Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Nusiaaa

IN VITRO - zapraszam te które przed, w trakcie i po

Polecane posty

Jak tam u Was pogoda?U mnie wiosna na całego,tak cieplutko ze można bez kurtki chodzić,nareszcie :-)aż chce się żyć x Dziewczyny wiecie może czy jest taka możliwość wybrania sobie zarodkow do transferu?Pytam dlatego bo u mnie za 1szym podejściem podano mi te najgorsze i nie wiem jak te pozostałe zostały polączone w pary,a chciałbym tym razem sama zadecydować które chce transferować.Jak to jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziula ja nie wiem czy można wybrać zarodki, ale zapytam w poniedziałek ;-) Pozdrawiam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziula - nie wiem czy mozna sobie wybrac....u mnie p doktor decydowala ktore transferuja a ktore mroza, takze to chyba od nich zalezy ale pewnosci nie mam. Ja mialam transferowane 8B i 4A a zamrozone dwa 6B - pani embriolog mowila ze sa do mrozenia dobre i ladne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytajaca ???
MamaElisabeth Moge zapytac w jakim Pma podchodzilas ?? W paryzu?? Ja podchodzilam w szpitalu Tenon ale niestety juz mnie skreslili bo mam obnizona rezerwe jajnikowa i brak odpowiedzi na stymulacje :( Jedynie wyjscie do kom od dawczyni ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monjoc wszystkie siedem masz 4A?Bo ja mam właśnie tak 3x3AA i 3x2AA i nie wiem jak one są polączone w pary(czy lepszy z gorszym czy inaczej).W każdym razie wszystkie sa zamrozone wiec jaka to róznica dla kliniki które najpierw rozmrozą???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziula bo chce porobic jeszcze jakies badania i ten scratching ktory powoduje lepsze zagniezdzenie lub histeroskopie bo nie mialam prze inf tego mam liste pytan do mojej lekarki co jeszcze mozna zbadac abo zwiekszyc szanse Madzia Ty jestes z nowego sacza ponoc tam jakis dobry znachor jest juz sama nie wiem czy by nieskorzystac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziula ja mam wszystkie 7 - 4A , mówił mi dr ze są dobre .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aggie79
Czesc dziewczyny, Ja już po punkcji , sam zabieg przeszedł bezprolemowo, było 15 komórek z czego 10 dojrzałych, 5 poszło do zapłodnienia icsi a 5 do naturalnego ivf, jutro dowiem sie ile sie zaplodnilo- oby wszystkie :) a transfer miedzy niedziela a wtorkiem Po zabiegu pól dnia przespałam a teraz ogromnie boli mnie podbrzusze, jejku ile my musimy wycierpiec... Dziewczyny tez miałyscie takie bóle po punkcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To super wiesci! Jezeli bedziesz miala 10 zaplodnionych to radze hodowac do blatocyty. Te ktore sie nie rozwina do 5 dnia to i tak szansy by nie mialy na ciaze. Naturalna selekcja :( x Po punkcji nic mnie nie bolalo ale ja nie mialam 15 tylko 5 :) Powinnas duzo pic (3 litr yplynow na dzien) oraz jesc mieso (proteiny) bo to wiaze wode w brzuchu. To pomaga zapobiec hiperytmulacji. x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aggie79
