Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Nusiaaa

IN VITRO - zapraszam te które przed, w trakcie i po

Polecane posty

WITAM WAS KOCHANE!!! Dzisiaj poczytałam wpisy z wczoraj i rzeczywiscie nie był to szczesliwy dzien dla kilku z nas. Amelka Słońce bardzo mi przykro.... x Diana przykro mi ze maz stracił pracę.Wiem jak sie czujecie bo ja sama niedawno straciłam pracę...współczuję naprawde. x Lunede o tych zarodkach troche poczytałam na stronce z novum(bardzo dobra) i na protokole ktory dostałam od lekarza.Dowiedziałam sie ze w 5tej dobie zarodki powinny byc blastocystami i ze 3 oznacza- pełna blastocysta a 2-blastocysta,a oznaczenia A-liczne komórki ciasno umieszczone a B-liczne komórki luźno umieszczone.Takze tutaj chodzi o szybkosc rozwoju zarodków.Jedne rozwijaja sie szybciej a inne wolniej.Ale...na tej stronce embriolog pisze ze nie ma znaczenia jaki jest zarodek bo czasem ten słabszy daje zdrową ciaże a lepszy nie.Nie ma reguły.Nie chcę sie bardziej w to zagłębiac bo zwariuje ze stresów.Jest dobrze. x Słuchajcie powiem Wam taka ciekawostkę..otóż moze któras z Was czytała taka ksiązke pt "sekret"Byrne Rhonda?Ja po przeczytaniu nie bardzo wierzyłam w jej "moc".Nawet troche sie śmiałam ze to bzdury.Dla Tych ktore nie czytały-własnie w tej ksiazce chodzi o podświadomość.Czyli to o czym cały czas myslimy przyciągamy do siebie.Ja na początku tak dla żartu sprobowałam to wykorzystac.Szłam do sklepu u mnie na osiedlu i pomyslałam sobie ze bardzo chce w nim spotkac moja kolezanke z osiedla i cała droge to powtarzałam ze ona tam bedzie...kiedy weszłam do sklepu i po kilku minutach ją zobaczyłam....oniemiałam....wiem wiem pomyslicie ze jestem chora psychicznie....więc kiedy nadszedł czas transferu cały czas powtarzałam sobie codziennie ze bede w ciazy a po transferze ze juz jestem w ciazy.Wyobrażalam sobie ze rosnie mi brzuch,ze chodze na usg ogladac dzidzia i....zaszłam w ciażę.Na krótko ale zaszłam.Byc moze to jest smieszne ale ja uważam ze nasza podświadomosc ma ogromną moc.Takze dziewczynki myslcie pozytywnie kazdego dnia,nawet jesli mamy ogromną góre do pokonania zeby miec dzidzie...pokonamy ją!!!Trzymam za Was wszystkie mocno kciuki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amelka tak mi przykro że nie masz zarodków, straszne :-( Właśnie najgorsze jest to że wszystko kręci się w okół kasy. Gdyby nie ona już pewnie większość z nas byłaby w ciąży. A słuchajcie jak to jest z cenami? Bo jeśli np u Amelki nie doszło do transferu to chyba nie musiała za niego płacić. Płaci się całą kwotę z góry zcy etapami, np osobno za punkcję, osobno za transfer. Bo z tego co wiem to tak właśnie jest w invimedzie. Któraś z Was pytała o koszty. Więc z tego co wiem icsi w Invimedzie we Wrocławiu kosztuje ok 7 ty plus koszt leków. Pozdrawiam wszystkie dziewczynki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka ja płaciłam wszystko osobno,etapami.Tzn płaciłam z góry za punkcje,imsi i tansfer a potem jeszcze dopłacałam za nacinanie otoczki po rozmrożeniu zarodków- 500zł.Kiedys tak sobie porownywałam ceny w roznych klinikach w krakowie i były zblizone.Wszystko tez zalezy od tego jakie i ile lekow bierzesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziula ale czemu z góry za transfer płaciłaś? Przecież