Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Nusiaaa

IN VITRO - zapraszam te które przed, w trakcie i po

Polecane posty

hej dziewczyny aggie, juloni - trzymam kciuki za udany transfer! Gerwazy mam do Ciebie pytanie bo Ty sie znasz - bo albo ja juz zglupialam albo co. bylam dzis u lekarza i criotransfer bede miala w przyszlym cyklu. lekarka chce zrobic mi biposje endometrium - czyli to ednometrium scratch. Tylko ze tak na stronie klinika pisze ze ..."Ważne jest, że musi to być cykl poprzedzający oraz w cyklu tym musi się pojawić faza lutealna na poziomie błony śluzowej macicy, czyli nie dotyczy to cykli podczas których przyjmowana jest antykoncepcja hormonalna i cykli naturalnych bezowulacyjnych"... a ja mam dzis 8 dc od 16 dc kazala mi brac luteine dopochwowa i 22 dc mam miec biopsje....rozumiem ze ta luteina to po to by byla ta faza lutealna ale co z owulacja jak w tym miesiacu przeciez nie bede miec bo ja sama nie owuluje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasia, ja tez to mialam robione, u mnie bylo w 21 dniu cyklu poprzedzajacego moj cykl IVF. Tyle, ze ja zazwyczaj mam owulacje. Musisz dopytac lekarza ale prawdopodobnie chodzi im o to, zebyc miala wystarczajaco gruba sluzowke macicy (endometrium) w momencie operacji. To jest nieskomplikowany zabieg, tyle, ze po tym mozesz troche plamic. ja plamilam at do @. Ma to wplywac na zwiekszenie szansy na implantacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aggie79
Dzięki dziewczyny za kciuki, ja już po transferze Dziś niestety nie za dobre wiadomości. W 4/5 dobie moje zarodki przestały sie rozwijać przez co podano mi za namową lekarza 3 zarodki:2 morule i blastocystę B2 (Taką słabą blastocystę) Mrozaczkow będzie 0 albo Max 1 jak zacznie dalej sie rozwijać Ehh a miało być tak pięknie i tyle mrozaczków w razie potrzeby w lodówce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aggie, Biologia jest nie do przewidzenia! Zycze Ci, zeby maluchy zadomowily sie u Ciebie na 9 miesiecy! x W 4 dniu embrionek przestaje rozwijac sie na "autopilocie" od mamy, tylko sam przejmuje srerowanie swoim rozwojem. Dlatego jest to bardzo efektywny test na ich normalnosc i zdrowie czy przetrwaja do 5 dnia... W 3/4 dniu uaktywnia sie tez genetyczny material ojca wiec mozliwe, ze mimo, ze Twoje komorki jajowe byly dobre to jednak coy bylo nie tak z tymi embrionkami, ktore przestaly sie rozwijac. Dlatego my zawsze czekamy do 5 dnia na transfer choc mam zawsze malo komorek... x Pamietaj zeby nadal duzo pic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aggi trzyymam kciuki aby zarodki zostaly z toba . julion nio to lada chwila transfer. joasia moze akurar o tym badaniu zarodki sie zadomowia ) ja tez nie wiem co dalej czy bedzie krio w tym cyklu czy nie . jeszcze 2 dni i moze sie cos dowiem bardziej konkretnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki, wiem, ze Twoj jest ogromny! pamietam! mysle o Tobie, bo to naprawde niespotykany rozmiar, ale moze teraz troche przystpuje? Ja sie decyduje na 100% na CC, boje sie o pepowine oraz o to ze dziecko bedzie za duze na mnie,a Ty mozesz sie zdecydowac na CC, czy moze nie chcesz? xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynko, dziekuje za zyczenia :) a co u Ciebie? na jakim jestes etapie? xxx Gerwazy, chyba sie raczej nie odwinie, chociaz jest taka mozliwosc teoretycznie bardziej, bo duzy jest i juz ma coraz mniej miejsca na akrobacje.. trzymam kciuki za Twoje testowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Gerwazy za odpowiedz.... mam nadzieje ze lekarka wie co robi eh juz mi sil brak do tego wszystkiego zaczynam sie stresowac tym scratchem i wogole ze sie nie uda:/ i wszystko na nowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lunka chciałabym naturalnie ale jeżeli lekarz zadecyduje ze cesarka to bedzie cesarka. Wszystko zniosę dla maluszka :) Moja położna mówiła ze mam dobrą budowę i