Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

june momy ja w 17 tyg przytylam moze ze 2-3 kg max teraz juz pod sam koniec mam 15 kg na plusie. Ale tak jak juz wiele z nas pisalo nie ma takiej samej ciazy nigdy, kazda rozwija sie indywidualnie i nie ma co porównywać sie do kolezanki czy do nas. Molas sie jej zapytac co ma na to wplyw. Moze masz duzo wód płodowych, albo zbiera Ci sie woda w organizmie i dlatego taka waga. Dzisiaj mi sie snilo ze urodzilam Kubusia, ale samego porodu nie pamietalam i nie potrafilam go sobie przypomniec bo maly byl juz w mieszkaniu i o dziwo juz sam chodzil :p a pozniej jak go ubieralam to mial takie malutkie stópki ze nie moglam mu skarpetek zalozyc :D Durne sa te sny ciazowe. Viola trzymam kciuki za szybki bezbolesny poród :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety ja nadal 2w1. Dostawalam kroplówkę od 7.30 do 11 i nic się nie ruszyło, kazali mi zjeść obiad i czekać może coś się ruszy a jak nie to jutro lub w pt znów kroplówka... Oj uparty ten mój maluszek :/ ale wam zazdroszczę dziewczyny że już jesteście w domku i patrzyćie na swoje skarby jak śpią i minki robią :) kiedy ja się doczekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety ja nadal 2w1. Dostawalam kroplówkę od 7.30 do 11 i nic się nie ruszyło, kazali mi zjeść obiad i czekać może coś się ruszy a jak nie to jutro lub w pt znów kroplówka... Oj uparty ten mój maluszek :/ ale wam zazdroszczę dziewczyny że już jesteście w domku i patrzyćie na swoje skarby jak śpią i minki robią :) kiedy ja się doczekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola badz dobrej mysli, wiem ze latwo i tak mowic bo lezenie w szpitalu nie nalezy do najprzyjemniejszych ale w koncu wyjsc bedzie musial ten uparty maluszek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana - gratulację! super, że dobrze wspominasz poród. pozazdrościć :) viola150 - już niedługo.. trzymam kciuki :) june momy - ja w 17 tyg byłam zaledwie 1 kg na plusie, a teraz, w 28 jestem tylko 3 kg.. dziwi mnie to, bo nie ograniczam się jakoś szczególnie z jedzeniem.. tyle, że od kilku dni biorę tabletki, w których skutki uboczne to m.in. mdłości, brak apetytu - i to znaczący, naprawdę jem mniej, niż przed zażywaniem tych tabsów.. Jestem jednak pewna, że już niedługo moja waga zacznie iść znacząco w górę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana gratulacje:)I zazdroszczę takiego porodu..:)Wkońcu mamy swoje maleństwa przy sobie. Ja mam problem z małą....bo budzi się na jedzonko no w sumie co 2,5 godz ale przez ten czas się strasznie napina podczas snu i kwęczy jakby miała zaraz płakać.....czy to są oznaki kolki???pomóżcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak tak zwracam uwage na siusiaczka by byl do dolu podczas zmiany pieluchy :) wlasnie potrafil tak robic, ze w pieluszce siuski i na nim.. odpadl dzis pepuszek. Stresowalam sie wizyta u lekarza, ale bylo ok. jak przyjechalam do szpitala, w ktorym rodzilam, wspomnienia przyszly. Maly przybral na wadze 200g, czyli wazy tyle jak sie urodzil-3440, wypisujac ze szpitala wazyl 3240, wiec ladnie. zbadala pediatra i jest dobrze. tylko usg glowki musze zrobic za ok 2 mies przez ten wylew podczas porodu. Mamucha to niezle Twoja mala pochlonela :) ja do tej pory dawalam najwiecej ok 60ml, ale dzis pediatry spytalam i powiedziala, zeby nawet 80 dawac. przed chwilka sciagnelam pokarm-70 i podalam-spi :) Wlasnie ja dzwonilam do urzedu w pon by sie umowic, bo podobno trzeba sie umawiac na konkretny termin i na jutro jestesmy umowieni. potem pojade do przychodni zarejestruje maluszka i do pracy, o becikowe od razu wniosek zostawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to rzeczywiście, dużo mi przybyło. Chciałam pogadać o tym z lekarką, ale trochę mnie wczoraj zlewała. Generalnie byłam 10-15 minut, ale przez większą część czasu siedziałam na krzesełku, a ona coś pisała. Nawet porządnego usg nie chciało jej się zrobić, bo powiedziała, że za trzy