Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość izabela1000

Nowy Topic dla Mam które urodzą w Listopadzie 2012!!!! ZAPRASZAM NA POGADUCHY

Polecane posty

czesc dziewczyny!!!Zle dzis spalam w nocy,tak jakby mnie zoladek uciskal z boku na bok z boku na bok i tak wygladala moja noc...Moj sie pytal kilka razy nawet co mi jest.A maly cos malo ruchliwy od nocy nie wiem czy mam sie martwic czy co?Chcialabym dopiero po niedzieli urodzic nie wczesniej... Co u reszty jakies zmiany,rozpakowane juz?;) wglowiesieniemiesci...poczekaj jeszcze troche na mnie,bo widze ze z tej naszej starej piatki zostane sama;/ mamucha,marien,wazka....jak tam sytuacja ogarnieta? Przypomnialo mi sie ze musze jakiegos smoczka kupic,bo nie mam;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halo halo! wgloweisieniemiesci - trzymam za Ciebie jutro kciuki! Dasz rade napewno :) No i bedziesz miala prezent wymarzony :) senioritka - juz tylko kilka takich ciezkich nocy Cie czeka.. a potem jeszcze ciezsze ;) Hehe:) Smoczek dasz rade dokupic jeszcze napewno choc w pierwszych dniach niewiem czy juz bedzie potrzebny? Knika - no to teraz juz tylko pozostaje czekac na pierwsze oznaki porodu i jazda na porodowke, trzymam kciuki ;) Wlasnie dziewczyny wazka i mamucha - uzywacie smoczki? my jeszcze nie probowalismy i polozna do 6 tygodnia zycia nie poleca wogole dawania jesli sie karmi piersia.. U nas dzis juz z Filipkiem lepiej, juz tak nie wymiotuje ale nadal chce cyca co godzine - polozna mowi ze to normalne ze moze byc u niego juz ten skok rozwojowy pierwszy.. no i chodze co chwile na pol naga ;) i polprzytomna bo w nocy tez nie chcial dzis spac zbyt duzo.. Z nadzieja ze ta noc bedzie spokojniejsza. wazka dzieci po mleku z butli spia dluzej bo wydaje mi sie ze jest troszke "ciezsze" niz to z piersi.. moze jakos wtedy dluzej trzyma brzuszek w uczuci pelnosci? My teraz zabieramy sie z mezem z aobiadek - maly spi.. Dziewczyny myslicie ze owoce cytrusowe jak pomarancze czy mandarynki moga cos dzialac na dziecko jak sie karmi piersia? i wogole mamucha i wazka jecie wszystko czy cos omijacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marien...slyszalam,ze jak sie karmi piersia to raczej cytrusy odpadaja;/ co do mamuchy to cos ostatnio pisala ze je wszystko i mala ma sie dobrze;)oby tak dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jestem od 6 rano w szpitalu mialam skurcze co 3 min ale male rozwarcie.jak mi podali znieczulenie kolo 10 to do 1 spalam jak zabita najgorsze ze bole mam teraz co ok20 min i sporo slabsze niz te z rana a zatem jutro beda wywolywac :-( na marginesie badanie rozwarcia to koszmar i maja ze mna problem bo na nast badanie nie wyrazilam zgody...buziaki i do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wgłowiesieniemiesci - trzymam kciuki by było szybko i bezboleśnie:) I najważniejsze by maleńka była zdrowa! Byłam u pediatry - wszystko ok, ale nawijała mi baba z 30 min o szczepionkach, oczywiście szczepić, szczepić, szczepić na wszystko co się da a my raczej z dodatkowych to tylko na pneumokoki zaszczepimy. A co Wy o tym myślicie? W UK podobno to obowiązkowe szczepienie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knika
wglowiesieniemiesci powodzenia jutro a może jeszcze dzisiaj :) ja mam dzisiaj 2 dzień liczenia ruchów i powiem Wam, że to jest dla mnie stresujące, bo leżę tak i się wsłuchuję w siebie i już nie wiem czy to ruch słaby czy mocny, bo tylko te mocne miałam liczyć- JESZCZE TYLKO MAX 6 DNI!!! Dziewczyny zazdroszczę Wam już opieki nad maluchami, tez bym już chciała pieluszki zmieniać, a tak narazie ciągle siedzę na telefonie i odpowiadam tylko na jedno pytanie, ŻE NIE, JESZCZE NIE URODZIŁAM, bo nikt o nic innego się nie pyta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knika
aaa_wazka też już miałam wykład od położnej o szczepionkach i też raczej wybierzemy te skojarzone no i dodatkowo pneumokoki, rotawirusy chyba podarujemy sobie. Nie wiem czy dobrze robumy, ale wolę dmuchać na zimne niż później żałować, znam osobiście przypadek dziecka zarażonego pneumokokami- starsze dziecko przyniosło z przedszkola, a ja jestem nauczycielką i też mam kontakt z dużą liczbą osób i wolę nie ryzykować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
