Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

Iza ale wiesz kazdy woli co innego. ja akurat bardzo jestem zadowolona z rozka,ale pewnie sa i takie co uwazaja rozek za rzecz nie potrzebna... kurde pada a mialam isc do Leroy Merlin ale chyba odpuszcze:/ nie chce mi sie uciekac z małym po deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel ja uwielbiam taką pogodę. Nawet deszcz mi nie przeszkadza. Dla mnie by tak mogło zostać minimum do porodu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nienawidzę zimna, dla mnie +35 +40 to jest to :d byle nie w pracy :D Kurde zamówiłam sobie perfumy i jakie wielkie było moje zdziwienie jak otworzyłam paczkę a tu inne heh , uciekło mi że w ostatniej chwili zmieniłam zamówienie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Musiałam tak nagle zniknąć bo miałam wizytę u lekarza. Mam wiarę Angel, że się nie zdenerwowałaś. Nie warto... Dziewczyny a uświadomcie mnie czy ten rożek da się jakoś rozwinąć tak, żeby on służył np za matę do leżenia? Czy on ma tam jakieś takie nie wiem gumki czy zatrzaski, że może tylko w firmie takiego rożka funkcjonować? Pytam bo w sklepie zawsze są sprzedawane spakowane w folię i nie ma szans, żeby je rozwinąć i oglądnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
O to super, że to się jeszcze do czegoś przydać może :) Rodzice mają taką malutka działeczkę w ogrodzie działkowym kawałeczek za Krakowem pewnie na wiosnę i lato będę tam często z małą bywać bo powietrze z pewnością minimalnie lepsze jak w centrum miasta to na kocyk położę jej taki rozwinięty rożek, żeby miała miękko w pupcie :) Skorzystam z obecności doświadczonej mamy :) Jak jest z karmieniem piersią? Co ile się maluszka przykłada? to jakoś wraz z upływem miesiąców życia się zmienia? Są jakieś określone zasady? Ile może w lodówce stać odciągnięte mleko? I jak dokładnie wygląda nawał pokarmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inka troch pozno ale odpowiadam:) co ile maluszka sie przykłada... maluszek je "na zadanie" czyli wtedy kiedy chce, ale nie rzadziej niz co 3h. bywały dni na pocztku ze mały calutki dzien lezal przy piersi a ja nawet nie miala jak isc do wc... czy z upływem czasu sie zmienia... tak,bo z czasem rozszerza sie diete dziecka o inne rzeczy, chodz zaleca sie wyłaczne karmienie piersia do 6msc, ile w lodówce moze stac mleko- niby moze stac 12h a w temp pokojowej 2h.w zamrazalniku 3msc jak wyglada nawał pokarmu otóz nie jest to nic przyjemnego.taka nawał wysteuje w 3-4 dobie,piersi sa przepełnione i bola. ja czułam tak jakby zaraz miały mi wybuchnac... i sie z nich lało bardzo co chwilke trzeba było zmieniac wkładki ale da sie to przezyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Jestem oaza spokoju :D Kurde czeka mnie dentysta dziąsło mi spuchło, ząb boli, rew sie leje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel wyrazy współczucia ;/ Dentysta i ból zęba-chyba nie ma nic gorszego. Byłam wczoraj na wizycie. W poniedziałek mam pierwsze ktg w szpitalu bo wszystko ok i już w Promedzie się raczej nie pojawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spoko Angel, mam jeszcze 3tyg bo raczej wcześniej nie urodzę :) Wszystko ładnie zamknięte, szyjka się nie skraca. Zastanawiam się tylko jak długo się leży w szpitalu po cc? Jeżeli zabieg byłby np w środę to w piatek mnie wypuszczą jeżeli wszystko będzie ok czy dopiero w poniedziałek? Bo w weekendy wypisów chyba nie ma z tego co wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Hej dziewczyny. Wczoraj wieczorkiem szukałam