Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

:) Nie da się ukryć, bardzo fajna z niej kobieta, czekanie na wizyty do niej jest uciążliwe bo ja jestem strasznie niecierpliwa, nie lubię siedzieć bezczynnie i czekać. Ale nie zamieniłabym jej na nikogo innego. Wiadomo, że mogłabym siedzieć i słuchać o swoim dziecku godzinami, ale rozumie też, że ona musi jakoś ograniczać czas wizyt bo ma tak strasznie dużo pacjentek. Ale nigdy nie czułam się zbywana, pośpieszana czy coś w tym stylu. Stoicki spokój a jak się tak rozsiada wygodnie w fotelu i coś mi tłumaczy to zawsze mam wrażenie, że jej zależy, żeby mi jak najlepiej, najprościej coś przedstawić. Bardzo bym chciała na nią trafić na porodówkę. Sama ta myśl, że ona odbierze moją niunię już bardzo by mnie uspokoiła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i powiedziala mi ze jesli mam miec cc to badanie na paciorkowca nie bedzie mi potrzebne gdyby bylo to dala by mi skierowanie bo wykonuje sie je tylko w przypadku kiedy ktos rodzi sn,. ciekawe czy moj dr to samo powie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam naprawdę tanią, aptekę internetową, która jak dla mnie jest wręcz idealna bo są w niej wszystkie produkty, które potrzebuję kupić. I właśnie skończyłam tworzyć listę rzeczy i wyjdzie mi do zapłaty 259,71zł i przy tej kwocie mam darmową dostawę :) koszmarna kwota ale i tak muszę to wszystko kupić bo ja sporo prochów wcinam a w normalnej aptece z pewnością bym płaciła ponad 300 zł jak tak z głowy sobie ceny porównuje i za same rzeczy dla dziecka albo związane z ciążą wychodzi mi już sporo taniej: Bepanthen 5 % maść 0,05 g/1g 100 g 27,89 OILATUM BABY ( dawny SOFT ) emulsja do kąpieli 500ml 39,99 ZIAJKA Mamma maść do brodawek z lanoliną 20g 6,29 PALMERS COCOA pielęgnacyjny balsam przeciw rozstępom 250ml 22,49

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wogole to zaskoczyla mnie tym ze jak weszlam do gabinetu to nie bylo pytan typu a po co pani przyszla itp bo w sumie to nie wiedziala bym co jej powiedziec :P pierwsze co zapytala jak chce rodzic to powiedzialam jej ze chciala bym sn ale sie nie da bo Bobaski zle ulozone i bede miala najprawdopodobniej planowane cc i mowila ze chyba tak bedzie najlepiej. a nie wiecie czy jak oni mi ustala to tak zeby moj dr mnie cial czy to czysty przypadek kto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo widzisz to ciekawe, bo ja twojemu powiedziałam, że nie wiem jak będę rodzić, że dopiero mam w następnym tygodniu się dowiedzieć od kardiologa a on mimo wszystko mnie wysłał na to badanie (bez skierowania) i nic nie wspomniał, żebym się wstrzymała jak już będzie wiadomo bo np. kasy szkoda wydawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inka ja sie jeszcze nie rozgladalam za cenami tych rzeczy gdzie taniej, a powinnam bo w piatek moj ma wyplate i jedziemy do jakies apteki albo zamowimy te rzeczy co mi sa potrzebne, lacznie z tymi majtkami i podpaskami poporodowymi bo po cc tez sa potrzebne co nie? :) ale ja zielona jestem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia sa potrzebne :) ale ja je uzywalam tylko w szpitalu w domu uzywalam juz tylko podpasek jednak po cc sie mniej z ciebie leje :)mysle ze 2 op powinny ci w zupelnosci wystarczyc :) no i ja dlugo w domu chodzilam w tych majtkach siateczkowych bo normalne mnie uwieraly w rane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm ja jak z Dr zaczęłam coś o cesarce rozmawiać i ona mi podała zakres dni, kiedy ewentualnie by się to działo. To odebrałam, to tak, że nie było by problemu, żebym się z nią mogą dogadać w sensie takim, kiedy ona jest na dyżurze żeby przyjść w ten dzień, żeby na nią trafić. Pewnie im szybciej się ktoś zgłasza tym większa szansa, że uda się trafić na swojego lekarza. Bo oni pewnie też jakiś limit mają tych planowanych cesarek a muszą też brać pod uwagę to, że zawsze ktoś niespodziewanie może się zgłosić. Nie wiem jak to dokładnie wygląda ale tak mi się wydaje, że rozmawia się z swoim Dr i ewentualnie się przychodzi do szpitala na jego dyżur i w nim się w szpitalu ustala termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krakuska dzieki :) bella beda chyba ok mysle. to wezme 2 op a najwyzej dokupi mi moj, dobrze ze on sie nie wstydzi chodzic mi po podpaski czy tampony :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam kupione 3 paczki bella mama takie czerwone a wielkie to że hoho od pępka do końca pośladków mi prawie sięga, nie wiem jak ja w tym wytrzymam bo nie cierpię podpasek a co dopiero taką pieluchę. Trochę mnie tylko zdziwiło, że tego się do majtek przykleić nie da. Ja spodziewam się mega "wycieku" obojętne czy krwi czy jakiś płynów na pewno będzie tego dużo, bo zawsze miałam dość obfite miesiączki a jeszcze te cudne zastrzyki które biorę rozrzedzają krew więc jak zacznie mi coś spływać to pewnie wiadrami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj nie mial