Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Nusiaaa

IN VITRO - zapraszam te które przed, w trakcie i po

Polecane posty

Heh, prawie mi wyszlo: nielotek, moja malo ruchliwo istoto, a mialo byc oczywiscie, ze moja coreczka jest malo ruchliwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemka :) Macie kochane racje niesamowite szczescie zobaczyc takie malutkie serduszko...mam nadzieje ze i Wy juz niebawem ujrzycie cosik takowego na usg :) Jestem tego pewna wrecz... Aneczka no kurcze jak nie jedno to drugie ale ja mysle ze Bozia poprostu chce zebys wytrwala i walczyla dalej...napewno Cie za to nagrodzi. :) Nielotolek!!! Jejkus jakie piekne zdjecia!!! A jaka Ty ładniutka jestes....o kurde ale Ci zazdroszcze :P No cos cudownego ... Lunka dzieki za dobre slowo w koncu i ja sie doczekalam... pamietam jak siedzialam tutaj we wakacje i Ty pisalas ze niedlugo podchodzisz...potem ze Ci sie udalo i tak poczulam ze chyba tylko ja nie bede mamusia a tu widze ze tylko i wylacznie trzeba baaardzo wierzyc... i wszystko sie spelni! Dziewczyny wszystkie starajace sie pozdrawiam bardzo serdecznie! I pamietajcie WIARA WIARA i jeszcze raz upor :P U mnie ta wiara ogromna nie pochodzial ode mnie ale jak widac maz mial ja za nas oboje. Ja juz kompletnie nie wierzylam a maz byl wrecz pewny do samego konca...i widzicie... Niech Was nie zalamuja żadne cysty, torbiele i inne takie to wkurza ale mija i trzeba walczyc dalej...Trzymam kciuki za wszystkie i przesylam swoje ciazowe fluidki... x PS: ktoras zWas (nie zapamietalam) pytala czy nacinanie otoczki pomaga...otoz ja nie moge stwierdzic czy pomaga czy nie ale powiem jedno, 1 ivf 1 komorka 6A...nic, 2 ivf 2komoreczke 4A i nic, a teraz 4b dwie, obie naciete i jedna sie w koncu "przyczepila" do mnie...kwestia do przemyslenia. Mnie embriolog powiedzial ze to nie bylo konieczne bo otoczka byla normalna ale jakos tym razem zaskoczylo a poprzednimi razami nic nie wychodzilo...nie wiem czy to tego zasluga...powodzenia zycze kochane!!! PAPA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katia626
Cześć dziewczyny W lipcu przeszłam łyżeczkowanie obumarłej ciąży po ICSI. Straszne przeżycie. Teraz zdecydowaliśmy się na kolejny transfer mrozaczka. Dużo naczytałam się że criotransfer zmniejsza szansę na ciąże i troszke mnie to martwi. Czy może któraś z was miała criotransfer który zakończył się ciążą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anette :-* Lunka napewno wszystko jest. Sa tyg ze dzidzi duzo spi a sa tyg ze szaleje. Moja wczoraj tak sie wiercila caly dzien, ze az flaki mnie bolaly!! Tak zle sie czulam wogole. Dala popalic mamuni :) Wincza powodzenia. Ja po transferze z=nie mialam zadnych boli, ale kazda z nas przechodzi inaczej. Katia zycze duzo wiary i trzymam kciuki. Niestety nie pomoge Ci bo nie mialam crio. Pozdrawiam babuszki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki pozdrawiam Was bardzo serdecznie doglądam często i jestem z Wami tylko moje staranka na razie mają przerwę ale niebawem powrócę :) Anette_18 gratulacje serduszka! to musi być piękne uczucie ja byłam w ciąży 3 x ale nigdy nie doszłam do bicia serca bo zarodek przestawał się rozwijać mam takką nadzieje, że kiedyś