nigdy nie ma pewności ze transfer się odbędzie. Dziwne :-( Muszę dopytać na wizycie jak to będzie u mnie wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziula ja tez wierze w podswiadomosc tylko u mnie jest tak ze jak bardzo czegos nie chce, albo kogos nie chce spotkac to na przekor!! Ale ksiazke na pewno kupie!!! Milego dnia kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki! I znow caly tydzien pracy przed nami nie? Uff... len sie ze mnie zrobil :-) x Amelko przede wszystkim wspolczuje , bo czlowiek czeka, ma nadzieje a tu klops... ale ja widze zes dzielna kobita i napewno nie dasz za wygrana...trzymam kciuki, i faktycznie rozwaz to co lunka mowila o tym ivf do skutku, to nie takie glupie... X Lunede miki co Wy za rogale macie? I w jakim celu to jest? X nielotol i jak juz sie bole nie powtorzyly? oby bylo wszystko dobrze, zadzwonili w koncu do Ciebie? Wiesz cos wiecej? trzymam kciuki zeby wszystko bylo dobrze :-) x Izabelko ja tez zawsze mialam taka przypadlosc, dzis test jutro okres , ale tym razem sie wkurzylam i nie robilam go do 32dc a cykle mam 27d. no i jest fasolka :-) spkojnie tez doczekasz takiego dnia, bede sie modlic za Ciebie :-) Co do akupunktury to powiem szczerze ze jeszcze nie mialam "przyjemnosci" ale wierze ze dziala bo jak bratowa rodzila to zadnego przeciwbolowego jej nie dali tylko igielka pod paznokiec u nogi, w dloni miala i na srodku czola miedzy oczyma prawie i ona mowi ze jakos wielce nie bolalo, takze mysle ze to napewno dziala. X Madziula w 150% popieram film i ksiazke sekret, nie smieje sie z ciebie bo sama to nieraz wyprobowalam na sobie i dzialalo, ale trzeba baaardzo wierzyc a to trudne, ja Ci powiem ze ja nie do konca w ten transfer wierzylam ale moj maz w ogole nie dopuszczal mysli ze mogloby byc inaczej niz tylko ciaza, jak mu tlumaczylam zeby sie potem nie zalamal, to mnie opitolil i juz i podejrzewam ze ta jego wiara zdzialala cuda...i faktycznie niech kto mysli co chce ale podswiadomosc kieruje naszym zyciem i kropka. :-) x izabelko masz na przekor bo myslisz o tym ze nspewno bedzie odwrotnie...trzeba sie tego nauczyc :-) ja wzielam dwa lata temu spory kredyt, wszyscy sie ze mnie smiali ze oglupialam i ze nie splace (mialam go na dwa lata) kazdy bral na 4, 5 lat a ja sie uparlam i chociaz najmniej zarabialam to splacilam gada w rok, ale takie zalozenie bylo z gory w mojej glowie...ale wszystkim lyso bylo :-) inna sprawa ze oszczedzalam na maksa ale chyba o to chodzilo. X a co do mnie to mam dzis 22dpt i bete mam 5370 chyba sporo nie? kurde musze poszukac norm bo nie znam ich, wizyte ustalili mi na 28 stycznia i jesli wszystko pojdzie dobrze(a wierze z calego serca ze tak bedzie) to zobaczymy dzidzie na poczatku 7 tygodnia :-) nie moge sie doczekac, cale dwa tygodnie, jak ja to zniose? no nic koncze pisac bo nirdlugo beda musieli posta na dwa podzielic :-) x trzymajcie sie kochane i milego poniedzialku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natomiast u mnie podswiadomosc równa sie stres, mocne pragnienia checi pozytywne jest wywołaniem stresu-wrazliwiec alo co tam !!!! lubie siebie taka:) i moja podswiadomosc wywołuje najgorsze zdarzenia wiec z nia nie pogrywam, zawsze cos wykracze postanowiłam wierzyc! wierzyc! wierzyc! STOP! wierzyc !wierzyc !wierzyc!STOP! hihihihihihihihihihihihihihihi ksiazka ktora całkiowicie zabiera cie w inny swiat rozluznia co polecacie? a tak pozatym mnie w tym roku 34 latek w sierpniu stuknie aj nie chce myslec.