urodziła w styczniu to kase mam dopiero w lutym. ale ja się o to bać nie muszę wszystkim zajmuje się nasza personalna i nie ma żadnych machlojek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana ja bede miala kase wyplacona tak jak ty w zaleznosci o terminu porodu. Mam termin na 30 stycznia wiec jak urodze w styczniu to bede miala liczone z miesiecy do stycznia. Jak urodze w lutym bede miala liczone z miesiecy do lutego, bo umowe mam przedluzona do dnia porodu. Oj wiesz wydaje mi sie ze puscil lzawa historie ze nie ma pieniedzy i zeby mu dala kilka dni na uregulowanie wszystkich platnosci. Jest jeszcze szansa ze go myszy zjedza za jego niecne uczynki :) Dobra ja zmykam na spacer i moze jakies buty sobie w koncu kupie. Po drodze jakies zakupki na obiad ale nie mam wogole pomyslu co dzisiaj ugotowac. Odezwe sie pozniej. Milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje konto -> dzięki za odpowiedź. Moja sytuacja jest trochę skomplikowana. Normalnie to leczę się w Gliwicach w Centrum Onkologii, ale podczas ciąży nie chcą mnie tam widzieć (bo za duże promieniowanie i może zaszkodzić dziecku). Mam znaleźć sobie endokrynologa na miejscu - i tu pojawia się problem. Mam badać TSH, FT3 i FT4 co miesiąc (a nawet 3 tyg.), a kolejki na NFZ są bardzo długie, więc już straciłam nadzieję że się uda. Szukałam ogólnie w necie, ale część informacji już nie jest aktualna. Szukam prywatnie, ale przerażają mnie ceny. Ktoś mi polecił jednego lekarza, ale bierze 200 zł za 10-minutową wizytę. Do tego 50 zł za badanie krwi - też prywatnie. Dlatego szukam kogoś innego, generalnie tańszej opcji. Nie chodzi o to, że chce oszczędzać na ciąży, ale do ginekologa chodzę też prywatnie, za badania też płacę, więc tak duży wydatek co miesiąc jest dużym obciążeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) ja po wizycie już. Filipek waży ok 3200 - ładną ma wagę nie?? ogólnie wszystko ok, pobrała mi wymaz na paciorkowca tylko mam jakąś infekcję i musze brać dopochwowo clotrimazol - nawet nie wiedziałam że jakieś grzybki sie tam wyhodowały... dziewczyny a mam pyt - gin mi nic nie mówiła a potem byłam u cioci która rodziła w czerwcu i pytała mi sie czy robiła mi ktg albo czy mam jechać na badanie w najbliższym czasie, ja mówię że nie to sie ciocia zdziwiła że powinna mi robić już... czy wy miałyście już albo czy macie sie wybrac?? bo podobno można podjechać do szpitala i zrobić, to kosztuje ok. 50zł ale niewiem czy to konieczne?? wypytałam się i do szpitala dla małego potrzebuję tylko chusteczek nawilżających i paczki pampersów a resztę dla siebie. dziś dopakuję torbę do konca chyba w końcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzoskwinka - ja narazie rozstępów nie mam nigdzie, smaruje sie kremem w sumie tylko na brzuchu i piersiach i co jakiś czas na udach... chociaż czytałam że jakiejś dziewczynie wyszły w dniu porodu. ale moja mama po 3 ciążach nie ma wogole a one są podobno w 50%dziedziczne więc moze mnie ominą :) rottana - no zobaczymy jak będzie ze mną - u mnie w rodzinie są tendencje raczej do pulchnej figury więc co ma być to będzie - najwyżej przejdziemy na jakąś dietkę :D lilka - to dobrze że dostałaś przelew i kasę z zusu - przynajmniej to już z głowy :) ja dzwoniłam wtedy raz i powiedziała mi że mam sobie sama wyliczyć, że oni płacą za zwolnienie a potem już nie dzwoniłam... czekam bo ostatnie zolnienie dostali 16.11 więc teraz muszę dostać kolejny przelew do 16, zobaczymy ile i najwyżej będę dzwonić... aaa i zaskoczyła mnie dziś moja szefowa!! pojechałam zawieźć l4 a ona mi daje kopertę w prezencie świątecznym :D patrzę potem w samochodzie a tam 400zł - muszę powiedzieć że sie wogole niespodziewałam!! ładnie z jej strony :) aha a moja gin powiedziała że jak narazie widoków na poród nie ma - nast. wizytę mam 2 stycznia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ: nick......................cykl starań................ostatnia @ dreaminggirl................3........................17.0 5.2012 Lorealka .................... 2 ...................... 07.07.2012 ZAFASOLKOWANE: Nick......cykl starań......termin porodu.........tydz. ciąży.......płeć.. kamilki09..........3lata........25.12.12..............38. ......dziewczynka rottana............6............30.12.2012............38. ...........chłopiec Głodek 86.......2lata..........03.01.2013............36........... chłopiec viola150...........8............ 06.01.13.............. 37........... .chłopiec Papi88...............1...........17.01.2013............34 ...........chłopiec agusia18204.....................20.01.2013...........34.. .....dziewczynka moje konto .......6............22.01.2013.............34......dziewczyn ka lika1987.............7...........30.01.2013............32 ...........chłopiec brzoskwinka2220...2..........10-.02.2013........... 