Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Gość kroppeczka
witam mnie mdlosci nadal nie chca opuscic. w pierwszej ciazy tez ponad 3 mce plackiem na lozku. w zasadzie caly dzien zle sie czuje a synkiem trzeba sie zajac. byle do niedzieli. lecimy do Polski i ide zaraz na usg, nie umiem sie doczekac. troche przydreptuje nogami bo jak bylam w 7 tyg na usg wyszedl dziwny obraz obok malenstwa, jakby "drugie" ale duzo mniejsze???? obawiam sie jak ja ten lot zniose :O zafasolkowana- wiem co przechodzilas, ja ost mialam podobna syt na miescie. nie umialam wrocic do auta tak slabo mi bylo, nogi jak galareta, slaba jakbym miala zaraz zemldec. w ogole ost czuje sie , ze pojscie do sklepu dla mnie jak wejsc na Mont Everest i staram sie nie wychodzic sama. milego dnia dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kroppeczka
a do do dentysty... mowia, zeby najlepiej przed zajsciem w ciaze wszytskie zeby miec zrobione. ja tez musialabym isc do dentysty ale teraz nie wchodzi to w rachube. mam tak silny odruch wymiotny, ze dla mnie szczotkowanie zebow to wyzsza jazda a co dopiero denysta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jej ja wam wspolczuje z tymi mdlosciami:o mnie az tak strasznie nie meczyly pojawily sie raz na jakis czas a tak to generalnie od samego poczatku czuje sie dobrze,lepiej niz poprzedniej ciazy gdzie czulam sie jakby kac morderca mnie zaatakowal i cale dnie bym, przespala teraz czasami tylko w ciagu dnia mnie lapie lekko na sen albo wieczorami lapie mnie zmeczenie jakbym z 3 tony wegla przezucila...Kropeczka ja tez w 7 tyg mialam blizniaki i to byla wlasnie taka przestrzen o ktorej piszesz a na dopochwowym okazalo sie ze jest drugi ale mniejszy i niestety wchlonol sie... U mnie dzis lada pogoda:) Bylam na miescie i corci kupilam stroj na haloween bo maja impre w przedszkolu i biore sie zaraz na ogarnianie chalupki musze jakies generalne porzadki zrobic dopuki mam ''wene'';)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki odpoczywajcie dużo :) kroppeczka: Tak mówią, ale w gruncie rzeczy jeśli się dowiadujesz, że jesteś w ciąży, to lepiej powoli zaleczać wszystkie zęby, niż czekać do rozwiązania. W moim przypadku takie czekanie nie wchodzi w rachubę ;) Chodzi o bakterie i ew. środki które potem mogą przenikać do krwioobiegu, ale moim zdaniem z tym nie chodzeniem do dentysty w ciąży (są takie opinie), to jest jak z nie chodzeniem do fryzjera w ciąży ;) Nikola2008: współczuję choroby, wracaj szybko do siebie! Twórczego sprzątania ;) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola :-) ponawiam pytanie bo chyba nie przeczytałas ;-) miałaś kochana badania prenatalne teraz na wizycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemanko, zamilkłam na kilka dni z leniwości, w wielkim skrócie to dostałam list od położnej że nastepna wizyte z usg mam 13 listopada po południu, w 13 tc, dziś byłam u dentyski bo mnie zęby bolą i dziąsła puchną, mam 3 zęby do wyrwania ale ona się boi tego podjąć więc wysyła mnie do szpitala ... zaznaczę od razu że moja wina bo zaniedbalam moje uzębienie wiec 2 plomby mi wypadly a 8mka jest prawie ''zjedzona'', mam kruche zęby i w 7mce zab jest zlamany a plomba na miejscu... teraz bede czekala na informacje ze szpitala kiedy mam sie zjawic. juz niedlugo wracam do polski i moze tam da sie cos zrobic, a jak narazie to siedze , ogladam detektywow i zajadam sie fasolka :)) pozdrawiam majóweczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mieszkajace w uk powiedzcie mi czy wam tez wyslali cennik za zdjecia usg? mi napisali ze 2 funty od zdjecia, oraz informacje o badaniach pod katem syndromu downa. czy ktoras w was decyduje sie na takie badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka przepraszam cie faktycznie nie doczytalam,jak mam zaleglosci to tak zgrubsza czytam i czasem i cos umknie;) wiesz co oprocz tych badan z krwi ktore mialam robione na 1 wizicie z polozna to nic wiecej mi nie zlecano,tam bylo to na atyciala jakies hiv itd za tydzien mam 2 wizyte wiec sie dowiem wszystkiego.:) Kinguszka ja nic takiego nie dostalam mi na kazdej wizycie w szpitalu na usg dawali foto za free:) a co do tego badania na ZD to jesli mi to zaproponuja to sie zgodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Kinguszka86. Ja dowiedziałam się, że jeśli chcę zdjęcie z USG to muszę zapłacić Ł5. Natomiast jeśli chodzi o badanie na syndrom downa, to pierwsze badanie jest bezinwazyjne, jeśli będą mieć wątpliwości to poproszą Cię o zgodę na drugie badanie. To niebezpieczne dla dzidziusia. Ja zgodziłam się na to pierwsze. Ale w razie wątpliwości, to raczej na to drugie się nie zgodzę. Poza tym ponawiam pytanie odnośnie mojej sytuacji z płatnymi dniami wolnymi. W pracy powiedziano mi,że mają takie zasady, że jak biorę wolny dzień na spotkanie z położną, lekarzem itp, to muszę przyjść tego dnia na 4 godziny do pracy, a wtedy będę miała płacone jak za osiem godzin. Nie jest to dziwne.? Tym bardziej, że godziny spotkań są czasem w takich godzinach, że najnormalniej w świecie nie pasuje mi praca w danym dniu.Czy to normalne i legalne. Bo nie wydaje mi się. Aha pracuje na kontrakt.W kontrakcie nie ma o tym ani słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola te badania prenatalne powinno się zrobić między 11-14 tyg z tego co wiem. Tak jak zagraniczna pisze pierwsze jest usg genetyczne które nie jest szkodliwe i nie ma wpływu na dziecko jeżeli źle wyjdą wyniki tzn. Przeziernosc robi się dodatkowe badania które mogą przyczynić się do poronienia i nie są już takie bezpieczne. Ja chyba zaufam lekarzowi i jeżeli powiedział że w moim wieku nie ma potrzeby robienia badań prenatalnych to nie będę nalegała. Pisze o tym bo z tego co czytam dużo kobietek robi te badania z zalecenia lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zgraniczna87
Dzięki Nikola2008 za info. W sumie to wszystko już wiem, tylko nie wiem, czy pracodawca może odemnie wymagać przyjścia do pracy na 4 godziny. Z racji tego, że korzystam z komunikacji publicznej, jest mi ciężko się szybko przemieszczać. W każdym razie zadzwonię jutro na jeden z numerów które podałaś, to może tam się coś dowiem.Dzięki jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zagraniczna mi sie wydaje ze nalezy ci sie wolny dzien...ale nie dziwi mnie to ze kazali co do pracy przyjsc;) tak tutaj wlasnie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka ja myslala, ze teraz to usg ktore mialam to bedzie genetczyne a ona tylko popatrzyla zmierzyla dziecko i o wszystko:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola widocznie nie każdej kobiecie robią takie usg genetyczne. Ja gdybym sama nie zapytała to lekarz też by nic nie wspomniał. A niektóre kobiety nawet nie muszą wspominać a lekarza wykonują takie badanie. Chyba wszystko zależy od lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, macie to usg genetyczne w UK za darmo? U nas jest dodatkowo płatne (jeśli robi to certyfikowany lekarz przez londyński FMF), badają wszystkie narządy, mierzą dodatkowo przepływ krwi przez zastawki, jakieś inne cuda i szacują prawdopodobieństwa innych chorób genetycznych i wtedy jest usg 11-13 tydzień. Jeśli robi się je wg standardów polskich, to jest usg 11-14 tydzień i badają wszystkie narządy i przezierność karkową na z.Downa. A jak wygląda u Was takie usg genetyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zastanawiam się czy ja takich badań przypadkiem nie miałam, bo nie spytałam.. polazłam na USG, troszkę to długo trwało.. na koniec powiedziała, że nie stwierdza wad genetycznych i że póki co daj Boże dziecko rozwija się zdrowo i nic się nie dzieje.. Czyli to mogło być to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zatem zapewne tak :) A teraz dziewczynki pokażę Wam jak jedna z naszych koleżanek na forum sobie po mnie pojechała... Zapraszam do przeczytania górnych linijek :) http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=5396604 czyżby lilith miała jakieś problemy? nie ładnie tak.. Bardzo nieładnie.. I ta dziewczyna ma być matką.. Brak mi słów :/ Mam nadzieję, że autorka tych ostrych słów krytyki nie zacznie się tutaj na forum wykłócać, z góry uprzedzam że nie odpowiadam na Twoje zaczepki i generalnie jak dla mnie nie istniejesz :) Najlepiej olać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh troche mnie zaskoczylas nie przepuszczalam ze macie jakies spory z lilith...pomyslalam ze to podszyw:D nie przejmuj sie moze miala zly dzien takie sa uroki