Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

U mnie młoda jak miała mniej więcej miesiąc, dwa też się tak darła, ale po wyciągnięciu z wody! normalnie nie mogłam jej ubrać, ale samo przeszło. Nie wiem co jej było - ale słyszał ją cały blok! Przez to kąpałam ją co 3 dzień w tym okresie ;-) Ineezz narobiłaś smaka i też licytuje! zobaczymy czy się uda ja za 150 + przesyłka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza te buty to mojej Mai ,nie córy kanatiki;)kolekcja jest,ale tamte male juz sa i tak wyslalam z sentymentu.Uzywamy niebieskich,a juz nie dlugo zimowych krakuska dzięki ;) dodam,ze mozna odczepic nogi stolika i jest sam panel(dla dzieci,ktore jeszcze nie wstają) kanatika :) super powodzenia w licytacji stolika! co do ubierania po kąpieli i nie tylko to moja sie drze do tej pory! nie lubi;] jak pomysle o tych kombinezonach,butach zimowych,czapie to az mnie skręca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel nie moja kasa wiec licytuje ;-) Babcia płaci - a co tam... ja właśnie dostałam zasiłek wychowawczy, więc tyle mojej kasy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to w sumie długo jest przydatny, :) zreszta zawsze mozna sprzedac pare groszy taniej :) Tak Ania wiem ze drogie ;/ Stary mnie zaczyna wkurzac ze po co ja juz kupuje wszytsko cholera bo on mysli ze ja sobie później wydam 2-3 tys bo mnie stac bedzie . Wrrr dobrze ze większośc i tak juz mam. Patrze na te zasiłki z pomocy społecznej mopsu itd, niech mniek toś w końcu oświeci bo gdzies wyczytałam, ze jezli jest sie razem powyżej 12 miesiecy to wtedy jest sie traktowanym jako rodzina i normlanie wsyztsko przysługuje. Przeciez ja nie bede brac slubu zeby pare zł wiecej dostac O o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze nie znam się na zasiłkach, ja złożyłam o zasiłek rodzinny i wychowawczy i przyznali mi od listopada do sierpnia (bo tak mam wychowawczy udzielony z pracy) i z zarobków nam przysługuje, ale nie pamiętam jakie jest kryterium dochodowe chyba coś około 570 zł. a Tobie Angel na pewno będzie przysługiwał jakiś zasiłek (dla samotnej matki), no chyba, że tak jak piszesz, ze jak się jest rok razem to liczy się jako rodzina - nie wiem, wiec lepiej nie będę mieszać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha, ale w sumie jako dla samotnej matki, to chyba w pierwszej kolejności Twój musiałby płacić alimenty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanatika - mozesz mi polecić ale u nas chodzi o prywatne, do państwowego nie dostaniemy się na pewno. Także bardzo chętnie, dawaj co masz może nie bronowice bo daleko, ale bierzemy dojazd pod uwagę, takze chętnie mistrzejowice, huta, podgórze, ruczaj. powracając do szczepionek - możesz mieć jak najbardziej darmowe refundowane przez NFZ, tylko wybierając płatne 5 w 1 albo 6 w 1 (jeszcze drozsze od tych naszych ok 180 pln za jedną); masz mniej wkłuć mniej igieł i mniej płaczu.a pneumokoki - jedni mówią szczepic koniecznie, inni absolutnie...to jest temat rzeka, bo jest wiele zarówno zwolenników szczepienia jak i przeciwników..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wracajac do przedszkola to Wam powiem że wcale nie jest tak łatwo jak się spodziewałam, masa przedszkoli ulokowanych w Krakowie, wszystkie [raktycznie od 2.5 roku przyjmują, a gdzie nie sprawdziłam (a już kilka obdzwoniłam) no to mogą wpisać na listę rezerwową. Dziwne trochę, no bo teoretycznie powinni tworzyć nwą gruopę co roku dla nowych 2,5 latków. Ale to nie takie proste bo oni np. nie wiedzą czy w ogóle uruchomią grupę, bo jak np będzie mało osób no to nie, albo je dołozą" do 3 