Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Hej dziewczynki :-) ja już po usg. Cały poranek w stresie ale niepotrzebnie bo z dzidzia wszystko ok. Pani doktor zmierzyła przeziernosc karkowa nawet nie musiałam wspominać sama to zrobiła :-) tylko dzidzia była mało ruchliwa dopiero przy mocniejszym przycisnieciu aparatu usg lekko się poruszyła ale posłuchałam serduszka i trochę mnie to uspokoiło. A jeżeli chodzi o płeć to Pani doktor powiedziała że niemożliwe jest w 14tyg stwierdzenie płci. Ja też nie słyszałam jeszcze żeby w tak wcześniej ciąży któraś z moich znajomych poznała płeć ale tu dziewczyny piszą że znają już płeć to nie wiem.. Moim zdaniem najwcześniej można ja poznać około 20tyg a i tak nie zawsze jest to możliwe. Najważniejsze żeby dzidzia była zdrowa a płeć nie jest aż tak ważna :-) miłego wieczorku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaW.
Juwelka oczywiscie ze tak-zdrowko najwazniejsze!!!!:):) zapytalam tak z ciekawosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę że nasze forum zamiera powoli, od 3go tylko jedna strona? witam was, moje dni w pracy jednak zostaly ''uciete'', wczoraj spedzilam troche czasu na szpitalu ale w koncu zbadal mnie ginekolog, niewiele to dalo ale jednak, rano wstalam jak zawsze , szykowac sie do pracy, w toalecie se siadlam i nagle chlup..chlup..chlup...patrze a tam krew i skrzepy. w panike,ogarnelam sie i na szpital, a ze w uk jest jak jest to teraz zobaczcie jaka pomoc mamy tu z dziewczynami mieszkajacymi tu: pierwsze co poszlam do antenatal clinic tam pani po wyjasnieniu co mi jest odeslala mnie do ER czyli na emergency, tam spedzilam na poczekalni ok godzine po czym pani pielegniarka mnie zwarzyla i zmierzyla cisnienie i kazala znowu wrocic na poczekalnie, kolejne pol godziny w koncu im mowie ze kreci mi sie w glowie i ze dlugo nie bede w stanie tam wysiedziec, to zabraly mnie najpierw do pomieszczen gdzie badaja pacjentow , daly probowke na siuski, jak juz siski zroilam to mnie zgarnela pielegniarka do drugiej poczekalni i tam moze ze pol godziny bo w naglym przypadku przyszedl angol z czerwonym oczkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak juz mnie lekarz wezwal to wziela moje siuski i co? zrobila test ciazowy, mimo ze widziala 3 usg z czego ostatni z tygodnia wczesniej, wiec hcg wciaz sie utrzymuje, zaptala ktory to tydzien moze byc bo u nich jest zasada 12tc wczesniej nawet cie do lekarza nie zapisza, a ja mam 12tc2d, to ona zbadala mi brzuch zapytala o choroby i poprzednie ciaze, po raz kolejny zbadala mi cisnienie i kazala isc do domu i czekac na usg w czwartek!!! szczerze to mnie h*j strzelil, po wyjsciu od niej poszlam znowu do antenatal zapytac czy sie nie da zrobic tego usg wczesniej a baba do mnie A T W CIAZY JESTES?nie kuzwa ksiazke ciazy i usg se z neta sciagnelam, powiedziala ze oni nie moga przyspieszyc ale ja moge isc do EPAU czyli Early pregnancy unit czy jakos tak i tam pytac o pomoc, se pomyslalam ozesz w morde, poszlam, dzieki Bogu byla polozna ktora zna moja sytuacje powiedzialam jej wszystko i powiedziala ze mam wrocic za 2 godziny albo czekac bo moze beda mialy chwile zeby mnie zbadac, poczekalam za moze pol godziny mnie wziela na usg, z bąbelkiem wszytsko jest dobrze, powiedziala ta od usg ze jest dobrze uczepiony i ze nie ma zagrozenia poronieniem,a el dla pewnosci wezwaly lekarza gina zeby mnie zbadal, moja malpka mala fikala w ciagu 1 minuty zrobila koziolki, gin najpierw standardowo zapytala o przeszlosc, pozniej zapytala czy moze mnie zbadac, wezwala druga laske zeby nie blo ze sama jest, zasady angoli,nie