ciazy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, to byla straszna noc, budzilam sie praktycznie co godzine, potem problemy z zasnieciem... masakra.. a tu juz trzeba w pracy siedziec:( ale byle do konca roku i czas chyba bedzie na L4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj to samo... Spać nie mogę. A co do lilith to kompletnie sie nią nie przejmuje.. Gorszy dzień czy lepszy.. Ja panuje nad swoimi emocjami :) Nie wyzywam ludzi :) z reszta... Ja z nią sporu nie mam, problemu do niej tez nie mam.. Jedynie co to widzę, to jest to ze ona ma jakiś problem.. :) i to poważny.. Nazywa sie brak klasy i kultury :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może ta cala
Lilith-marlie to po prostu osoba z kilkoma nickami i jej sie po prostu pomieszaly. chociażby na poprzedniej stronie jest Lilith-marLie. a tak a propos też jestem majówką. :) podczytuje Was czy tak samo sie czujecie jak ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jak wnioski? Chyba każda z nas czuje się mniej więcej podobnie :) dzisiaj zaliczyłam wizytę w sklepie, sama bez żadnych omdleń XD Sukces! Dziewczynki a powiedzcie jakie witaminy bierzecie? Moja gin wychodzi z założenia że najzdrowsze są warzywa. Ja się czuję coraz słabiej i zastanawiam się czy pomimo mojego zdrowego odżywiania (w sumie jem jak wróbelek :( przez te mdłości) może by zacząć łykać coś na wspomaganie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może ta cala
Na początku każda z nas przeżywa to samo. Tylko wyjątki czują się dobrze. Jako takie mdłości już minęły, ale wymiotuje co najmniej dwa razy dziennie. Co do witamin to mimo że zażywam Prenatal dalej czuje się słabo. Dołączyłam sobie magnez bo powieki mi drgają. Czasami mam takie dni, że najchętniej bym z łóżka nie wstawała ale jak już wstanę to bez kija nie podchodź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zafasolkowana ja biorę prenatal complex i jestem bardzo zadowolona, nie dość ze ma dużo rożnych witaminek, kwas foliowy, to zawiera tez imbir który łagodzi mdłości:D także polecam... koszt kolo 35 zl za 30 tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Anulka :) chyba sobie dzisiaj kupię bo mam tylko folik.. A tak to jadę cały czas na zupkach warzywnych i wcinam owoce.. ale i tak jest tego mało bo od rana zazwyczaj jeść nie mogę, dopiero na wieczór się poprawia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaaadziaaa my mielismy w planmach duzo pozniej bo na 2014 konkordatowy, jednak zdecydowalismy sie na cywilny, w sumie stwierdzilismy ze jestesmy ze soba tyle lat, to co za roznica czy teraz czy pozniej, wielkiego wesela odechcialo mi sie jeszcze przed ciaza, tak wiec stanelo tylko na cywilnym, tym bardziej jakby sie cos stalo w ciazy (odpukac) to niestety mozna napotkac problemy, wiec wolimy tego ukniknac, co prawda wszystko na wariata - ale tylko dlatego ze zebralo sie tez sporo innych zalatwien, gdyby byl sam slub i to malutkie wesele to nawet bym sie nie stresowala, a oprocz tego jeszcze inne rzeczy na glowie no i sie denerwuje... zafasolkowana posty zostaly usuniete wiec najwidoczniej podstawa byla i to spora, lilith sie nie wypowiada wiec moze dali jej blokade na IP i przez pewien okres nie bedzie mogla sie wypowiadac. Samej sytuacji nie skomentuje bo nie wiem co pisala ale tez denerwuja mnie osoby na tym forum ktore maja jakis problem ze soba i probuja sie nieudolnie wyrzywac na innych, pokazujac przy tym jak nisko upadly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zafasolkowana ja najpierw mialam przepisany Femibion Natal 1 ale źle sie po nim czulam to po 3 tyg zmieniła mi na PREGNA PLUS (tylko trzeba poprosić o nową w aptece z dodatkiem wit D3). Ogólnie skład wydaje się być ok m.in B12 do przyswajania żelaza, żelazo, wit D3 na wzmocnienie naszych kości i maluszka, kwas foliowy i przede wszystkim kwasy omega-3 tego niestety z warzyw i owoców nie wyciągniemy :) i nie pamiętam czy coś jeszcze tam jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko do Was Majóweczki
witam laski termin mam na koniec kwietnia początek maja powiedzcie czy was też brzuch pobolewa jak na @ i co jakiś czas kuje? Do tego mam dość dużo białego śluzu:(wizytę mam w środę dopiero:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×