Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

NICK----------------synek/córeczka------miesiąc ciąży------termin porodu karolowa----------------synek------------------ 21-------------------30.03.2013 mniejszabyc-----------córcia?-------------------5------- ------------01.04.2013 Dzidek78---------------synek-------------------18-------- -----------05.04.2013 kasia--------------------synek-------------------18------ ----------6 -10.04.2013 olabia-------------------?????-----------------------5--- ----------------09.04.2013 Ancyk80----------------synek-------------------18-------- -----------10.04.2013 ::::Asia::::-------------????-----------------------5--- ----------------11.04.2013 Plusik-------------------??????---------------------16--- ----------------12.04.2013 kwietniówka2013----???------------------------16-------- -----------13.04.2013 Andzik1984-----------synek--------------------18--------- ----------16.04.2013 Sekowa28-------------???????--------------------15------- -------------16.04.2013 agalesna --------------???------------------------18----------------- --16.04.2013 Bożka2930------------córeczka---------------5--------- -----------17.04.2013 e ona---------------------??????------------------ 15-------------------18.04.2013 Otulka------------------synek?-------------------5------- --- ----------18.04.2013 dagaa-------------------?????---------------------5----- --------------19.04.2013 monika_kwietniowka-???----------------------- 4--------------------19.04.2013 Funiak-------------------????---------------------5----- ---------------20.04.2013 mama kwietniowa 2013...???..................18..................-21.04.2013< br /> antonówkaa------------?????--------------------16------- -------------22.04.2013 przyszlaMlodaMama---????-------------------- 14--------------------28.04.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki, dawno nie zaglądałam, ale czytałam, nie mam narazie czasu na nic, dzisiaj odebrałam wyniki, mocz ok, ale morfologia tak sobie, dużo wartości mam poniżej normy, zobaczymy co lekarz powie, a idę dzisiaj, bardzo się cieszę i bardzo denerwuję, czy wsio ok po tej mojej chorobie, ale mam też nadzieję, że dowiem się jaka płeć, dziś zaczynam 20 tydzień. Pozdrawiam i wieczorkiem się odezwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funiak nie martw się rudzami, ja mam dzisiaj 18t1d i dopiero wczoraj czulam wyraźnie, jak nie czujesz ruchow zjedz cos slodkiego, poloz sie na plaskim na lewym boku i wsluchuj w organizm, cos pewnie poczujesz :) A co do kolek to tez sie borykam, mi z lewej strony dokuczaja. Ja mysle ze to dlatego ze maluch sie miedzy jalitami umiejscowil i troche blokuje swobodny przeplyw wsdzystkiego ;) Funiak dobre z ta cola i cytryną :P smaka mi zrobilyscie, ja sie bardzo staram ograniczac slodycze, caly tydzien mi sie udalo w wczoraj zjadlam cala tabliczke czekolady ;/ :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e ona, kurcze, wiem, że maluchy w brzuchu lubią słodkie, a ja nie jem słodyczy. Nie chcę dawać pożywki tym cholernym bakteriom i tak mam ich za dużo. Poza tym czekolady i kakao w ogóle nie mogę, jakoś mnie od nich skutecznie odrzuciło, po tym jak parę razy po nich wymiotowałam na początku ciąży. Poczekam jeszcze z tymi ruchami, ale może umówię się na wizytę wcześniej nieco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funiak to wystarczy jakiś owoc albo nawet soczek :) Albo po obiadku polóz się i poczekać, coś pewnie poczujesz. :) Ja czuje ruchy od dwoch tygodni z czego czulam dopiero 4 razy! Ale wczoraj po calej czekoadzie to maly buszował ze hej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
