Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

A co u nas hmm :) za dwa dni konczy pol roku :) i na polrocze wczoraj nauczyla sie jesc swoje stopy :) ogolnie kazda nowa rzecz jaka sie jej udaje sprawia mega radosc :) no i juz potrafi sie przemieszczac pelzajac :) takze z oka sie spuscic nie da :) chyba ze bawi sie na podlodze na kocyku albo jest w lezaczku przypieta :) a ogolnie mocno przechodzimy skoki rozwojowe :) czasem mam serdecznie dosc :) najgorszy byl miedzy 14 a 19 tygodniem zycia to byl jakis istny horror :/ ale zawsze po skoku nabiera jakiejs nowej umiejetnosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i za 1,5 miesiaca wracam do pracy :) z jednej strony troche smutno ale z drugiej strony sie ciesze :) bo to jakas odskocznia od codziennosc nabranie sil pojscie do ludzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ineezz powiem Ci ze starsznie mnie zaskoczylas ze to gryzaki kurde a ja juz kombinowalam czy to jakies podstawki pod butelki czy co :D no widac ze malo doswiadczona jestem :) a to drugie co wyglada jak smoczek to co to? Krakuska wiecz to nie chodzi o to ze glodne tylko po prostu pomylily dzien z noca, w ciagu dnia spia jak zabite a wnocy chca poznawac swiat. Inka moje babelki jak nie spia to leza i patrza a maks zwykle chce wtedy na rece albo chce jakis urozmaicen wtedy go na lozko daje zawsze cos innego dookola ma :) a Milenka malo wymagajaca jest. Zwykle odlatuje po karmieniu albo po prostu lezy i patrzy. Maks ost zainteresowal sie grzechotka i nawet 2 razy chcial ja chwycic ale mu cos nie szlo. Jutro konczymy 2 msc ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra dziewczyny cofam pytanie, to wszystko to gryzaki. Po prostu nie spotkalam sie jeszcze z takimi stad moje zdziwienie ze moga miec rowniej takie ksztalty. hehe ale zrobilam z siebie glupka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krakuska córeczka jest słodka a widok dziecka z nóżką w buzi wręcz rozczula moje serce :) Ehh a ja i Asia żyjemy nadzieją, że z każdym dniem będzie coraz lepiej i łatwiej a to jednak nie będzie tak kolorowo. Ja po wczorajszym dniu pełnym wrzasków dziś znalazłam sposób na mojego rozdarciucha :) Po pierwszym karmieniu zawinęłam się z nią w chustę i ładnie grzecznie i cicho siedziała i drzemała (chusta super sprawa) a po kolejnym karmieniu wzięłam ją na spacer i śpi do teraz a po następnym wróci tatuś :) więc Ola zostanie przekazane w jego ramiona :) Asia przykra sprawa z twoją mamą. 3maj się i pamiętaj, że jak byś miała ochotę się wyżalić to jesteśmy do usług!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja jak nie śpi to zazwyczaj marudzi, czasami rano się jej zdarza, że poleży trochę w naszym łóżku ale wieczorem nie ma takiej opcji, żeby mogła leżeć sama zazwyczaj stęka i kwęka albo co gorze wyje okazując swoje niezadowolenie, że nikt się nią nie interesuje. To pewnie moja wina bo w ciąży byłam bardzo aktywna a jak bym spokojnie na pupsku siedziała to dziecko może nie było by przyzwyczajone, że jej się cały czas wszystko trząść powinno. To teraz już wiem co oznaczały te wieczorne kopniaki, kiedy kładłam się spać i brzuszek się już nie huśtał, wtedy była awantura w brzuchu taka sama jak jest teraz wieczorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia ale to nei chodzi o to ze glodne :) poprostu niektore dzieci tak maja :) moja w dzien tez pieknie spi a noce byly dramatem wstawalam rano nieprzytomna :/ bo pic bo jesc po smoczek bo juz jej sie spac odechcialo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania dopiero teraz doczytałam o twoich problemach. Dużo zdrowia dla taty i pamiętaj nie denerwuj się, bo to nic nie da a dzidzia przez to będzie w brzuszku smutna :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angel Przemek wcale nie taki wysoki to raczej przy mnie się taki wydaje :) a no i ja mam grzywke nadal to wiatr mi ja zlikwidował w niedziele :) ;P co do listy Twoich zakupów to mi jeszcze tu 1 koszula zostala której nie wywiozłam to może Ci się przyda jeśli chcesz bephanten to jeżeli otwarty do Twojego porodu sie nie zepsuje to też oddam mi się nie przydał