się uda i ujrzę w sobie życie choć boję się znów tego strachu co tam ujrzę "być albo nie być" Całuję Was wszystkie i trzymam kciuki. U mnie: odebrałam wyniki ze szpitala, histeroskopia zakończyła się owocnie uwidoczniono liczne blizny/zrosty na przedniej i tylnej ścianie macicy gdyby nie histero nie miałabym nigdy szans :( moje dwa mrożaki czekają na mnie i myślę, że za 2 cykle zabiorę je ze sobą czekam na wizyte u mojego lekarza odezwę się jak już coś będzie wiadomo :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katia626 to nie jest prawda ze mrozone zarodki maja mniejsze szanse.Ja rozmawialam z pania embriolog i powiedziala ze szanse sa takie same jak przy świezych zarodkach.Wszystko zalezy od szczescia i od tego czy zarodek jest prawidłowy.Jesli tak to nie ma znaczenia czy jest taki czy taki.Ja miałam zamrozone i zaszłam w ciążę(na krótko, ale zaszlam).Nie stresuj sie na zapas,mysl ze bedzie dobrze,powodzenia :-) x Lunka masz racje,mleko zsiadłe czyni ogromną rewolucję w brzuchu,ale nie sądzilam ze aż taką.Miałam wrazenie ze w środku mam stado jakichs zwierzątek ktore przewracaja moimi flakami hahahhahaaa.Mam nadzieje ze nie bedzie tak za kazdym razem ;-) x miłego dnia dla Wszystkich :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem ! 6 dni na puregonie200 i powiem wam szczerze nie mam zielonego pojecia na ten temat ale wychodowalam 6 w prawym jajniku i 3 w w lewym najwiekszy ma 13mm a reszta przypuszczam 11mm dostalam munopur200 i jutro kolejna wizyta prawdopodobnie punkcja 4 lutego :) co powinnam widziec w srocie? bo im wiecej czytam tym mniej rozumiem juz im blizej tym ze stresu nie wnikam w wazne pytania ktore powinnam zadac lekarzow .:( wolalabym zasnac i obudzic sie po wszystkim :) pozdrawiamm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Ja tak jak moja przedmowczy i chciala bym usnac i obudzic sie za 3 tygodnie. Lude nielotku jak ja wam zazdtiszcze tego fikania w brzuchu dobrze ze po cacao o czekoladzie a nie po coca coli:-) Blaza witam to razem bedziemy mialy punkcje jak do mojej dojdzie,lude lytasz czy sie zdecydujemy my tak tylko czy lekarz zdecyduje sie to od dzisiejszej mojej krwi zalezy. Kaktus ja tak jak ty mam ogromne szczescie kochajacego meza ale tych malych stopek obok tobie i nam wszystkim zycze.Bylo by jeszcze wieksze szczescie. Gerwazy moj m przy pierwszej probie wogle mial luzik i wierzyl we wszystko lemarzowi dopiero po porazce obiecal sie zaangazowac i tak taz zrobil. Skarby moje dzieki za slowa otuchy jakby nie wasze problemy to. Bym chyba zwariowala juz. Ktos mowil o zapaleniu pecherzza Lude ma 100%racjii ja wyleczylam zapalenie ktore piwracalo prawie co miesiac lrzez 3 lala wlasnie Zurawina ona czyni cuda zapobiega i leczy. Byla suszona. mrozona.dzem.lody.sok.nawet chrzan z zurawjna. Jest tez w aptece wyciag w tabletkach mozna brac w ciazy. Pa moje skarby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przerabane to wszytko :( Nastroj mam fatalny, bo chyba z powodu tej cysty/torbiela to mi sie okres wogole nie chce zaczac. Mialam tylko wczoraj jakies mizerne plamienie, ktore wzielam za 1c ale nic z tego, @ nie ma. Jak sie @ nie rozkreci to cysta sie magicznie nie wchlonie wiec juz widze, ze z IVF w lutym bedzie jedna wielka doopa :( Nie wiem po co nawet do tej kliniki znowu jutro mam jechac? Z praca musze kombinowac, potem stac w korku z godzine a co mi powiedza? No @, no luck, rachunek przyjdzie poczta? :O x Koorwa mac. x A rzadko przeklinam :-D x Mialyscie jakies doswiadczenia z torbielami przed IVF? Jak to u Was bylo? Same sie wchlonely? Czy za pomoca jakis lekow? Czy byly usuwane za pomoca laparoskopii? x Potdrawiam Was wszytkie bez wyjatku! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie z torbielami to było :( miałam ponoc duzo kilka 5 w macicy i pod wplywem ucisku chyba seksu :) pekł jeden i zalał macice i miałam jakas wode w pod brzuszu ,doszlam ledwo do ginekologa tableteczki i pozniej juz okazało sie ze wchloneły wszystkie wszystkie!!! :)w ciagu miesiaca i jest ok tylko jakis miesniaczek chyba ? 1cm ale wtedy wyjechałam na 3 lata za granice i wrocilam z 7cm na 6cm miesniaczkiem usunelam go ale chyba jeszcze czeka mnie druga operacja miesniaczki w macicy jak teraz nie wyjdzie inv ,biore sie za miesniaczki to napewno zwiekszy szanse. Ale ciagle sie martwie czy te 8 pecherzykow to starczy , wiem wiem oby zdrowy jeden tak rozne sa sytuacje kazda ma inny przypadek kazda jest inna tylko wierzyc ze bedzie dobrze, dziewczyny te z lutego trzymam kciuki a te nastepne tez:)buziaki i sciskam mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Didi 1982
Wincza ja po transferze miałam ból w podbrzuszu i okazało sie, ze jestem w ciazy. Każda kobieta reaguje inaczej :) ANETTE popieram Twoje słowa odnośnie wiary!!! Prędzej czy pózniej udaje sie :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka i jak krew? Powiedz mi u Was po stronie m lezy problem tak? Bo juz nie pamietam... Gerwazy ja ze sie tak wyraze na szczescie nie mialam nigdy torbieli wiec nie pomoge Ci. Ale tak jak dziewczyny pisza widac, wiekszosc sie wchlania. Spokojnie, moze przez to wlasnie spoznia Ci sie @. Pamietaj, ze w lutym przeciez bedziesz juz nosila pod serduchem nowe zycie!!!! Ja chyba zalapalam od m chorobe. :/ Drapie mnie w gardle, wiec pewnie polegne. Kuzwa jeszcze teraz potrzebne mi chorobsko jak wrzod na d...pie. Wrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Mam już w brzuszku moje "2 kropki", bo trzeci zarodek (2B) niestety był za słaby i nie wytrzymał rozmrożenia. Chcieliśmy z mężem nacinać jedną otoczkę i tak też embriolodzy sami zdecydowali; nacięli otoczkę jednemu zarodkowi, który miał grubszą otoczkę, a drugiego z cieńszą otoczką zostawili. Wincza idziemy prawie "łeb w łeb" :-) Gerwazy nie martw się, okres na pewno dostaniesz w ciągu kilku następnych dni. Ja w tym cyklu (jak nigdy) w dniu kiedy miałam dostać okres plamiłam, potem 2dni nic, potem znowu 1dzień plamienia i w końcu normalne krwawienie. Będzie dobrze :-) Buziaki babeczki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka - ja mam punkcje w piątek, dziś już po ovitrelle...a przede mną jeszce pół apteki do łykania :-) Nie wiem jak przetrwam jutro a potem czas do transferu w poniedziałek gerwazy - trzymam kciuki za @ pati trzymam kciuki za kropeczki W poniedziałek spotkałam u siebie w klinice dziewczynę, która już 4 raz miała transfer. Rozmawiałyśmy chwile - ona