Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

Witam Was :-) ja wczoraj zmierzyłam sie w pasie i normalnie 106 cm, a pamietam ze w poprzedniej ciązy 100 osiagnełam w styczniu dodam ze termin tez miałam na kwiecień. Więc to prawda co mówią ze w drugiej ciązy wiekszy ma sie brzuszek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonówkaaa nie przejmuj sie 🌼 nie kazda z Nas czuje szybciutko ruchy, a i sa maluszki spokojniejsze i bardziej ruchliwe ;) ja wczesniej czulam "babelki" ale mozna je bylo wylapac jak sie wsluchalas w organizm, a jak bylam zajeta praca to juz tez malego nie czulam przez caly dzien ;) nie raz Cie wytraci w rownowagi jak kopnie :D ja ostatnio klientowi przez wygibasy Malego naliczylam zamiast 30zł to 200 zł... wstyd mi bylo, tlumaczylam sie ze sie zagapilam po prostu :) czasami wariuje i widze na brzuchu wieczorami w domku jak sie poloze jak fika, ale czasami to fikanie bedzie w najmniej oczekiwanym momencie i wtedy ciezko jest sie skoncentrowac na innych czynnosciach :) poczekaj, a mysle ze naprawde juz niedlugo 🌼 jeszcze Bąble dadzą nam popalić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agalesna... no niestety z tym funduszem to tak jest... ;( ja chodzę na nfz...i dr jest bardzo miła, ale tam raczej chodzi chyba o "ilość", bo dużo kobiet przychodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dagaa 🌼 dziekuje, od czasu do czasu czytam posty osob z ktorymi sie internetowo ale jednak troche zzylam, zeby sprawdzic co u Was :) dagaa ale masz przeczucia co do plci, chociazby takie swoje ciche? ktory to bedzie tydzien tego 10 grudnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolowa, hmm.. sama nie wiem, zawsze chciałam mieć pierwszego syna, ale jak sie okazało że jestem w ciąży to wszyscy stawiali na dziewczynkę, i ja stwierdziłam że pewnie dziewczę jest ;D mój maż twierdzi że chłopak, że on wie co "robił" hehe, a wczoraj stwierdził że córce będzie kupował tylko lego itp, żeby też mógł się pobawić, bo lalkami to niebardzo ;D ale wiem że z córki tez się będzie bardzo cieszył ;D 10 grudnia to będzie 21t3d... dobrze że jesteś 🌻 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewuszki! *monika kwietniówka bezpiecznej podróży życzę :) Z tą grupą krwi mój mąż podobnie ma, tzn. nie zna. Ale ja się go doprosić nie mogę od lat, by to sprawdził, więc nawet nie wiem jak wyglądają przychodniowe procedury. *dagaa mnie to nawet bardzo święta ekonomicznie przerażają. Zawsze spędzamy je w dużym gronie, gdzie zwykło się każdemu kupić prezent. A i dzieci w tym gronie już cała gromadka. Czasem wolałabym się zaszyć w domu w naszym ciasnym gronie. Chociaż przygotowania do świąt lubię, nawet bardzo odkąd mam córcię, która mi próbuje pomagać ;) *olabia ułożeniem maluchów na tym etapie to wcale nie należy się przejmować, bo może ono się zmieniać w każdej chwili i najpewniej ciągle się zmienia. Jeszcze mają sporo miejsca i czasu na ułożenie się jak trzeba :) *karolowa to się będziemy obie w poniedziałek badać :) Ja mam połówkowe 4d tuż przed 18 :) Mój brzuch już wieeeelki i też taki spiczasty. Ostatnio usłyszałam, że to chłopakowy brzuch ;) Nie wierzę na ogól w tego tupu przesądy, aczkolwiek z córką miałam brzuchol okrąglutki taki ;) *antonówkaa ja płeć tak na 100% chciałabym poznać w najbliższy poniedziałek I mam nadzieję, że ją poznam. W końcu 300 zł za badanko zapłacę ;) To chyba mogę oczekiwać odpowiedniego potwierdzenia. I powiem, że jeśli chodzi o płeć to w pierwszej ciąży miałam dokładnie jak Ty. Takie same odczucia :) Teraz jakoś bardziej mi to obojętne. Ruchy poczujesz w końcu na pewno! Czasem łożysko umieszczone na przedniej stronie osłabia ich odczuwanie przez mamę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dagaa dowiesz sie dowiesz, jesli Maluszek nie scisnie nozek i nie zastawi sie pepowina to sie dowiesz :) ja mialam mniej wiecej w tym samym tc polowkowe i wtedy ta pewnosc co do plci jest naprawde duza, bo na usg bylo widac juz i siusiaka i jajeczka, wlasciwie sama moszna bo jaderka zstepuja pozniej :) wyobrazam sobie ze sie doczekac nie mozesz :) a fececi juz chyba tego instynktu nie maja,moj maz sie tez nigdy nie okreslil co bedzie, ale jak juz widzialam klejnociki to twierdzil tez oczywiscie ze "wiedzial co robi" :D :D :D bede czekala na Twoj wpis 10 grudnia! 