Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

ineezz a wiesz moze jak to jest z ZZO? bo cos czytalam ze zeby dostac to trzeba miec jakies tam badania i one sa wazne tylko tydzien. a przeciez nie jestem w stanie powiedziec kiedy urodze a nie bede co tydzien powtarzac. przy jednym to moze i bym nie brala ale przy dwojce dzieci boje sie ze sil mi braknie z bolu wiec chyba lepiej wziac. zreszta nie wiem czy uda mi sie urodzic sn bo mala nadal jest caly czas poprzecznie a maly pod skosem glowka w dol. jest chyba szansa ze sie jeszcze obroca ale malo czasu i ciasno im tam wiec boje sie ze juz nie beda mialy jak sie obrocic, juz nawet nie kopia tylko przeciagaja sie jak cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu ja nie miałam CC ani zzo.Z tego co wiem to do zzo konieczny jest układ krzepnięcia, ale to badanie jest ważne tylko 24h, więc nie ma sensu go robić samemu, tylko po przyjęciu do szpitala prosisz i ponoć bez problemu robią.Może doktorka zapytaj jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny byłam zrobić wymaz na paciorkowce ale już wróciłam. Paczka doszła, wzruszyłam się i aż mi żal schować te rzeczy do pudełka bo proszku dla dzieci nie mam więc w przyszłym tygodniu się za to wezmę dopiero :) Ineezz nie wiedziałam, że taki ciężki poród za Tobą. Dobrze, że Majeczka zdrowo się rozwija-to najważniejsze :) Co do zębów to dużo czytałam o tym bo dentysta to dla mnie zawsze zło konieczne. Moja gin powiedziała w II trymestrze, że na następnej wizycie mam się nie pokazywać bez zaświadczenia od dentysty :) Asiu podziwiam, że jeszcze myślisz o porodzie sn. Gdybym spodziewała się bliźniąt to nawet bym się nie zastanawiała. Jedno dziecko urodzić ciężko a co dopiero dwoje :) Angel trzymaj się na tej wizytacji jakoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza mi chodzi glownie o to ze po cc nie bede mogla sie zajac dziecmi tak jak nalezy, co prawda ma mi kto pomoc ale nie chce od samego poczatku zeby ktos robil wszystko za mnie, bo wiem ze jak w pozniejszym okresie bede potrzebowala pomocy to beda wymowki ze na poczatku mi pomagali a teraz to sobie juz radz. wiec wole troche pocierpiec. ale mam jakies przeczucie ze jednak urodze przez cc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izuś nie właśnie.Poród lajtowy był.Urodziłam bardzo szybko o 11:55 wody mi odeszły o 15:55 miałam małą przy sobie po około 4-5 parciach.Ból skurczy partych nie do zniesienia myślałam,że zejde...życzę Wam tak lekkiego porodu jak mój;) przejscia miałam całą ciążę to chociaż poród wspominam dobrze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu fajnie masz, że będzie miał Ci kto pomóc. Też mnie to martwiło ale wczoraj na wizycie dowiedziałam się, że niekoniecznie będzie potrzebne znieczulenie ogólne. Zadecyduje anestezjolog :) Poprawiło mi to humor bardzo bo wróciła opcja, że malutką przytulę zaraz po jej urodzeniu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! coraz mniej mnie tu z wami :( ale zostawiłam wszystko na ostatnią chwilę i tak trzeba było spakować wreszcie torby do szpitala i Małemu łóżeczko złożyć kupić resztę rzeczy co się zebrać nie mogłam ale powiedzmy że mam komplet i jestem gotowa :) Iza miałam wczoraj pisać i nie zdążyłam przed wizytą w Promedzie o której byłaś? może się nawet widziałyśmy i nie wiemy :( Mi Pani doktor powiedziała że na pewno do terminu urodzę więc trzymajcie kciuki bo zostało mi 6 dni a biorąc pod uwagę wczorajsze KTG siłę i częstotliwość skurczy ostatnio to tylko czekam aż mi wody odejdą Kurcze też chciałam wiedzieć jak duży będzie dzidziuś a to USG jest takie beznadziejne i zostaje mi informacja z przed 2 tyg - 2650g nie wiecie ile dziecko rośnie przez ostatnie 2-3 tyg ? Co do ZZO to pytałam wczoraj i trzeba zgłosić przy przyjęciu do szpitala i wtedy robią badania na miejscu a jeśli chodzi o wypisy to nie wiem jak w innych szpitalach ale w Rydygierze na pewno są wypisy w sobotę ( tzn. wypuszczają a po wypis trzeba się zgłosić na tygodniu między 13-14 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