nie powinnam mieć problemów, ale zobaczymy jak to będzie. Gerwazy do malutkich nie należę, mam 178 cm wzrostu ;) Wagę zawsze miałam w normie, ale odkąd zaczęłam stymulacje to raz przybywało a raz ubywało a teraz w ciąży to już wogole masakra. Aggie Różnie to bywa z tym rozwojem zarodeczkow w kolejnych dniach jak pisze Gerwazy. Ale zabralaś 3 zarodeczki wieć napewno któryś zostanie z mamusią ;) Teraz pozostaje tylko te cholerne czekanie i zaciskanie kciukasów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lunka hej powiem Ci szczerze, ze nie wiem jak tam u mnie wyglada ta pepowina bo lekarka nic mi nie mowila. Za tydzien mam wizyte, to zapytam. Kochana na pewno wszystko bedzie dobrze. Przy porodach sn zaraz po wyjsciu glowki odwijaja pepowine, ale pewnie bezpieczniej przez cc. Nie stresuj sie duzo!! Ja zdecydowalam sie na porod sn z zzo znieczuleniem zewnatrz oponowym. Dzis ide jeszcze na spotkanie z anestazjologiem. Niecale 5tyg nam zostalo :-D xx Miki jejku podziwiam Cie jak urodzisz sn. Oby zdrowo i bezpiecznie to najwazniejsze! xx aneczko pozdrawiam :-* xx Justynka dziekuje :-) xx Pozdrawiam babeczki i trzymam mocno caly czas kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nielot już aby tknąć ;-) I rozwiązanie ;-) Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczyny! Lunka nie dziwie się ze się denerwujesz,ale bądź dobrej myśli.Miejmy nadzieje ze mały sam się odkręci z pępowiny.Najpierw się człowiek stresuje ze nie może zajść w ciążę a potem żeby ta ciażą przebiegała prawidłowo.Musi być dobrze.Trzymam mocno kciuki za Ciebie i maluszka.pozdrawiam x Joasia nie denerwuj się kochana,dla każdej z nas to wielki stres i chwile wielkiego wyczekiwania na ciążę.Ja tez chwilami nie mam już nadziei na to ze będę mamą.Teraz taka ładna pogoda,codziennie widzę ciężarne kobiety idące ulicą i już nawet nie mam siły żeby na na nie patrzeć,yhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aggie79
Dziękuje dziewczyny za pokrzepiajace słowa, cieszę sie ze nie jestem sama ze swoimi smutkami i wątpliwościami. Teraz to zostaje mi tylko czekanie na testowanie choć nie wiem ile tego czekania bedzie bo za 2 dni mam wziąć 1/8 zastrzyku z ovitrellea on fałszuje wynik i w poniedziałek mam zrobić estradiol i progesteronu i wtedy decyzja lekarza czy mam brać kolejna dawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość modlicha83
czesc STEFANIA 31 PRZEPRASZAM ZE DOPIERO TERAZ ODPISUJE ALE NIE SPODZIEWALAM SIE ZE KTOS ZAREAGUJE NA MOJEGO POSTA. NO WLASNIE CO Z NAMI NIE TAK PROBLEM W TYM ZE NIC >WSZYSTKO JEST OK ,TAK WYNIKA Z BADAN .ZAROWNO ZE MNA JAK I MOIM PARTNEREM.BYLAM OSTATNIO W SZPITALU I DOWIEDZIALAM SIE ZE CZEKA MNIE KROTKA STYMULACJA .DOSTALAM MENOPUR I PARE INNYCH SPECYFIKOW.CZEKAM TERAZ NA OKRES ZEBY MOC ZADZWONIC I ZACZAC IVF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość modlicha83
STEFANIA WIDZE ZE TY JUZ 12 DNI PO TRANSFERZE .ZYCZE POWODZENIA I TZRYMAM KCIUKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefania i gerwazy już nie mogę się doczekać waszego testowania. tak bym chciała żeby wynik był pozytywny :-) ją też myślę co że mną denerwuje mnie już to wszystko jeszcze aby do czwartku i okaże się co i jak . madziual ty też pewnie już 7 się nie możesz doczekać co nie? :-) joasia mam nadzieję że krio będzi szczęśliwe. lunede z małym wszystko będzie oki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny u mnie w sumie ok. raz czuje sie gorzej-czuje jakby @ miala przyjsc- i wtedy lapie dolek a potem to wszystko znika i czuje sie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Modlicha, to troche podobnie jak u nas. a u mnie 12 dzien ! jeszcze tylko sroda i czwartek Na razie testu sikanego nie robie, wytrzymuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziula, monjoc, juz niedlugo bedzie Wasza kolej na bycie w ciazy :) Xxx miki, nielotek, cxy Wasze dzidxie maja czkawke? Moj ma dosc czesto, kila razy dziennie, dzisiaj tylko rano i teraz, ale zdarza sie nawet kilka razy i trwa nawet kilka minut...podobno to dobry objaw, ale jak mi sie to laczy z pepowinka, to zaczynam panikowac...:( Xx Miki, jak bedxiesz rodzic sn to bedziesz moim idolem :) ja na100% wybieram cesarke, sn to nie na moje nerwy w tej sytuacji Xx Nielotek, wow, juz tylko 5 tyg!