Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Firankaa

Starania czas rozpocząć - sierpień / wrzesień 2012

Polecane posty

Majka, spokojnie, przyjdzie i czas na Ciebie z dolegliwościami :). Grunt, że bardzo intensywnie pracujecie na wspólny sukces, współpraca ponoć zawsze wychodzi na dobre:classic_cool:. Poza tym akurat Tobie MUSI się udać - idziesz na L4 i nie przejmujesz się głupawą robotą lub jej brakiem :o. Ciekawa jestem kto będzie następny; jedno wiem na pewno patrząc na tabelkę - między 20 a 24 (szczególnie 22go października - aleście się zgrały, dziewczyny ;)..) będzie tu bardzo gorąco :D. I pewnie gratulacjom nie będzie końca ;). Aga - jak Ty to niby robisz, że przed 10tym stać Cię na krokiety i gulasz? Coś zmyślasz, dziewczyno! U mnie bułka i pół kiełbasy z wczoraj, bo dziś nie udało się wygrzebać żadnej puszki. Dobrze, że to przewidziałam i nie pozwoliłam rodzinie zjeść wszystkiego wczoraj :classic_cool:. VEG - dziękujemy, energię odbieramy i postaramy się wykorzystać we właściwym i sobie tylko wiadomym celu ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe To tak jak u mnie przed 10 ,4 dniowy chleb z serem z piekarnika i spaghetti ze sloika zakupione tuż po wypłacie:)a tak serio to stwierdzilam.ze nie ma.co wielkich zakupów robic bo jedzenie.szybko.sie psuje a ja nie lubie wyrzucac..dlatego.trzeba zjeść co.jestes:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale macie dobrobyt.. ja wczoraj kupiłam sobie kaszankę - lepszy rydz niż nic (nie wiem czy to można jeść w ciąży) bo rano w tv Ewa gotuje miała wszystkie dania z kaszanką z grilla no nie mogłam na to patrzeć :D kupiłam i zjadłam na poczekaniu :P taka bida u mnie :( a dzisiaj to już będzie suchy chleb..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka zamrażarka powinna być pełna zawsze, a reszta to wiadomo kto na co ma ochotę :) jak mam dużo mięsa to jestem spokojniejsza. No dziewczyny działać ostro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak patrzę na tabelkę to u Majki i KMSUP to już chyba koniec dni płodnych i już teraz zaczyna się oczekiwanie :) Firanka znasz się dobrze na planowaniu płci dziecka? może mi też wyliczysz co mi wyjdzie :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My matki Boskiej Pieniężnej mamy 1szego :D któraś fajnie napisała o wywalaniu jedzenia. Ja powiem wam szczerze, że rzadko kiedy robię takie duże zakupy :D Kupuję codziennie i to co jest mi potrzebne. Bo jak robiłam takie duuuże tygodniowe zakupy to wiecznie wyrzucałam a to jogurty a to wędlinę. A teraz nic nie wyrzucam :) Albo baaaardzo rzadko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak wy szalejecie :P kiszki,kaszanki spaghetti i to ze słoika,ser :P a my sie żywimy zapasami z zamrażalnika powstałymi 3m-ce temu za czasów dobrobytu :P tyle,że zapasy sie kończą i trzeba wyjść po kurczaka bo tu gdzie jestem tylko to sie da zjeść. Wczoraj widziałam ten przyrząd do wszystkiego -termomix jak przeczytałam co on potrafi i jak gotuje to chce go mieć :D(bagatela 4 tysiaki co to jest ;) hehe ) najważniejsze ze do kuchni nie trzeba wchodzić i kupować tarek,mikserów, sokowirówek,krajalnic.Znam kilka osób co to mają juz kilkanascie lat i nic sie z nim nie dzieje -chwalą sobie.Umówiłam sie na prezentacje i licze ze mój się napali na to haha. Plus ze dostaje sie 2 książki kucharskie do tego jedna dla nas druga to przepisy na jedzonko dla dzieciaczków od 5 m-ca życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) U mnie wczoraj wieczorem po 1 dniu niewiadomo dlaczego przerwy powrócil plodny śluz, na tescie owulacyjnym w koncu zobaczylam dwie kreski, ale ta druga nieco bledsza od kontrolnej, mysle ze dzisiaj bedą juz dwie mocne, oby! no i dzisiaj czuje zblizająca sie owulke, jajniki mnie ciągną, boli brzuch, miednica i dretwieje biodro.. wczoraj powstrzymalismy sie od przytulanek aby bardziej wzmocnic plemniki no i wlasnie by byla wieksza szansa na chlopczyka ;)... ale od dzisiaj nie odpuszcze staranek :D Wrzesniowa a znasz datę poczęcia? Różnica między plemnikami X- zenskimi i Y- męskimi jest taka, że te pierwsze są bardziej wytrzymałe i żyją dłużej, a te drugie są szybsze. Biorąc pod uwagę tę odmienność da się, choć nie do końca, wpłynąć na płeć dziecka. Jeśli chcemy chłopczyka to najlepiej współżyć tuż przed lub tuż po owulacji. Wtedy bardziej ruchliwe i szybsze plemniki Y prędzej dostaną się do komórki jajowej. Natomiast, aby na świat przyszłą