esistere jak jeszcze napiszesz, że byłaś z mamą/teściową i miałaś na sobie jeansy i biały podkoszulek..... Byłam ok 15:30-17:00 i jak poszłam do położnej to leżała kobieta na ktg plecami do mnie właśnie w zaawansowanej ciąży:) Tak sobie wczoraj myślałam, że może którąś z Was mogę spotkać i nawet o tym nie wiedzieć. Byłam pewna, że się nie odzywasz bo już w Rydygierze leżysz a tu taka niespodzianka. Ja też już chcę urodzić. AAAAAAAAA i dzięki za info dotyczące soboty bo mnie to okropnie zastanawiało czy jak wszystko pójdzie zgodnie z planem czy będę musiała siedzieć przez weekend jeżeli cięcie by było w środę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
esister to trzymam kciuki, :) za szybki poród i zdrowe maleństwo :) Ja tam mogę siedzieć w szpitalu przez weekend :D Pewnie młody by świętował wtedy to wiecie :D cisza spokój w szpitalu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Wam, że wcianm właśnie pierożki z baru mlecznego , lepsze to tylko domowe mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to powiem że to ja :) z mamą byłam i to ja leżałam na KTG a ja Cię miałam jak zobaczyć ? czy tylko u położnej się minełyśmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
esistere i ja trzymam kciuki za szybki i bezbolesny poród ;) już nie długo,a wpadne po Ciebie na spacerek sąsiadko:P macie farta z Izą do tych spotkań hehe musimy się kiedyś umówić jak już urodzicie maluszki ;) najdłużej to na angel będziemy czekać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ineezz to pozycze jej na chwile swojego jednego zeby nie czula sie gorsza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esistere ale fajnie, że to Ty byłaś. Pewnie zwróciłam na Ciebie uwagę bo piękny duzy brzuszek masz:) Ja prowadziłam dialog z położną odnośnie badań moczu i wagi. Okazało się, że schudłam 1kg od ostatniej wizyty. Prawda jest taka, że jak byłam ważona 28czerwca to wcześniej cały dzień jadłam arbuza i przypuszczam, że to mi nabiło kg :D Ja siedziałam na przeciwko gabinetu położnej z dwoma dziewczynami ale raczej mnie nie zauważyłaś. Ineezz wcześniej z Inką pisałam, że ona mnie kojarzy a ja niestety jej nie pamietam ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w ciazy mialam obowiazkowo robiony przeglad zebow, podobno prochnica ma jakis tam wplyw na dziecko dokladnie niewnikalam :) JA tez mialam nie kupowac rozka ale jednak sie zdecydowalam i bardzo sie przydal, mala uwielbiala byc w nim bo czula sie tam bezpieczniej :) latwiej mi w nim zasypiala :) Co do zzo to jesli bede mieli ci podac to przynamniej u mnie tak bylo pobrali krew oddali do badania w w chwile mieli wyniki ale laboratorium bylo pietro nizej a zadnego innego wczesniej badania nie mialam zleconego , ale jesli ma byc na planowana cc to watpie ze dostaniesz zzo raczej daja zastrzyk w kregoslup znieczulajacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oki Asia trzymam za słowo hehe, oj tam, że ja na samym końcu zobaczycie jak to zleci szybko :) Umówiłam się do dentysty na poniedziałek , nie znam lekarki mam nadzieję, że będzie delikatna bo jak nie... to ja pogryzę tam. Znowu wpadłam w szał zakupów ,a le tym razem kosmetycznych , a tyle razy sobie obiecywałam, że wszystko mam mieć po 1 szt ;/ No i w efekcie mam 2 szampony , chyba 5 róznych żeli pod prysznic , ze 4 balsamy do ciała , 3 kremy do twarzy hehehe Ktos chętny podzielę się:) Aha wczoraj