Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nati123

32-33 tydzień ciąży :) Ktos chętny porozmawiać

Polecane posty

I jak dziewczyny mija dzionek? Widze ze moj post z imieniem Brian wywolal sporo emocji. Haha Mysle ze jezeli ktos tak daje na imie to ma to gdzies ze niby inni sie smieja :) i tyle w tym temacie. Nie ma co sie przejmowac osobami ktore nie uczestnicza na naszym forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kami dokladnie, ja tam nawet nie zwracam uwagi . A taki spokoj byl ;) . a co do tego co Patinia napisala to sie nie zgodze, inaczej liczymy troche, tzn nie wiem jak Kami , ja licze tak jak lekarz moj , ja dzisiaj zaczelam 36 tydz a nie 35 i pare dni . Popatrzylam na Twoj termin i temu mi sie tak skojarzylo, dla mnie do terminu 4 tyg zostaly , a Tobie 5 . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jak by patrzec na termin to ja mam termin na 7 wiec zostalo mi prawie 5 tygodni do konca :) Ale moj lekarz mowi ze te kilka dni nie robi roznicy i mowi ze zostal miesiac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny... co do imienia Brajan to szczerze nie polecam....moja znajoma dała tak dziecku i po 3 miesiacach poszła do urzedu i to imie zmienila.bo od samego poczatku miala pelno nieprzyjemnosci. Ja wiem ze kazdy ma prawo do wyboru imienia według własnego gustu. ale moim zdaniem imie Marcel jest duzo ładniejsze. ja według jednego lekarza od poniedzialku mam 36 tydzien a wedlug drugiego w klinice od wtorku 37. ja osobiscie tez licze ze jest juz 37 tydzien. i biore pod uwage ze moze byc predzej a moze byc pozniej. twardnienie brzucha to juz normalnosc u mnie. a co do siary to od 4 miesiaca sie zaczela pojawiac. na poczatku sporadycznie po kilka kropli. pozniej rano na koszulce ogromne plamy. potem znow susza....i ak roznie bywa. faktycznie najwiecej cieknie w nocy gdy spi sie na boku. jesli nie leci to nie ma sie czym martwic. moja kuzynka nie miala tej przypadlosci w ogole. nic a nic a tylko urodzila i mleczko polalo sie jak rzeka. znam tez przypadki ze siara byla w duzych ilosciach od polowy ciazy a po porodzie nic a nic....... ja dzis mialam bardzo udany dzien...maluszek kopie fakt rzadziej troszke ale jednak strasznie mocno. wracajac do imienia to powiem wam ze u nas to dziwnie bylo. tesciowa raz przypadkiem przy babci zapytala czy mamy jakies propozycje na imie i wtedy mój mąż cos pod nosem powiedzial ze moze tomek ale ze jeszcze nie wiemy bo duzo czasu. i od tego czasu i babci ai tesciowa i tesciu mowili o naszym malenstwie juz nie jako dzidzia i maluszek a własnie nazwany został TomekTesciowa pojechala na wczasy to przywiozła już jakies drobiazgi z imieniem tomek. i tak został już nam Tomasz. i szczerze bardzo sie ciesze z tego Tomaszka i bardzo go kocham....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny. Sporo czytam na foru troszke mniej pisze z braku czasu.... ja dzisiaj zaczynam 31tc ... termin na 6 Grudnia :) Dzisiaj wlasnie sie dowiedzialam ze moja znajoma urodzila. Tez miala termin w pierwszym tyg. Grudnia jak sie dowiedzialam to SZOK. Mam nadzieje ze mnie to nie spotka ... porod z 2 Miesiecznym wyprzedzeniem woahhh ... ja jescze mentalnie nie jestem gotowa dlatego wiecej obaw. Na szczescie z wczesniaczkiem wszystko ok. Zdrowiutki :) Pozdrawiam wszystkie grudniowe Mamuski :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halo halo.... ja juz siadam do sniadanka. dzisiaj mam duzo w planie. praca zawodowa, troche prac domowych, krokiety na dzisiaj i pyzy z mięskiem na jutro. w poludnie musze tesciowa na impreza jakas podrzucić. od srody czuje sie duzo lepiej. dzis z samego rana maż mi powiedzial że ciaża mi służy. że super wygladam i że poza brzuchem to nic sie nie zmieniłam. miło mi to słyszeć było. jeszcze teraz zascieszam buzke na mysl o tym. zycze wszystkim miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam . jak dzisiaj samopoczucie