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natomiast u mnie podswiadomosc równa sie stres, mocne pragnienia checi pozytywne jest wywołaniem stresu-wrazliwiec alo co tam !!!! lubie siebie taka:) i moja podswiadomosc wywołuje najgorsze zdarzenia wiec z nia nie pogrywam, zawsze cos wykracze postanowiłam wierzyc! wierzyc! wierzyc! STOP! wierzyc !wierzyc !wierzyc!STOP! hihihihihihihihihihihihihihihi ksiazka ktora całkiowicie zabiera cie w inny swiat rozluznia co polecacie? a tak pozatym mnie w tym roku 34 latek w sierpniu stuknie aj nie chce myslec.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki ze dwa razy.Anette tak sie ciesze ze chyba podswiadomie hihihi poczujesz ta moc to ja przesylam buziakow sto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie dziewczyny Anette bete masz piekna ,czekalam na wiesci od ciebie jak pisalam wczesniej bardzo ci kibicowalam i ciesze sie bardzo z waszego szczescia.. Napewno jest wszystko ok za dwa tygodnie zobaczysz fasolke i serduszko ..a moze dwa..Pozdrawiam cie cieplutko uwazaj na siebie ..i jak rozwiazalas sprawe duphastonu lub luteiny? Po in vitro mysle ze to wazne zebysmy sie wspomagaly lekami.. Dziewczynki milego dnia wam zycze z zasnierzonego Szczecina Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jescze jedno..pisalyscie o wieku..wiec ja tez jestem kwietniowa duzo nas tu z kwietnia ale jestem od was duzo starsza w tym roku skoncze 38 lat..mimo wszystkom czuje sie mloda..zwlaszcza jak patrze na moja dwunastoletnia coreczke.. Milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annette ten rogal to taka półokrągła poducha, jest super do spania jak masz już brzusio. Wkladasz sobie ją miedzy nogi i wtedy lepiej sie śpi na tym lewym boku. Pózniej możesz jej używać do karmienia malucha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annette, super betka :) wszystko idzie super u Ciebie :) Rogal, to wlasnie tak jak Miki pisze powyzej :) xxx Madziulka, to super, ze strona sie przydala i ze wszystko pieknie z zarodkami! Teraz tylko znow probowac! Naprawde cudownie, ze masz tyle mrozaczkow! xx pozdrowienia dla wszystkich dziewczyn! Ja tylko na chwilke, z pracy stukam, widze, ze jak zawsze tak duzo napisalyscie, ze trudno nadazyc :) xx aha, dzisiaj mialam wizyte, troche rozczarowujaca, bo bez USG :( Dr jedynie posluchal serduszka, policzyl, ze 150 bpm to dobrze, wymierzyl mi brzucho, pougniatal, zagladnal do srodka paluchami, szyjka dobrze, i tyle :( Pomarudzil, ze troche za duzo na wadze przybieram, na jego wadze juz 64,4 waze ( przy 175), czyli wg niego 6 kilo do przodu, a wg mojej wagi o kilo mniej waze! no trudno Nastepna wizyta 11 lutego, to chyba bedzie to badanie polowkowe, cokolwiek to znaczy, bo bedzie w szpitalu. Wtedy tez sie dowiem plci. a wiec u mnie tez cierpliwosc, cierpliwosc :) xxx buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane !! Jak zwykle pierwsze co po pracy to laptop i forum , to już uzależnienie ale dobrze, trzba mieć jakieś ;-) x LeneDe bardzo się cieszę, ze u Twojej kruszynki wszystko oki, w lutym połówkowe