tygodnie mam się umówić na prenatalne i wtedy wszystko mi pomierzą, więc nie ma sensu aby ona to robiła. Tak więc nie za bardzo mogłam wydusić od niej coś więcej. Trochę się martwię tą wagą, bo źle się w takiej skórze czuję. Wydaje mi się, że jestem napuchnięta, bo ręce mam takie twardawe i obrączki nie mogę nosić. Uważam na to , co jem, staram się gotować bez tłuszczu, unikam słodyczy i dań na wynos, piję herbatę, wodę i niesłodzone soki z kartonu (ale nie za dużo). W tym momencie zastanawiam się co jeszcze mogę wyeliminować, ale nie mam pojęcia co. Spróbuję bardziej regularnie chodzić na bieżnię czy orbitreka. Jeżeli to nie pomoże, to nie mam pojęcia co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
junemommy na basen sie zapisz :) dobrze to robi na kregoslup i pomaga zadbac o figure :0 tylko zapytaj sie lekarza czy nie ma przeciwwskazan zadnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana gratuluje:) nie ma jak w domu, zazdroszczę przespanych nocy...:) moje konto ja urodzilam dopiero 24 godziny po odejściu wód..też ciągle straszyli mnie cesarką, ale ostatecznie zadecydowali że poczekamy..na szczęście mały nie złapał żadnej infekcji.. brzoskwinka ja na spacer poszłabym najchętniej od razu po wyjściu ze szpitala, ale pękła dętka w kółku i musimy poczekać, poza tym tak mnie krocze boli..niby pozszywana nie jestem ale wczoraj jak pojechałam do banku to ledwo szłam;/ więc narazie męża będę wysyłać na dwór.. lilka mój własnie zasikiwał sobie całe plecy i się dowiedziałam ze trzeba ptaszka układać w dół hehe viola150 więc nadal uparcie trzymam kciuki, dobrze że możesz na necie troche poserfować to zaglądaj tu do nas i pisz na bieżąco co i jak głodek twój mały przybrał 200g w ile dni? dziewczyny a ile wy razy planujecie spotkać się z położną? jak to jest? jedno spotkanie i tyle? czy jest jakiś cykl spotkań?? I jeszcze czy się orientujecie co można bezpiecznie jeść słodkiego karmiąc??? Tak mi się chce coś słodkiego ale mały po czekoladzie strasznie płacze więc zrezygnowałam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropelka---> jeszcze moze się wszystko zmienić ale mam nadzieje że zostanie tak jak jest:P viola----> kurcze coś krótko cię trzymali pod tą kroplówką;/ mnie jak podłączyli po 10 to miałam czas do 17 żeby zaczeło się coś dziać... ale życze powodzenia jutro żeby się rozkręciło:* lilka---> no sny ciążowe nie są zbyt mądre:D też nie raz takie miałam:D no a u ciebie jeszcze tylko 2 tygodnie do terminu:P w każdej chwili wszystko może się zdażyć:D kropelka---> to ty już się rozpakowałaś? sorki ale nie nadrobiłam wpisów a nie ma cię w tabelce mamusiek:D agusia---> a u ciebie to już w ogóle też bliziutko:P teraz zrobi nas się co raz tto więcej jedna za drugą normalnie idzie:D my jesteśmy po pierwszej kąpieli;] troche nieudolnie nam wyszło te kąpanie ale daliśmy rade ze swoim:P tak to jest jak się chce kąpać razem maleństwo:D dzisiaj się popłakałam... siedziałam krocze wietrzyłam i mały się obudził a trzeba było go przebrać więc mój Paweł się za to wzioł, tak go wziął na ręce coś tam zaczął do niego gadać dał mu buziaka i zabrał się za przebieranie a ja w gardle normalnie klucha i szklane oczy... no tak miło jest na coś takiego patrzec że o jaaa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
a mojemu mezowi entuzjazm do malej opadl clkiem :) ogranicza sie do dwania 2x dziennie buziaka i casem wanienke przyniesie i zaniesie mala dzis b malo spala w cigu dnia (ok1h a jak na nia to b malo bo ona nadl troche spioszek) i z przemeczenia plakala a moj mazstwierdzil ze jest zmeczony i poszedl sobie na basen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