🌼 🌼 Otulko ja mam po godz 18 :D ciekawa jestes jak to bedzie czy nie? przy coreczce tez mialas 4d? co do brzuszka, no ja tez mam spiczasty, wiec mimo ze w te wszystkie zabobony ciazowe takze nie wierze (nawet denerwuja mnie teksty typu: to zle wrozy") to akurat ksztal brzucha sie sprawdzil :D a jeszcze z cora mialas wczesniej okraglutki... moze parke bedziesz miala w domku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dagaa ups! bym Cie oklamala, mialam wczesniej polowkowe niz Ty :) w 20/21 tc chyba i bylo juz wszystko widac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popieram -uzupełnijmy tabelkę, bo faktycznie chyba sporo już płci objawionych :) *agalesna - masz rację, po co odciągają nam tak wysokie składki zdrowotne, skoro jeśli chcesz się leczyć to i tak tylko prywatnie. *dagaa 10 grudnia to już niedaleko. Przed świętami myślę zamkniemy tabelkę z płcią bobasów ;) *andzik aż się chyba zmierzę popołudniu w tym brzuchu ;) Mój zdecydowanie większy teraz niż w pierwszej ciąży. *karolowa dokładnie jak czasem kopnie bąbel to aż podskoczę. Z każdym dniem coraz mocniej daje się we znaki, chociaż dziś jakoś spokojnie siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*karolowa tak z córcią też miałam 4d i bardzo mi się podobało. Mam do teraz film i zdjęcia słodkiej buzi. I oczywiście, ze jestem ciekawa :) Szczerze mówiąc nie mogę się doczekać zobaczenia buziaczka! No też chciałabym już móc potwierdzić, czy to faktycznie chłopiec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otulko powiedz mi czy rysy buzki zostaja? czy widzisz naprawde podobienstwo z filmiku kiedy corcia byla jeszcze w brzuszku i kiedy sie juz urodzila? ja slyszalam opinie ze dziecko niewiele sie zmienia z rys i mozna je obejrzec juz jakie bedzie, a czytalam tez opinie ze to zupelnie inne dzieciatko niz na tym usg 4d...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolowa moja córcia akurat bardzo podobna była do siebie tuż po urodzeniu. Te same pełne usteczka :) Dlatego też pokładam takie nadzieje w tym badanku poniedziałkowym - liczę, że poznam twarz mojego dzieciaczka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za słowa otuchy, wierzę, że doczekam się ruchów, ale chciałabym żeby to było jak najszybciej:) Mam nadzieję, że to moje dziecko po prostu jest spokojne po mamusi. Ja jestem spokojna i w miarę cierpliwa, ale mój mąż to prawdziwy motorek. Ciągle coś robi, istne ADHD, w dodatku ma naleciałości pedanta. Taki harpagan, za którym nie nadążam. Jak dziecko się wda w tatusia to ja za nim nie wyrobię na zakrętach, więc lepiej żeby było spokojne;) I Co do ułożenia dziecka, moje ma główkę z prawej strony mojego brzucha i wyżej niż nóżki, ale tak jakby leży sobie na brzuszku. I Ja na fundusz to chodzę tylko z przeziębieniem do lekarza rodzinnego - tyle. Do dentysty prywatnie, do gina prywatnie, badania wszystkie prywatnie. Też nie wiem po co płacę te składki. Moje doświadczenia z państwowym dentystą skończyły się wyrwanym zębem, a ginekolog mnie olał z góry na dół, gdy moja ciąża obumarła, kazał czekać tydzień w domu aż się samo poroni (kto by to wytrzymał psychicznie), w ogóle nie rozpoznał mojej choroby i narażał mnie na poważne powikłania a w konsekwencji nawet na śmierć (to były zmiany nowotworowe). Przyjmował 10 kobiet na godzinę, to