a aby patrzyć jak niuniek na świecie będzie ;-) x Aga 37 masz kochana to szczęście ze juz mamusia jestes, 12 latka w tych czasach to już panienka ;-) x Wiecie co ja też ostatnio zaczęłam sobie pewne rzeczy wmawiac , takze moze coś ty m jest ;-) Musze Madziula te ksiazke zodbyc ;-) x Anetta 2 tygodnie zleci szybko ani się obejrzysz ;-) ciekawa jestem jak u mnie w klinice, ale mi się coś wydaje ze chyba z góry sie za wszystko płaci ;-) ato nie za hohho bo jak transferu nie bedzie? Amelka a jak u ciebie to wygladało? Pozdrawiam Was kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ;-) Monjoc książka dostępna jest w empiku.Gorąco polecam .Ja tez ledwo oczy otworzę to biorę laptopa i patrze co tam naskrobałyście.Mój mąz sie smieje i mówi ze siedze na tym forum jak kura na grzędzie hehhee x Lunede super ze wszystko jest dobrze z dzidzią,tylko sie cieszyc.A ja tez mam tyle wzrostu co Ty tylko ze jeszcze kilka mcy temu ważyłam 57kg a jak zaczęłam brac hormony to teraz waze juz 63kg.Takze widzisz Ty jestes w ciazy a ja waze prawie tyle co Ty ;-) x Anette beta jest ok bo patrzyłam na moje wyniki i miałam mniej wiecej takie jak Ty teraz i lekarz mowił ze jest dobrze. x Justynka w sumie nie wiem czemu płaciłam od razu.Tak mi powiedzieli ze mam zapłacic wiec zapłaciłam.Wtedy nie zastanawiałam sie nad tym.lekarz mowił ze tak sie płaci wiec nie dopytywałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem o co chodzi ale jak napisze 1 wiadomosc to nie wysyła a jak drugą to wtedy wysyła obydwie...yyyhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia 34
Dzięki za słowa otuchy i współczucia. Za transfer miałam płacone z góry a teraz mam pofatygować tam tyłek i odebrać pieniążki 1050.00 Invitro do skutku wyskakuje mi tylko w Warszawie i Poznaniu.Czy kojarzy któraś taki program w Katowicach lub Krakowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia 34
Rozmawiałam przed chwilą z panią embriolog z kliniki,która tłumaczyła mi,że wszystkie 3 komórki były w idealnym stanie a zaczęły ciemnieć moment po połączeniu z plemnikami,czy któraś miała coś podobnego?Do 25 dnia cyklu mam nadal stosować utrogestan a potem do 7 dni mam dostać okres i pi razy oko w tym czasie zgłosić się do lekarza który mnie prowadził na wizytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia 34
Rozmawiałam przez telefon z panią embriolog.Moje komóreczki według niej były idealne i w wyglądzie i w budowie,do momentu połączenia z plemnikami. Chwilę po połączeniu zaczęły ciemnieć.Któraś miała coś podobnego? Do 25 dnia cyklu mam stosować utrogestan potem przerwać,dostanę okres i pi razy oko w tym czasie mam się zgłosić na wizyte do lekarza który mnie prowadził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia 34
Coś nam szwankuje to forum,albo nie ma wpisu,albo jak już wydukam następny to pojawia się wcześniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amelko ile Ci mają zwrócić tysiąc i pięćdziesiąt zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej Madziulka, ja tez po stymulacji hormnanej mialam problem z zatrzymaniem wody w org i w sierpniu przytylam ze trzy kilo, ale potem szybko wrocilo do normy i opuchlizna zeszla :) spoko, bedziemy robic gimnastyke po porodzie :) Xx Monjoc jest tez film the secret, ogladalam pare