na allegro różnych klamotów dla kobiet w ciąży, młodych mam i niemowlaczków i natknęłam się na sklep w Krakowie nazywa się Margot i jest przy ul. Krzywda 4 to chyba w okolicach tandety. Mają swoje aukcje i stronkę z cenami produktów margot.krakow.pl. Mają spory wybór koszul do karmienia - w miarę niskich cenach może akurat coś was zainteresuje. Mi sie podobają u nich te ocieplane buciki dla niemowlaków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Angel jak już się wybierasz do dentysty to weź z sobą kartę ciąży, bo wczoraj się dowiedziałam, że ciężarnym przysługuje 2 razy w roku w ramach NFZ zdejmowanie kamienia więc warto korzystać. Bo jak nie jesteś w ciąży to tylko raz w roku na ubezpieczneie to wykonują. Możesz sobie kupić w aptece jakieś zioła do płukania dziąseł. Ja miałam problem z wyrzynającą się 8 (też nie miała kiedy sobie przypomnieć o mnie tylko akurat w ciąży) i zioła bardzo mi pomagały. Wyszła już ładnie cała i na razie nie mam z nią problemów. Ale ogólnie w ciąży można raz na jakiś czas płukać paszcze :) naparem z rumianku. Iza nawet nie wiesz jak ja Ci bardzo zazdroszczę. Wiem, że moja malutka nie jest gotowa żeby się wykluć, ale ja już zaczynam się niecierpliwić. Dzień w dzień bolą mnie żebra, nie ważne czy stoję, leżę, siedzę czy chodzę one cały czas bolą. Znoszę to tylko dlatego bo wiem, że dzidzia rośnie i musi się rozpychać a dla mojej niuni wszystko zniosę :) A oceniła Ci Dr wagę dziecka? A właśnie i mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie moja dzidzia on 20 tyg jest głową w dół i chyba tak jest nadal bo kopniaczki czuję gdzieś w okolicy pępka, Jednak czasami czuję jej ruchy (tak mi się wydaje, że to ona) bardzo bardzo nisko gdzieś w tej okolicy gdzie powinna się zaczynać granica włosów (wiadomo jakich). Problem w tym, że te ruchy tak nisko są dla mnie nie przyjemne, czasami wręcz mnie zaboli i odruchowo się lekko skulam. Miałaś coś takiego? Ja sobie wkręcam film, że może mi się szyjka od np. napierania główką rozwiera i skraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz jak pójdę to prywatnie na pewno, gdzie mi teraz dadza wolne jak okres urlopowy wrr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka nie masz się czym martwić. moja mała też jest cały czas główką w dół i też jak mnie czasami coś zaboli to się martwie, że coś z szyjką nie tak bo swego czasu zaczeła się skracać. U mnie to normalne bo szyjka się trzyma i jest nadal zamknięta. O żebrach nie będę pisać bo wiem o czym mówisz. Prawe mam już nieźle obtłuczone :D Mówiłam jej o tych bólach jak na @ i kłuciu tam na dole ale kazała się nie przejmować. Nasza P. dr jest w Promedzie za tydzień jeżeli Cię to interesuje a później jej chyba tydzień nie ma z tego co zrozumiałam. Nie podała wagi bo sprzęt za stary ale potwierdziła, że na 100% będzie córka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel idź jak najszybciej. Zresztą w II trymestrze wizyta u dentysty jest obowiązkowa. musi wpisać w kartę ciąży jak się Twoje żeby trzymają :) Zapomniałam się "poskarżyć", że wczoraj dwie kobitki z którymi rozmawiałam czekając na wizytę znowu stwierdziły, że mam mały brzuszek i nie wyglada jakbym zaczęła 9 m-c. Pytałam naszej P.Dr ale wszystko ok. Powiedziała, że często "duże brzuchy" rodzą małe dzieci a "małe brzuchy" duże dzieci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_1988