wyboru, musial latac do apteki i non stop je dokupowac :) A co do rydygiera i planowanej cc to moge zapytac kolezanki jak to jest bo miala tam cc ok miesiac temu i tez umawiala sie na konkretny termin ze swoim lekarzem i on ja ciol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka wielkie to sa, ale mimo to zmienia sie je na poczatku co chwilke :) ale jak dla nnie byly wygodniejsze od zwyklych podpasek bo mialam pewnosc ze nic mi nie wycieknie nigdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krakuska bede bardzo wdzieczna jak zapytasz bo nikt z naszego grona chyba nie mial planowanego cc w rydygierze :) nie wiem czy mam sie cieszyc czy plakac ze bede pierwsza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wie ktoś może jakie tabletki przeciwbólowe ewentualnie w szpitalu podają jak ktoś bardzo cierpi po porodzie (czy dalej apap jest bezpieczny? czy podczas karmienia już niczego nie wolno łykać?) Pytam, bo wolę mieć coś zapasowego przy sobie jak bym się doprosić nie mogła albo jak by mi się porostu iść nie chciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ja jutro dorwe na gg to zapytam :) Wiem jakie przeciwbolowe daja po cc nie wiem jakie po sn ale apap podczas karmienia nadal jest bezpieczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A te podpasko pielucho podkłady bella mama to przynajmniej chłoną do środka czy za przeproszeniem lepią się już po chwili do krocza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inka mi caly czas wpajali rozni lekarze w tym internista ze tylko paracetamol mozna bo tylko on nie ma kodeiny i tych roznych dziadostw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doczytałam jeszcze, że ten słynny Octenisept, który można stosować do pępka dobrze się nadaje do odkażania po porodzie a, że ma takie fajne pryskadełko to pewnie będę go stosować na moje biedne rozdarte krocze. Nie wiem jak się dba o ranę po CC ale może też tym specyfikiem? Jak dla mnie on jest super, bo nic a nic nie szczypie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia bo apap jest na paracetamolu dlatego mozna :) Inka ja o rane po cc tez tym pryskalam :) A te podpaski sa ok, chlona ta wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia ale apap jest chyba paracetamolem ale pod inną nazwą. Tak jak ibuprom i ibum to jest to samo czyli ibuprofen :) Jest jeszcze przeciwbólowy ketanol ale to już siekiera na receptę a jak komuś to nie pomaga to już tylko morfinka, ale aż tak źle to chyba nie będzie. Mój też nie ma problemu z tym, żeby mi kupować, różne "kobiece" dziwactwa. Potrafił kiedyś z sklepu dzwonić do mnie i bez krępacji opisywać mi dokładnie opakowanie podpasek bo chciał się upewnić, że na pewno takie używam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dobrze, że bella mama chłonie wszystko tylko jak będą jakieś takie gluto skrzepy lecieć to i tak się to nie wsiąknie. Hehe mi pewnie szpital wystawi rachunek za zużycie wody bo pod prysznicem pewnie co chwilę będę sterczeć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inka tak to jest to samo tylko z jakimis dodatkami podobno :) ja nie wiem mowie to co mi lekarze mowili. zreszta nie narzekam bo za 50tab paracetamolu place 6 zl a za apap 12tab dala bym pewnie 10 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w sumie jestem w szoku bo jak przed ciążą bardzo często mnie bolała głowa tak w ciąży zdarzyło mi się to tylko kilka razy i przez cały ten okres to może ze 4-5 tabletek tylko zjadłam. Kończę na dziś bo mój wrócił i muszę się nim zaopiekować ;) Asia wyślę ci rano rzeczy, które kupuję w aptece. Nie ma tego za wiele. I większość można w sklepie z art dla niemowlaków kupić. Jak coś to podam ci nawet ceny i namiary ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok Inka bede bardzo wdzieczna jak mi to napiszesz :) jutro chyba zaczne pakowanie do szpitala, wstane to wypiore sobie torbe i jak wyschnie to spakuje chociaz to co mam bo tak sobie mysle ze to nie wieadomo kiedy bedzie mi potrzebna. Zycze dobrej nocki ;) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja kosmetyczne rzeczy spisywałam z hurtowni na miodowej namiar dostałam od inezz :http://www.myszka-sklep.pl/c/pl/8/1/1/0/long/pieluszki+i+chusteczki.html Byłam wca wczoraj i w hm i cubusie i gdzieś tam jeszcze . I tak ceny są z kosmosu ;/ Spodnie ciążowe mierzyłam tylko w c&a ceny za materiałowe 120 zł, za jeansy 140 , jakiejś tragedii nie ma. Zmieściłam się w rozmiar 34 O o . Jeansy jakies takie bezkształtne :) W sumie to kupiłam tylko skarpetki w hm :)http://www.hm.com/pl/product/03272?article=03272-A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry.. ja dzis melduje sie jako ZOMBIE... takl mi dał dzis Dawid w nocy popalic ze szok! bdził sie co 40min a mi sie juz płąkac chciało bo taka byłam spiaca, i oczywiscie od 7 koniec spania, chyba 10 kaw dzis wypije zeby jakos zyc:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×