Dziękuje za rady kochane , z mięsem to u mnie będzie cieżko bo nie jem od 15 lat ale już lecę po wodę X Gerwazy jak samopoczucie? Relaksujesz i grzejesz sie? X Izabelka daj znać po scanie jak urosły pecherzyki X Yassmin co u Ciebie, jak stymulacja, zaczęłaś już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aggie super wynik, oby wszystkie się zapłodniły ;-) To będą mrozaczki ;-) Mnie kochana bolało prawi tydzień pierwszy dzień to jak się ruszałam i przy załatwianiu to z 5 dni, ale już przeszło i wszytsko oki co się nie robi dla naszych małuszków. Fajnie kochana, że nieługo transfer ;-) Ja mam nadzieję, ze u mnie też bedzie a tym cyklu ;-) dziś 4 dc, w poniedziełek jade to bedzie 8dc, mam nadziej ze wszystko bedzie oki i za jakies 10 dni transfer, ale ja mam pod gore z tym in vitro bo ciągle coś ;-( Madziula a co u Ciebie? Joasia jak tam? Jak czujecie się dziewuszki niedługo testujące? pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aggie, To moze byc inne zrodlo protein niz mieso. Po prostu proteiny wiaza wode w brzuchu spowodowana stymuluacja i tymi wszytkimi hormonami. A dobrze jest zeby przy transferze nie bylo overstymulacji. x Izabelka, no wlasnie, co wyszlo dzisiaj na wizycie? x Ja sie czuje ok, tylko od zsatrzyku HCG jestem badrzo zmeczona. Ostatnim razem tez tak mialam. Na sukces specjalnie nie licze bo jednak zarodki nie byly najlepszej jakosci. Ale moze jednak ktorys sie wgryzie :) Jak nie, to podchodzimy kolejny raz - to juz zdecydowane. Tyle, ze moze sie do Colorado wybierzemy :) Statystki kliniki w CCRM mnie hipnotyzuja :-D I oni oferuja genetyczne badania zarodkow co w moim wieku byloby wskazane. x Ktos pytal gdzie robia testy genetyczne zarodkow metoda CGH. Nie wiem jak jest w Polsce. To badanie oferuje obecnie tylko niewiele klinik na swiecie choc mysle, ze z czasem stanie sie to standartem. W Polsce niektore kliniki robia PGD ale ten test sprawdza tylko CZESC chromosomow a CGH WSZYSTKIE. x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy niech się uda w koncu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!;-)Nie ktoś przełami złą passę ! Trzymam kciuki, ale super podoba mi się, ze cały czas działacie i się nie poddaajecie i fajnie, że macie na to finanse ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aggie79
Monjoc1 zobaczysz jak te 10 dni szybko zleci do transferu :) nawet sie nie obejrzysz X Gerwazy do Kolorado to możesz pojechać na wakacje po ciąży w która właśnie zachodzisz :) :) :) X Kochane czy wy tez bralyście antybiotyk po punkcji? Bo ja mam brać doxycykline od jutra tylko zapomniałam sie zapytać po co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja AGgie nic nie brałam, ale to moze dlatego, ze nie miałam transferu . Kochane ile kwasu bierzecie 1 czy 2 tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aggie, Ten antybiotyk to daja profilaktycznie zeby zapobiec zakazeniu tak na wszelki wypadek. Ja go nie mialam po punkcji ale dali mi po histeroskopii. x Monjoc, mamy troche uzbierane na IVF, co sie tez z naszym wiekiem wiaze :O Wierz mi, ze Tobie ta kasa nie potrzebna :) Przy Twoich wynikach Twoja prognoza jest naprawde dobra! Ludzie czesto nie maja nawet jednego zarodka jakosci A przy wielu stymulacjach a Ty masz 7 po jednej :) x Ja biore 5mg kwasu foliowego plus to co jest dodatkowo w takich witaminach Fembion (gdzie kwas foliowy jet tez w postaci pol przetworzonej) bo wyszlo mi z badan, ze mam zaburzenia przetwazania folika (PAI-1 4g/5g). Tak normalnie w klinice na poczatku zanim nie zrobilam tyhc badan to kazali mi brac 800 microgramow. x Izabelka, a gdzie Ty sie dzisiaj podziewasz? Bylas u lekarza dzisiaj czy dopiero jutro idziesz? x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy... pytalam to badanie chromosomow to $6,000 u mnie :( za drogo niestety Hej zycze ci zeby sie udalo... dokladnie! zlam passe.... potem polecimy wszystki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:) Ja