próbowałam Małemu pupe smarować ale nie pasuje mu :) co do nocnego jedzenia to mój Gniewko je raz ale czasem to już ciężko nocą nazwać ostatnie jedzenie je ok 22 i spi minimum do 4 ale ostatnio do 6 a nawet 7 i tak prawie od skonczonego 1 miesiąca wcześniej budzil sie 2 razy :) Ja wszystkim dziewczynom które boja się porodu moge tylko życzyć takiego jak ja miałam 1,5 godziny i po wszystkim a ból wcale nie był tak straszny :) a i chciałam zaznaczyć że strasznie cięzko za Wami nadazyc jak sie jeden dzień opuści to ze 3 strony w tył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy któraż z was może mi polecić jakąś fajną, sprawdzoną karuzelę nad łóżeczko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam pozytywke z projektorem tzn wyswietla obrazki na suficie itp :) i jestem z tego mega zadowolona i cora tez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakuska a jakiej to jest firmy? i ile mniej więcej kosztowało? Muszę coś kupić, żeby przynajmniej spróbować czymś małą zainteresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczynki po chwilowej przerwie. Czytam cały czas co tam u Was i sprawdzam maila. Fajnie, że o mnie pamiętacie:) Zdjęcia super!Wszystkie dzieciaczki słodziutttttttkie. Brzuszki też fantastycznie rosną. Mam trochę problemów osobistych więc nie udzielałam się bo ani humoru ani siły nie miałam. Nie gniewajcie się, że nie odniosę się do wszystkich wpisów ale z koncentracją u mnie trochę kijowo. W każdym razie dziękuje Ineezz za kontakt. Byłam z mała w tym ośrodku i jest to najlepiej wydane 100zł w ostatnim czasie.Pani Aldona wszytsko mi powiedziała, wytłumaczyła i pokazałajak Anię nosić i jak z nią się bawić. Trwało to równą godzinę. Nie ma problemów z asymetrią ale trzeba jej pokazać,że ma też lewą stronę że tak się wyraże. W sobotę był chrzest-mamy to brzydko mówiąc z głowy. Problemy z księdzem i naciski na ślub ale tego się spodziewałam. Mimo tego, że nie było imprezy zebrała się ładna sumka od chrzestnych i rodziców więc chcę niedługo zainwestować w porządny fotelik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka z tą karuzelą to po wizycie w ośrodku reh odradzam. Najlepiej zawiesić jedną zabawkę i niech się Olka bawi nią. Rehabilitantka mi to tłumaczyła ale nie umiem powtórzyć. Chodzi mniej więcej o to, że dziecko jak ma za dużo wrażeń i bodźców to też nie sprzyja to jego rozwojowi.Jak ma jedną zabawkę nad głową to "uczy się gdzie jest środek" Kurcze chciałabym wytłumaczyć ale nie bardzo wiem jak ;/ W kazym razie odkąd Ani zostawiłam jedną zabawkę to zauważyłam, że ladnie łączy rączki i już się tak nie wygina w jedną stronę.I teraz obie rączki do zabawki wyciąga.I jej oczka też nie są takie rozbiegane. Wydaje mi się, że pod tym względem Pani Aldona miała racje. Oczywiście zrobisz jak uważasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieczorową porą witam i ja:)) byłam dzis u ukochanego pana prezesa- naszego dewelopera tym razem nie odwołał spotkania, tak pieknie wszytsko opowiadał , że jakby człowiek nie wiedział jaki z niego przekręt to już by się pakował i przeprowadzał wrrrrrr... U niego jak zawsze wszytsko idzie dobrze, jutro wchodza wszystkie ekipy i już bedzie oki. ehh szkoda gadac, tych jego obiecanek było już tyle, że człowiek w nic niewierzy i watpie żeby do porodu się wyrobił:( Póxniej byłam w biedronie bo miały być takie koszyki plastikowe na promocji i dupa nic niebyło, a kase wydałam na jakieś pierdoły inne. Odebrałam wczorajsze wyniki i chyba wszystko w normie,w moczu nie ma żadnych zapisów o bakteriach, czyli rozumiem że ich nie ma, a glukoza mieści się w granicach wyszło mi 4,90 na czczo i 6,55 po godzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka, a przy porodzie jak wchodziłas do tej wanny to nie miałaś obrzydzenia? czy się wtedy o tym nie mysli? ja sie kiedys zastanawiałam nad porodem w wodzie, bo niby mniej sie ból odczuwa, ale jakoś nakręciłam sobie dziwne filmy i zrezygnowałam z tej opcji, a u ciebie tak ładnie poszło:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszynianka ja tez rodzilam w wodzie (do boli partych), bardzo polecam! Goraca woda