Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

no a tarczycy to z tsh wychodzi że mam nadczynność za to jeśli chodzi o stosunek tsh do tego ft4 to mam niedoczynność :/ paranoja...ale on jest endokrynologiem więc chyba się zna :P zwiększył mi dawkę euthyroxu z 75 na 100. no na święta to raczej my będziemy u moich rodziców no i może u teściów... może jakieś mięsko upieczemy i tyle :) będę liczyć na mamuśkę :) muszę zacisnąć nogi i wytrzymać do sylwestra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana - ja własnie też pytałam mojego - powiedział to samo, że nie będziemy specjalnie otwierać tej w domu tylko kupimy mniejszą :) lilka - ja to moje przeziębienie co miałam 2 tyg temu to w sumie wyleczyłam herbatą z miodem i cytryną, mlekiem z miodem i 2 apapy C wypiłam, i na gardło tantum verde miodowe aha i plecki mi mój raz nasmarował maścią rozgrzewającą i jakoś przeszło, głodek - pewnie że jak macie tyle wydatków na mieszkanko to nie ma co myslec o prezentach - nadrobicie później :) my też kupujemy mojemu rodzeństwu bo tak co roku no i chrzesniaczkom męża i rodzicom składamy sie z moim rodzeństwem... moje konto - noo to teraz odpoczywanko bez żadnego 'ale' :D i bez żadnych wyrzutów sumienia - niech twój sie tobą opiekuje :P masz rację w takim wypadku to dobrze że allegro istnieje. teraz pewnie będziesz myślała i myślała kiedy ta twoja córeczka wyjdzie :) mój Fifi od kilku wieczorów nie daje mi spokojnie posiedzieć - trenuje boks ręczny i nożny chyba :D aż sie mój nadziwić nie może że on cały czas sie tak kręci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ugh a ja zasnac nie moge. widac ze zdrowieje:-/ a tak fajnie przespalam ostatnie 2 noce:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
nie tylko ja spac nie moge :) glodek- nie milam obiawow swedzenia na izbie przyjec babka kazala powtorzyc testy jak jej powiedzialam ze czasem mnie swedzi stopa w nocy :) tez milam jakies male wysypki ale nie wiem czy to powiazane z ta cholestaza ja bym robilla badanie pod tym kontem zeby wykluczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedlugo smigam do lekarza, pokaze jemu to i podpytam, moze mi cos zleci. Moje konto lez i wypoczywaj :) Ja wczoraj wymarzlam na tej starowce, jednak teraz spacery juz nie sa takie mile w zimie :) Obudzilam sie przed 6 i krecilam i juz nie moglam zasnac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejo, ja zasnąć nie mogłam ale za to dopiero wstałam:P i teraz wieczorem znowu bedzie lipa bo za długo spałam;/ u mnie ciągle pada śnieg tylko nic się nie utrzymuje... czyli prawie jak deszcz tylko mokro jest;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendoberek kurcze widze ze powoli nam sie dziewczyny zaczynaja rozpakowaywac :) jak prezenty na świeta normalnie :D heh nie bede sie smiala bo jeszcze mi powie jakas nowinke lekarz jak do niego pojde na wizyte. Ja w sumie powinnam pójśc do niego za dwa tyg bo mi sie konczy L4 19 grudnia ale zadzwonie i sie zapytam czy przyjsc na wizyte kontrolna po tych tabletkach. Ja ide zaraz do ZUSu, dzwonila do mnie wczoraj mama i przysłali mi pismo ze jest podany błędny nr konta i do dnia kiedy go nie skoryguje wszelkie wyplaty pieniezne z chorobowego beda realizowane przekazem pocztowym. Jestem ciekawa kto nawalil ksiegowa czy szef. Moze odrazu uda mi sie zagadac zeby kasiorke dostac wczesniej chociaz czesc :) Ja sie zastanawiam nad wizyta u