dziewczyny?. zapowiadala sie ladna pogoda i cos sie zepsulo . ;/ u mnie dalej bez zmian, kaszel bardzo mnie meczy , do tego stopnia ze strasznie przy kaszlu brzuch mnie boli i wszystkie miesnie dookola. Maluszek juz nie szaleje tak i zaczyna mi tego brakowac ;) Evi a co do tego co Twoj powiedzial to mam to samo , moj tez mowi ze ciaza mi sluzy i tylko w brzuszek poszlo , no i oczywiscie piersi mu sie teraz bardzooo podobaja ;) hehe. Milego dzionka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej dziewczyny :) Ja dopiero sie wykulalam z lozka i robie sniadanko :p Evi - No nie dziwie Ci sie ze milo Ci sie zrobilo :) Najwazniejsze ze nadal sie podobasz swojemu mezczyznie :) Ja niestety duzo przyutylam i nie mozna powiedziec ze sie nie zmienilam :( Eftta - No to rzeczywiscie kolezanka duzo szybciej urodzila . A jaki byl powod? tak poprostu dostala bole czy cos sie stalo , ale najwazniejsze ze z dzieciatkiem wszystko ok :) A ja dzisiaj planuje pojechac do sklepu i kupic sobie jakies wygodne spodnie do chodzenia (pewnie dresowe ) i to chyba bedzie ostatnie wyjscie na miasto bo czuje sie coraz gorzej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jak minal dzien mamuski ? Ja sie dzisiaj czuje fatalnie, do moich objawow doszedl dzsiaj bol krocza :( Juz naprawde chce miec to za soba bo ten ostatni miesiac to straszny jest :p A Wy jak sie czujecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Ja dalej walcze z przeziebieniem, kaszel mam okropny. ;( do tego ogolnie jakos "dziwnie "sie czuje. Jutro czeka mnie wyprawa do rodzicow. Zostane tam do wtorku bo sporo spraw mam do zalatwienia, a podejrzewam ze to juz ostatni moj wyjazd bedzie. Dosc czesto i mocno boli mnie podbrzusze i sluz mi sie zmienil, Nie wiem czy to cos przepowiada czy jak, zobaczymy. A wy jak sie czujecie dzisiaj?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marlena z tego co wiem śluz zmienia się czasem już na 3 tygodnie przed porodem...jest go wiecej i jest geściejszy podobno.ja tez tak mam. ciągle musze wkładke nosić bo normalnie przeciekam. nie raz pomyslalam ze wody mi sie zaczynaja sączyc:) bóle krocza tez przepowiadaja zblizajacy się porod jeśli są juz czeste.mi lekarz tez powiedzial ze jak zacznie równomiernie bolec podbrzusze, krzyż z dołu i krocze to już nie długo się zacznie. a powiedzcie czy którejś z was odszedł czop śluzowy? ja wczoraj znow byłam w kinie. mały sie jakos wtedy tak przekrecil ze mój pęcherz był biedny:) ale uważam ze malec ma juz tam tak malo miejsca wiec nie mam do niego zalu za te bóle:P dzisiaj mam gosci, musze upiec jakieś ciasto i przygotowac cos dobrego. teraz jade na zakupy a potem musze jeszcze sprzatac bo dzis wymieniaja mi kaloryfery...właśnie mieli być juz godzine temu wrrrrrr.........fachowcy zycze udanego dnia mamuśki....mi zostało jeszcze max 14 dni chyba ze cos sie przedłuży:) kazdy objaw jakis nowy jest dla mnie strasznym stresem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczyny, my własnie ze szpitala wrócilismy, ale hardcore, zazdroszczę Wam naturalnych porodów, trzecie cięcie to już niezłe ryzyko. znieczulenie tym razem nie poszło jak po masle, bo mialam objawów niepożądanych jak na złość książkowych większość możliwych. Boli pierwszą dobę, potem lepiej jest, ale jak pomyślę, że miałam już 3 operacje na jamie brzusznej, a jeszcze w życiu nie wiadomo co się może zdarzyć- jakaś inna operacja potrzebna będzie? teraz do mnie dotarło. Zyczę Wam jak najszybszych porodów sn! No i leżę teraz w łóżku, nie mogę sie starszakami zająć, bo podróż mnie wymęczyła strasznie, a i ten szpital na Solcu jest bardzo dobry- bałam się, a o wiele lepsza opieka i zwykła ludzka życzliwość niż na Inflanckiej. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo :) Karin moje gratulacje tak wogole :) No szkoda ze musialas tyle przejsc ale dalas rade i masz malenstwo przy sobie. Opowiadaj jak kruszynka . ile wazy i wogole ? Jeszcze raz gratuluje :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny;) zaniedbalam forum ostatnio..ale maly zawladnal nami calkowicie i nawet jak spi a ja mam juz wszysyko w domku zrobione to siedze nad nim i patrze..nie moge sie nacieszyc . Ogolnie ladnie ssie,ja mam duzzzo pokarmu wiec maly glodomorek sie najada. Dziewczyny i wy juz niedlugo bedziecie miec swoje malenstwa;) karin,gratuluje ;))) Ciekawe czy migotka urodzila,bo termin juz minal jej wiec moze juz tuli swego synka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Ale tu dzisiaj cicho . Nie87-chyba wszystkie Ci zazdroscimy :) Ale masz racje , juz niedlugo bedziemy mialy swoje malenstwa :p Jak Wam mija weekend dziewczyny? Chcialam Wam powiedziec ze nizle sie wczoraj przestraszylam. brzuch mnie bolal jak na okres ale tak mocno i chyba ze 4 godziny i w nocy mnie bol budzil i krocze mnie bolalo strasznie.Juz myslalam ze sie zaczelo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim... mi weekend zleciał dobrze ale jak zwykle za szybko...dzisiaj w nocy bardzo mało spałam. mam jakieś stany lękowe chyba juz odnośnie porodu. szczerze nie boje sie "jeszcze" bólu ale boje się momentu jak się zacznie. czasem kazdy dziwny ból, ruch małego czy cokolwiek innego się dzieje sprawia że serce bije mi szybciej i brak mi tchu. mam pewien kłopot. wiem ze jeszcze moze nie powinnam myslec o tym, ale troche mnie to utłacza. Chodzi mi o chrzest malentwa. chcialabym zeby z mojej strony rodzicem chrzestnym mojeg malego został mój brat badz bratowa. jednak mieszkaja za granicą i beda w polsce w listopadzie. potem gdzies dopiero w okolicach wielkanocy. nie chcialabym czekac tak dlugo z chrztem dziecka. u mnie w domu rodzinnym przyjmowalo sie zasade poki nie ma chrztu to nie powinno sie z dzieckiem wychodzic na spacery, moze to głupie ale chcialabym szybko to załatwić. u nas w kosciele są konkretne dni w miesiacu kiedy odbywaja sie takie uroczystosci, i akurat gdy brak bedzie moznaby to zorganizowac tylko czy nie bedzie to zbyt wczesnie dla takiego malenstwa? bedzie miał dopiero miesiac. jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :)) Jak po weekendzie? Mnie juz codziennie pobolewa brzuch jak na miesiaczke i caly czas boli mnie krok :(( Evi co do chrztu to nie pomoge bo sama sie zastanawiam kiedy chrzcic malenstwo . Moja rodzina nie ma takich pogladow jak Twoja ale tez nie wiem kiedy najlepiej, zastanawiam sie wlasnie nad okresem wielkanocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kami mi to za długo czekać do Wielkanocy. myslalam nawet o świętach grudniowych ale niestety brata nie bedzie wtedy bo wyjeżdzaja gdzies na urlop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez myslalam na poczatku o swietach grudniowych zeby zalatwic wszystko za jednym zamachem ale teraz wszystko stanelo i juz nie wiem jak to bedzie :/ U mnie jest problem i nny. jedna osoba ktora wybralismy na chrzesnego nie ma bierzmowania i nie wiem jak to teraz bedzie bo tylko ta osobe chcemy . Slyszalam ze teraz nie trzeba miec bierzmowania ale nie wiem ile w tym prawdy, musze sie zaczac dowiadywac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kami najlepiej zapytaj Ksiedza u siebie. bo co ksiądz to inaczej do tego podchodzi. U nas jest odgórnie powiedziane że musi być po bierzmowaniu osoba. może twój kosciuł ma strone w internecie wiec czasem takie informacje są zamieszczone właśnie w takim miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no musze sie przejsc bo na stronie nic nie ma . jest tylko ze chrzcza u mnie albo w pierwsza sobote miesiaca albo w trzecia niedziele miesiaca wiec co do swiat to mi nie pasuje :/ Bede myslec dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo mamuski :) Co tu dzisiaj tak cichutko? Rodzicie wszystkie? :p Chcialam sie pochwalic ze mialam dzisiaj wizyte i sie troche zmartwilam bo lekarz kazal mi sie kilka razy dziennie bandazowac przez biodra po krocze bo lekarz boi sie o spojenie lonowe :/ i mam zakaz lezenia na wznak, moge tylko na bokach . Chcialabym juz zaczac rodzic. a co u Was slychac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość effta