funiak ja waga bym sie nie martwiala... Ja tez sporo schudlam przez wymioty... Wczoraj rozmawialam z kumpela tez jest w ciazy tyle ze blizniacza i na poczatek marca wiec miedzy mna a nia sa 2 mies roznicy a przytyla tylko 2,5 kg... Tez sie martwila ale gin jej powiedziala ze zdazy jeszcze nadrobic... Pierwszy raz w nocy obudzil mnie glod... A poza tym caly czas snil mi sie tatar z masterchefa.. Marakra jakas:D ja znowu jem mase owocow a slodycze bardzo rzadko... Jakos mnie nie ciagnie.. Kiedys strasznie mnie wzdelo po kapuscie ale faktycznie przesadzilam z jej iloscia%3bD X mam pytanie jak liczycie miesiace ciazy ja mam skonczony 17 tc czyli rozpoczety 18 tak? Oj chyba tego nigdy nie pojme%3bD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki ja zaczynam nocne eskapady do kuchni :( budzę się okropnie głodna i nie zasnę jak nie przekąsze czegoś , eh przytyłam dopiero 2 kg - starałam sie pilnowac wagi ale juz nie daje rady :( widziałyście ten filmik ? http://vod.pl/zycie-przed-zyciem,79940,w.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszlaMlodaMama, jesli masz 17tc+1dzien to znaczy ze jestes w 18 tygodniu ciazy, ja np. jestem teraz w 21tc+3dni czyli aktualnie trwa u mnie 22 tydzien ciazy ;) miesiace za to liczy sie pelne, wiec jak jestes w 5 miesiacu+1 tydzien to znaczy ze jestes w 5 miesiacu nie 6 ;) , ja w ta sobote wejde juz w 6 miesiac :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i mam +5kg :o niby strasznie duzo nie jest ale ja i tak jestem jakos ta waga przestraszona :D w ogole jestem taka do d... mialam dwie mega klotnie z moim mezem w weekend, okropne... i jakos nie moge sie pozbierac po nich :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK----------------synek/córeczka------miesiąc ciąży------termin porodu karolowa----------------synek------------------ 21-------------------30.03.2013 mniejszabyc-----------córcia?-------------------5------- ------------01.04.2013 Dzidek78---------------synek-------------------18-------- -----------05.04.2013 kasia--------------------synek-------------------18------ ----------6 -10.04.2013 olabia-------------------?????-----------------------5--- ----------------09.04.2013 Ancyk80----------------synek-------------------18-------- -----------10.04.2013 ::::Asia::::-------------????-----------------------5--- ----------------11.04.2013 Plusik-------------------??????---------------------16--- ----------------12.04.2013 kwietniówka2013----???------------------------16-------- -----------13.04.2013 Andzik1984-----------synek--------------------18--------- ----------16.04.2013 Sekowa28-------------???????--------------------15------- -------------16.04.2013 agalesna --------------???------------------------18----------------- --16.04.2013 Bożka2930------------córeczka---------------5--------- -----------17.04.2013 e ona---------------------??????------------------ 15-------------------18.04.2013 Otulka------------------synek?-------------------5------- --- ----------18.04.2013 dagaa-------------------?????---------------------5----- --------------19.04.2013 monika_kwietniowka-???----------------------- 4--------------------19.04.2013 Funiak-------------------????---------------------5----- ---------------20.04.2013 mama kwietniowa 2013---????-----------------18-------------------21.04.2013 antonówkaa------------?????---------------------5------- -------------22.04.2013 przyszlaMlodaMama---????-------------------- 14--------------------28.04.2013 X X Hej:) Widzę, że znowu nadszedł czas wizyt. Ja dziś wybieram się na 18:00 - trochę się boję jak zawsze, bo od 2 tygodni nie czuję malucha. Z drugiej strony bardzo się cieszę, że znowu zobaczę mojego lokatora:) Ciekawe czy dziś poznamy płeć. Dziś zaczęłam 19 tydzień. Odezwę się po wizycie. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK----------------synek/córeczka------miesiąc ciąży------termin porodu karolowa----------------synek------------------ 21-------------------30.03.2013 mniejszabyc-----------córcia?-------------------5------- ------------01.04.2013 Dzidek78---------------synek-------------------18-------- -----------05.04.2013 kasia--------------------synek-------------------18------ ----------6 -10.04.2013 olabia-------------------?????-----------------------5--- ----------------09.04.2013 Ancyk80----------------synek-------------------18-------- -----------10.04.2013 ::::Asia::::-------------????-----------------------5--- ----------------11.04.2013 Plusik-------------------??????---------------------16--- ----------------12.04.2013 kwietniówka2013----???------------------------16-------- -----------13.04.2013 Andzik1984-----------synek--------------------18--------- ----------16.04.2013 Sekowa28-------------???????--------------------5------- -------------16.04.2013 agalesna --------------???------------------------18----------------- --16.04.2013 Bożka2930------------córeczka---------------5--------- -----------17.04.2013 e ona---------------------??????