lekarza z tym moim przeziebieniem bo mnie meczy, w sumie najgorzej z rana i jak sie klade spac a tak w dzien ok jest. Goraczki tez nie mam. Ja w sobote mam jechac na zakupy z teściówka dla malego. Zobaczymy jak sie bede czula bo jak mi przeziebienie nie przejdzie to sobie ie wyobrazam biegania za wozkiem, kołyska i reszta dla Juniora. No nic ubieram sie zakladam ciepła czape na glowe i lece daleko nie mam trzeba szybko zalatwic sprawe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwonila do mnie wlasnie Pani z inspekcji pracy zrobila wywiad na temat mojego pracodawcy i obiecała ze zajmie sie sprawa jak tylko bedzie mogla, z naciskiem jak najszybciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewuszki bardzo bolo mnie krocze....już drugi dzień bez przerwy i do tego w nocy też....i jak sie obracam to jajniki mnie tak mocno bolą co to może byc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilki ja tez mialam problem z tym kroczem pamietasz? Mi troche przeszlo jak zaczelam brac te tabletki dopochwowe wiec na mój rozum-ale pewna nie jestem- to przez te bakterie, grzyby, drożdże czy inne cholersto co tam mialam. Teraz tez mnie pobolewa czasami ale bardziej jak sie nachodze i jak maly dlugo mi uciska wlasnie krocze- prawo grawitacji. :) A jajniki hmmm nie mialam z tym problemów. Bylam w ZUSie przekazalam nr konta. Pierwsza transze wyplaty mam na 10 grudnia a druga na 20 grudnia tylko ze ta poniedzialkowa juz pójdzie przekazem pocztowym bo nie da sie zmienic na przelew- za późno. Wiec bede jeszcze musiala jechac do rodzicow po kasiorke bo na adres zameldowania wysyłaja i do tego jakies plus trzy dni na dostarczenie bo to przeciez poczta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilki ja też tak mam że jak za dlugo leże na jednym boku to mnie krocze boli albo jak pochodzę za długo :/ a jak za szybko się przekręcam to mnie kłuje dołem ale u mnie to akurat objawy tej pierdzielonej szyjki :/ lilka powodzenia w zusie no i z tą inspekcją pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja właśnie też z tą szyjką bo mi się już skróciła....może to od tego ale wcześniej nie maiłam takich bóli.Jutro pojadę do szpitala bo moja gin ma dyżur i mówiła że w razie bóli,żeby przyjechać.Zbada i będę pewniejsza.Zwłąszcza że myślę o tym paciorkowcu,żeby na czas antybiotyk mi podali.....ja mam do tego szpitala 30km wiec boję się,że jak odejdą wody to mogą nie zdążyć mi padać tego antybiotyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola a jak u Ciebie ze sprawami placowymi z zusu? Chyba sie kiedys pytalas mnie o terminy wyplat swiadczen i mialas dzwonic. Dowiedzialas sie czegos? Kamilki jak masz mozliwosc to dzwon i sie pytaj lepiej dmuchac na zimne. Mnie cos zaczelo z prawej strony napierdzielac, niby pachwina niby jajnik sama nie wiem co to. No i mlody dzisiaj sie jakos tak ulozyl ze mnie strasznie gniecie tam na dole. Powiem wam ze poszlam dzisiaj spacerkiem do tego zusu zalatwic sprawe ale sie zmachalam juz jak choera. Nie dosc ze uwazac trzeba bo slisko, malymi kroczkami trzeba chodzic, to sie jeszcze czlowiek zasapie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) ja dziś od rana pojechałam do koleżanki na kawę bo już bym sie pewnie póxniej nie wybrała :) a teraz rozmrażam zamrażarkę bo miałam już tyle lodu.. a na święta pokupuje trochę mięska to chciałam mieć czystą :D Głodek - co tam u lekarza?? rottana - to sie wyspałaś