się przyglądałam tym moim starym rozstępom i powiem Wam, że wydaje mi się , że na jednym udzie mi troszkę zmalały, spłyciły się. Pytałam Mojego, ale jak to facet on róznicy nie widzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakuska dzięki za info dotyczące cc. Mam nadzieje, że u mnie też tak będzie :) Widzę, że o dentyście takie same opinie mamy. Angel mam nadzieje, że tak jak ja trafisz na fajną kobitkę. Jak jej powiesz, że jesteś w ciąży to z pewnością delikatnie się z Tobą bedzie obchodzić. Obyś nie miała żadnych ubytków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie do tej przechodni dużo osób chodziło i nie narzekali :) Kiedyż tam było wszystko na nfz , ewentualnie dopłacało się za biała plombę i inne lepsze rzeczy. Teraz jest wszystko płatne no, ale cóż. :) Hurra następna wylicytowana bluzka mi przyszła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza temat wagi i arbuza pamiętam :) podsłuchiwałam co tam ludzie mówią bo ja jak tylko słyszę serduszko maluszka to mnie uspokaja i naspanie bierze a leżałam tam prawie pół godziny ale niestety akurat się nie odwróciłam więc nie wiem która to Ty :( trzeba było być bardziej ciekawskim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esistere bilans mamy niezły. Ja Cię widziałam a Ty mnie słyszałaś :D Angel akurat u dentysty nigdy nie byłam na nfz. Pod tym względem jestem taką panikarą, że szkoda gadać. Przy mnie o zębach nikt ze znajomych nie rozmawia bo mam gęsią skórkę jak słyszę o borowaniu itd. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co mi ktoś polecił, a dokładniej młodsza siostra mojego:) Mała chyba 12 lat wtedy więc wiedziałam, że będzie oki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza ja laktator kupiłam po porodzie a dokładnie wtedy jak zaczeły mi sie problemy z zapaleniem piersi bo wtedy trzeba cały czas sciagac mleko. ja bym na Twoim miejscu poczekała, a mleka mm nie kupowałam wogole:) w kazdej aptece masz dostepne mleczko i w kazdym sklepie wiec problemu nie ma z kupieniem:) w sumie tego laktatora uzywałam kilka razy dosłownie a ja mam z Aventu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwcia co do laktatora to jeżeli pokarm będzie to muszę kupić bo jak Wam kiedyś pisałam po 2-3tyg wracam do pracy więc jak tylko się uda to chce jak najwięcej pokarmu mrozić :) Ale wstrzymam się do czasu po szpitalu jak radzisz żeby zobaczyć czy będzie potrzebny ;/ A co do mm to jakie powinnam kupić teraz czy później (mam plan karmić piersią i mm na przemian) bebilon, hipp czy jeszcze jakieś inne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha no tak:) to w takim razie laktator bedzie Ci potrzebny ale wstrzymaj sie, bo taki laktator tez mozna kupic wszedzie, nawet w aptece:) co do mm to ja ekspertem nie jestem bo moj mały nigdy nie jadł mm:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja rada jest taka ze jesli masz dac 160 zl za reczny laktator, to wolalabym kupic uzywany elektryczny :) ja kupilam laktator przed porodem medeli polecam, tyle ze mialam reczny i za uzywany dalam 25 zl :) A co do mm to kup jakie ci odpowiada, ja pierwsze kupilam bebilon tak naprawde dopiero w praniu wyjdzie czy dziecko bedzie tolerowac czy nie, ja przerabialam trzy rodzaje mm az skonczylam na alergicznym bez mleka krowiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Dziewczyny:D nie wiem co bym bez Was zrobiła :) Mam jeszcze pytanie dotyczące imienia. Ponieważ dalej małej nic nie wybraliśmy to napiszcie mi proszę czy już po porodzie muszę znać imię? Wiem, że na logike tak bo dokumenty do USC wysyłają ale.... Wydaje mi się, że jak mała zobaczę to będę wtedy wiedziała jakie imie do niej pasuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×