hej a ja od rana mialam dzis odwiedziny i padam na pysk, jeszcze malej sie ulewalo na mkasa tez bede chciala te skojarzone i pneumokoki marien- uzywam smoka mala jakos od razu zalapala o co chodzi i jest o na maksa przydatne wlasnie przed moemntem przezylam mly horror bo mla sie na maksa udlawila ze na chwile przestala oddychc- na sczescie w neice srawdilam jk se postepuje w takich sytuacjac (poczytajcie sbie wrazie co)ale masskra teraz boje sie ja zostawic chociz na chwile a co do cytrusow to nie jadlam jakos na to nie mam zupelnie odwagi, poza tym jem normalnie w sumie i malej nic nie jest zupelnie marien oby maluch byl grzeczny w nocy u wazki zreszta tez wglowiesieniemiesci- powodzenia!!!!!! dawaj znac jak troche odsapnieszpo porodzie senioritka- cierpliwosci- jeszcze troche, przeciez termin mas na niedlugo uciekam do malej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dawajcie dziewczyny wogole smoczkow!!! Ja ani jednego nie mam zamiaru kupic. Lepiej jest znajdowac i rozwiazywac problemy gdy dziecko placze a nie tylko dawac smoka i miec swiety spokoj. Byc moze w tym momencie jest glodne, albo pieluszka mokra, lub poprostu chce sie przytulic. A jak dostaje smoka to czuje sie lekcewazone. Lepiej nauczyc sie odrozniac placze i kiedy tylko zacznie plakac to starac sie pomoc. Przy okazji to bardzo dobry sposob na poznanie dziecka i zrozumienie jego potrzeb. A jezeli chcecie dawac smoka i karmic piersia to racja jest ze nie powinno sie dawac w pierwszych tygodniach, bo dziecko ma problemy z ssaniem piersi. Dopiero jak opanuje piers i bedzie ladnie ssalo to mozna dac smoka. Ponoc mozna wtedy zapobiec podraznionym sutkom bo dziecko odroznia smoczka od cycka i inaczej ssie. A co do mojego porodu to narazie cisza. Skurcze sa ale delikatne i nie regularne i po za tym wszystko bez zmian :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knika77
Na temat smoczka sie nie wypowiadam bo to pierwsze Maleństwo i zobaczę jak to będzie, nic na razie nie zakładam , ale z tego co wiem to tam gdzie będę rodzić wymagają żeby mieć ze sobą smoka dla malucha :) A przy okazji życzę miłego dnia i czekamy dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knika
knika77 to ja czyli knika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie ja na pneumokoki zaszczepię też ze względu na starszego syna bo może coś do domu przynieść. Mały mi śpi do 6 potem possie trochę pierś i znowu śpi ale pewnie zdążę się wykąpać i się przebudzi. Smoka nie używam, ale kupię bo tak ciągle przy cycku by siedział. Ciekawe jak tam Wgłowiesieniemieści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha i pamiętajcie dziewczyny że jak będziecie szły z dziećmi na preluksację czy do lekarza to nie musicie mieć dowodu ubezpieczenia dla dziecka, dziecko jest ubezpieczone z ustawy i najlepiej taką ustawę sobie wydrukować i pokazać bo w wielu przychodniach mądre panie rejestratorki żądają ubezpieczenia i trzeba się wykłócać, ja przed chwilką małego na bioderka rejestrowałam i się z babą pokłóciłam. Pewnie że potem można ubezpieczyć dziecko ale wiadomo ile w pierwszych dniach jest innych rzeczy do pozałatwiania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knika
aaa_wazka a jak ma się rana po cc do kąpania? moczysz to miejsce czy jakoś próbujesz chronić przed wodą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knika
wazka a masz link do tej ustawy? a jak nie to co to za ustawa? Kurcze ile jest rzeczy o których się nie ma pojęcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