mieli ''samolocika'' tylko kazala mi na zwylkej lezance zlozyc stopy razem i kolana rozlozyc, po czym stwierdzila ze macica jest zamknieta i zaczopowana jak powinno byc czyli nie ma i nie przewiduje zagrozenia poronieniem za to niepokoi ja moja nadzerka poniewaz w ciazy powinna sie ona goic a u mnie saczy krew...kazala lezec w domu, po czym dodala ze krwawienie zdaza sie coraz czesciej,ze sa panie ktore krwawia cala ciaze itp. wyszlam stamtad uspokojona na tyle ze bobo jest bezpieczne i teraz odczekuje i odliczam do 22go az pojade do Pl i tam mnei zbadaja profesjonalisci a nie banda szamanów ktorzy w sredniowieczu sie zatrzymali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a teraz pytanie do lasek z uk, skoro nie moge pracowac a musze z czegos zyc, gdzie mam isc? do job centre czy zwolnienie lekarskie do agencji pracy w ktorej pracuje? tyle ze z agencji nie beda mi dlugo placic, a w job centre i tak przed wyjazdem do pl musze sie zarejestrowac jako bezrobotna zeby macierzynski dostac, ja sie orintuje ale nie w 100% wiec prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monitka1985
Kinguszka współczuje takich przeżyć :( musiałaś się nieźle przestraszyć i jeszcze te czekanie na pomoc, masakra :( ale na szczęście z dzidzią wszystko dobrze, to jest najważniejsze. Oszczędzaj się teraz bardziej, krwawisz dalej czy to było tylko jednorazowe? Tu w pl lekarz od razu by wysłał do szpitala, a tam.. fakt średniowiecze. A u mnie wszystko dobrze, czuje sie super, dolegliwości ciążowe praktycznie całkowicie zniknęły. Ogólnie mam w sobie dużo energii, czasem nawet na zbyt wiele sobie pozwalam, miałam przecież leżeć. W piątek mam wizytę, zobaczymy co mój doktorek powie na to że szybciej wyrwałam sie ze szpitala niż on mi to zalecił. No i zobaczę moje maleństwo :) ciekawe ile urosło :) oczywiście denerwuje sie na każdą wizytę tak jak Wy. Fakt nasze forum coś umiera, trzeba zapodać jakis temat :) Ja zaczynam myśleć o pokoiku, gdzie co postawie, najchętniej juz bym sie za to wzięła ale nie ma co szaleć za wcześnie :) pozdrawiam majóweczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinguszka co prawda nie wiele moge pomuc ale masz tutaj linka do strony o benefitach ciazowych i nie tylko moze cos ci sie przyda http://www.benefity.org.uk/ wiem jak to jest ja tez mialam podobnie jak ty jak pojechalam w 6 tc z krwawieniem do szpitala tylko dziwi mnie to ze skoro jestem w 12t2d ciazy czyli jest to 13 tydzien ze nie dali ci nic na podtrzymanie wrazie wu monitka ma racje w polsce odrazu szpital a tutaj oni wszystko sobie bagatelizuja i jeszcze kaza czekac godzinami na poczekalni:o u mnie jak narazie ok dzisiaj tylko znowu zauwazylam jakies zolte uplawy ale posparowalam mascia sobie a za tydzien ide do lekarza to powiem mu zeby cos mi dal bo czasami mam je czasami nie mam...dzis zauwazyla leciutka linie na brzuchu od pepka do wzgorka lonowego myslalam ze pozniej dopiero wychodzi a tu juz zaczyna sie pojawiac...a z ''dolegliwosci''ciaziwych zostal mi niewielki bol piersi(w sumie z tygodnia na tydzien jest ten bol mniejszy) no i mega aptety:d choc z rana zjem 2 kanapki i sie najadam dopiero tak popoludniu mnie lapie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinguszka bardzo ci współczuje i mam nadzieje ze już będzie tylko lepiej , nie umiem sobie wyobrazić co przeżyłas w tym szpitalu to jakiś koszmar taka opieka a my tak narzekamy ze w Polsce tak zle ... trzymam kciuki za ciebie i malenstwo i żebyś jak najszybciej wszystko pozalatwiala:) Co do pokoiku i urządzania ja nie wiem czy to normalne ale nie mam narazie takiej