30.......dziewczynka mini93............................12.04.2013............2 2................ anusiak181........1..............29.04.2013...........20. ..........chłopiec qazwsx1991.......1.............03.05.2013............19.......dziewczynka MAMUSIE: Nick..........data porodu........waga......wzrost........imię........... mamucha83......18.10.2012.....2600.......51......Matylda< br /> dziewczyny powiedzcie mi jak wyglądają skurcze przepowiadające? tak opisowo? bo mnie dzisiaj jakoś dziwnie łapie w tym brzuchu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://polki.pl/rodzina_ciaza_artykul,10013569.html moje konto = tego linka podawała kiedyś rottana, ona też kilka stron wczesniej pisała jak mniej więcej one wyglądają. ja sama sie boje że nie rozpoznam tych właściwych więc tym bardziej nie powiem ci jak to jest z tymi przepowiadającymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje konto---> kup sobie m jak mama, akurat w tym numerze sa opisane wszystkie rodzaje skurczy i jak sie adekwatnie do nich zachowywac i co robić. te skurcze wyglądają jak hmm no jak bóle na @, w dole brzuszka lub styłu pleców, ale powiiny zaniknąć po zmianie pozycji, no spie albo prysznicu, jednak jeśli się zaczynają pojawiać co raz bardziej rególarnie i nasilają się tzn że trzeba być w pogotowiu no i łapać za zegarek i odmierzać odstępy. mi doktorka mówiła żebym się zwijała do szpitala jak będą tak co 7 minut bo u mnie musi być czas na podanie antybiotyku. jak będziesz miała skurcze to na pewno będziesz wiedziała że to to:) widze że mamy dzisiaj ten sam problem:) ja wzięłam ciepłą kąpiel ale nie gorącą i mam chwile spokoju, tylko brzuchol mi się stawia, tzn twardnieje ale nie czuje tych bóli jakby na miesiączkę. głowa też mnie rozbolała;/ viola---> no to super waga:P to co to będzie za miesiąc:P a jeśli chodzi o ktg to nie wiem... mnie też jeszcze nie wysyłała. z Wiki też dopiero przy porodzie mi roili, wcześniej nie. skoro szyjka jest ok i rozwarcia nie ma to wydaje mi się że w tedy nie wysyłają, co innego jak są jakieś sygnały że szyjka za krótka albo jakieś bóle to w tedy wysyłają na ktg. ciężko powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana - a widzisz jeszcze nie doczytałam że w m jak mama jest o skurczach, czytam ją powoli :) mi moja gin powiedziała że mam jechać do szpitala albo jak odejdą wody albo jak będę miała skurcze co 10min przez 2 godz... tak rozmawiałam z mamą i ona też mówi że skoro widoków żadnych na poród nie ma, ruchy małego są to ktg chyba niepotrzebne...mama ma zadz. od siebie z laboratorium do pielęgniarek z ginekologii jutro i zapytać jak one to widzą. a waga taaak niczego sobie :P mam nadzieje że do 4 góra dojdzie i nie więcej :) chociaż mój brat jako trzeci z nas miał wagę 5100 i mama rodziła naturalnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola z tego co wiem na ktg sie chodzi jak ciaza jest przenoszona. Wiec jesli nie urodzisz do treminu porodu to wtedy sie chodzi na ktg, tylko nie pamietam czy codziennie czy co drugi dzien- na wykresie widac czestotliwosc skurczy. Ale patne w szpitalu pierwsze slysze. To wszystko jest na nfz wiec za darmo robia a po za tym za kazde podlaczenie ciezarnej dostaj zwrot kasy wiec nie wydaje mnie sie ze sie za o placi. Ewentualnie w przychodniach jeszcze maja sprzet do zapisu ktg i tam mozna isc. Ja tez bralam te same tabletki dopochwowe co ty. W niedziele wzielam ostatnia, tylko ze ja bralam co drugi dzien i na poczatek kuracji jeszcze Monural na oczyszczenie dróg moczowych. Ja wrocilam z zakupow. Kupilam dwie koszule do karmienia i znalazlam buty. Oczywiscie takich jakich chcialam nie bylo rozmiarow, albo wykupione albo koncowki kolekcji, a ze nie chcialo mi sie lazic i jezdzic znalazlam jakies tam w miare cieple i dlugie. Ja sie zabieram zaraz za obiad, dzisiaj lasagne bede robila. Moj dalej chrapie ciekawe o ktorej sie obudzi, moze jak poczuje zapachy z kuchni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a własnie chce sobie spakować też do szpitala smoczek i buteleczkę na wszelki wypadek jakbym odciagała pokarm i chce wyparzyć smoczki - jak to robicie?? ten od butelki gotujecie w gorącej wodzie czy tylko przelejecie oba wrzącą woda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka - no też własnie tak mi sie wydawało, ale wolałam sie upewnić. ta moja ciocia jest trochę przewrażliwiona na tym punkcie... aha - ja mam je brać codziennie przez te 6 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×