Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mania23

Czy są tu kobiety które miały w czasie ciąży rzucawkę lub stan przedrzucawkowy?

Polecane posty

Gosciu-- daj znac jak bedziesz juz mogla jak sie czujecie Ty i dziecko. Fajnie ze juz cc i bedzie mysle po wszystkim. Trzymam kciuki za Was mocno. A jesli chodzi o moje cisnienia to sa ok dzis 118/69 i tetno 70.. Nie wiem co się dzialo w ta niedzile czy to juz cos sie zaczyna dziac.. Czy zupelnie to nie bylo zwiazane z ta choroba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOW
Hej dziewczyny jak sie macie?mam pytanie czy robiliście przed ciąża badania wykluczające mutacje w genach odpowiedzialnych za problemy z układem krzepnięcia? Lieden Factor V mutation R560Q (DNA test ) Hyperhomocysteinemia MTHFR Mutation (DNA test ) Prothrombin Gene Mutation 20210 (GA) (DNA test ) Białko C Bialko S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej my jeszcze w szpitalu, waga 3000g 53cm 10pkt apgar. Ciecie w 38tc . Maly jest wspanialy, pokochalam go bardzo mocno. Zdrowy, lezymy jeszcze w szpitalu z powodu zoltaczki =( oby przeszlo szybko , to byla moja druga cesarka i powiem wam ze gorzej znioslam niz pierwsza. Ale ciecie bylo we wtorek dzis piatek i jest okej juz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gratuluję !!!!! bardzo się cieszę cudnie że się tak wszystko skończyło. Jak dobrze że synek zdrowy i obyło się bez tego okropnego zatrucia. Daj znać jak synus będzie miał na imię. Pozdrawiam PipiLena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MOW nie robiłam tych przez Ciebie wymienionych badań, żaden z lekarzy o tym nie mówił a sama się o tym nie doczytałam. Odebrałam wyniki tsh praktycznie stoją w miejscu , było 3,86 teraz 3,74 także do endo w poniedziałek pewnie zwiększy dawkę eutyroxu. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mania23
Gosciu--- ciesze sie ze wszystko dobrze z Toba i z synkiem :) najwazniejsze ze nic sie nie wydarzylo zlego, a po cc dojdziesz predzej czy pozniej do siebie. MOW-- ja robilam badania o ktorych piszesz. Mialam je zlecone ze wzgledu na stan przedrzucawkowy i dwie obumarle ciaze. Wyniki wyszly w porzadku. Lekarz mi je zlecal bo gdyby coa wyszlo nie tak to bralabym w ciazy zastrzyki z clexane. A skoro sa ok to tylko acard biore. Mialam tez badania w kierunku zespolu antyfosfolipidowego. I tez nic nie wyszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MOW-- te mutacj***adalam w laboratorium invicta. Przez internet zamawia sie zestaw i do badania pobiera sie probke sliny. Placilam 199 zl wiec dosc tanio. PipiLena-- dobrze ze tsh nie rosnie. Daj znac co powie endo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOW
Mania,dziękuje za info odnośnie tego gdzie można zamówić bo cena tych badań z tego co sie orientowałam jest naprawdę rożna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. W sobote w nocy trafilam do szpitala bo mialam cisnienie 150/100 bylo mi slabo i mialam blyski przed oczami. Wczoraj wyszlam. Zrobili mi badania i obserowalai. Cisnienia w szpitalu byly prawidlowe. Badania tez. Nie wiem czy to sie cos zaczyna czy to po prostu stres i to ze ja sie boje tych powiklan. Lekarze nic nie stwierdzili na razie. Nawet nadcisnienie. Moze to objaw nerwicy. Stany lękowe. Nie wiem juz sama. Boje sie ze bedzie mi teraz ciezko. Ze oszaleje sama z soba. I nie wiem juz czy cos sie dziej czy ja sobie cos sama wkrecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOW
Mania a który teraz jeśt tydzień?to dobrze ,ze ńic nie stwierdzili !w tej chorobie objawy mogą sie pojawiać tak właśnie jednorazowo a potem wszystko sie wycisza.Napewno sie stresujesz i to ńie pomaga.Krew i mocz sprawdzili w szpitalu? Mi dla odmiany w rutynowym badaniu krwi wyszły straszne kwiatki i tez już mam dość jak poczytałam co to moze oznaczać... No ńic miejmy nadzieje ze wszystko sie dobrze u nas wszystkich skonczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mow-- u mnie jest skonczonych dopiero 26 tyg takze nie zawiele. Badania krew mocz ok wyszly. Robili mi tez proby watrobowe i badali krzepliwosc i ksiazkowe wyniki. Cisnienie tez bylo dobre. Powiedzieli ze wystepuje u mnie duzy komponent nerwicowy i nieststy cisnienie na nerwy jest wrazliwe. Na razie nie kwalifikuje sie nawet do brania lekow bo jak cisnienia sa ok to tez nie mozna za bardzo go obniżyć bo to pogarsza przrplywy przez lozysko. Musze po prostu sie obserwować i nic wiecej zrobic nie moge zrobic. Mow a co u Ciebie wyszlo nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mow-- u mnie jest skonczonych dopiero 26 tyg takze nie zawiele. Badania krew mocz ok wyszly. Robili mi tez proby watrobowe i badali krzepliwosc i ksiazkowe wyniki. Cisnienie tez bylo dobre. Powiedzieli ze wystepuje u mnie duzy komponent nerwicowy i nieststy cisnienie na nerwy jest wrazliwe. Na razie nie kwalifikuje sie nawet do brania lekow bo jak cisnienia sa ok to tez nie mozna za bardzo go obniżyć bo to pogarsza przrplywy przez lozysko. Musze po prostu sie obserwować i nic wiecej zrobic nie moge zrobic. Mow a co u Ciebie wyszlo nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOW
Mania to pewnie faktycznie stres u Ciebie !moze rób sobie cześciej badania krwi i moczy zeby sie trochę uspokoić ze nic sie złego nie dzieje. Ja robiłam 3 miesiące po porodzie badania i wszystko było ok ,teraz wyszedł mi podwyższony dość sporo Aspat i fosfataza zasadowa dużo powyżej normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOW
Bardzo sie martwię bo to moze świadczyć o rożnych nieciekawych chorobach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania przyszło mi do głowy, żebyś się zastanowiła nad magnezem bo te tabletkowe z aptek są słabo przyswajalne, jest taki rodzaj magnezu ( okropny w smaku) , który działa dużo lepiej jest to chlorek magnezu http://allegro.pl/chlorek-magnezu-szesciowodny-czda-1kg-i5363884314.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=106625 można moczyć w tym stopy albo pić . Przy twoim stresie i nerwach może zastanów się nad braniem tego. Ja osobiście biorę właśnie ten nie w tabletkach. Ja zauważyłam że jak zjem coś słonego to mi skacze też ciśnienie ale nie znacznie później wraca do normy ale twój wynik był dość wysoki myślę że ja też byłabym wystraszona. Jak się teraz czujesz? MOW byłaś już u lekarza z wynikami ? czy dopada cię stres po odebraniu wyników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mow-- to dziwnie. Ze Twoje wyniki byly ok i nagle cos tam sie dzieje. Musisz zobaczyc co powie lekarz. Moze warto zrobic dodatkowe badania. PipiLena-- u mnie nie ma znaczenie czy jem cos slonego czy nie. Zreszta ogolnie malo sole i nie jem takich typowo slonych potraw. Co do tego magnezu to zabytam gina. Mi gin zalecil magnez w formie chelatu i biore 4x dziennie tam jest chyba ok 150 mg Mg w tabl. Teraz moje cisniena w domu sa jak przed pobytem w szpitalu czyli max 120/80 raz nawt mialam 102/68. Jesli cisnienia beda ok wizyte mam za dwa tyg. Jesli cos mnie bedzie niepokoic to szybciej i mam dzwonic do gina. Jutro jade na obciazenie glukozy to oddam tez mocz do badania. Mysle tez o wizycie u psychiatry. Bo jesli rzeczywiscie jest to stres przez poprzednie przezycia to mozr on cos poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania proszę nie myśl że się wymądrzam ale chciałabym Ci coś podpowiedzieć, jak magnez jest w takich kapsułkach żelatynowych to, dobrze jest brać go bez tych osłonek. Te osłonki bardzo trudno się rozpuszczają i może nie działać ten magnez ja tak biorę wit D i też wypluwam te osłonki. Moim zdaniem psychiatra bardzo dobry pomysł bo jak skacze ci ciśnienie z nadmiaru emocji to może jest na to rada i uda ci się wyciszyć. Daj koniecznie znać jak wyniki . Trzymaj się pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOW
Dziewczyny,w środę poszłam z moim fatalnymi wynikami do lekarza.Zlecil mi cała listę dodatkowych badań.Najwiekszym problemem było wapno które pokazało sie we krwi w za dużym stężeniu co oznaczało hiperkalcemie-stan obserwowany albo przy nadczynnosci przytarczyc albo przy nowotworach. Po doczytaniu na ten temat w necie miałam całkiem bezsenna noc i stres jakiego nie przeżyłam od narodzin dziecka.Zrobilam dodatkowe badania łączenie z tymi bardziej podstawowymi które robiłam wcżesniej.Weicie co....wyszło mi nagle wszystko w normie!!!!W niedziele biegałam 45min a badanie robiłam w poniedziałek rano.To chyba sprawiło całe zamieszanie.Mowilam o tym lekarzowi ,ale powiedział ze nie możliwe zeby po bieganiu miec aż tak przekroczone normy! No nic najważniejsze ze to nie rak, pójdę teraz przebadać serce bo moze mój organizm faktycznie zbyt ostro reaguje na wysiłek.Aha i wyszedł mi znaczny niedobór witaminy D3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MOW, :) pierwsze co zapytałam czy byłaś u lekarza czy sama interpretowałaś z google wyniki :) uśmiechnęłam się jak przeczytałam twój wpis i że wszystko w porządku. U mnie kończy się 19 tc i ostatnio myślałam dość intensywnie w którym tygodniu zaczęła się panoszyć ta okropna choroba. Ale myślę że to własnie było około 20 miałam na pewno wysokie ciśnienie ale nie zwróciłam na to uwagi a tym bardziej lekarz . Mam wielkie nadzieje że tym razem będzie inaczej , czuje ogromną różnicę psychicznie . Nie chcę też za dużo myśleć o tym jak było wtedy . Zaczęłam nosić spodnie ciążowe :) dużo w nich wygodniej i czuję już moją księżniczkę jak się rusza. Mania jak u ciebie ? mam nadzieję że poszłaś do psychiatry, jak wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOW
PipiLena Ty tu poki co chyba jestes najbardziej opanowana :) Ja nawet nie wiedzialam ,że jestem taką panikarą! Dzis przyszly mi kolejne wyniki wykluczajace rozne brzydkie choroby autoimmunologiczne. PipiLena teraz Ty wchodzisz w gorący okres.Mam nadzieje ,ze szybko Ci zleca te tygodnie z dwojka z przodu i potem juz bedzie z gorki. Mania czy u Ciebie wszystko ok? Moze powinnas wziasc jakies male dawki relanium zeby troche wyluzowac! Juz do 30 tyg nie duzo Ci zostalo! Trzymam kciuki!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mania23
Hej dziewczyny. Nie odzywalam sie bo chorujemy wszyscy od czwartku. Takze lecze teraz kaszel i katar. W weekend mialam tez temp podwyzszona. Nic nie zalatwilam. Ani nie pojechalam na glukoze ani nie bylam u lekarza. Cisnienie ok na razie. Nie wiem co mam o tym myśleć. 5 marca bede u gina to zapytam czy moge brac cos na wyciszenie. No i musze znalesc jakiegos psychiatre. PipiLena-- super ze juz czujesz ruchy :) i tez juz polowa za Toba. Mysl dalej tak optymistycznie bo nerwy to tylko błędne kolo i nie wiadomo czy potem objawy sa ze stresu czy cos sie dzieje MOW--- ciesze sie ze wyniki ok. Ale to dziwne rzeczywiscie ze takie wyszly wiec nie dziwie sie ze najpierw sie zdenerwowalas. Planujecie sie starac? Bedziesz robila te testy genetyczne na krzepniecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOW
Mania najwazniejsze ze juz kolejny tydzien za Wami! Ja poki co staran nie planuje ,napewno nie w tym roku :) Musze sie psychicznie ogarnac bo nie dalabym rady.Chce sie tez wzdluz i wszerz przebadac ,zeby miec pewnosc ze nic dodatkowego mnie nie zaskoczy.Ciesze sie ze zbadalam ta witamine D.Mam przez ten niedobor tez niedobr wapnia zjonizowanego we krwi.Tak to potem jedno ciagnie drugie.Nie wiem nawet jaki mialam poziom tej witaminy przed pierwsza ciaza bo nikt mi nie powiedzial ,ze to istotne ....Szkoda ,ze Was juz tu nie bedzie jak ja moze kiedys bede w ciazy,ale przynajmniej bedzie to forum i bede sie wtedy wspierac pozytywnymi historiami jakie miejmy nadzieje piszecie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgosiaG
dziewczyny a czy któraś z was miała ciśnienie dochodzące do 200 ? Mnie złapało zaraz po cesarce. Dzień przed cesarką już miałam trochę podwyższone ale cesarkę miałam z powodu Cholestazy watrobowej, była planowana. Zaraz po cesarce jeszcze na sali pooperacyjnej aparatura zaczeła piszczeć . Nie wiedziałam co się dzieje. Myslałam że lekarze biegną do pani leżącej obok mnie. A oni biegli do mnie. Cisnienie 200\100. Takie zamieszanie , mowili do mnie proszę spokojnie , proszę myśleć o dziecku. Myślałam że dostałam krwotoku ..nie wiedziałam co sie dzieje. Powiedzieli mi że mam bardzo wysokie cisnienie. Było mi STRASZNIE zimno. Kiedyś miałam też laparosopie i też po operacji było mi zimno . Ale wtedy to była jakas masakra. Drżałam z zimna. Przykryli mnie folią , dostałam dodatkowe kroplówki, i zastrzyki.Kilka dni jeszcze mi skakało. Wyszłam do domu po tygodniu . W okresie połogu brałam leki, potem samo przeszło. To wszytsko działo sie 3 lata temu. Nie planuje wiecej dzieci , boje się :( Mam do was pytanie . Czasami boli mnie glowa. Ale tak inaczej niż jak bołała mnie kiedyś przed ciaza. Takie uczucie krwi w glowie ..? Czy to cisnienie mogło coś uszkodzić ? Czy powinnam miec zrobione np. EEG głowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgosiaG
jeszcze jedno Dziewczyny , które mimo takich problemów decydują się na ponowną ciąże , podziwiam was i trzymam kciuki. Ja mam wrażenie że mi się coś ,,uszkodziło w głowie '' Dodam że czasami mam tak że zatykaja mi się uszy jakbym była gdzieś wysoko, wiecie o co chodzi. Czasami drętwieją mi też palce ...czekam na wizytę u nieurologa w marcu . Ale może któraś też tak ma ? Jak tu planować kolejną ciążę skoro po tamtej jeszcze zostały złe ślady .. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małgosiaG witaj, ja jestem dość sceptyczna jeśli chodzi o lekarzy i ich diagnozy bo ograniczają się tylko do przepisywania tabletek. Interesuję się medycyną naturalną i z tego co mi wiadomo bóle głowy świadczą o zanieczyszczeniu organizmu , może zastanów się nad ziołami oczyszczającymi organizm ( sklep zielarski) lub dietą ( dieta dr Dąbrowskiej działa cuda) , lekarz zobaczy wyniki i przepisze leki a to czy trafi z ich działaniem czasami oczywiście nie zawsze jest przypadkowe. Nie demonizuję chodzenia do lekarzy ale czasami moim zdaniem samemu można sobie pomóc. Rzucawka to nie tylko ciśnienie ale wiele innych czynników także to co Ciebie spotkało to coś innego. Strach przed ciąża i w czasie jej trwania jest paraliżujący tym bardziej , że nie jedna z nas ma za sobą traumatyczne przeżycia . Odbiera to radość ciąży bo nie jest to oczywiste jak się to skończy i nie ma tej beztroski myślenia o maluszku, ubrankach, wózkach , wanienkach. Ja osobiście zakupy odkładam jak najdalej nawet nie planuje imienia bo z tyłu głowy coś tam mówi zobaczymy jak to będzie. Powodzenia w szukaniu właściwej diagnozy, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOW
Hej dziewczyny ,jak u Was? Mania -robilas test glukozowy? PipiLena-jak Twoje samopoczucie po 20 tygodniu? Co robicie kiedy dopadaja Was czarne mysli? Ja jutro ide zrobic jeszcze raz badanie krwi ,zeby miec pewnosc ze moje wyniki za pierwszym razem byly pomylka!!!!! Stresuje sie ,ale wierze ze bedzie ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, MOW-- robiłam test. wyniki wyszły dobre. Sam test jakoś przeżyłam i nie było najgorzej. ok 15 min po wypiciu tej glukozy było mi troche dziwnie i słabo ale szybko minęło to uczucie. Pić mi sie tylko chciało strasznie przez te 2h. poza tym to nadal mam kasze i czasem to mam uczucie jakby mi miała wypaśc macica dosłownie :/ trzymam kciuki za badania.. mysle ze wyjda ok. Ja miewam czesto chwile o których piszesz, ale staram sie po prsotu wtedy czyms zajac by za duzo nie myslec po prostu. PipiLena--a jak u Ciebie? kiedy masz usg połówkowe? Dziewczyny zaczynam 29 tc czy to juz najwyzszy czas na szykowanie wyprawki czy jeszcze poczekac. Nie chcialam wczesniej nic kupować. Mania23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOW
Mania bardzo sie ciesze ze wszystko gra.Ja bym poczekala do tej magicznej 30 :) juz ciut ciut :) Strasznie sie ciesze ze tylko kaszel Cie meczy a nie zadna paskudna gestoza !!! Tak trzymac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×