tak wyluzowana i mówi "dzień jak codzień a wyniki bez zmian" Nie wiem jak można mieć taki dystans... podziwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za wszystkie dziewczyny przed i po transferze trzymam kciuki :) Aby powiększyło się grono zafasolkowanych ;) Nielot przepiękne zdjęcie :) aż miło popatrzeć. Pozdrawiam ciepło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, na forum w mojej klinice dziewzyna ma dzisiaj pozytywny test po pierwszym ICSI. Tego sie trzymam... x Jestem troche sama z tym wszytkim bo M duzo pracuje. Jutro wieczorem wyjasni sie z cysta. Przyznam sie, ze dzisiaj pilam na umor bo licze na to ze alkohol rozkreci mi @ :O x Niestety cysty czesto powoduja takie zahamowanie @. U mnie ciagle tylko plamienie :( Przerabane :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annteka, i widzisz jak to szybko minelo, kiedy wakacje byly..ohoho...a Ty juz w ciazy! : * czas tak szybko ucieka, im starsza jestem, tym szybciej..a jak Mama kiedys mowila, to sie ńie wierzylo xx Nielotek, wybacz, ale rozsmieszlo mnie to...dopiero pisalas, ze maz chory, a teraz Ty..w sensie taka sekwencja wpisow, bo sobie Wa wyobrazilam, teraz Ty chora, kochana, kuruj sie! : * Xxx Madziula, Basza, Monjoc, czekamy na dalsze wiesci i dzialania, juz niedlugo bedziecie podchodzic :) Xxx Aneczka, no to zobaczymy jutro jak wyniki wyszly :) Xx Blaza, punkcja w piatek :) i pati testuje za 2 tyg, trzymam kciuki za dwie kropecxki :) Xx Gerwazy, niecierpliwy :) moze juz sie cysta wchlonela? Jutro sie przekonasz, w najgorszym wypadku beda blizniaki marcowe, cyli urodza sie jakos na boze narodzenie :) Xxx Dziewczyny, powiedzcie, czy Waszym zdaniem jest to niestosowne, jesli kolega z pracy uslyszy ze kolezanka z pracy ( tak, to ja) umawia sie w gabinecie na depilacje, w tym bikini... :-/... Akurat wszedl do pokoju jak dukalam po francusku i mialam wrazenie, ze mial potem niewyrazna mine...no coz... Xxx Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewuszki kurcze mialam trzymac sie od forum z daleka w wakacje ale bylam bardzo ciekawa co sie u Was dzieje monjoc super,ze torbiela nie ma teraz to juz tylko kwestia czasu jak napiszesz nam ze masz dwie kreski:):) x Gerwazy cholera by z ta cysta no!! Ja niestety nie wiem nic na ten temat ale mam nadzieje, ze szybko zginie!!!!! x anette dobrze, ze juz chróbsko wyleczone. Gratuluje tego pieknego widoku!! To na pewno musi byc niesamowite:) Buziaki x lunede szarlotka mniammmmmmm:) x aneczka35 kurcze a moze jeszcze jakies podrosną? Ale zycze ci z calego serca ze wlasnie te dwa to beda TE jajeczka!!!!!!! x pati10 to jest indywidualna decyzja, kazdy musi sobie to jakos poukladac, przemyslec za i przeciw. ja teraz mysle ze zgodze sie na wszystko nacinanie, ten caly glue i reszte, ale nie widzialam sie jeszcze z lekarzem takze nie wiem czy nie zmienie zdania jak przyjdzie co do czego. Ale zycze Wam ze nie wazna jaka decyzje podejmiecie to bedzie ta wlasciwa!!! Trzymam kciuki za kropeczki! x wincza trzymam kciuki!:) x katia przykro mi z powodu lyzeczkowania ja nie mialam criotransefru ale wszedzie czytam ze on wlasnie zwieksza szanse na ciaze!! Takze trzymam kciuki!! x diana 33 ciesze sie ze to juz niedlugo:):) Przesylam