potrzeby ... nie jestem przesadna czy coś ale jakoś o tym nie myślałam nie mam jeszcze nic dla maluszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny przeżyłam dziś coś okropnego :( Złapał mnie tak koszmarny skurcz... chyba skurcz...nie wiem jak to nazwać po prawej stronie brzucha, że myślałam,że się popłaczę... Nie byłam w stanie iść,siedzieć nic...a brzuch w tym miejscu był strasznie twardy ... Miałam za 20 min wizytę u lekarza....puściło mnie. Lekarzowi o tym powiedziałam ale zero reakcji :/ Wiecie co to może być ? Miała ktoraś z was takie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinguszka doskonale Cię rozumiem... Na mój ból brzucha lekarz nic nie powiedział... zapytał czy biorę kwas... tyle ... jestem w 13t.c. a mi umówili pierwszy scan na 26 listopada!!! Mimo,że mam cystę wiekszą niż jajnik :/Dziś byłam z prośbą o przyspieszenie bo to jakaś parodia ... Kurcze z tego co się orientuję pod agencję nie przysługuje L4 :/ Nie wiem jak Ci pomóc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa po boku mówisz? mnie czasem tez coś takiego zlapie ale moze to od tego ze sie wiezadla rozciągają ale nie zauwazylam zeby brzuch byl twardy mnnie czasem tez pobolewa jak leze na boku...nie martw się mysle ze to nic grozniego moze jakas kolka? mi polozna powiedziala ze takie cos jest wynikiem wlasnie tego ze wszystko sie w srodku rozciaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cysta jest na lewym jajniku a mnie bolało z prawej strony ...Wydaje mi się,że ból rozciągania czuję co jakiś czas... a ten był na tyle silny,żenie byłam w stanie się wyprostować, siedzieć ani iśc :( Cos w stylu skurczu w łydce ... Może to niedobór magnezu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam taki skurcz dzisiaj w nocy jak wstalam ..dość nagle bo bardzo chciało mi sie do toalety i tez myślałam ze sie nie wyprostuje, wróciłam do łóżka zgieta w pól i tez sie bardzo wystraszylam bo do tej pory nie miałam żadnych boli , teraz jestem bardzo ostrożna jak wstaje i narazie przez cały dzień nic mi nie dolega. A teraz z tych mniej istotnych rzeczy to musiałam 2 dni do siebie dochodzić jak sie naczytalam o rozstepach i ze ma je 60 procent mam i nie zależnie od tego czy sie smaruja drogimi kremami czy tylko oliwka ... to zależy tylko od organizmu ;) wiem ze to banalne ale musiałam sie oswoić z ta myślą i już mi lepiej wszystko przeżyje dla mojego dzidziusia ... co ma być to będzie :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj byłam na zakupach bo pomału moje spodnie zaczynaja uwierac brzuszek i nic ciekawego nie znalazłam takie typowo ciazowe są jeszcze za duże i jakieś takie brzydkie ale za to obok były ubranka dla niemowlaczkow ... takie piekne ze ledwo sie powstrzymalam:) jeszcze troszkę chce wytrzymać ... a jak u was z zakupami zbieracie coś dla dzidzi:):) ja czekam aż będzie bardziej wiadomo ze synek :) bo ja już wiem ale czekam na potwierdzenie mojego lekarza:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczerze to ja sie mieszcze w tylko jedne spodnie a mam ich z 5 par teraz nosze getry bo w nich mi najwygodniej tez musze się zaopatrzyc w jakies dresy:) a co do rzeczy dla dzidzi to ja ostatnio kupilam 3 pajacyki i mam jeszcze troche ubranek od kolezanki dostalam ale to raczej takie dla dziewczynki jak bedzie chlopak to komus je oddam a jak narazie to niech beda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :) Kinguszka jak sie czujesz ? Mam nadzieje ze wszystko w porządku u ciebie :) Nikola czy pajacyki to są takie spioszki ... głupie pytanie ale nie wiem :)i tak sobie myślałam Nikola ze za pare