Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

Wiem co czujesz Angel. Prawko zdać to naprawdę kamień z serca :) Muszę skończyć ten projekt bo w sierpniu ani tyle go nie zrobię a do września muszę go złożyć inaczej kara 4tys ;/ Ciągle wydaje mi się, że mam jeszcze tyle czasu.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz na uczelni mam 600 zł do zapłacenia bo powinnam się bronic rok temu D:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Hmm Iza może macica zaczyna lekko dawać znać, że jest już zmęczona i się delikatnie obkurcza? Nie wiem. Dobrze, że masz jutro wizytę to wypytasz o wszystko. Macie porobione jakieś listy zakupów? Chętnie poczytam co i w jakiej ilości planujecie kupić bo nie mam pojęcia jak się za to zabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inka tez nie mam zielonego pojecia co wogole kupic oprocz lozeczka kosmetykow i wanienki :P uswiadomilam sobie ze jeszcze ze 4 pposciele dla dzieci przydaly by sie a gdzie jeszcze wozek ktorego nawet nie wybralam... a najgorsze jest to ze podoba mi sie tylko taki za 3tys :D zaraz chyba wezme kartke i zaczne spisywac jak tylko mi cos do glowy przyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku Iza Ty juz w 36tc??!! jak tu przyszlam to chyba bylas na takim etapie jak ja teraz :P ale ten czas leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro będą 2 m-ce jak zamieściłam pierwszy post i założyłam wątek :D Nie mam listy jeszcze zrobionej. Tak mniej więcej wiem co muszę kupić. Jak uda mi się skompletować wyprawkę to opiszę co kupiłam a później dam Wam znać co nabyłam niepotrzebnie a co powinnam była koniecznie mieć :D Muszę się do Rydygiera w końcu wybrać żeby chociaż te rzeczy do szpitala mieć. Jakoś nie dociera do mnie, że przecież mogę wcześniej urodzić a torba nie spakowana i zakupy też jeszcze nie zrobione. Martwi mnie ten poranny ból brzucha;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza dni otwarte w Rydygierze sa chyba w druga i ostatnia sobote miesiaca miedzy 9 a 11 i wtedy pokaza Ci wszystko od razu. ja tez tak mysle zeby sie wybrac ale moze w przyszlym miesiacu o ile wczesniej mi brzucha nie zbombarduja. ja nie wiem skad w nich tyle energii, w nocy spac nie daja i w dzien tez harcują :) Iza ja tak jak Ty przejmuje sie kazdym bolem, wczoraj rano tez mialam podobny bol jak Ty i wtym jeszcze krzyze tez jak na okres ale zaraz przestalo i cisza jak do tej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Asiu zgrabny masz brzuszek jak na dwójeczkę to fakt taka piłeczka;) Izka mi się wydaje ze bóle jak na @ to bole przepowiadające...nie chcę straszyć bynajmniej ja tak miałam.eh ja na pewno już bym miała torbę spakowaną w pogotowiu :):) co do krechy na brzuchu nie pocieszę...7miechów po porodzie u mnie nadaj jest słaba ale widoczna!!! szok też bym chciała żeby już zeszła :o ja też robiłam listę zakupów;D szkoda,że nie przetrwała,bo coś bym Wam podrzuciła:) Agnel to na egzaminie jeździłaś tam gdzie ja;) przypomniałam sobie nazwisko mojego egzaminatora Dyląg prawie jak Paweł Deląg ten aktor;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ineezz ale to są te normalne co się macica przygotowuje a nie te że poród lada dzień? Jak Wam z Majką minął weekend? Byłyście tutaj czy w Brzesku?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu ja muszę tam jechać wcześniej bo ostatnia sobota to już będzie chyba za późno:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Oto lista rzeczy do porodu i cięcia cesarskiego Szpital Rydygiera, którą dostałam na zajęciach w szkole rodzenia: dokumenty: - dowód osobisty lub paszport (dot cudzoziemców), - akt małżeństwa (jeśli dowód jest na nazwisko panieńskie matki), - dowód uznania ojcostwa z urzędu stanu cywilnego (jeśli para nie jest w związku małżeńskim) - książeczka ubezpieczeniowa lub inny dokument potwierdzający ubezpieczenie, badania: -karta przebiegu ciązy, -oryginalna grupa krwi z peselem lub ksero oryginału (mi Pani gin zaleciła zalaminować kartkę z grupą krwi, żeby się nie zniszczyła), - HBS, OWA, HCV, HIV - wymaz z pochwy i odbytu na obecność paciorkowca /gbs/ wykonane ok 36 tygodnia ciąży - do znieczulenia ZO - ukł. krzepnięcia, morfologia, potas (badania ważne tydzień) rzeczy osobiste: - szlafrok - koszula rozpinana z przodu 2-3 szt - ręcznik kąpielowy 2szt - ręczniki papierowe grube 1 szt - pantofle - klapki pod prysznic - przybory toaletowe - zel do higieny intymnej - bielizna jednorazowa siatkowana 3szt - podpaski poporodowe 3 op - podkłady na łożko SENI 5 szt - woda mineralna z dziubkiem - szminka ochronna do ust - maść ochronna na brodawki rzeczy dla dziecka: - rożek -kaftanik rozpinany - 3szt -śpiochy - 3szt -body z długim rękawem - 3szt - czapeczka - 3szt - skarpetki 3szt - rękawiczki - 3szt - pieluchy tetrowe - 5szt - pampersy - mała paczka - chusteczki nawilżane 1 op - maść ochronna na pośladki np. linomag 1 szt. Aaaa i Pani położna mówiła, że możemy zabrać co nam się tylko podoba, żeby było nam łatwiej podczas porodu i te kilka dni, które musimy spędzić w szpitalu. Kocyk, poduszkę itp. Tylko, żeby nie brac całej szafy i najlepiej spakować rzeczy w 3 torby - nie walizki. 