Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

witam wszystkie kobietki !: ) jak u was z bólami glowy?? Nikola2008 masz racje tez nie moge sie doczekac nowego roku bo wiem ze pozniej juz zleci.. dalej czekam na usg przeciagaja jak sie dadopiero w 13 tyg.. i znowu czekanie..ahh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka30!
Olkaaaaaaa ja od soboty odczuwam ciągle głowe, w sumie zawsze miałam bóle migrenowe ale odka zaszłam w ciąże nic mnie nie boloła a od soboty codziennie mi dokucza. Jakoś sobie dawałam z tym bólem rade ale dziś już kupiłam sobie Apap i jak coś to łykne wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. ja jestem dzisiaj po wizycie i uczucia mieszane... z dzidzia wszystko w porządku, jesteśmy w 11 tygodniu. ale mi cytologia nie wyszła dobrze:( i tu zaczynam się martwic.. dostałam globulki przeciwzapalne i za 3 tyg kontrola cytologii... ehhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola a ja usg mam dopiero w grudniu tez sie doeczkac nie moge:D a najbardziej tego co sie kryje miedzy nóżkami:D ja ostatnio musialam się poratowac paracetamolem bo starsznie mi zatoki dokuczaly ale teraz juz narazie ok Anula nie martw się infekcje zapalenia czesto dokuczaja ciezarnym takie juz uroki ciazy;) bedzie ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola2008 w cytologii wyszło mi cin1 czy 3 grupa.. jakieś zmiany niewielkie w nabłonku... lekarka mówi ze cin1 bardzo często sam się cofa... mam nadzieje ze tak będzie ale i tak stres jest nie mały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -. . . . . . . . . -. . .
szyszka w którym tyg jesteś? Powiedz miałaś np lekkie bóle podbrzusza? Jeśli tak to przeszły Ci też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-. . . . . . . . . -. . . chyba wszystkie z nas mialy te bole:) ja tez mialam klucia itd ostatnio to po bokach cos mnie bolalo/uwieralo/kulo a teraz przeszlo...czytalam twoj watek i uwazam ze nie potrzebnie sama siebie nakrecasz ja mialam tez tak jak ty tez panikowalam bo moje mdlosci nie trwaly dlugo i teraz gdyby nie bol piersi(a raz jest on mniejszy raz wiekszy) i lekki brzuszek nie czulabym wogole ze jestem w ciazy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie przyszłe mamusie :)) jak minęły pierwsze tygodnie? czy któraś z Was zna już płeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie brzuszek bolał od samego początku... poza tym praktycznie nic. nie miałam wymiotów, mdłości to takie bardzo delikatne i to tylko chyba do 10 tygodnia. Póżniej już nic...teraz od czasu do czasu pobolewa mnie brzuch jak długo siedze w jednej pozycji, albo zbyt długo chodze. a tak to żadnych innych objawów też nie miałam... więc nie warto się tak zamartwiać na zapas...bo to dzidziuś napewno też odczówa :) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie dotyczące badan prenatalnych. Czy któraś z Was już je robiła? albo czy ma zamiar robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ancysko ja miałam badania prenatalne w poniedziałek ( początek 13 tyg) usg prenatalne czyli bardzo dokładne sprawdzenie dzidziusia , mierzenie itd i z krwi ale z tego jeszcze nie mam wynikow .