lat temu, mozna chyba na yountube sciagnac w czesciach :) Xxx Dobranoc! Z nowosci dzisiejszych, aczkolwiek zupelnie nieistotnych, to Suwaczki sobie zrobilam, chociaz jeszcze wczoraj nie wiedzialam co to jest :) link w stopce, hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amelka, ja nie wiem czy jest taki program do skutku w krk czy katowicach...nie natknelam sie... Xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki. U mnie ok. Bole sie nie powtorzyly, wyniki mam dobre. Po prostu macica idzie ku gorze i uciska wszystko. Pozostaje nadzieja, ze juz sie nie powtorza. aneczka co z mezem?? manjoc fajnie, ze sie pozbieralas! Trzymam kciuki!! amelia kurde tak mi przykro. Dokladnie wiem co czujesz. Dwa razy przechodzilam to samo co Ty :( Ale super, ze masz takie podejscie. Mocno Ci kubicuje!!! diana, kurde niestety zycie lubi platac nam niemile niespodzianki. Mam nadzieje,ze szybko jakos cos sie wyklaruje z nowa praca i dacie rade!! anette piekna betka. Gratuluje!!! Juz niedlugo uslyszysz serduszko i przed Toba piekny okres! :) Uwazaj na siebie!! aga a co u Ciebie? Jak sie czujesz? Jak tam dzidzia? Wiesz co bedzie? Co do wieku to ja w czerwcu 30 :) Milego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziula30 wystrachalas mnie troche, bo mowisz ze taka sama bete mialas a niestety poronilas... dlaczego tak sie stalo? Kurde boje sie teraz :( mozesz powiedziec cos wiecej? Plizzz :) x Amelka kurcze ciekawe co to jest ze te komoreczki ciemnialy nie? Dobrze ze chociaz troszke pieniazkow zwroca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku Anette przepraszam ze Cie wystraszylam.Chodzilo mi o to ze jak bylam w tym samym tyg ciazy co Ty to bete mialam dobra tzn adekwatna do wieku ciazy. U mnie ciaza sie rozwijala tylko przez tego zaśniada poronilam.Jak byłam na pierwszym usg to wszystko bylo dobrze,beta taka jak powinna.Bardzo Cie przepraszam,nie mialam zamiaru Cie nastraszyc,wręcz odwrotnie.Śpij kochana spokojnie,betke masz dobra,pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny spanie poprzestawialo mi sie konkretnie po tych zarwanych nocach ... lude ,manjoc izabelka i nielotku dziekuje za troske o mojego M A wiec co jest?... do dzis niewiadomo ....straszny niedozniesienia ból w podbrzyuszu z lewej strony, pogotowie, 3 dni szpital , mnustwo badan i nic nieznalezli :( wiele wykluczyli (skret kiszek ,syndrom krone, polipy w jelitach, przemieszczenia i naderwania jelita grubego to to co pamietam) a nic nieznalezli niestety. Powiem wam ze troche sie boje jak to bedzie i czy nieodbije sie to na zolnierzach mojego M ,po pierwsze niemozemy teraz ... no wiecie co bo nawet jak sie smieje to boli go strasznie brzuch a co mowic o..., po drugie 3x jednego dnia zdjecie rtg jamy brzusznej, biedak kolanoskopie miał na wlasne zadanie bez znieczulenia i to na głebokosc 1,2 m jak go przywiezli to był blady z bolu a oczy miał takie strasznie przekrwione , no i 23 ma miec rezonans magnetyczny z contrastem . Bol jest teraz do zniesienia jak sie bierze 4x dziennie tabletki przeciwbolowe . A ja biore juz zastrzyki do stymulacjii i zgodnie z moimi wyliczeniami w przyszłym tygodniu powinnam miec punkcje .BOze niewiem co to bedzie ale wszystko w rekach Boga nie naszych. Mam tylko nadzieje ze u meza to tylko jakas