Dzięki za ino o wizytach będę musiała coś kombinować, bo akurat pasowała by mi wizyta w ten wtorek 31 lipca a wiem na 100%, że wtedy Pani Dr nie będzie. Może się wybiorę prywatnie, to przynajmniej porządne USG zaliczę. Aż mnie głowa boli jak myślę o tych wszystkich wydatkach, które mnie czekają a tu najgorszy okres się zbliża, bo muszę wszystko kupić a w domu oprócz paru ciuszków, z euforią zdobytych śpiworków, paczki pampersów i paczki chusteczek nawilżanych nie mam nic. Całe szczęście, że moi rodzice zadeklarowali, że kupią nam wózek :) Nie wybieram najdroższego, żeby ich nie naciągać ale zawsze to jakieś wsparcie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka masz i tak więcej rzeczy kupionych niż ja :D Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że mam kilka ubranek i czekam nadal na paczkę. W przyszłym tygodniu jedziemy na zakupy żeby tą wyprawkę mieć w końcu bo ciągle wydaje się, że dużo czasu jeszcze zostało. Angel marsz do dentysty :P wyboru nie masz, chociaż rozumiem Twój ból...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbiorę się zbiorę kiedyś na pewno :d Ja pewnie tez wyprawkę na ostatnia chwile będę kupowac D:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel to nie są żarty. Problemy z zębami mogą być przyczyną wielu chorób dziecka łącznie z poronieniem z tego co czytałam. Też się nie mogłam zmusić ale w końcu się wybrałam i jakoś przeżyłam. W II trymestrze można brać znieczulenie tylko lekarzowi trzeba zaznaczyć, że jest się w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel to nie są żarty. Problemy z zębami mogą być przyczyną wielu chorób dziecka łącznie z poronieniem z tego co czytałam. Też się nie mogłam zmusić ale w końcu się wybrałam i jakoś przeżyłam. W II trymestrze można brać znieczulenie tylko lekarzowi trzeba zaznaczyć, że jest się w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel to nie są żarty. Problemy z zębami mogą być przyczyną wielu chorób dziecka łącznie z poronieniem z tego co czytałam. Też się nie mogłam zmusić ale w końcu się wybrałam i jakoś przeżyłam. W II trymestrze można brać znieczulenie tylko lekarzowi trzeba zaznaczyć, że jest się w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki:) Ja jutro do Kraka wracam na wizytę;) w koncu mam nadzieję,że wszystko gra i buczy po zabiegu,bo czuję się dobrze i nic nie boli...ale nie musi różnie to bywa;)także po porodzie,połogu jak zalecają wizytę kontrolną to nie zwlekajcie.Ja się nie miło zaskoczyłam :o rożka też mam jakoś teraz specjalnie nie jest mi potrzebny.W SU nie trzeba mieć używa się tamtejszych.Kupiłam, bo to nie duży koszt a tatuś pewniej się czuł z początku mając Maję w rożku. u dentysty w ciąży nie byłam i jak czytam Iza,że piszesz,że to konieczne to zastanawiam się,ale mi nikt nie mówił o tym.Na szczescie nie mialam problemu z zębami.Po porodzie się zaczęło...i to z gruber rury...leczenie kanałowe...oczywiscie zepsuła mi zęba i się ułamał. moja niunia od połówkowego na 100% była główką w dół (a może już trochę wczesniej) szyjka mi się skracała i miałam podejrzenie porodu przedwczesnego.Dotrwałam do 38tc i jeszcze mi wywoływali ze wzg na podejrzenie hipotrofii.Paradoks nie? Iza co do wielkości brzuszka dobrze Ci powiedziała doktorka.Też ciągle w ciąży się martwiłam,że jest nie duży.Nie ma reguły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jedna lekarka termin na 13 sierpnia i po co ja te skłądki płace do cholery. Szwagier ma dzwonić i pewnie wyląduje tam gdzie on chodzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze mam dzis wizytacje szefa i kierowników no i co szpilki ubrałam, a moja kostka boli jak na złość i mi najchętniej by uciekła :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×