kocham kafe ostatnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana nic nie wcielo wszystko jest elegancko opisane :) A ja mam jutro ksiedza na mieszkaniu, mam nadzieje ze nie bedzie upierdliwy i nie bezie zadawal pytan w stylu Kiedy ślub? Moj sie wymigal bo bedzie w pracy wiec bede zmuszona do samotnej rozmowy z plebanem :P Ja własnie zjadlam kolacyjkę, ide zaraz pod prysznica a jutro rano do elkarza z wynikami i na ktg oraz na posiew jutro bede miala badanko. Kojarzycie ta firme bo znalazlam taki wózek: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=2926607070&ars_source=ars&ars_socket_id=16&ars_rule_id=84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozliwe ze u mnie powoli cos sie dzieje. Dobra godz temu jak bylam w wc to wyszlo ze mnie takie biale glutowate cos:-D malutko tego bylo ale za geste na wydzieline wiec to moze kawalek czopa?(u)? Ale nic pozatym sie nie dzieje wiec zmykam spac bo pewnie znow pol nocy spac nie pojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia---> czop wygląda jak zastygająca prawie przezroczysta galaretka przybrudzona krwią. ale to ze wypada nie oznacza jeszcze porodu. czop moze wypaść kilka minut przed porodem do 2 tygodni... a masz jakieś skurcze? jak się dzisiaj czujesz? lilka---> już myślalam ze nie dodało bo z 5 razy odświeżałam strone i wpisu nie było. my dzisiaj też mamy kolende. zapisze do notesika sobie ksiądz kolejnego członka rodziny:) ale prawdopodobnie sama będę przyjmować bo będzie koło 16 a wszyscy w pracy będą. może mój zdąży ale po pracy musi zajść do sklepu po kilka żeczy dla małego. bardzo ładny wózeczek:) mamucha---> mój bardzo kocha dzieci i lubi więc myślę że entuzjazm mu szybko nie minie. a jak przestanie się interesować to zjeby dostanie:D hehe ale myśle ze to się nie zdaży. tak samo przez całą ciąże twierdził że nie będzie go przebierał w szczególności jak będzie kupa i co... przebiera a mamy w tedy ubaw bo jak go przebiera to często mu się ssika, czekam tylko na moment jak go osika:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde znowu dałam wpis i go nie widze... ale na wszelki wypadek skopiowałam to co napisałam jak się nie pokaże to jeszcze raz napisze. mogli by coś zrobić z tym kafe bo się pierdoli ostatnio jak nie daje kilku wpisów to nie daje w ogóle... albo dodaje i nie widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana --- super , sama nie moge sie doczekac tych chwil co opisalas, ja tez zastanawiam sie czy moj bedzie chcial sie nauczyc zajmowac mala czy zwali na to , ze sie boi, ale i ja sie boje tak samo jak on ...zobaczymy juz nie dlugo. lilka ---nie przejmuj sie pytaniami ksiedza:) hehe kropelka ---- nie wiem czy Ci gratulowalam czy nie , bo piszesz ,ze urodzilas po24 godz od odejsciu wod , jak to ominelam to Gratuluje:) junemommy---- co do tycia to faktycznie szybciej niz pozostale , ja nie pamietam ile do tego czasu przytylam , ale pamietam , ze na poczatku to schudlam z 4 kg a teraz to juz na + ok 17 musze sie zwazyc bo nawet nie wiem dokladnie u mnie polozne nie waza ... hehe tylko lekarz rodzinny sien pyta ile waze i zapisuje co mu powiem :) ale nie martw sie , kazdy tyje inaczej , niektore pod koniec Ty na poczatku .lilka podpowiada dobrze basen najzdrowszy.!! viola --powodzenia!!!!! A ja puscilam pranie w końcu ... wczoraj male szmatki popralam recznie , bo nie chcialam tak pralki zajmowac(użytek publiczny dla innych lokatorow) wyszorowała sie soda i octem wczesniej rzecz jasna a, az lsni :) hehe poprasowalam wczoraj juz , zwalniam komode dla mojej Juli. a moj , cholera rewolucja tu bedzie , faktycznie bo musze tak rozplanowac , zeby wszystko sie pomiescilo...kreatywna jestem dam rade :P ;) hehee wczoraj lepilam pierogi ruskie, wiec mam jeszcze obiad , prasowanie , praktycznie caly dzien na nogach , wieczorem mialam jak balony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana --- super , sama nie moge sie doczekac tych chwil co opisalas, ja tez zastanawiam sie czy moj bedzie chcial sie nauczyc zajmowac mala czy zwali na to , ze sie boi, ale i ja sie boje tak samo jak on ...zobaczymy juz nie dlugo. lilka ---nie przejmuj sie pytaniami ksiedza:) hehe kropelka ---- nie wiem czy Ci gratulowalam czy nie , bo piszesz ,ze urodzilas po24 godz od odejsciu wod , jak to ominelam to