Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

ale fajnie ze znacie juz plec:) ja się dowiem nastepnym skanie:) a co mnie jeszcze zdzwilo troche to to ze polozna dala mi list do GP i tam jest napisane ze w poprzedniej ciazy mialam ''ograniczony wzrost plodu'' i ze chcialabym aby gp dal mi lek ktory mam brac do 36 tc ale ten lek nazywa sie ASPIRIN.Aspiryna na wzrost dziecka???wtf?? rany boje się brac tych ich ''wynalazków'':D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczynki, ja również już po pierwszym skanie!Według pomiarów dzidziusia, który ma już 6,5 cm, ja jestem w 13 tygodniu a termin przyśpieszył mi się na 11.05.2013.Na określenie płci jest jeszcze za wcześnie. Pani od skanu powiedziała, że na chwile obecną wszystko wygląda dobrze. Ale na wyniki trzeba czekać. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monitka1985
cześć dziewczynki. Nie pisałam długo, ale czytałam was uważnie a poza tym leżałam teraz 3 dni w szpitalu :( właściwie to nic mi nie jest oprócz tego łożyska przodującego ale mój nadgorliwy doktorek szedł na urlop i chciał żebym tydzień leżała. Po jednym dniu już miałam dość i mówiłam ze chce wyjść jak najszybciej i że nic mnie nie boli więc mnie wypuścili po 3 dniach. Wcześniej tez nic mnie nie bolało, przy wypisie nawet lekarz zapytał mnie po co ja tu właściwie przyszłam. Inny powiedział, że łożysko przodujące to bardzo częsta przypadłość na tym etapie ciąży i ze tego się nie leczy, wystarczy tylko nie przemęczać się i jak najczęściej leżeć żeby poszło do góry. Ogólnie może dobrze że byłam w szpitalu, bo oswoiłam sie z nim, z życiem tam ale tak się wynudziłam że szok a jedzenie takie niedobre ze chyba mi się będzie po nocach śniło. Wróciłam to zrobiłam z mężem pyszne placuszki ziemniaczane :) no a tak to nasłuchałam się tam historii różnych nieciekawych o poronieniach, widziałam niektóre rzeczy których wolałabym nie widzieć. Trochę się zdołowałam a nawet przeszło mi przez myśl: na co mi to było? szczególnie patrząc na oddział położniczy, szpital mnie stresuje bardzo :( Nikola to ja mam termin przesunięty na 28 kwietnia. Co do płci to lekarz mi nic na razie nie mówił a sama nie chce dopytywać. Chce żeby było pewne na 100% bo nie raz Ci lekarze mówią że raz chłopak, raz ze dziewczynka. Od męża kolega właśnie tak miał, jego zonie mówili że ma być chłopak na dwóch wizytach a teraz jak wylądowała w szpitalu to dowiedziała się ze będzie dziewczynka a ciuszki już pokupowane bo to już 8 miesiąc :) Ja tam wole nie mieć takich rozczarowań. A tak ogólnie to czuje się bardzo dobrze i ciesze się bardzo że jestem już w domciu :) pozdrawiam i życzę udanego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko czy Was też boli dół pleców? :( od dwóch dni nie mogłam się załatwić a dziś pojawił się luźny stolec czy to może być coś złego? Wczoraj byłam u gin i z dzidzia było wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monitka to termin mamy taki sam:) ja tez 28.04 ale zostalam juz na watku majowym:) wiesz co czujesz ja w poprzedniej ciazy lezalam 2 razy w szpitalu za pierwszym razem jeszcze jakos bylo wyszlam po 3dniach ale za drugim razem niby tez lezalam 3 dni ale to byl jakis koszmar nawet schudlam kologram nic niemoglam jest bylam tak zestresowana ze szok... a dzis troche mnie brzuch pobolewa ale nie jakos szczegolnie mocno czuje takie ciagniecie porcz tego nic sie nie dzieje Michasia mnie plecy juz nie bolą ale tez czasem miewam luzny stolec a od czego to nie wiem...a bol plecow to chyba normlane puki nie sa one takie typowo skurczowe srodek ciezkosci sie pewnie zmienia jesli z dzidzia ok to nie ma co sie martwic na zapas;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katranka
Tak pytałam z ciekawości:) ja mam początek 13 tygodnia, pare dni temu usg pokazało, że dzidzius ma 5,11 i termin przesunął sie na 12 maja.. Ciekawi mnie ile będzie miał przy nastepnej wizycie, w 15 tygodniu..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katranka