cale moje pozytywne fluidy:) x blaza no apteka przy tym calym staraniu jest nasza hehe zycze szczescia. x pozdrawiam Was wszystkie i cały czas o was mysle buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LunaDe, x Hmm, tak sie przyznam, ze mialam serdecznie dosc tego wosku i despilacji :O Za kazdym razem na wakacje, wyjazdy i tak dalej - no, mialam dosc i juz :O Zainwestowalam w laser i teraz wszystko gladziutkie jest na stale i obywa sie bez bolu :-D Zrobilam sobie cale nogi, pod pachami i bikini line i wszedzie fajnie wyszlo. Zdecydowanie polecam!!! x Wypilam chyba z litr wina :( Licze na to, ze mi to w nocy @ rozkreci :) Wiem, ze to naiwne ale mam nadzieje, ze ta cholerna cysta mi sie wtedy wchlonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Nielotku punkcja bedzie w piatek niewiem czy to dobrze czy zle zobczymy . co ma byc to bedzie ja juz niewiem co mam myslec wiec slucham lekarza i niemam sily niczego sie doszukiwac . ten styczen tak mi sie dał we znaki ze mam dosc ,niech teraz przyjdzie juz czas pozytywnych emocji bo niemam juz sil. x Pati trzymam kciuki za twoje 2 Kochane Kropeczki :) x Blaza to jest nas 2 na piatek moja punkcja około 12,30 Blaza skarbie uwierz mozna miec taki dystans ja od soboty czuje to co ta dziewczyna Karze lekarz cos robic to robie ,karze przyjsc przychodze,bedzie punkcja to bedzie, zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie . Boze nierozumiem sama siebie. x wincza a ty na jakim jestes etapie bo cosik przeoczyłam chyba x Gerwazy faceci tacy sa jak go niewciagniesz w to wszystko to sam niebardzo bedzie sie rwał. x dzis poszłam sobie poprawic humor kuppilam zieloniutki zakiet niepomogło , weszłam tez do sklepu dla bobasow tak sobie chodziłam i myslałam o Lude Nielotku Wiosence i całej zafasolowkanej reszcie swiata,polecialy mi łzy i wyszlam niepisze tego zebyscie mnie pociesiały ze na mnie pora przyjdzie musze sie wyzalic bo niemam komu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki:-) Wróciłam do świata żywych :-) Przez 3 dni była u mnie siostra z 4-miesięcznym synkiem (mieszkają za granicą). Mały jest słodziutki:-) Ale poweim Wam że momentami czułam się przerażona tym wszystkim, dziecko to jest MEGA rewolucja!!! Sama nie wiem czy ja jestem na to gotowa i czy byłabym dobrą mamą:-( Aneczka i Blaza trzymam kciuki za Wasze jutrzejsze punkcje!!!neczka zobaczysz że Twoje dwa jajeczka wystarczą:-) Gerwazy głowa do góry, los nam rzuca kóody pod nogi ale damy radę! Jeśli nie uda się w lutym to w marcu już na bank będziesz w ciąży:-) Anette gratuluję serduszka :-) To musi być super uczucie! Diana 8 to super liczba pęcherzyków :-) Ja dziś mam 28 dc. Za mną już 3 zastrzyki gonapepeptylu. Robiłam betę żeby wykluczyć ciążę, zdziwienia nie było bo wynik poniżej 2. Wizytę mam 4 lutego. Lunede z twojej stopki wynkika że też brałaś gonapepetyl, czy możesz mi napisać czy wpłynął on u Ciebie jakoś na @? Opóźnił ją? Dziewczyny jak iść do lekarz na usg w trakcie @??? Jak to zrobić?? Założyć tampon i wyjąć go przed samym badaniem? Masakra jak dla mnie :( Pozdrawiam wszystkie bez wyjątku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katia626