tak szybko bo do pracy zmykam, wczoraj bylam tak zmeczona ze padłam na twarz jak wrocilam z tyry. Dzisiaj na scan. Wieczorkiem sie odezwe i nadrobie forum :) Buzka milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabelka, powodzenia dzisiaj! Mam nadzieje, ze beda widoczne piekne pecherzyki! x Juloni, CGH tak kosztuje niestety :( Dlatego dobrze jest podejsc do paru stymulacji, zamrozic wszytko i przetestowac za jednym zamachem. To wtedy placisz raz. Ale jak popatrzsz na statystiki CCRM to przy zastosowaniu CGH (gdzie przetransferuja Ci tylko zdrowy zarodek) 80% (statystyki: http://www.colocrm.com/Services/ComprehensiveChromosomeScreening.aspx) zachodzi w ciaze. I to bez wzgledu na wiek. Naturalnie, jezeli w danym cyklu nie ma wogole zdrowego zarodka co w moim wieku jest mozliwe to z transferu nici :O Trzeba sie z takim ryzykiem liczyc. x My juz rozmawialismy z M na temat SIRM Las Vegas i CCRM w Colorado. Byc moze jest to dla nas ostatnia szansa. Na razie czekamy na test ale nic nie czuje, podobnie jak ostatnim razem :( I nie sadze zeby sie udalo z takimi zarodkami jakie mielismy. Szanse jest ale jest to wysoce nieprawdopodobne. x Jaki masz plan teraz? x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabelak trzymam kciuki ;-) Joasia nio to badanka a dalej do roboty ;-) Gerwazy podziwiam Cie kochana za odwage ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy nigdy nie mów nigdy.Widziałas ten filmik o 3 kropeczkach gdzie jedna dziewczyna miała słabego zarodka i lekarz nie dawał szans a jednak urodziła dziecko właśnie z tego słabeuszka.Takze myśl pozytywnie,cuda się zdarzają.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziuzla, Tak po cichu licze na cos takiego...wiadomo, dopoki nie bede miec czarno na bialym ze si enie udalo to nadzieja bedzie sie tlic. x Ech, ja chyba jestem w pechowym towarzystwie. jedna moja kolezanka jest po 5 IVF w tej samej klinice. I nic...nawet chemicznej ciazy nie bylo. Druga po 4 i tez nic...Tak sie spotykamy we trzy i zastanawiamy co z nami jest, ze zadnej nie wychodzi :O x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aggie79
Cześć dziewczyny, Właśnie dzwonilam do kliniki i zaplodnilo sie... 15 komorek, nawet te 5 które były uznane za niedojrzale sie zaplodnily choć sa gorszej jakości i , jak to powiedziała pani embriolog, brązowe?!? Jeżeli bedą sie ładnie dzielić to czekamy do 5 doby czyli do wtorku Jedyne na czym muszę sie teraz skupić to picie wody i zapobieganie hiperstymulacji Cieszę sie niezmiernie bo pojawia sie jednak szansa ze mogę zostać mamą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aggie, to fantastyczna wiadomosc. W tym przypadku to naprawde tylko ma sens czekanie do 5 dnia. Te, ktore nie przezyja I TAK nie mialaby szansy na ciaze i prawdopodobnie cos z nimi nie tak. Jestem pewna, ze bedziesz miala kilka pieknych blastocytow :) x Koniecznie pij 3 litry wody! Trzeba sie zmuszac :O Najlepiej odmierzyc sobie litrowa butelke z woda rano, w poludnie i wieczorem a herbatki traktowac jako extra bonus :) Ja latalam do lazienki jak najeta ale to jednak pomaga. Z tego co wiem to lepiej nie pic kafeiny ani jakis herbat z zwartoscia witaminy C czy teiny. lepiej zrezygnowac z czwnej i zielonej herbaty. Natomiast podobno herbata Roibusch z Rossmana jest dobra. x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aggie79
Gerwazy jesteś nieoceniona, dziękuje za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×