przynajmniej :D widocznie tego potrzebowałaś - ja codziennie chodzę spać ok 24 a wstaje tak jak Ty dziś :P lilka - no to super że zajmie się w koncu PIP twoim pracodawca :) tego mu trzeba :D a co do zusu to tak dzwoniłam i jakaś bardzo "miła" pani powiedziała mi tylko tyle, że oni płacą za zwolnienie i że mam sobie sama przeliczyć jak miałam zapłacone :/ wrr jakbym wiedziała jak to sama bym to zrobiła już dawno tylko mi sie nijak nic nie zgadza z tą kasiorką. ja mam 1600zł na rękę wypłaty a dostałam 1650zł za 19 dni zwolnienia?? chyba coś za dużo nie??? ale znów jakby mieli mi zapłacić od 27.10 do 30.11 to jest za mało... niewiem czy dzwonić jeszcze raz, może trafię na kogoś innego... bo mnie nawet nie połączyła z działem zasiłków tylko udzielała odpowiedzi ta co odebrała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie wczoraj tak strasznie ciągnęło u dołu że szok... nie mówiąc o tym że przy każdym przewracaniu w nocy z boku na bok boli mnie dół brzucha... mam nadzieje że to tak musi być, za tydz ide do lekarza to się okaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola to zrob inaczej zadzwon i sie zapytaj jak masz wyplacana kasiorke. Czy masz podzielone wwdług zwolnien na takie okresy czy rozliczaja jakos inaczej i zeby Ci podali okres wypłaty zasiłku jaki dostałas teraz. A jak bedzie wiecej to sie nawet nie upominaj :) A mialas jakies nadgodziny? Moze z nadgodzin Ci cos jeszcze doszlo i Ci taka sumka wyszla. Czy mialas stała pensje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka - może masz rację, spróbuje jutro jeszcze raz. Nie nadgodzin zadnych nie mam, ja co miesiąc mam stałą pensję. Nadgodziny jak jakieś były to szefowa zawsze wypłacała 'do ręki' :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola ja też nie mogę się połapać z tym zusem... za każdym razem dostaje inną kwotę... raz dostałam 300 zł, raz 1100 a na konto mi przelali 1600 zł.. za każdym razem inaczej... ale moja koleżanka kazała mi się nie przejmować bo oni wszystko mają rozpisane i jak coś to wyrównają i oni sami sobie jakoś liczą te dni za które mają wyplacić :/ nie nadążam za nimi :/ też jak dostałam przekaz to przynajmniej było napisane za co mi zapłacili, za jaki okres a w przelewie na konto nic... nie wiadomo co i za co, musiałam jakieś wyrównanie dostać bo to największy przelew.... ja ugotowałam zupkę i ogólnie to cały czas leże w łóżku... dopiero dzisiaj pierwszy dzień tak konkretnie leże a już nie mogę ale w sumie zawsze lepiej w domu niż w szpitalu... tym się pocieszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja od południa pod kocykiem przed telewizorkiem i sie grzeje. Poszła juz herbatka z malinami, ciepły rosołek a teraz mleko z masłem i miodem. Kiedy powinnam isc do lekarza? Jak narazie to mi przechodzi ból gardła, goraczki nie mam, tylko lekko mnie głowa boli i zamulona jestem troszke. Tez jestem ciekawa ile kasiorki dostane. Mam nadzieje ze juz wszystko bedzie ogarniete i nie bede juz musiala nic wyjasniac bo mam dosc. Ciekawe kiedy PIP zawita do drzwi mojego pracodawcy. Szkoda ze nie moge tego zobaczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U lekarza, w sumie ok, tylko kurde cisnienie mam za wysokie :/ Poszlam najpierw do poloznych, zeby wpisaly do karty ciazy wyniki badan i zmierzyly cisnienie. najpierw cisnieniomierz nie chcial mi w ogole ze 3 razy zmierzyc, jak w koncu zmierzyl to wyszlo 150/105 :/ zaraz drugi raz i 140 pare/100, wiec za wysoko, nie wiem czemu. powiedzialy, ze mi tak nie dadza wyjsc, zeby jeszcze lekarz mi zmierzyl, bo beda musialy mi cos podac. Lekarz zmierzyl i bylo 135/100, wiec ta setka za duza, kazal mi brac 3 razy dziennie ten moj lek na nadcisnienie, a nie 2. ok, i mam mierzyc i zapisywac pomiar. niedawno mierzylam i mialam 142/92, kurde no takie niby ok, ale powinno byc po tabletach nizsze. glowa mnie nie boli, ani to zle sie nie czuje, nie wiem. zwazylam sie i tak myslalam, ze waga sie popsuje :P przytylam juz ok 16kg. zbadal tetno dziecka-150/160 na minute, wiec powiedzial, ze jak dzwon. zbadal tez moj brzuch i powiedzial, ze juz mi sie obnizyl i czy ja tego nie zauwazylam, czy nie lepiej mi sie oddycha. ja, ze nie zauwazylam, ze nie mialam problemow z oddychaniem. potem zbadal szyjke i jest dluga, wiec powiedzial, ze w ciagu 2 tyg nie powinnam jeszcze rodzic. kolejna wizyte mam na 18-12. czy w 38 tc powinno sie robic obowiazkowe usg? bo mi nic nie wspomnial o usg, zadnego skierowania nie dal.. Powiedzial o tych ruchach, zebym liczyla. a to uczulenie, to w sumie zrobil jakas mine i ze to nie ma wplywu na ciaze, ze w ciazy czasem robia sie takie jakies rzeczy :) heh wiec ogolnie duzo mi na ten temat nie powiedzial :) i koniec wizyty, zadnych badan juz mi nie zlecil. przygotowalam sobie wyniki juz do szpitala. Dzis dziadzius z laska normalnie mi miejsce zwolnil w metrze, a siedzialo pelno mlodych lampucer i one nic!! ten dziadzio powiedzial mi, ze zaraz wysiada, a stal jeszcze ze 2 stacje :/ Przyszlam, zjadlam i oczywiscie poszlam spac he spalam 2 h, a niebawem kolezanka przyjedzie mnie odwiedzic, z ktora kiedys imprezowalam czesto, a teraz nie widzialysmy sie juz ooo z 4 miechy to bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie wiecie nic moze na temat otrzymania jakichs funduszy dla samotnych matek? jak to jest. ja w sumie nie mam slubu, wiec bede samotna matka, a kazdy pieniadz by sie przydal dodatkowo. czy o mieszkanie moge sie ubiegac itp musze na ten temat poczytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glodek sa napewno jakies dodatki. Wiem ze mozna dostac jednorazowowa zapomoge z MOPSu -oprócz becikowego- 1000 zł jak ma sie niskie dochody wiec bedziesz musiala sobie wyliczyc badz wziac zaswiadczenie o zarobkach. Najlepiej jak bys zadzwonila i sie dowiedziala. Sa tez niby te zasilki ale to marne grosze, ale zawsze na paczke pieluch bedzie :) ja tez musze ppdzwonic po urzedach i sie popytac bo tez nie mam slubu i narazie sie nie zapowiada :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje konto - może masz racje, najważniejsze że oni mają rozpisane i chyba muszą wypłacać nam wszystko co do grosza nie?? nie mogą sobie pozwolić na to żeby czegoś nie policzyć. a że to wypłacają w tak różnych częściach to może im tak jest wygodniej...? niewiem... lilka - noo to jak już gardło nie boli to już lepiej, myślę że obejdzie sie bez lekarza już :) powoli przechodzi to najważniejsze, pij dalej herbatki i mleko z miodem i będzie ok :) głodek - noo to ciśnienie rzeczywiście nie za ciekawe, ale skoro lekarz kazał ci brac tylko tabl więcej razy to tak zrób, widocznie aż tak to nie zagraża tobie i maleństwu :) najważniejsze że szyjka długa :) to załapiesz sie na wizytę jeszcze przed świętami :) ja juz pewnie nie bo idę dop za tydz do gin. Wiesz co wydaje mi sie że jako samotnej matce przysługuje