Hej dobrze wiedziec o tej ustawie A my u piediatry bylysmy- wszystko ok i mila wiadomosc bo pneumokoki bedziemy miec za darmo. Lekrka wpsisala wage urodzeniowa ta bledna a ona sie miesci w w opcji refundowanej wiec spoko a ja bede dawac smoka, i nie lekcewrze dzieck bo daje smoka i przytulam i nie lekcewarze bo wiem ze tak sie nie robi ja mimo wszystko, zeszta ona nie rabie tego smok duzo glownie na spacerach poza tym ja mam teorie ze to przyjaciel dziecka :) wlasnie dzis wglowiesieniemiesci rodzaca kurde do tej pory albo same cc albo wywolywane a ja na serio licze n sensacje z seri: nagle wpis na forum: "o kurcze mam skurcze jedziemy do szpitala :)" milego dnia! aha w ncy znowu byla straszny glodomor co ok 1,5h budzila bo wielki glod ja dopadl poza tym sie ciesze bo juz wazy 3600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! co do smoczkow to ja mysle ze to indywidualna sprawa kazdej z nas ;) Ja np teraz jeszcze odczekam kilka tygodni zeby z cycem napewno wszystko szlo dobrze a potem tez jak najbardziej bede dawala synciowi bo niewidze zadnych przeciwwskazan. mamucha fajnie Ci sie udalo z ta szczepionka ze sie na bezplatna zaalapalas a i fajnie ze malutka przybiera ladnie na wadze. Nie zazdroszcze nocki jaka mialas, faktycznie maly glodomor z Twojej Matyldy!:) wazka fajnie z eidzie Wam z tym cycem tez:) wglowiesieniemiesci juz pewnie ma corcie przy sobie :) Jestem ciekawa jak jej poszlo. My dzis dziewczyny pobilismy rekord w nocy. Jak nakarmilam Filipa przed polnoca krotko tak potem sie polozylam i zasnelam, maz mial go ponosic zeby mu sie odbilo i tez sie polozyl jak maly zasnal. O godz.5.50 sie obudzilam na siku i w panike - maly spi , maz spi.. myslalam ze cos przegapilam ale maly nawet na sekunde w nocy sie nie przebudzil.. :D Potem go po 6h nakarmilam i spal z nami jeszcze do 9.30.. Normalnei juz dawno sie tak nie wyspalam! Bylismy sie dzis poza tym tez wazyc no i od soboty przytyl maly 330g! :D Czyli wazymy juz 3880g :) polozna nie mogla przestac sie dziwic ze tak szybko mu idzie z ta waga. Teraz lece jeszcze zajac sie obiadkiem dopoki glodomor sie nie obudzi. Trzymajcie sie dziewczyny, milego dzionka jeszcze! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, jeśli o kąpanie chodzi to biorę prysznic by rana nie namakała, dzisiaj dłużej musiałam posiedzieć w wodzie bo włosy myłam. Ustawę postaram się zaraz znaleźć. Mały spi od 14 ale po mleczku z butli, musiałam dać bo mama z nim została a ja jechałam z mężem na ściągnięcie szwów. Wiecie, że miałabym problem gdybym nie miala cesarki i to poważny? Miałam przyklejone łożysko i było ręcznie wyrywane, potem byłam oczyszczana - nie urodziłabym łozyska i musieli by mi dawać narkozę na szybko i ręcznie usuwać a to bardzo niebezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marien, mały mi śpi do 6 ale dlatego że ok 22 daje mu mleko w proszku. Na cycu spi po pół godzinki czasem trochę dłużej lub krócej...dlatego położna zaleciła dawać właśnie na noc lub w ciągu dnia butlę. A w nocy miałam ponad 38 st gorączki i okropne dreszcze, piersi były okropnie gorące, więc myślę że to przez to, okładałam zimnymi okładami wzięłam czopek i rano już było ok, ale teraz mam znowu 37, 5 st

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
hej wazka chyba tez zaczne dawac na noc mleko w proszku bo mala sie budzi co 1,5 glodna jak cholera i zbaczymy wazka a ile dajesz malemu? i wogole jaki rodzaj sztucznego mleka? bo my bebilon1 a te dreszcze to nie od duzej ilosci mleka w cyckach albo od akiegos stanu zapalnego piersi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knika
wazka też myslę, że może to stan zapalny Ci się robić w piersiach, jak często masz wizytę położnej?- zgłoś jej to koniecznie . Ja to już mam schizy na tym punkcie, bo obie moje siostry miały stan zapalny i mama też się męczyłą z tą dolegliwością a położna jeszcze mi nagadała, że to może być rodzinna skłonność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazka kurcze nie fajnie z ta goraczka ale skoro piszesz ze piersi gorace to raczej od tego. Ja mialam na poczatku tez jeden dzien temperature ale nie az tak wysoka i tez oklady zimne pomogly i do tego polozna pokazala mi jak rozmasowac piersi zeby troche ulzylo. Moze sproboj na drugi raz tez liscie kapusty? podobno wyciagaja bardzo szybko temperature z piersi.. No i u mnie jeszcze polozna mowila ze w takiej sytuacji to jak najczesciej przystawiac dziecko do piersi ale skoro to bylo w nocy to troche ciezko z tym przystawianiem. Mam nadzieeje ze Ci szybko mina dolegliwosci . a Wy dziewczeta jakie plany na dzisiaj? Ja teraz nakarmilam malego , maz nosi na odbicie a potem jakis filmik zalaczymy chyba.. Milego wieczorku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