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niespodzianka29 ja mam jutro. troszke się stresuje. Jestem w 14 tygodniu byłam wcześniej (niecałe 2 tygodnie) ale Pani powiedziała, że jest dzidziuś za mały jeszcze i badanie może być nie miarodajne. wiec kazała przyjść za 2 tygodnie. a można wiedzieć ile płaciłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez na pierwszym wyznaczonym terminie nie wyszło bo dzidzius musi mieć 4,5 cm a brakowało jak dobrze pamietam jakieś 2 mm . A nie placilam nic ... Ja mieszkam w Niemczech i to badanie jest refundowane. I nie martw sie na zapas napewno wszystko będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa... no tak.. prawie wszędzie te badania są refundowane nawet w rosji... a u nas tyle kasy. ale chyba warto zapłacić i mieć spokojną glowe, nie zadręczac się tak... moim zdaniem każda kobieta ciężarna, która tylko chce zrobić takie badania powinna mieć do nich dostęp nie odpłatnie. u nas samo usg kosztuje 200 zł a z testem z krwi 350zł a to drugie,które chyba między 20-23 tygodniem jest to 200 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No pewnie ze te badania powinny być bezpłatne ... to jest bardzo niesprawiedliwe jak cię nie stać to martw sie cała ciążę a jak masz pieniądze to sie wszystkiego dowiesz, w Polsce to badanie jest refundowane chyba po 35 rz. Dzisiaj taki dzień zadumy i zastanawiałam sie co bym zrobiła gdyby te badania wyszły niepomyslnie... zastanawialyscie sie nad tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
są refundowane po 35 roku życia, albo jeśli są jakieś szczególne wskazania np. u Ciebie lub Twego partnera występuje jakaś wada serca albo coś takiego. moja koleżanka też miała za darmo ponieważ pierwszą ciąże poroniła i dostała skierowanie, co jeśli wyszły by źle....?? nie wiem chyba to zależy od tego co by wyszło.. wole się nad tym nie zastanawiać bo mam dziś na 10. 40 i brzuch mnie boli ze strachu ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ancysko trzymam kciuki napewno wszystko będzie dobrze :) Nie powiem żebyś sie nie denerwowala bo wiem po sobie ze to nie możliwe :( Dziewczynki miłego dnia wam życzę i jak najmniej stresów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niespodzianka a napisz mi prosze czy to usg mialaś na brzuszku czy dopochwowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już znalazłam:) poszukałam we wpisach wstecz... to ja ide sie szykować... mam nadzieje, że jak wróce to będe mogła Wam się pochwalić:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka30!
Cześć dziewczyny, mnie po wczorajszym cmentarzu dopadł katar.... Jeśli chodzi o te badania prenatalne czy tam genetyczne ja mam je mieć za 2 tygodnie i tak zastanawiam się czy je robić czy też nie moja gin powiedziała że jak ja chce (mam tylko jakąs ankiete wypelnić) i już tu nie chodzi o pieniądze bo u mnie to kosztuje 250zł ale tak myślę co po tym badaniu. Ja nie byłabym w stanie usunąć dziecka a jeśli chodzi o to badanie to byłabym już bardziej skłonna zrobić je w późniejszym terminie. Wiec mam jeszcze 2 tyg na podjęcie decyzji ale bardziej jestem na nie niż na tak. Rozumiem jeśli w rodzinie sa jakieś choroby genetyczne, kobieta poroniła itp i jest wtedy jakaś obawa jak najbardziej jestem za. Nawet ja na poczatku byłam przekonana że pierwsze co to takie badanie, jak tylko poszłam do gin to od razu pytałam sie o badania prenatalne a teraz jakoś to mi minęło, już nie jestem do tego przekonana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właściwie to tez nie wiem czy bym sie zdecydowała na takie badanie gdybym miała wybierać , u mnie one po prostu są standardowe i dlatego je zrobiłam ... ja akurat nie wiem co zrobię jak wyjdą niepomyslnie ( te z krwi ) a niestety naczytalam sie ze dość często sie to zdarza i wtedy robi sie te dokładniejsze w niewielkim stopniu ale jednak zagrażające maluszkowi ... dlatego wydaje mi sie Aniu ze skoro jesteś pewna ze niezależnie od wynikow takich badań i tak byś urodziła to w tej sytuacji wydają sie one tylko niepotrzebnym stresem ...ja sama nie wiem co bym zrobiła zwłaszcza ze poczytalam wpisy