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monjoc masz racje.juz nie mogę się doczekać,kazdy dzień tak się dłuży ze szok.Jak już tyle mcy wytrzymałam to i 3 tyg tez wytrzymam. x Lunka obyś miała racje,bo jak teraz się nie uda to chyba sobie strzelę w łeb!Ja nie mam tyle siły i determinacji co Gerwazy.Poza tym już mnie te hormony wkurzaja bo chodze na siłownie,jem mało,w ogole słodkiego,prawie zero cukru i schudnąć nie mogę ani grama.Wydaje mi się ze to przez hormony.Z reszta jak byłam ostatnio w klinice,rozmawiałam z pielęgniarką,mowiłam jej ze przytyłam dużo po stymulacji a ona ze tak się właśnie dzieje,np encorton to najzwyczajniej steryd wiec nie ma się co dziwić. x Nielotol ale Ci zazdroszczę ze już za 5 tyg rozwiązanie,wszystkiego dobrego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lunka Mój ma tez często czkawkę i czasami tez trwa dosyć długo. Lekarz mówił ze to dobrze. A jeżeli chodzi o poród to w moim szpitalu preferują sn, oczywiście jeżeli konieczna lub zalecana jest cesarka to robią. Zobaczymy jak to bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziula ty i tak laska to po co się odchudzac :-) nio lunede mam nadzieję że masz rację i teraz nasza kolej . stefania a to idziesz w piątek na bete czy test robisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziula ja wlasnie przez dwa lata brania hormonow i in vitro przytylam az 40 kg a w ciazy tylko 4 kg ale to schudlam po samym porodzie, teraz mnie faszeruja duphastonem ale chyba jus go przestane brac bo dokladnie przez 10 dni jak go biore to nie loge site najesc, i tak mam tez podczas @. Wiec pol miesiaca sie odchudzam zeby przytyc to w drugiej polowie, czasem tez mysle ze to przez dola, ze ta mysl ze nievmoge normal nie zajsc w ciaze mnie tak dobija ze tylko jak zjem cos slodkiego tomi sle humour poprawia... Stefania i gerwazy trzymam kciuki sa was a zawsze to o jed osobe wiecej wiec sie wkoncu musi poszczescic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziula ja wlasnie przez dwa lata brania hormonow i in vitro przytylam az 40 kg a w ciazy tylko 4 kg ale to schudlam po samym porodzie, teraz mnie faszeruja duphastonem ale chyba jus go przestane brac bo dokladnie przez 10 dni jak go biore to nie moge sie najesc, i tak mam tez podczas @. Wiec pol miesiaca sie odchudzam zeby przytyc to w drugiej polowie, czasem tez mysle ze to przez dola, ze ta mysl ze nievmoge normal nie zajsc w ciaze mnie tak dobija ze tylko jak zjem cos slodkiego tomi sle humour poprawia... Stefania i gerwazy trzymam kciuki sa was a zawsze to o jed osobe wiecej wiec sie wkoncu musi poszczescic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izyda g
Lunede,ja tylko na chwileczke,naprawde nie chce Cie straszyc bo wiem,ze TY jestes swidoma zagrozenia ale uwazaj jak tylko mozesz na swoje malenstwo,sprawdzaj akcje serca... Okrecenie pepowina jest bardzo niebezpieczne.Malenstwa potrafia na dodatek zakrecic pepowine na nozke... Wierze,ze wszystko bedzie dobrze,czego Ci z calego serca zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadal jest 6 sztuczek i ponoc super sie trzymaja, oby tak dalej. Dziewczyny korci mnie by transferowc 3 embriony, moj M nie zgadza sie ze mna bo sie boi, ja w sumie tez, ciezko byloby gdyby sie udalo calej trojeczce, nawet z dwojka ciezko...... Tak wogole to moj M zawsze mi mowil ze chce dwoje dzieci, a teraz ostatnio powiedzial ze jak sie by udalo z jednym to juz koniec i bylby happy. XXXXXXX Juz sie nie moge doczekac waszych wynikow dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×