Michasia - mnie od paru tygodni bolą stawy krzyzowo - biodrowe i kośc krzyżowa, ale to moja stara kontuzja po nartach raczej daje znac o sobie, tak z dwa razy w roku sie odzywa, więc specjalnie sie nie przejmuję:) poza tym więzadla się rozluźniają aby macica mogla sie rozciagać - dotyczy to tez całego organizmu, stąd np stopy moga sie powiekszyć w ciazy:) Kręgosłup także - stąd można odczuwac dolegliwości bólowe, szczególnie jesli juz przedtem cos szwankowało:) Jak na usg było wszystko ok, to nie przejmuj sie za bardzo. U mnie tez zdarzaja się zaparcia albo wręcz przeciwnie, zalezy co zjem. A ze względu na to ze od 80% rzeczy mnie odrzuca, czasem jem jakies mieszanki wybuchowe typu kiełbaska a potem lody:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :-) dawno się nie odzywałam bo jakoś nie było o czym pisać. We wtorek mam usg i już się martwię czy wszystko jest ok:-( mdłości przeszły a jeszcze niedawno były nie do zniesienia. I nie wiem czy się cieszyć że przeszły i mam apetyt czy martwić że może z dzidzia coś nie tak jak mdłości ustąpiły tak nagle. Katranka ja jutro zaczynam 14tydzień i też mam termin według OM na 12maja :-) brzuszek już dosyć widoczny. Jestem szczupła waga spadła tylko brzuszek widać.ja już bym chciała być po usg wtorkowym i nie martwić się tak :-( a później już byłoby polowkowe w 20tyg i możne udało by się określić płeć maluszka :-) ale byłoby fajnie. Agrataka odezwij się!!martwię się co u Ciebie przestałas się odzywać :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katranka
Też ostatnio panikowałam, że mdłości przeszły, a potem za pare dni wróciły z potrójna siła hehe;) brzuszek już tez mam całkiem widoczny, ale ja mam taka budowę, mam wąska miednicę i ogólnie jestem krasnal - więc nawet jak sobie pojem czy zjem coś " wzdęciotwórczego" to sie tam zaokraglam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katranka ja też praktycznie zawsze jak tylko coś zjadłam dostawalam brzuch. W sumie śmieszne to bo wszędzie jestem szczupła a tylko brzuch zawsze miałam duży ale teraz widzę że brzuszek nie jest już taki jak po zjedzeniu czegoś tylko wygląda inaczej :-) na ciążowy :-) a ja kiedyś też tak miałam że mdłości przeszły na 2dni a później wróciły i były dużo bardziej uciążliwe ale teraz myślę że przeszły całkowicie bo trochę to już trwa. No nic nie pozostaje mi nic innego jak czekać do wtorku na usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katranka
Mam tak samo - mimo, że ćwiczę mięsnie brzucha ( tzn ćwiczylam przed ciażą:) Ale to z powodu nadmiernej lordozy lędźwiowej, czyli wygiecia do przodu. Taka postawa naciaga mięsnie brzucha i wybija go do przodu, za to jak je wzmacniam to kręgosłup tak sie nie wygina. Taka moja uroda;) ( jestem rehabilitantką - stąd takie moje małe zboczenie zawodowe i swoją figurę tez teraz z zaciekawieniem obserwuję :D Ale mam duzo pacjentek po ciążach i zawsze dużo gadamy na te tematy. Niestety sylwetka bardzo ma duży wpływ na to jak szybko pojawia sie brzuszek i jak duzy rosnie ( oraz cala masa innych czynnikow oczywiscie:) Ale pociesza mnie to ze lepiej dla skory jak rosnie systematycznie, niz jest mały a potem nagle bach do przodu... i rozstepy niemal pewne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katranka
A beta od 12 tyg powinna stopniowo opadać więc masz wszelkie prawo żeby czuc sie juz lepiej:) Mam nadzieję, że za tydzien/dwa poczuję sie podobnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola2008 mogę prosić Cię o wysłanie tych informacji na maila ?:) magda_k_12@o2.pl . Jestem po pierwszej wizycie u midwife... na razie pobrano mi krew i w nast. tyg mam dostać list albo tej w sprawie usg ... tyle wiem :] Aha i wstępny termin na 4 czerwca :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa nie ma sprawy wysle ci tylko w poniedzialek a jak sie uda to jutro bo jak narazir moj okupuje lapka a ja z tela pisze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry bardzo :) dziś zaczynamy z maluszkiem 12tc wg @, we czwartek usg z podaniem daty porodu :) nie mogę się doczekać.tak jak tego że zostało mi ostatnie 8 dni w pracy :)). 