Dziewczyny wczoraj miałam transfer i pani doktor przed transferem zrobiła mi lekkie płukanie pochwy bo było dużo śluzu. Miałyście coś takiego przed transferem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! 🌼 x Melduje, ze kuracja czerwonym winem podzialala i w nocy rozkrecila mi sie @ :-D Teraz wizualizuje, ze torbiel sie wchlania. Wieczorem bede wiedziec po USG czy mozemy startowac z IVF w tym miesiacu czy nie. x Zycze wszytkim milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heheheh dobre :-D W mojej klinice niestety mają zielony fotel :-D Ja chyba dziś też się napiję żeby szybciej dostać @ :-D Jak by przyszła dziś lub jutro to w poniedziałek nie będzie tragedii:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wincza
aneczka35 28.01.2013 miałam transfer 1 zarodka, teraz odpoczywam w domu, obijam się. Dziewczyny czy wy mieliście efekty uboczne do Menopur -, bo mnie dopadała biegunka już miałam jak brałam zastrzyki ale przechodziła a znów pojawiła się wczoraj i dzisiaj znów, nie wiem czy to nie z nerwów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy No to trzymam kciuki za dzisiejsze usg no i mam nadzieje, ze dziś zaczniesz stymulacje. Justynka normalnie wyciagasz i siadasz na fotel ;) Wiem, ze to troszkę krepujace ale dla tych lekarzy to dzień powszedni więc sie nie przejmuj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczynki! Gerwazy jestem w szoku ze @ przyszla po winie.To ja w takim razie tez dzisiaj pije!! ;-) Mogłabys napisac wiecej o tej depilacji laserowej,ile miałas zabiegów i ile to kosztuje?Ja tez mam problem z tymi włosami bo jestem brunetka wiec mozna sobie tylko wyobrazić...:-) x Lunka ja nie widze nic dziwnego w takiej depilacji..dziwny koleś...moze on jakis niekumaty i zacofany.Nie przejmuj sie,niektórzy faceci sa tacy dziwni i trudno ich wyczuc.Ja np mialam w pracy takiego kolege z którym rozmawiałam nawet o moim okresie i równiez o depilacji roznych okolic i przyjmowal to całkiem normalnie.Nawet był zadowolony kiedy mógł uczestniczyc w takich "damskich rozmowach".Nie przejmuj sie nim.Jesli ma dziewczyne lub zone to chyba powinien to rozumiec.Ile on ma lat?Kochana dzisiaj akcja "mleczko zsiadłe"cd.Ale dzisiaj nie zamierzam sie ruszac z domu :-):-):-) x Aneczka ja tez czesto tak reaguje na sklepy dla bobasów,łezka kręci sie w oku.Takie juz jestesmy wrażliwe...trzymaj sie kochana:-) x Dziewuszki nie stresujcie sie usg podczas @.Kiedy ja mialam 1szy raz usg w trakcie @ powiedziałam lekarzowi na wstepie ze "jak to bedzie?"ze ja nigdy tak nie miałam.A lekarz sie zasmiał i mówi ze to nie 1szy ani nie ostatni raz i zebym sie niczym nie stresowała.Normalnie sie kładziecie na leżance a przeciez pod pupą jest papier wiec nawet jesli go ubrudzicie to nic sie nie stanie.Najlepiej wziąśc prysznic przed wizyta.Zaznaczam ze ja do krakowa mam jakies 1,5h-2h jazdy wiec nie mam mozliwosci wziaść tego prysznica 5 min przezd wejsciem do gabinetu.Chusteczki nawilzone do higieny intymnej bardzo sie przydają;-) x Justynka ja tez brałam gonapeptyl i nie wpłynął on u mnie na @ w zaden sposob.Normalnie dostałam @ tak jak mialam dostac. x trzymam mocno kciuki za wszystkie punkcje i transfery!!!buziaki dla Was;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×