dokladnie kapusta- sroboj z ta kapusta ( bajpierw schlodzic w lodowie tk ponagniatana ) wziac goracy prysznic i przylozyc te kapuste mam nadzieje ze bedzie dobrze u nas mala spi, zstanawiam sie czy ja brac na rece jak spi bo mam ochote strasznie sie do niej potulic czy jej nie przeszkadzac co do planow to my dzis mecz ogladamy i ja planje trening na rurce :) a teraz ogladm Horych doktorow- bo sie wkrecilm na aksa w ten serial a maz przy kompie, MAtylda lezy koo mnie a co u reszty dziewczyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
ale pustki wczoraj/dzisiaj mi sie metoda butla z samym mlekiem w proszku nie sprawdza bo ama i tak co 3h sie budzila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuśki a ja was tutaj czytam i czekam właśnie na te skurcze. Niestety jestem po terminie już jeden dzień :( . Jak do przyszłego czwartku nic nie ruszy to też idę na wywołanie. Narazie wszelkie objawy porodu mineły bbbuuuuu żadnych skurczy , bóli @ kompletnie nic. Fajnie wam dziewczynki że w większości to już jest za wami. Jeżeli chodzi o smoczki to ja chciałam młodej podawać bo mi pierś dosłownie traktowała jak smoczek :p . Niestety nie dała sie oszukać i siedziałam z tym cyckiem non stop :D Wgłowiesięniemieści dawaj znać na bierząco, bom zainteresowana bardzo mocno tematem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha przynajmniej sprobowals z tym mlekiem ;) tzn ze mala poprostu ma taki rytm jedzenia. My sie wczoraj cieszylismy ze maly w nocy tak spal, dzis juz nie bylo tak kolorowo. Przez caly wieczor meczyl go brzuszek chyba bo stekal i stekal no i w nocy potem tez co 2h z zegarkiem w reku pobudka na zmiane pieluchy + cycus. Przy pobudce o 3h w nocy maly mnie cala osikal + siebie tez i na spiaco go calego musialam przebierac, grr.. kocham te jego fontanny :D My teraz mamy mala sieste - synus spi , maz pojechal cos pozalatwiac do miasta a ja leze na kanapie tylkiem do gory i nie mam na nic sily dzisiaj.. Ewela trzymam kciuki zeby akcja jednak sama sie lada moment zaczela, to juz nudne by bylo jakby kolejna miala wywolywany :D A gdzie reszta dziewczat? Wazka? Senioritka? Wglowiesieniemiesci pewnei z corcia urzeduje i czasu nie ma jak to w pierwszych dniach.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
ewela- no czekamy z toba :) tez jestem ciekawa co u poostalych a zo z krucha i creamfull? wogole spoko dostalam z zusu jakas dodatkowa kase a jednoczesnie normalnie wyplate z zakladu pracy i okazao sie ze ta kasa dodatkowa jest za maciezynsk w pazdzierniku- zajebiscie marien- pociesze cie ze te sikowe fontanny to nie tlko chlpcy potrafia :) moja mala juz mnie pare razy obsikala, ze 2 obrzygala i raz dostalam kleksem :) czym smarujecie pupcie? bo ja linomag i terz jeszcze sudokrem bo pupke ma obtarta o w sobote bedzie u nas 1-szy babysittung- moja mam zostje z nia bo maz mnie na randke bierze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wgłowiesieniemiesci - gratulacje!!! Koniecznie wszystko opisz jak dojdziesz do siebie. Mamucha - ja daję 60 ml ale on nie zawsze tyle zje ( no i dzisiaj dopiero ma tydzień więc Ty pewnie więcej musiałabyś dać) i wtedy śpi mi do ok 6 potem ciągnie cycki i śpi do ok 10 więc tyle spokoju bo potem przy cycku to już nie pośpi za długo, w ogóle jak ciągnie cyca to 2 łyki i drzemie i jak ma się najeść...Dzisiaj też dałam mu butle ok 14 i pewnie pośpi do 17-18 jak wczoraj bo trochę miałam rzeczy do porobienia ( pranie, prasowanie etc) i z wygody to zrobiłam. Tez myślę, że ta gorączka od piersi, położna dzisiaj byla kazała masować i ściągać i te okłady z kapusty robić. Aha i położna mówiła żeby tej witaminy K plus D3 nie dawać jak się karmi sztucznie, czyli jak w dniu dam dwa razy butlę to już nie mam dawać tej witaminy, więc będę musiała kupić osobno samą D3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×