------------------ 15-------------------18.04.2013 Otulka------------------synek?-------------------5------- --- ----------18.04.2013 dagaa-------------------?????---------------------5----- --------------19.04.2013 monika_kwietniowka-???----------------------- 4--------------------19.04.2013 Funiak-------------------????---------------------5----- ---------------20.04.2013 mama kwietniowa 2013...???..................18..................-21.04.2013< br /> antonówkaa------------?????--------------------16------- -------------22.04.2013 przyszlaMlodaMama---????-------------------- 14--------------------28.04.2013 Tabelka zmieniona :) Strasznie ciezkie dni mam ostatnio chyba przez pogode. Ciagle głowa mnie boli. W ostatnim czasie zdarzył mi sie brac po połówce apapu ale staram sie wytrzymac ile moge bo moze samo przejdzie. I wogole nie sypiam w nocy właściwie od poczatku ciazy tak mam ale wtedy budziłam sie ok 3-4 i nie mogłam zasnac na nowo a teraz od 24-1 non stop sie krece przewracam z boku na bok i sie frustruje ze nie moge spac a później w dzien wykonczona siedze w pracy :/ Mam w srode wizyte u lekarza taka nie planowa bo chce go o L4 poprosic i powiem mu o tych moich nocach moze cos poradzi moze cos ziołowego moge brac. Dziewczyny mnie też kłuje dosc czesto i zazwyczaj ta strona z ktorego jajnika było jajeczkowanie a czasami druga albo ogolnie dół brzucha bądź tez pochwa w srodku. Bylismy w wekeend u Rodziny Męza i w sobote i w niedziele. W sobote sie nasłuchałam historii, ktorych wolałabym nei słyszec jedna ciotka w 28 tc urodziła ona ledow przezyła dziecko tez. Druga miała taka traume po porodzie ze na kobiety w ciazy patrzec nie mogła później :/ i po co ludzie opowiadaja takie rzeczy ? widza ze sie boje staram sie nastawiac pozytywnie to musza straszyc. Za to w niedziele były dwie kuzynki takie delikatnie po 30 stce i jedna ma 3 dzieci druga 4. I juz troszke pozytywniej mnie nastawiły poleciły mi szpital w ktorym rodziły jedna całą trojke a druga ostatnia dwójkę. I wziełam tez namiary na położną, z ktora współpracowała. Przekonała mnie ze warto jednak sie umowic. Dzowniła juz do niej albo obudziłam ją po nocnym dużurze, wiec zadzwonie znow po południu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam plus 6 kg :/ mysle ze 15 minimum przytyje. A marzyło mi sie tak 10 max 12 ale widzę, że nie ma szans mimo, że nie jem bardzo dużo. W pierwszych 3 miesiacach jadłam non stop tak organizm moj potrzebował i wtedy nic mi nie przybyło, natomiast od kiedy apetyt sie unormował i sie nie obiadam to tyje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie słuchajcie smutnych opowieści o ciązy i porodzie - dziewczyny nie dajcie sie zastraszyć , wogóle nie rozumiem ludzi którzy opowiadają takie rzeczy ciężarnym :( musimy być nastawione pozytywnie - to podstawa zdrowej ciazy i szczęśliwego porodu :) , ja może jutro sie dowiem kto tam w środku zamieszkuje , mam USG na 14. 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sekowa28 - od 5 miesiąca waga szybciej wzrasta a od 7 to dopiero ... niewiele możemy tu zrobić , ja unikam potraw tłustych , makaronów , sosów , napoje gazowane całkiem odstawiłam - na początku piłam colę na mdłości - teraz tylko herbatki owocowe i wodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sekowa daj do zrozumienia rodzince, że nie masz ochoty się stresować przez takie historie i że ile kobiet w ciąży tyle przypadków, więc niech je lepiej zachowają dla siebie. Ja bym zrobiła awanturę.. Mnie znowu matka ciągle pociesza, że teraz to taka aparatura, że dziecko zawsze uratują. Znam zresztą dziewczynkę w wieku córki mojego brata, urodzoną w 6 miesiącu. Teraz jest dwa razy taka jak córa brata, zdrowa jak rydz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) widzę że nastał temat wagi: ja do tej pory przytyłam jakieś 3,3 kg. ja mam tak że w końcówce właśnie najmniej tyję. Więc nie martwię się teraz . I w jednej i w drugiej ciąży przytyłam 13 kg i nie zostało mi nic na plusie po kilku miesiącach . Ale wbrew opiini że karmienie piersią powoduje szybki spadek wagi, ja nie mogłam nic zrzucić jak karmiłam za to jak przestałam karmić to same kg leciały:) Ja jestem teraz w 19 tygodniu (ja liczę te skończone), i juto mam badanie połówkowe bo ginka