Witam wszystkie mamuski. Kami666Kolezanka poprostu dostala skurczy i dalej poszlo,ale tak jak pisalas najwazniejsze ze malutki zdrowy jest. A ja ostatnio mialam poziom cukrzycy badany wyszlo ponad norme, ale na szczescie teraz mierze codzinnie glukometrem i wsio ok... mialam z 2 Razy lekko podwyzszony ale to nic wielkiego. Ciesze sie ze podtrzymuje norme. A co do chrztu to podawalam mojego chrzesniaka mial 3 Mc. Byl najmlodszym malenstwem, tego samego dnia podawali tez moi znajomi synka do chrztu mial juz prawie 7Mc . Wiec mysle ze to zalezy tylko i wylacznie od rodzicow. Aha i co do bierzmowania to kazdy ze swiadkow musial miec zaswiadczenie ... jescze nie spotkalam sie z ksiedzem ktory dopuscil rodzicow chrzestnych bez bierzmowania, no ale moze to kwestia parafii i ksiedze gdzie dziecko bedzie chrzczone. pozdrawiam wszystkie forumowiczki! !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halo halo...cos nam forum zamiera niestety...:( nie wiem jak wy ale ja już miewam nieregularne skurcze.czasem bardzo bolesne. nie wiedzialam na poczatku co to jest ale akurat byłam u lekarza rodzinnego gdy po raz kolejny mnie zlapalo i powiedzial ze to skurcze przepowiadające są i że te właściwe bedą bardziej uciazliwe i że regularne. nie wiem jak to będzie gdy juz się zaczną. poza tym to u mnie wszystko ok. wczoraj maż złożyl nam w sypialni nowa komode wiec bede musiala maluszka rzeczy przeniesc do niej z duzej szafy:) ale to tylko jesli znaje na to czas. życze mamuski wszystkiego dobrego i milego dnia...no i odzywajcie się co u was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim :) Evi - to juz krok dalej, przynjamniej wiesz czego sie spodziewac :) A w ktorym Ty jestes tygodniu bo zapomnialam a nie chce mi sie szukac :/ Ja niestety dzisiaj nie moglam spac w nocy tak mnie bolalo to spojenie lonowe, nie moglam sie podniesc do toalety ani przekrecic na drugi bok :( Strasznie boli A gdzie sie podziewa Marlena ? Nie wrocila jeszcze od rodzicow czy juz jest szczesliwa mamusia ? :) Milego dnia zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Hej dziewczynki. U mnie wszystko ok, powoli odpoczywam i czekam. Ciężko jest czasem się podnieść, ale jeszcze 3 tygodnie. Nie powinnam urodzić wcześniej. Idę do doktora 23 pażdziernika więc za 2 tygodnie i będę się umawiać. Chyba zdecyduję się na poród naturalny tym razem, w razie czego sala operacyjna będzie gotowa ( miałam pierwszą cesarkę ). Tym razem chciałabym przeżyć poród własnego dziecka. Kupiłam parę ciuchów bo po starszym nic nie zostało, Doskonale wiem, iż wystarczy parę kompletów bo tak szybko bobasy wyrastają, że nawet raz się nie założy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kami wczoraj zaczełam 38 tydzień... umówiona na porod wstępnie jestem na 20 pażdziernika wiec już tylko 10 dni do wielkiego dnia chyba że po nastepnej wizycie cos sie zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, moja wizyta u rodzicow sie przeciagnela, jutro mam wizyte, z dnia na dzien czuje sie coraz gorzej, w nocy nie spie , w dzien chodze zmeczona. Juz niedlugo zostalo. W kroku mnie boli dosc czesto,. brzuch jest caly czas twardy i napiety , co jakis czas jakis skurcze mam, Panicznie sie boje porodu ;/ a jak tam u Was dziewczyny?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No juz wszystkie jestesy coraz blizej :) Patiniaa -to jednak sie zdecydowala na porod sn ? Marlena nie jestes sama z tym strachem, ja tez sie panicznie boje. Wczoraj urodzila znajoma i rodzila w tym szpitalu co ja chce. Mowila ze bol straszny :( Mnie juz tak boli to krocze ze juz bym chciala zaczac rodzic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×