1 torba - rzeczy do porodu, 2 torba rzeczy dla mamy po porodzie, 3 torba rzeczy dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajna ta lista , na pewno jest dużym ułatwieniem dla tych juz\ przed samym porodem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Zawsze do usług :) Jakbyście się wybierały na porodówkę samotnie (bez partnerów) to możecie dać znać może się przejdę z wami mimo, że bywam tam co tydzień :) To jakoś chcę się jak najbardziej oswoić z tym miejscem a bez pretekstu przecież się tam plątać nie będę :) Samo oswojenie się z tymi krzykami już jest dużym sukcesem hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie bomba:) Koszul nie mam tzn mam ale nie rozpinane w liczbie sztuk 2. Wolę spać nago albo w spodenkach i podkoszulku na ramiączkach. Zastanawiam się po co tyle ubranek dla małej? Rożka nie kupuję tylko kocyk. Mamy iść w tym lub przyszłym tyg do USC po to zaświadczenie właśnie:) Zaczyna mnie to wszystko pomału przerażać;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz iśc ze mną w styczniu :D Myślicie, że jak poproszę o wydawanie ciuszków tych w których młody był to nie będzie problemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza jeśli nie masz czesciej niz 10 razy na dobe tych boli to chyba ok wydaje mi sie ze dziecko sie osowa do kanału rodnego i dlatego występują takie bóle...bo wymiotów czy biegunki nie mialas?Pojedyncze skurcze odczuwane to skurcze przepowiadające przygotowujące macicę do porodu. Bylyśmy u teściow tylko w czw w krk na szczepieniu.Moja rodzinka w ten weekend bawila sie na weselu a my zostalismy bo za daleko zeby malą targac az do Przemysla.Zresztą po szczepieniu nie raz gorączka występuje wolałam nie ryzykować Asiu czop odpadł mi jakoś tydz przed ale bez krwi takie galaretowate coś ...Odejście czopu śluzowego nie przekłada się dokładnie na zbliżający się poród. Poród może pojawić się za kilka albo kilkanaście dni eh ja sie ciesze ze mam to juz za sobą a Wy bidulki musicie się każdej oznaki dopatrywac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ineezz dzięki :) Kamień z serca bo to pierwszy raz mi się dzisiaj pojawiło. Wcześniej to tylko twardnienie brzucha. Fajnieeeeee, że mamy ten wątek i można o wiele rzeczy zapytać. Inka ja pewnie pójdę z moim M. Zawsze jest ze mną na wizycie więc do szpitala też na bank pojedzie.Od 6tc żadnej nie przegapił. Z jednej atr fajnie z drugiej trochę męczące ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ineezz wiem ze czop nie pokrywa sie z data porodu ale to zawsze jakas oznaka ze to juz blisko :D Moj M byl ze mna tylko na USG w 12tc i na polowkowym i raz u gina :) chetnie chodzil by na wszystkie ale niestety nie ma jak przez prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wredna jestem bo Wam tego zazdroszczę. Czasami chciałabym sobie właśnie iść sama do niej i pogadać ale mój ma fioła na tym punkcie. Jeden raz nie był ale chodziło o echo serca płodu w Ujastku i nie mógł się wyrwać z pracy a później nie mógł przeżyć tego bo akurat udało się zrobić zdjęcie buźki małej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza bo mnie ciekawosc zje jak nie zapytam... przy badaniu dopochwowym go wyprasza czy siedzi i patrzy? glupie to ale strasznie mnie ciekawi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój był przy tym dopowchwowym i lekarz mnie przykrył od pasa do połowy ud, usadził go za parawanem i dopiero zaczął działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu nie ma głupich pytań :) Przy dopochwowych też był i jest bo on otwiera buzie zawsze ze zdziwienia i patrzy jak mu córka urosła. To co na monitorze go tylko interesuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel widziałam i gratuluje :D Jesteś bardzo podobna do mojej kuzynki która od lat mieszka w Anglii. Aż sobie pomyślałam, że chetnie bym ją znowu zobaczyła. A i gratuluję wyrzeźbionej sylwetki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halo nie do wiary
angel, wyrazy współczucia dla twojego dziecka. aż żal, że będzie miało matkę idiotkę! jak można jeździć bez prawa jazdy i jeszcze się tym chwalić? no ale ty zapewne jesteś takim doskonałym kierowcą, że żaden egzamin ci nie potrzebny. normalnie aż strach pomyśleć, że można gdzieś na drodze spotkać taką niedouczoną kretynkę jak ty! ciekawe co być zrobiła jakbyś spowodowała jakiś wypadek i ktoś by ucierpiał przez twoją lekkomyślność? że też takie durne idiotki jak ty chodzą po tym świecie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×