dziewczynka do bliższego kontaktu powinno dojść na 2-3 dni przed jajeczkowaniem. Wówczas większą szansę na doczekanie się na jajeczko będą miały te bardziej wytrzymałe. Podsumowując, im bliżej owulacji tym łatwiej o chłopca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i jest jeszcze coś takiego jak chiński kalendarz płci... tu nawet na kafeterii jest taki temat i tam te co sie znaja wyliczają wedlug tej bbardzo starej metody o jakiej plci dzieciątko sie urodzi. ja z ciekawosci tam zadalam takie pytanie i mi odpowiedziano ze na chlopca w tym roku mam wrzesien i pazdziernik, natomiast listopad i grudzien- dziewczynka... hehhe nie wiem pewnie to glupota, ale kobietom sie zgadzalo... Jak chcesz to tu masz linka : http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3266471&start=4680 Ale tak naprawde to należy to traktowac z przymrużeniem oka, bo wiadomo matka natura i tak zadecyduje jak zechce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi wg kalendarza chińskiego od października do końca roku 2012 wychodzi dziewczynka, w ogóle w najbliższych latach głównie mam szansę na dziewczynkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firanka mi chinski sie nie sprawdzil bo on ciagle sugeruje chlopcow.haha no to ja.ci napisze co i jak a ty mi.napisz co o tym myslisz. Jeden raz byl wieczorem 09.09 potem drugi popoludniu 12.09 . Owulacja wg kalendarza miala.byc 12.09 a z tej strony o sluzie 13.09 to po tym jestes w stanie cos stwierdzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrzesniowa jak dla mnie bardziej ze chlopczyk...tym bardziej jesli mialas owulacje 13.09... ale z drugiej strony jesli mialas owulacje jednak 12.. to moze byc i dziewczynka i chlopczyk... a jak myslisz który termin owulacji jest bardziej prawdopodobny po objawach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam zielonego pojecia. Pamietam ze 10.09 mialam bol okoloowulacyjny ale on niczego nie dowodzi bo moze byc kilka dni przed owulka albo po niej. Nie wiem czy te plemniki daly rade przezyc z tego 1 razu bo jsszcze sluz byl bialy czyli nie sprzyjal ale cholera wie moze to jakies terminatory i daly rade przezyc 3-4dni hehe :):p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrześniowa ja Ci wywróżę na 100% :D Wróż, wróżę, wróżę.... WIEM! Na 100% Będzie albo chłopiec albo dziewczynka! :D A tak na poważnie... Firanka dobrze prawi z tymi plemnikami (że x są wolniejsze, a y szybsze) ALE czasem jest tak, że facet ma więcej x (bądź y) i to dużo więcej i tak na dobrą sprawę prawie nie jest w stanie spłodzić innej płci, bo oprócz tego, że danych plemników ma więcej, to są one u niego silniejsze. Mało tego... prędzej para, która ma kilka dziewczynek powije chłopca niż para, która ma kilku chłopców powije dziewczynkę. Kiedyś był taki program (gdzie myślałam, że tą sukę matkę ubiję po prostu) gdzie para miała 8 dzieci- sami chłopcy. Koniecznie chcieli dziewczynkę. Ta baba była tak walnięta na tym p-kcie, że pojechała bodaj do stanów (była z UK) na "zaplanowanie płci". Czyli invitro w wersji hard, bo z zarodków, które powstają wybierasz sobie płeć, a reszta idzie za przeproszeniem w śmietnik. Wychodzili sami chłopca a ta idiotka wielce zrozpaczona nie chciała tych zarodków, bo to nie dziewczynki (i krótko mówiąc poszły w kibel...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej witajcie Truj jak kto kto będzie po Majce po fasolkę oczywiście ja :) kolejka obowiązuję :P hihih a tak poważnie to u mnie nie ma szans na fasolkę w tym cyklu :( przytulanki były tylko 3 i 4 października a potem już nic bo mój M wyjechał wraca dopiero jutro wieczorem coś pomajstrujemy ale jak dla mnie to w tym cyklu nie miałam owulacji temp dziś rano to zaledwie 36,68 czyli z tego wynika że nie ma szans :( ale będzie kolejny cykl wszystkie nie możemy zajść w ty,m samym cyklu bo to by były jakieś czary :) VEG strasznie Ci gratuluję :) i cieszę się razem z Tobą :) Firanka październikowa ;) owocnych staranek w takim razie życzę :) u mnie dziś tak zimno leje wieję brrr... przydała by się cieplejsza piżamka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama6l to wiadomo. Ale fajnie probowac zgadywac plec :) ja w sumie poszlam na zywiol dziewczynkowy ale troche za malo bylo tych staran wiec mam mieszane uczucia ze moze tez byc chlopak. W dodatku.w rodzinie kazdy teraz gada o chlopcu bo tak.idealnie ze teraz powinien byc chlopiec no zenada a ja bym chciala zeby na zlosc im byla dziewczynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi tam wszystko jedno co będzie :D Tylko przeczucia się na chłopca kierują... ale ogólnie to wszystko mi jedno :) Będzie Ala albo Piotruś :D Najwazniejsze dla mnie na dzień dzisiejszy to jakimś cudem zajść, donosić i urodzić zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrzesniowa czyli generalnie obojetnie Ci czy bedzie chlopczyk czy dziewczynka? czy bardziej bys chciala dziewczynke? W którym tygodniu juz mozna okreslić plec? i kiedy ty idziesz do doktora? :) KiedysMozeSieUdaPazdziernik póki nie ma @ wszystko mozliwe, pamietaj! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najwcześniej podobno 10 tydz... ale to jakimiś testami... Natomiast na USG 3D (i na zwykłym pod warunkiem, ze bardzo dobry sprzęt) w 12tyg już można z powodzeniem określić płeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to mnie złapałyście z tymi krokietami przed 10tym, a tak na poważnie to wypłata 1 szego, mieszkam w lesie to poluje na zwierza leśnego, czasem nawet wiewiórka się trafi, (w smaku podobna do kurczaka) jak mamy ochotę na kurczaka to M wyjeżdza ciężarówką na wiochę i zawsze coś trafi , gorzej jak przejedzie wszystkimi kołami , ale to też nie problem bo już gotowa kurka na potrawkę , ryby? proszę bardzo , mamy rezerwat pstrąga to rybki zdrowiutkie bez konserwantów, a jak trzeba coś ze sklepu to u nas staruszki jak wracają z siatkami ze sklepu to są niemrawe zawsze coś się uda wyrwać!! A teraz z grubej rury jeśli chodzi o pomoc w fasolkowaniu, w czasie orgazmu macica wykonuje dużo skurczy i jakby takie zasysające , czyli nasz pan powinien skończyć pierwszy a potem my żeby można było zassać materiał genetyczny do macicy. Wow jak wam się pdoba taki opis? w sumie to jakoś nie widzę w słowniku polskim ładnych określeń na TE rzeczy i TE czynności żeby nie było śmiesznie albo wulgarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firanka orgazm nie zapewnia zajścia w ciążę... na dobrą sprawe w ciążę możesz zajść bez orgazmu, bez wytrysku partnera (wystarczy preejakulat) i bez leżenia do góry nogami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firanka ja zaszłam 2 razy bez, więc można :D:D:D Mi to obojętne już teraz tak naprawdę jakiej płci będzie drugie dziecko, nawet o tym zbytnio nie rozmawiamy, imion też nie ma wymyślonych. A płeć tak jak pisała mama6l można odkryć najszybciej w 12-13tyg. prędzej chłopców niż dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ten 12-13tydź. tylko wtedy kiedy dziecko się dobrze odwróci i niczym nie zasłoni. Moja znajoma miała za każdym razem płeć w 12tyg. określaną i lekarz się nie pomylił :) Ja idę do lekarza za 1-2tyg. bo teraz jestem w połowie 5tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM WSZystkiCH PO dluzszej przerwie :) AKTUALIZUJE TABELKE Nick .. .... .......Wiek....ostatnia@ .........cykl starań.....następna@ gagkan.............37.......20.08.................2 lata..........fasolinka VEG.................28.......26.08...................9... ...........fasolinka Mgielkusia.........28.......29.08...................1.... ......... fasolinki Laura1987.........25.......29.08...................2..... .........fasolinka Wrzesniowa**......25......30.08...................1...... ........fasolinka ambaje83..........29.......03.09...................16.... .........fasolinka Majka88............24.......17.09...................3 .................16.10 KMSU...............22.......19.09....................6...... ............17.10 zuzka007...........23.......22.09...................3....... ..........20.10 kasiula86...........26.......22.09....................2.. ... ........20-22.10 Firankaa............28.......22.09...................2 ................22.10 Kinga198824.......24.......25.09...................3lata ............22.10 mama6latki .......24.......26.09....................1............ok. 22.10 mala1407...........23.......24.09...................9. ...............24.10 Alutkaaa............28.......24.09....................2...............21.10 Truj.................28.......24.09....................4. ...............25.10 aneczka28aneczka.28......28.09....................2......... ......26.10 rybalopika..........29.......29.09....................2.. .............30.10 Staraczkaa.........20.......26.08....................1... ................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×