4 dni w tym tyg i 4 w nastepnym :) dzis mam dzień leniwca. powoli przechodzą mi jak zauważyłam nagłe ataki zgagi i ból piersi.jeszcze 2,5 tyg i bedę już u mojego kochanego mężulka. doczekać sie nie moge :) a u was laski jak z objawami? zmienilo sie cos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinguszka ja dzisiaj zaczynam 14tydzień i mdłości od tygodnia ustąpiły nie wiem czy się cieszyć czy martwić. Piersi już też bolą dużo mniej przeważnie wieczorem tylko. Apetyt pomału wraca. Brzuszek zrobił się widoczny. We wtorek mam usg i już się martwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez właśnie zaczynam 14 tydzien i już od dwóch tygodni nie mam właściwie żadnych dolegliwości i apetyt wrócił i nareszcie dzisiaj na wadze zobaczyłam o kg wiecej :) dziewczynki nie martwcie sie tym lepszym samopoczuciem , to już czas żeby mdlosci wkoncu ustaliły :) pozdrawiam i życzę wam milutkiej niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz tez zauwazylam ze mdlosci mijaja... moim zdaniem to nie jest powód do zmartwien w koncu czeka nas najlepszy trymestr ciazy ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:) Jestem w 13 tygodniu +2dni, termin porodu 11 maja 2013. Trochę się martwię bo już drugi miesiąc męczą mnie mdłości z wymiotami - najgorzej jest wieczorami:( Wmawiałam sobie, że z początkiem 13 tygodnia wszystko minie ale jak na razie jest bez zmian. Czytałam, że gdy kobieta ma mdłości i wymiotuje oznacza to że ciąża jest silna. Jutro czeka mnie badanie USG genetyczne i mam nadzieję że dzidzia jest zdrowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny:) Dawno mnie tutaj nie było. Chyba już większość kończy I trymestr i mdłości, i jest już po badaniach. Gratuluję wszystkim i cieszę się, że nas tak dużo i że mogę być z Wami. Wpadłam w szał kupowanie dupereli dla maleństwa. Wydaje mi się, że będzie chłopak. Madzik - każda ciąża u każdej kobiety wygląda inaczej gdy jeszcze nie jest wykształcone łożysko za podtrzymanie ciąży odpowiadają hormony, których wysoki poziom może powodować wymioty wraz z przejęciem tych funkcji przez łożysko mdłości najczęściej ustępują, ale mogą też i męczyć do końca ciąży nie strasz dziewczyn, które kończą już trymestr i nie mają już mdłości, że ciążą może nie być silna moje mdłości zaczęły powoli ustępować od 11 tygodnia, chociaż jeszcze w 13 tc miałam pęcherzyk żółtkowy "karmiący" mojego bobasa teraz jestem w 14 tc i stale mdłości jako takich nie mam, sporadycznie zdarza się, że mnie zemdli lub zwymiotuję na intensywność mdłości mogą mieć też przyjmowane witaminy - mnie jest niedobrze po wszystkich, prawdopodobnie tak mój organizm reaguje na nadmiar witaminy B, której ma sporo i nie potrzebuje suplementacji - a i tak ciążowych witamin bez tej jednej witaminy nie ma mdłości w ciąży to sprawa nie tak oczywista:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa wyslalam juz tobie meila:) daj znac czy dobrze doszlo musisz miec tylko adobe rider...a co do samopoczucie to czuje się dobrze tylko piersi mnie bolą ale tez nie tak mocno jak na początku:) jutro juz 16 tydzien:) ale ruchów jeszcze nie czuję:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostałam, dostałam i pięknie dziękuje :) :* Co do mdłości... ja jestem w 10 tygodniu...prawie w 11 i nie mam takowych ani nie miałam... Czekam na to cholerne USG i się doczekać nie mogę... mam nadzieję,że torbiel się pięknie wchłonął :] Padnięta jestem... mam ranną zmianę i wstaję przed 5:00 ... uciekam na drzemkę 2h ;) Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie pytanie do Was
kochane mam pytanie ostatnio pisałyście o maści i powiedzcie mi czy ją na pewno można używać? Zaczęła swędzieć mnie pochwa nie ma żadnego podejrzanego śluzu czy ona mi pomoże? Moja gin jest na urlopie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jej uzywam (crotlimazol) nawet sie poloznej pyatalam ostatnio to powiedziala ze ta masc jest bezpieczna i mi pomaga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie pytanie do Was
ooo super:) poczytuje was termin mam na 20 maja:) dzisiaj od popołudnia czuje takie delikatne kłucie nie jest uciążliwe ale to chyba nic złego? Wczoraj zaczęłam 12 tydzień w piątek byłam na wizycie z dzidzia wszystko ok teraz wizytę mam pod koniec listopada:(jak tu wytrzymać tyle czasu:(pozdrawiam Mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaW.
Hej majówki ;) długo mnie nie było, ale nadrobiłam posty ;) czy któraś z Was zna już płeć? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie na ostatnim USG (w 11 tygodniu) Pani Gin stwierdziła, że na 70% będzie chłopak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×