tygodni zgłosze sie do ciebie z wieloma pytaniami właśnie dotyczącymi wyprawki bo masz już doświadczenie i wiesz co jest niezbędne a co sie do niczego nie nadaje .... bo jak czytam o urządzeniu które podaje powód płaczu malenstwa to ręce opadają ... ja wiem ze jest 21 wiek ale bez przesady w coś takiego raczej nie uwierze :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:)) w 15 tygodniu widać Wam jest/było brzuszki? bo mnie jakoś terazw ciągu ostatnich dni tak się zaokrąglił:) co do ubranek to własnie wczoraj byłam u siostry mojego męża która ma córę, ale przyniosła karton z ubrankami i kazała mi wybierać które chce zabrać:) Ale to jest przyjemne, co prawda więkrzość miała różowych, ale i tak troche powybierałam takich neutralnych kolorów:) i kupiłam już 2 czapeczki takie maleńkie:))) nie moglam się powstrzymać:) wiem że jeszcze dużo czasu, ale co tam, przecież zakup czegokolwiek nic nie zmieni, a później będzie mniej do kupienia:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, Niespodzianka- dziękuję czuję się dobrze, krwawienie się nie powtarza, dzis mam wizyte za godzine u GP po zwolnienie a o 15:30 usg i w koncu podadza mi date porodu mam nadzieje, juz mi zostaly tylko 2 tygodnie w tej zakichanej i zacofanej anglii i z kazdym dniem coraz bardziej boje sie co bedzie po powrocie do Polski, ale jestem dobrej mysli, bede w koncu z moim D. brzuszek...mam duzy bo mam troche cialka nad to co powinnam i po porodzie ostro biore sie za siebie bo sie zapuscilam jak szarak w szuwarach po tych hormonach, apetyt mialam taki ze w nocy budzilam sie i szlam jesc, ale juz koniec z tym bo bobasa zagniote, fakt ze nie jest az tak tragicznie ale nie mam juz tej kondycji jak 3 lata temu. ja myslalam o ubrankach i o wozeczku, nawet mialam ty fajna oferte kupic za 50funa wozek 3w1 ale doszlam do wniosku ze za wczesnie jeszcze na takie zakupy. powiedzcie mi laski jak to jest ze spaniem u was, ja mam tak ze w dzien robie drzemki, wieczorem zasypiam o 7-8 a pozniej budze sie o 22 i zasypiam po 24... caly czas bym mogla spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niespodzianka 29
Ja zaczynam 15 tydzien i tez już ładnie sie zaokraglam nawet rano brzuszek jest już widoczny... bo wieczorem to jest już naprawdę duży brzuch :) Nikola ja tez najczęściej chodzę w leginsach tylko muszę je zawijac pod brzuchem żeby nie gniotly, ale muszę przyznać ze są bardzo wygodne :) U mnie w rodzinie tez same dziewczynki ... więc jeśli mnie intuicja nie zawiedzie to ubranek raczej nie odziedzicze( może te uniwersalne):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinguszka super ze u ciebie wszystko w porządku :):) Ja od paru dni zaczęłam w miarę normalnie funkcjonować ... Tz nie robię sobie drzemki po pracy , tylko zjem obiad trochę odpoczne i mam od nowa dużo siły , wkoncu powyciagalam zimowe rzeczy i wogole nadrobilam dużo zaległości .. a mój apetyt mnie przeraża :) muszę troszkę uważać :) A Kinguszka i nie martw sie na zapas co będzie jak wrócisz , napewno wszystko sie pouklada nie możesz tam siedzieć sama :( tzn nie wiem czy masz tam rodzine itd ale chodzi mi o tatusia :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niespodzianka nie ma sparwy zawsze cos postaram się doradzic;) Kinguszka no to dobrze ze krwawienie ustalo teraz duzo odpoczywaj...a co do brzuszka to hmm...Dzisiaj zauwazylam ze jest jakis wiekszy a jestem na czczo bo nie dawno wstalam wiec cos juz tam widac:) Niespodzianka tak pajacayki to są takie spioszki na dlugi rekaw bardzo wygodne zreszta moge polecic:) u mnie jeszcze grybo ponad miesiac do usg juz sie doczekac