Gratuluje:) junemommy---- co do tycia to faktycznie szybciej niz pozostale , ja nie pamietam ile do tego czasu przytylam , ale pamietam , ze na poczatku to schudlam z 4 kg a teraz to juz na + ok 17 musze sie zwazyc bo nawet nie wiem dokladnie u mnie polozne nie waza ... hehe tylko lekarz rodzinny sien pyta ile waze i zapisuje co mu powiem :) ale nie martw sie , kazdy tyje inaczej , niektore pod koniec Ty na poczatku .lilka podpowiada dobrze basen najzdrowszy.!! viola --powodzenia!!!!! A ja puscilam pranie w końcu ... wczoraj male szmatki popralam recznie , bo nie chcialam tak pralki zajmowac(użytek publiczny dla innych lokatorow) wyszorowała sie soda i octem wczesniej rzecz jasna a, az lsni :) hehe poprasowalam wczoraj juz , zwalniam komode dla mojej Juli. a moj , cholera rewolucja tu bedzie , faktycznie bo musze tak rozplanowac , zeby wszystko sie pomiescilo...kreatywna jestem dam rade :P ;) hehee wczoraj lepilam pierogi ruskie, wiec mam jeszcze obiad , prasowanie , praktycznie caly dzien na nogach , wieczorem mialam jak balony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to ja nie wiem co to za glut byl. Wiecej sie nie pokazal:-D a czuje sie w miare dobrze niestety. Tylko troche brzuch pobolewa jak na okres. Jakos stracilam nadzieje na porod przed czasem. Nic na Natalke nie dziala. A tak chce juz urodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie wrocilam od lekarza. Ktg spoko, szyjka na miejscu, nic nie zapowiada wczesniejszego porodu wyniki tez cacy. Ze wzgledu na to ze moj lekarz ma teraz dyzury w szpitalu nie przyjmuje 2 tyg w przychodni wiec powiedzial mi ze jak sie nic nie dzieje to zebym poszla do jakiegokolwiek lekarza po przedluzenie L4 i z wynikami a w razie pytan badz watpliwosci do niego dzwonic. Bylam dzisiaj u jakiejsc kobity prz badaniu bolalo jak cholera. Wogole jakas taka niemila byla. A jak zapytalam o badanie na paciorkowca stwoerdzila ze u nich nie ma czegos takiego. No wkurzyla mnie. Bede zaraz dzwonila do swojego sie pytac jak to jest w koncu. Bo ona powiedziala ze sa platne u nich. A wy mialyscie normlanie na NFZ robione te badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zadzwonilam do mojego gina, zbulwersowal sie troche ale powiedzial ze nie da rady sie ze mna spotkac teraz bo 2 tyg pod rzad ma dyuzur w szpitalu i na jakies konsultacje czy cus takiego moze sie ze mna nawet tam spotkac ale skierowania i wymazu mi tam nie zrobi wiec kazal mi isc robic prywatnie gdzies. Juz dzwonilam do laboratorium ktore mam pod blokiem i koszt tego badania to 35 zł - z pochwy i odbytu bo sie dwa robi tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To co w koncu ten paciorkowiec jest platny na NFZ??? nie rozumiem czyli to jest obowiazkowe badanie czy nie ...?? ja dzis tez dzwonilam pytac sie o paciorkowiec to u mnie wolaja 70 euro!!! dlatego zastanawiam sie w koncu czy to obowiazkowe czy nie, jak juz likla napoczela temat. lepiej zeby nie bylo a jak bedzie a nie beda wiedziec w trakcie porodu to lepiej chyba zaplacic...sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi robili takim patyczkiem ze polozna przejechala po pochwie i odbycie na szczescie nie wkladajac tego:-D no mi tlumaczyla polozna ze nfz nie refunduje i placilam dokladnie 27,50 a znajoma u innego lekarza miala bezplatne. Z tego co wiem to jest obowiazkowe badanie jesli jest jego brak to dostaje sie antybiotyk i dziecko tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie dlatego tez moj lekarz sie zbulwersil jak mu powiedzialam ze lekarka mi odmowila badania. Oj burdel tam maja albo chciala w łape, cholera wie. Ajjj pojde zaplace bede miala spokojna glowe i pelna liste badan. Ja juz odprawilam ksiecia :D chałupa oswiecona, koperta wreczona, oczywiście wypytał sie kiedy slub itp. ale bardzo miły był. Aaaa dzwonilam do ZUSu na szczescie trafilam na ta mila kobietke co kiedys, jutro bede miala kasiorke, a zaraz lece wysłać kolejne zwolnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×