możecie sobie wyobrazić ile uwagi mógł poświęcić. Rutyna i olewactwo. Dlatego póki mnie stać to chodzę prywatnie i wszystko jest jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonówka, sa sposoby ;) zjedz slodkie i poloz sie za kilka minut na lewym boku i wsluchuj w brzuszek... chociaz ja cierpliwosci nigdy na to nie mialam :) zreszta zobaczysz ze jeszcze dopadnie Cie mysl "Kochanie nie teraz!" jak zacznie fikać :D :D :D moze bedziesz miala spokojnego spioszka w mamusie, a moze sie odwrocic nie chce tak zeby Cie pokopac ;) a pozniej Ci to nadrobi :D ja tez wszedzie chodze prywatnie :( co do Twojej historii, przesylam usciski bo ciezko mi sie wczuc w taka role nawet... 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonówka - współczuje 🌻, może posłuchaj rady karolowej, ja zawsze jak coś słodkiem zjem to małe skacze jak szalone ;D dzięki karolowa :D buziaki dla wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry ___e ona jak sie dzis czujesz lepiej z brzuszkiem ?? __--dagaa ja mam 2 pary spodni od siostry ale jedne sa z poszerzanym dolem a takich nie lubie musze oddac także nawet nie przeszyje kosztowała para za 150zl a twoje ile ___monika kwietniowa trzymaj sie już ci wspólczuje ja samochodem jakoś teraz jeździć nie moge mam mdlości w aucie a co do skierowan to chora mi tez kidyś lekarz mówi po co skierowanie żle sie pani czuje szokkk _---dzieczyny jak mam mała poprzecznie nózki z prawej i tam tez najczęscij kopanie ale zobaczycie jak bobasy będą wieksze co będą wyprawieć już sie nie moge doczekać --- antonówka ruchów sie doczekaz ja też w I ciązy mialam późno __- funiak jak sie czujesz dziś ??/ swięta prezanty haha uwielbiam ale jeszcze nic nie kupione mamy 3 urwisy dla nich trzeba bedzie wymyslec coś kupiliśmy wczoraj choinkę :) mąz wybrał wcześniej mieliśmy mała http://allegro.pl/show_item.php?item=2822206010 piszcie co u was miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dagaa ja też nie znam płci dzieciaczka mam nadzieję poznać ją jutro :) chociaż jak już Wam pisałam jestem prawie pewna, że będzie chłopiec. Zawsze marzyłam o dziewczynce a teraz nie mam jakiś konkretnych preferencji jak sobie pomyślę, że chłopiec to smutno, że nie dziewczynka a jak pomyślę, że dziewczynka to smutno, że nie chłopiec :P No i zaczą sie rozmowy z Mężem na temat imienia dla dziewczynki mamy wybrane dwa i będzie jedno z nich a dla chłopca jakoś nie możemy się zdecydować i porozumieć. Z teorii z której wynika, że chłopiec w samą owu a dziewczynka przed też ciężko wywnioskować coś bo zaczeliśmy przytulanko na 4 dni przed owulacją aż do samej owulacji więc nie wiem, które plemniczki wygrały :P już się doczekać nie mogę. Powiem Wam, że jestem chyba jedyną, która nie czuje ruchów jeszcze :( mówiłam lekarzowi ale zapewnia, że wszystko jest ok serducho bije więc dzidziolek ma czas. Może wynika to z tego, że na każdym usg wielkość dziecka wskazywała, że ciąża jest młodsza bo wg miesiączki dziś 21 tc. troszkę mi smutno bo już bym chciała wiedzieć co czujecie. Czasami wydaje mi się, że coś się dzieje ale nie jestem pewna czy to to czy może jelita bo mam ciągle jakieś problemy z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o antonówkaaa wyczytałam, że Ty tez nie czujesz jeszcze więc jest nas dwie czekających z niecierpliwością :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bożka - świetna chonka, my też właśnie się na allegro za jakąś rozglądamy, tyle ze ja chce ciut mniejszą, tak z 180cm ;D spodnie kupiłam za 129zł, fajne, wygodne, i rurki, takie jak lubie ;D sekowa - to trzymam kciuki żeby Malęństwo się jutro ujawniło ;D ja ostatnio pokazałam naszą listę z imionami przyjacielowi męża, a ten mnie wyśmiał, że straszne sa te imiona i dziecko skrzywdze ;D ehh...no ale co zrobić, jak takie nam się podobaja ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolkovaorange
juz się wkręcila poprzez pomarańcze he, cwaniurka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas miala być Izabella a teraz okazuje sie ze chłopiec i nie mamy zielonego pojecia jakie imie wybierzemy tyle ich jest :) choinka bardzo ładna (tez mam taka :) ;) musimy jakies ozdoby kupic bo nasz synek bombki potlukl . musze zaczac kupowac prezenty:/ kazdy cos sobie kupuje w mojej rodzinie dla 6 doroslych i 3 dzieci troche kasy trzba:( a to koc, filizanki kurcze co roku mamy nauczke aby wczesniej kupowac:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabella, Izka... ślicznie, mi się podoba wiele imion dla dziewczynek, gdyby byla dziewczynka pewnie zostałaby Oliwka tatusia ;) ale z meskim imieniem nie jest nam juz tak prosto, jakby bylo ich duzo mniej... w dodatku co mi sie podoba to nie mezowi, a co jemu to mi w ogole :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolkovaorange
marcowki sie o ciebie pytaja, zdecyduj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sekowa - To jest nas dwie, ale wiesz, że mi ulżyło?:) Bo już sobie policzyłam, że na 22 tylko ja nie czuje ruchów, a po moich przeżyciach to zaraz mam głupie myśli, chociaż je odganiam. Czasem wydaje mi się, że takie jakieś bardzo bardzo lekkie bulgoty czuję, raz jakby mnie coś szturchnęło, ale to tak delikatnie, ze nie umiem tego rozróżnić od pracy jelit. Gdzieś wcześniej czułam to już mocniej i jednoznacznie dlatego teraz taka niepewność, ale pewnie po prostu u mnie to będzie później i już. A z tym słodkim i leżeniem na lewym boku próbowałam, ale nic. Czekam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, ja się czuję niby dobrze ale momentami mnie tak jak by mocno pociągnie, lub tak ściśnie troszkę. Malego dzisiaj czułam po sniadanku :) Trochę mnie tak ukłuło dziś coś z lewej strony. Nie chce dzwonić do lekarza i robic paniki no bo takie bóle są chyba normalne prawda? Leże dużo to brzusi jest tylko taki jak by twardszy leciutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odebrałam wyniki, tarczycowe w normie, mocz też, morfologia w 2 przypadkach poza granicami ale tylko o 1 i 3 wartości to też nie ma paniki. W necie czytałam wartości referencyjne i są trochę inne niż te z Laboratorium i wg nich się mieszczę w normie. Moje maleństwo jest bardzo aktywne, czuję regularne ruchy, aż boję się że za bardzo jest aktywne, czytałam w necie że dziecko robi często fikołki bo jest małe i ma dużo miejsca. Pamiętam że jak byłam z synem w ciąży to nie czułam tak często ruchów, po porodzie synek też był grzeczny, cały czas spał. A te maleństwo? aż się boję że da nam popalić. Prezenty mam już kupione dla wszystkich dzieci w rodzinie, został mi tylko mąż, rodzice i teściowie. Mężowi w tym roku planuję kupić piżamę i kosmetyki, a rodzicom jak co roku jakiś alkohol, kawę i słodycze, oni już wszystko mają, poza tym nie robimy prezentów typu dla siostry, szwagra, brata, bratowej, tylko dla dzieci. U mnie żeby dostać skierowanie na badania to nie ma problemu, nawet dzisiaj położna mi powiedziała że niepotrzebnie sama robiłam TSH bo mogła mi dać, że mogłam jej powiedzieć. A teraz ja wam napiszę co koleżanka dzisiaj do mnie powiedziała "Będziesz miała córkę bo zbrzydłaś" stanęłam jak wryta, od rana słyszałam tylko komplementy że ładnie wyglądam a tu taki komplement, głupio mi się zrobiło, czułam że wypieki na twarzy się pojawiły. Powiedziałam to innej koleżance to stwierdziła że to nieprawda i że mogłam jej odpowiedzieć że ona chyba całe życie chodzi w ciąży z córką bo taka brzydka jest hihihihihihi :). Co prawda to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mniejszabyc no ja to samo wczoraj uslyszalam ;) Co kupić 8mio latkowi pod choinkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×