bardzo koi bol! A wanna jest dezynfekowana przed porodem. Dobrze, ze wyniki sa dobre :-) ciekawe jak u Angel po wizycie? Iza przykro mi, ze spotkaly Cie jakies zawirowania w zyciu osobistym! Mam nadzieje, ze szybko mina! Super, ze trafilas na osobe, ktora wszystko Ci wytlumaczyla i wiesz co najlepsze teraz dla Ani. Krakuska, ale ten czas leci - Patrycja juz ma pol roczku, jeszcze nie widzialam zdjec na @ bo klikami z komorki, ale z tego co piszesz to super sie rozwija i rosnie! Kurcze zaraz wracasz do pracy a ja przezywam juz teraz moj powrot! A to dopiero za 10 miesiecy! A z kim ja zostawiasz? Ineezz dolanczam do Ciebie!!!! Tzn do grona wkq...nych za opieke nad dzieckiem! Bylismy dzisiaj kupic buty synowi i moj posadzil mala na stoleczku, chcialam mu cos pokazac wiec odwrocil glowe a mala wtedy spadla na podloge! Noz qrwa mac! juz dawno nie bylam tak zla! I oczywiscie moja wina, bo go zawolalam! Ja robie 5 rzeczy na raz i panuje nad tym - a ten nawet glowy odwrocic nie umie - zeby sie cos nie wydarzylo! Szkoda gadac! Guz wielkosci sliwy! Ale ciesze sie, ze Ty i mama juz rozmawiacie - bo ja mam ochote go udusic! Asia wspolczuje nie wysypiania sie! Ja tez ponoc taka bylam! W dzien spalam a w nocy ze mna byl hard core! Jeszcze cos mialam pisac i wylecialo mi.... A wiem - zlobek faktycznie jest na II pulku (pomylilam osiedla!) jutro jeszcze podejde na Kazimierzowskie - tu mam blizej! Kolorowychq snow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esistere pokaz Gniewka! Fajny chlopczyk musi byc z niego! Muszynianka mam nadzieje, ze tym razem deweloper mowi prawde i prace rusza pelna para! I juz wkrotce bedziecie cieszyc sie mieszkaniem! Co do karuzeli to ja mialam ta fishera z misiami, ale Nati srednio sie podobala i juz ja zlikwidowalam bo ciagnela za miski z przewijaka! A projektor dawal efekt jak bylo bardzo ciemno! Inaczej nic nie bylo widac. Plusem byly melodiespokojne! Krakuska tez swoje przechodzicie z tymi pobudkami, ale pocieszajace jest to, ze kiedys w koncu to mija! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z babcia bedzie :) ja az tego tak nie przezywam :) jeszcze :) bo ja osobiscie chce juz wyjsc do ludzi :) bardzo lubie z nia spedzac czas cieszy mnie kiedy sie rozwija ale jestem tez juz troche zmeczona tym ze wiecznie dziecko i 4 sciany a jedyna rozrywka to spacer , dla zdrowego umyslu i naszego wspolnego rozwoju potrzeba nam troche rozlaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Wstałam taka głodna że muszę wciąć śniadanie :] Angel jak tam ? trzymasz w niepewności ! Muszynianka może się uda ale później musi wejść firma budowlana i wszystko ogarnąć żeby się wprowadzić, to dobrze że z moczem ok mnie znowu pojawiły się te c.ketnowe i mam zrobić cukier - zbadałabym sobie w domu ale jedną ręką to wiecie ... Kanatika tak to jest z chłopami ;) nie denerwuj się :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm no cóz wczoraj nam zesżło troche w Auchanie, maluch zdrowy 1,6 kg , na ta chwilę dalej pupą wypięty na świat. Jesli do 4.12 sie nei obróci to cc :) Czy któraś z Was licytuje ten projektor ? Patryska super foto :) Dobrze wiedziec ze jak nie ma kontaktu ze złobkiem przez 3 miechy to skreslaja :) Będę po cichu liczyc, że duuzo osób u mnie zapomni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakuska w sumie to przyznaje Ci rację, że dla zdrowia psychicznego dobra jest taka odskocznia! Pamiętam ten stan przy synu po 2 i pół roku siedzenia z nim w domu - myślałam, że zwariuję! ale teraz jeszcze dla mnie za wcześnie! ale jak możesz zostawić z babcią Patrycję, to masz super! Patyśka śliczności - ma takie zawadiackie spojrzenie! Śliczne oczka! Mam takie pytanie (mam nadzieję, że nie urażę) zauważyłam u małej na nóżce taką jasną plamkę - wiesz co to jest? Bo moja ma podobna na pupie i pod kolankiem, ale jakoś nigdy o tym nie rozmawiałam z pediatrą, zawsze mi umyka! Angel - super wieści! Jaki już duży chłopak - super! Wszystko układa się tak jak chciałaś! może już się nie odwróci :-) Co do karuzel to widziałam na Tablicy za 60 zł fisher pricea!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×