ci jakiś dodatek z opieki społecznej czy coś... co do mieszkania to niewiem ale może poczytaj w necie bo napewno masz więcej 'przywilejów' jako samotna matka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musiałam nadrobić w czytaniu :) kamilki jestem w szoku co do ozdob swiatecznych ze to wszystko sama :O :) moje konto - odpoczywaj i dbaj tam o siebie i malenstwo :* Dzis kleilam z bratowa pierogi na swieta :) troszke sie narobilam ze by masaz sie przydal plecow :P Jutro ide do lekarza...ciekawe co mi powie..musze isc bo ciagle jakis sluz mi sie wydobywa i te klucia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwonilam do mojego gina zapytac sie go czy isc do lekarza czy wystraczy leczenie domowe. Powiedział mi ze dopóki nie mam goraczki i ostrego kaszlu to wystarczy leczenie domowe zeby za bardzo sie lekami nie faszerowac. Ewentualnie pojść do apteki i kupic sobie jakis areozol do nosa, cos na bolące gardło i starczy. Jak bedzie sie pogarszalo dopiero po antybiotyk do lekarza. Papi obys nie miala tych swinstw co ja. Na szczescie jeszcze 3 globulki i koniec leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żeby dostać coś od państwa dla samotnej matki to jest tyle biurokracji że się odechciewa tych 50zł... gra nie warta świeczki. usg w 38tc nie jest obowiązkowe. mi będzie robić ale to dla tego że teraz mi nie robiła. głodek---> dobrze że u lekarza wszystko dobsie:) lilka----> niech się temu dupkowi dobiorą do dupy, i w cale bym się nie zdziwiła jakby specjalnie podał zły nr konta, a nawet w to nie wierze że było to 'nieumyślne" znalazł okazję żeby znowu ci dopiec;/ mi dzisiaj właczył się "instynkt wicia gniazda" że tak powiem:P taką ochote miałam wszystko już poustawiać itd że masakra:P tylko nawet jakbym chciała to sama nie dałabym sse rady:P no i przede wszystkim musimy kupić wykładzine nową bo mój ma w pokoju sprzed kilku ładnych lat i ani już jej się odnowić nie da, taka przyklapnięta i wogóle ponura bez koloru. chyba umiecie sobie wyobrazić wykładzine która ma zaokrąglając ok 10 lat:P może mniej może więcej nie pamiętam, ale tak czy siak trzeba wymienić:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana mam nadzieje ze jak zapuka do drzwi Pani z inspekcji to sie znajda odrazu dla mnie zalegle pieniazki :) heh jak dzisiaj z nia rozmawialam to sama chyba nie wierzyla w to co mowie bo sie sama juz w koncu zamotala bo myslala ze mi za listopad wisi kase a ja mowie ze nie ze za pazdziernik na to ona odrazu, ze zajmie sie ta sprawa najszybciej jak tylko bedzie mogla. Kupujecie komode z przewijakiem dla maleństw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka - niee, ja mam przewijak usztywniany na łóżeczko. muszę dokupić tylko pokrowiec na ten przewijak. ciuszki będę trzymać w komodzie w której kiedyś trzymaliśmy nasze ciuchy, nie kupuje nowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka---> ja akurat mam przewijak na łóżeczko, bo kolejna komoda do pokoju by nam się nie zmieśćiła:P tzn Bartuś ma swoją komode ale taką zwykłą a jak kiedyś będzie miał swój pokoik to będziemy meble dziecięce kupować:) nie chcę robic z naszego pokoju pokoju typowo dziecięcego dla tego będzie miał dorosłą komode:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola000> no mogłam też tak to ująć ale jakoś zakręcona jestm:P albo nakręcona:P niewiem jakiegos nerwa mam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×