latków, ale pod warunkiem ze kilka trzylatków dostanie się do publicznych... i takie tam....nie przynudzam już...heheheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki MN wezme to pod uwage jak będziemy się zastanawiac :) Tak samotna matka odpada na pewno :) U nich się cos dowiedzieć to graniczy z cudem ,a le wiecie może Mój się zgodzi i zrobimy sobe prezent na Boże Narodzenie :D Tak kryterium dochodowe od przyszłego roku jest chyba 538 zł na osobę i w razie czego jesli jest wyższe to chyba nie wiecej niz 60 zł. Nie dolicze sie etraz ile ammy na soosbe bo ja w tamtym roku miałam tylko um zleenie, a etraz mam i zlecenie i o prace wiec troszkę inaczej to wyglada na papierze a inaczej na koncie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie będe martwic żłobkiem niedługo ;/ pisałam juz kiedys lista oczekujących 200 maluchów Oo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angel nie wiem bo nie pamietamz jakiego rejonu szukalas, ale pamietam, ze dzwonilam kiedys jak myslalam ze wrócę do pracy do źłobka w hucie chyba na osiedlu Centrum A ..; i Pani mi powiedziala ze oczekiwanie około roku ALE oni biorą pod uwagę to czy rodzic który wpisze dziecko, faktycznie chce je dać tzn. jesli mama/tata dzwoni do źłobka co 3- 4 tygodnie i pytają czy się nie zwolniło coś, jak to wygląda i się interesują wszelkimi kwestiami to wtedy oni sobie dodaja plusiki i masz większe szanse niz ci co wpisali na listę i nic nie robią :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja szukam prokocim biezanow :) W sumie zalezy mi jak najblizej bo Babcia sie zaoferowała ze bedzie odbierac . :) Mobilna nie ejst wiec wiesz :) Poszukam tez w rejonach pracy bo w sumie jak bym wróciła na 8 h to akurat by było :d Ja narazie wysałąm tylko meila z zapytaniem , na liste moges ie wpisac jak maluch będzie miał pesel. Chciała bym zeby od sierpnia/ września się udało , bo jak bym urodziła w połowie stycznia to macierzyński + zaległy urlop i ten za 2013 i jakos bym dociagneła :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel na Okolnej znajomej dziecko dostalo sie od razu bo ktos zrezygnowal, a u nas duzego wyboru w zlobkach nie ma :( bi jeden jest na Okólnej a drugi Kurczaby mówię o państwowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o na okólnej tez by mógł być, lipa ze na bieżanowie nie ma. Prywatnych złobków tez jest mało;/ Ja chyba gdzies widziałam u jakiś sióstr ale tam trzeba iść i pogadac nie ma żadnej strony, zreszta ja wiem czy np jak nie ochrzcze dziecka to czy oni mi je przyjma :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja rodzilam z koncem stycznia, i tez mi wyszedl powrot do pracy dopiero 15 wrzesnia (macierzynski, zalegly urlop plus urlop 2011 ) :-) ale juz nie wrocilam..:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W życiu bym nie dała do sióstr ;] !! A i u mnie chyba kolorowo nie będzie i będzie trzeba szukać, tyle że u mnie to takie roczne, bo niańce musiałabym dać prawie całą wypłatę ;) Za gronicą mojej siostrze nie opłaca się wracać do pracy bo taki mają socjal że siedzi w domu dostaje kasę na malutkie, na starszą i jesce ona jakieś grosze na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania ja psychicznie nie wysiedze w domu. Nie wiem czy wróce do tej pracy może posuzkam jakiejs takiej bardziej mobilnej. Gdyby nie to ze nie mogłam zdac prawka to juz dawno bym siedziała w innej firmie no ale miejsce jest juz zajęte. Moja kol ma żłobko przedszkole i do przedszkola owszem młódego by mi zabierała ale nie wcisne jej niwmowlaka no i troche daleko bo to zielonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×