czesc jelita przestała pracowac z jakiegos powodu , ja podejzewam stres-mial trudna i stresujaca sytuacje w pracy, przezył to mocno niby niebyło tego widac ale go znam i wiem co sie mu w srodku robiło . Mam nadzieze ze jelita zaczna normalnie pracowac bierze leki na stymulacje jelit . tak sobie przypminam ze kazda poraszka iui czy ivf to moj maz zawsze musial odchorowac, lezal po pracy w łóżku bolał go brzuch,głowa tak okolo 3 dni 4 czasem . A moze to nerwica jelit tylko ja to ciezko zdiagnozowac . Ale bedzie dobrze musi byc !!! u nas juz 3 podejscie do IVF wiec za złe statystyki juz odpowiedzielismy teraz czas na pozytywne rezultaty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeczytalam wszystkie posty dzis i tak mi sie wszystko wymieszało ze niewiem czy czegos niepomieszam . Nielotku wystraszyłas mnie tym swoim bólem tak jak kiedys lude, ale dobrze ze wszystko sie skonczyło dobrze . Amelka bardzo mi przykro ze niedoszl do transferu a powiec czy ze sperma meza jest cos nie tak ? moze zaczna od czerwca refundowac i niebedziesz musiala czekac do grudnia . manjoc jakis ten styczen h...y z tymi stymulacjami mam nadzieje ze wszystko sie wchłonie i bedziesz mogła wrocic do stymulacjii i słonko cierpliwosci ci zycze , a co do naturalnego transferu to oczywiscie niemozna przepuscic okazji :) Helenka skarbie moze to naprawde cod u ciebie oby tak było !!! Czarny tobie i wszystkim staraczkom tez takiego cudu zycze :) Lunka a jak podsłuchiwanie maluszka ? ile taki sprzet kosztuje? Boze jak ja ci zazdroszcze ... Nielotku pytałas ile zapłacilismy za dom 4 lata temu 240 tys Euro mamy 4 sypialnie ,salon 5m/10 werande przeszklona,garaz na 2 samochody i piekny duzy ogrod jak chcesz zobaczyc to daj mi twojego meila albo jakis inny namiar to ci pokarze. A Mechelen tak kojaze moj maz jezdzil tam swego czasu bardzo czesto ja bylam tylko 2 razy . Moj m mowi ze to ładne miasteczko. kredyt bralismy w Fortisie jesczcze teraz to BMP ParibaFortis. Gdzie ty masz zamiar rodzic w brukselii? cos jeszcze miałam pisac ale zapomnialam no nic teraz postaram sie byc nabierzaco pozdrawiam wszystkie staraczki i ciezarowki oczywiscie takrze . A wiem co to mialo byc anette bardzo sie ciesze ze beta tak pieknie rosnie bałam sie troche po tym twoim sikaczu bo ja miałam pare razy 2 kreski na tescie . jak czytałam reakcje twoja i meza to az mi łzy szczesca poleciały po policzkach .Ciesze sie i bardzo mocno trzymam kciuki ! teraz juz naprawde konccze pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze Aneczka tak mi przykro z powodu Twojego M:( Ale strasznie mocno trzymam kciuki żeby okazało się że to faktycznie nic poważnego, stres itp. Musi być dibrze! IVF też się powiedzie bo przecież na przykładzie Anette widać że do 3 razy sztuka!! :-) Ściskam Cię mocna kochana, będzie dobrze:-) A tak swoją drogą jak czytam ile kosztuje domek to szcęka opada, 240 tys euro!!! No ale z drugiej strony nie ma co porównywać zarobków w Polsce i w Szwajcarii. W Polsce dom ok 350 tys euro a człowiek zarabia 2 tys miesięcznie :-) Czyli to jakieś 175 pensji. A takl z ciekawości jaka jest średnia pensja w Szwajcarii?? Helenka odezwij się, zrobiłaś test???? Mam coś przeczucie że Ci się udało:-) Miłego dnia dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×