nie moge:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sie właśnie zastanawiałam czy u was w uk jest jakiś straszny wyż demograficzny ze kobiety w ciazy są pod taka,, opieka " ... Jak wszystko jest w porządku to jeszcze można przeżyć ... Nikola a ty bierzesz ta aspiryne? i myślałam ze ty masz mieć częstsze wizyty ? Czy coś pomieszalam ? :):) u mnie to chyba idzie tak trochę książkowo:) mdlosci minęły punktualnie z końcem 1 trymestru i moje samopoczucie jest chyba nawet lepsze jak przed ciaza :) i nawet przestałam sie ciagle zamartwiac ze coś nie tak z dzidzia :) nie boje sie już myśleć o imionach i wogole często sobie wyobrażam jak to będzie już w trójkę :) Nikola ty chyba zostałas nam jako jedyna mamusia :) z doświadczeniem !!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to fajnie, że macie już brzuszki:) przed zajściem w ciąze ważyłam 55kg przy wzroście 162, ale 2 lata temu schudłam 20 kg i bardzo sie pilnowałam. teraz przytyłam już 2 kg, jem jak tylko jestem głodna żeby dzidziusiowi niczego nie brakowało:) troche się boję , ze sie spase, ale mam nadzieje,że nie bedzie tragedii ;p brzuszek rano mam mniejszy, a wieczorem też sie bardziej uwidacznia:)) Dziewczyny mam jeszcze pytanie:) bo tak ogólnie czuje się bardzo dobrze, tylko od kilku dni dosyć często boli mnie głowa...i to tak dość mocno...;( miałyście, albo macie też takie bóle glowy? i jak sobie z nimi radzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niespodzianka generalnie bede mialam czestsze wizyty nie co 2 miesiace tylko co miesiac lol:D ja tez juz tak sie nie martwie o dzidziocha ja na poczatku skoro tyle już wytrzymał to napewno wytrzyma do konca:) jeszcze tej aspiryny nie biore ide w poniedzialek po nią do GP i się przy okazji wypytam bo kiego wała mi aspiryna hehe u mnie jak narazie tez jest w porządku piersi mniej nie bolą prawie wcale ale to chyba normalne na tym etapie tylko apetyt został:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ancysko mnie ostatnio tez glowa bolala a raczej zatoki wzielam sobie tabletke paracetamolu i przeszlo jest on bezpieczny w ciazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a za spaniem u mnie bywa różnie:) czasem jestem bardzo senna w dzień, ale staram się czymś zająć żeby nie spać w dzień bo później budze się o 3 w nocy i jestem już wyspana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola - dziękuje chyba się przejde do apteki i zakupie sobie ten paracetamol. bo czasami ból jest bardzo silny i nie wiem czy mam chodzić czy leżeć... i tez musze zakupić sobie geterki jakieś bo co prawda w spodnie się jeszcze mieszcze, ale chodze w niezapiętych żeby nie uwierały w brzuch:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry:) Ancysko - mnie też zaczęła od 3 miesiąca boleć w głowa - pierwszy raz w życiu próbuję zasnąć, bo nic innego nie wymyśliłam, taka kreatywna jestem też już przytyłam, ważę już 62 kg przy 172 cm i już czuję się jak słonica tyję zawsze w udach, więc teraz mam większe uda i większy brzuch i większe cycki aż trach pomyśleć, jak się będę czuć w 8-9 miesiącu no, Nikola jest jedyną, która coś wie ciekawe, czy Nikola jesteś świadoma tego, że już jako mama i jeszcze jako majówko-kwietniówka z najwcześniejszym terminem będziesz zasypywana pytaniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
następnym razem jak tak bardzo będzie bolała to wezmę ten paracetamol, skoro jest bezpieczny:) a Nikola na kiedy masz termin? pewnie pisałaś to już wiele razy, ale przegrzebać się przez wszystkie wpisy troche mi zajmie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×