stwierdziła że lada dzień skończę 20 tydzień więc już zrobi (jutro będę mieć 19t5d). i z tego co widzę to tylko ja nie chcę znać płci:):) no i musze się pochwalić: od piatku czuje ruchy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusik_ no wreszcie czujesz maluszka :) super :) ja też jutro mam usg , po badaniach obowiązkowo zdajemy relacje , aha jak nie chcesz znac płci - uprzedź lekarza bo możesz niechcacy sama zobaczyc na monitorze , niech omija te miejsca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu:) ja teraz zanim się rozbiorę to mówię mojej gin że płci nie chce znać:) przez dwie ciąże się udało ( w drugiej na koniec się wygadała niechcący i było jej tak głupio że szok:) ) zawsze jak bada i zaczyna "grzebać" w sprawach płci to mówi żebym zamknęła oczy na chwilę bo ona sobie musi pooglądać:) zdam zdam relacje jak tylko wrócę:) idę z mężem jutro bo chce zobaczyć swoje kolejne cudo:) mówi że jak go wkurzam nie raz to sobie myśli że ze mna zostanie tak czy siak bo piękne dzieci mu rodzę:) oczywiście to że dzieci śliczne i mądre to jego zasługa:D:D:D ja tylko "dobrze je rodzę" :D:D no i jak go nie kochać? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusik_ wesołek z tego Twojego męza :D ale piękne dzieci to wspólna zasługa - on dobrze robi Ty dobrze rodzisz ale to Wasze geny :) :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
funiak ja waga bym sie nie martwiala... Ja tez sporo schudlam przez wymioty... Wczoraj rozmawialam z kumpela tez jest w ciazy tyle ze blizniacza i na poczatek marca wiec miedzy mna a nia sa 2 mies roznicy a przytyla tylko 2,5 kg... Tez sie martwila ale gin jej powiedziala ze zdazy jeszcze nadrobic... Pierwszy raz w nocy obudzil mnie glod... A poza tym caly czas snil mi sie tatar z masterchefa.. Marakra jakas:D ja znowu jem mase owocow a slodycze bardzo rzadko... Jakos mnie nie ciagnie.. Kiedys strasznie mnie wzdelo po kapuscie ale faktycznie przesadzilam z jej iloscia%253bD X mam pytanie jak liczycie miesiace ciazy ja mam skonczony 17 tc czyli rozpoczety 18 tak? Oj chyba tego nigdy nie pojme%253bD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mój mi wczoraj powiedział, że jak urodzi się nerwus (po mamie :o), to mama będzie się nim zajmować, bo ciągle czymś się martwię. Powiedziałam mu, że nie można być tatą na pół gwizdka i tylko grzecznych dzieci, a tych z problemami to już nei. Ale jak się tak bardzo obawia, to ostatecznie mogę dziecku nadać swoje nazwisko (nie jesteśmy jeszcze małżeństwem), ale się wkurzył :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszłamłoda mama - mnie nocny głód towarzyszy od początku ciąży. Czasem muszę wstać po banana albo jogurt, bo przecież nie będę wcinać kanapek po nocy :o Ogólnie staram się zjeść dobrze wieczorem, choć wiem, że nie powinnam. Jem z 5 posiłków dziennie (mniejszych lub większych) a mimo to lipa z wagą. Myślę, że to przez zmianę nawyków żywieniowych. Wcześniej jadłam bardzo kalorycznie, zwłaszcza sezony grillowe, piwko, kiełbaski, do tego czasem słodycze i się tyło 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszłaMłoda Mama na tym forum sa różne zdania co do liczenie wieku ciązy:) więc tutaj się nie dowiesz konkretów:) ja liczę skończone, u mnie każdy lekarz i w szpitalu tak liczą. ze jak mam 19t4d to jest to 19 tydzień ciąży. Ale u innych dziewczyn z forum lekarz liczy że to jest już 20 tydzień. Więc pisz dokładnie i każda z nas będzie wiedzieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwoszka- ja nie miałam problemów z wyrostkiem - nie mam pojęcia jak Ci pomóc , wiem że czasem własnie w ciazy daje o sobie znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzyszlaMlodaMamo to sprobuj sobie zrobić taki tatarek :D łącznie z mrożoną musztardą, jajkiem jak trzeba i dymkiem? :P - pewnie już ci się odechcialo co? ;) No a ja jestem w 19stym tygodniu, przytylam 2 kg a ginek powiedzial ze nawet sporo.... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wyrostek to bardzo ostry bol ktory sie nasila przy podniesieniu prawej nogi zgiętej w kolanie i przyciagnietej do brzucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak z innej beczki, czy mogę poprosic o jakis sprawdzony przepis na pierogi z miesem? i ile wychodzi pierożkow z podanych proporcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×