dziewczyn ze po takim badaniu do końca ciazy były pewne ze urodza chore dziecko a było wszystko w porządku ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Co do badań prenatalnych. anka30: pamiętaj, że badania prenatalne, nie zawsze służą wykryciu tylko i wyłącznie chorób genetycznych. Poważniejsze wady serca (budowy oraz czynności) czy też cewy nerwowej widoczne są już podczas tych badań. Rozmawiałam z paroma lekarzami, którzy powiedzieli, że taka wiedza na tym etapie jest nie tylko niezbędna do ew. dalszych inwazyjnych badań (amniopunkcja itp.), ale też do podjęcia dalszych działań jeszcze za życia płodowego (chodziło tu głównie o serduszko). Także wybór należy do Ciebie, ja się zdecydowałam na tego typu badania, żeby znać stan zdrowia maluszka i wiedzieć jak dalej postępować. Czasami brak działania daje o wiele gorsze skutki. Trzymam kciuki za to, abyś podjęła odpowiednią dla siebie decyzję. Pozdrowionka dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, jeśli jesteście w Polsce i w Polsce będziecie robiły prenatalne, to pamiętajcie, że są dwa "rodzaje" badań genetycznych. Wykonywane wg. standardów polskich (11-14 tydzień) i wg. FMF )Fetal Medicine Foundation, 11-13 tydzień ciąży). Zdecydowałam się na ten drugi, ponieważ robią o wiele dokładniejsze badania serduszka i szacują prawodopodbieństwa chorób genetycznych. Są wykonywane w Polsce przez lekarzy z certyfikatem FMF. Tutaj jest lista lekarzy: https://courses.fetalmedicine.com/lists/web wystarczy wybrać Polskę jako kraj i cała lista widoczna. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja wlasnie wrocilam od poloznej wszystko ok zdrowa jestem dokumenty ze szpitala tez ok, rozmwialam tez z lekarzem i powiedziala ze moge rodzic jak chce nawet jesli poprzednio mialam cc teraz moge sprubowac sn...sama nie wiem z jednej strony bym chciala sprobowac sn ale z racji tego ze poprzednio mialam cc i mam waska miednice boje sie komplikacji:o ale z drugiej strony po porodzie sn bede mogla wyjsc do domu po 6 godzinach...nie wiem sama...porozmiwaiam z mezem jeszcze:) a ogolnie czuje się dobrze troche z nosa mi leci:) jednak bede miala wiecej skanow niz tylko 3 bo poprzednie dziecko male urodzilam i beda kontrolowac wage tego malucha i jesli bedzie potrzeba dadza mi jakies leki:) nastepna wizyta 5.12 i uslysze juz serducho:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do dziewczyn uk: sluchajce nie wiem czy tez dostalysce ta ksiazke o ciazy tam jest wszystko opisane od A do Z ja mam to przetlumaczone na plytcie wiec jesli by ktoras chciala moge wyslac meilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz po badaniach. Wszystko jest w porządku. dzidziuś rośnie szybko ma 7,5 cm:) ja zdecydowałam sie zrobić badania ponieważ mój braciszek zmarł jak miał 3 miesiące. miał poważne wady serduszka (powiękrzone serduszko, dziurke w serduszku i nieprawidłowy spływ żył) dlatego dziś pani doktor jeszcze dokładniej sprawdziła serduszko. miałam robione w 4D i jestem bardzo zadowolona:) Dostałam zdjęcia...i będzie synuś na 90% ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katranka
Ancysko - który masz tydzien ciazy?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola2008: Cieszę się, że dzidzia zdrowa :))) To może spróbuj sn, przecież jeśli nie dacie rady, to robią wtedy cc? Szybko się u Was wychodzi do domu po porodzie. Ancysko: u mnie na 80% dziewczynka :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 tydzień:) też myślałam,że będzie dziewczynka bo u mnie i u męża w rodzinie same dziewczynki....a tu jednak będzie u Nas wyjątek:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×