Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nieustanna dietowiczka

-10 kg w dół!!!!!!!!!

Polecane posty

Gość Nieustanna dietowiczka

Zaczęłam się odchudzać od dziś, zależy mi schudnięciu 8-10 kg. Zamierzam stosować MŻ, na razie bez ćwiczeń, ponieważ w kwietniu miałam kontuzję. Zapraszam osoby z podobnym celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :)kasica:)
czesc ja mam tak z 6 kg moge sie przylaczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :)kasica:)
ja tez bez cwiczen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieustanna dietowiczka
Oczywiście, że możesz. Jaki masz plan odchudzania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) moj cel jest podobny nawet taki sam. na wadze 70kg a chcialabym zeby bylo 60-62. ja zaczelam dzis diete south beach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieustanna dietowiczka
Witaj, a na czym polega South beach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :)kasica:)
ja miałam zaczac dzis diete sb ale rano wypilam kawe z cukrem i zjadłam jogyrt owocowy wiec jestem dzis na mz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieustanna dietowiczka
Próbowałam Dukana, 10-dniowej, norweskiej; ale nigdy nie wytrwałam. Zawsze jak się odchudzałam to chudłam dzięki ćwiczeniom, a jadłam normalnie do momentu aż sobie zniszczyłam kolana. Teraz spróbuję się odchudzić sama dietą. Poczytam o SB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytalam sporo o tej diecie i sadze ze dieta jest dobra i przedewszystkim nie zadna gldodowka ! tu masz jedna ze stronek o tej diecie: http://southbeach.c10.pl/ na menu bocznym mozesz dokladnie przeczytac o kazdej fazie. ja zaczelam dzis wiec pierwszy dzien fazy 1 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tiaaa-aa-aaa-aa
To latwe - wyrzucasz z diety "paskudztwa" i ruszasz dupa -innego sposobu nie ma!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :)kasica:)
na sb byłam 6 lat temu schudłam w 10 tygodni 15 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :)kasica:)
teraz od tego czasu mam 5 kg za duzo , no uzbieralo sie i tak nieduzo ;) dieta jest super je sie zeby nie buyc glodnym no wiadomo , dozwolone produkty, nie liczy sie kalori

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieustanna dietowiczka
Niestety nie mogę ćwiczyć. Wkrótce i tak wybieram się do lekarza z kolanami. Źle mi bez sportu. Przeczytam o SB i spróbuję. Słyszałam, że dużo osób zachwala SB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :)kasica:)
tzn przytylo mi sie 3 kg ale chce zrzucic 5 kg . zeby w pasie ubylo wiecej cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :)kasica:)
ja wtedy tez na sb nie cwiczyłam a tyle schudąłm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaMania
podobno dobra jest dieta Konrada Gacy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :)kasica:)
gacy nie dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) kasica:) - to super takie wyniki w 10 tyg ! a pamietasz ile schudlas w 1 fazie ? ja sie troche martwie ze nie schudne nic albo moze z 1 lub 2 kg..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :)kasica:)
7 kg w 1 fazie ja chudlam jeszcze na 3 tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :)kasica:)
schudniesz, zobaczysz moja kumpela zaczela w 2 fazie wiecej chudnac niz w 1. ja jadlam w 1 i 2 fazie po 6 posilkow na dzien , a w 3 fazie 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :)kasica:)
no i brzuch mialam plaski , wrecz chudy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze niezle wyniki ! zastanawiam sie czy moge jesc na 3 posilki ? na sniadanie zjadlam omleta warzywnego na obiad mam zapiekanke z kurczka i brokulami a na kolacje salatke z warzywami co o tym sadzisz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :)kasica:)
powinno sie jesc te 6 posilkow. sa w tym 3 posilki glowne , 2 pzrekaski i ostatni posilek to deser 3 to za malo. na tym polega dieta ze masz zjesc te 6 i nie glodzic sie, na sb sie kalori nie liczy ale jak liczylam to ok 2000 nawet wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :)kasica:)
ja tez moze od jutra zrobie sb bo dzis mi nie wypalilo :) a produkty juz zakupione w sumie na pare dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :)kasica:)
Dieta South Beach Ta dieta jest marzeniem każdego łasucha! Jesz same pyszności, a mimo to chudniesz. A na dodatek masz zdrowsze serce. Co to jest? Przede wszystkim zdrowy styl życia. Dietę South Beach (nazywaną czasami dietą Plaż Południa) wymyślił amerykański kardiolog, dr Arthur Agatston. Jest to właściwie sposób odżywiania na całe życie. Polega na ograniczeniu jedzenia wysoko przetworzonych węglowodanów (np.białego pieczywa, makaronu), które są szybko trawione, co sprawia, że zaraz po posiłku znów jesteś głodna. Należy unikać także tłuszczów nasyconych. W jadłospisie powinny się za to znaleźć białka, węglowodany złożone i tłuszcze nienasycone (oliwa z oliwek, olej rzepakowy). Jedną z głównych zalet tej diety jest bezpieczeństwo jej stosowania i dobroczynny wpływ na zdrowie. Dieta South Beach jest ostatnio bardzo popularna w USA. Stosował ją m.in. Bill Clinton. Co zyskujesz? Podczas pierwszej fazy (w ciągu 2 tygodni) możesz schudnąć nawet 6,5kg bez szkody dla zdrowia,unikniesz efektu jo-jo, szybko pozbędziesz się brzuszka, skutecznie poskromisz apetyt, zapomnisz o zachciankach na słodycze, obniżysz poziom cholesterolu. Na czym to polega? Nie musisz liczyć kalorii ani odmierzać porcji. Jesz po prostu zalecane produkty. Dieta jest podzielona na trzy fazy. Pierwsza trwa 2 tygodnie, druga zazwyczaj nieco dłużej (to zależy od Ciebie), a trzecia... przez resztę życia. W diecie South Beach, podobnie jak w diecie Montignaca, dużą rolę odgrywa indeks glikemiczny. Na początku trzeba jeść produkty o jak najniższym IG. Potem można powoli włączać z powrotem do menu te o wyższym IG. Kto nie może stosować tej diety? --osoby z hipoglikemią (obniżonym poziomem cukru we krwi), --chorzy na cukrzycę muszą najpierw skonsultować się z lekarzem, dieta w połączeniu z lekami może spowodować zbyt drastyczny spadek poziomu glukozy, --osoby z wysokim poziomem cholesterolu we krwi powinny ograniczyć spożycie jajek (w menu jest ich dużo) i zastąpić je np. rybami i drobiem. I FAZA DIETY SOUTH BEACH Uderza w problem. Trwa 2 tygodnie, chudniesz 4 do 6 kg Zjadasz 6 posiłków dziennie (3 główne i 3 przekąski). Możesz wybierać między warzywami, chudym mięsem, rybami, serami, jajkami. Rozstajesz się ze słodyczami, owocami, pieczywem i ziemniakami. Zawierają one wysoko przetworzone węglowodany, które wywołują huśtawkę glikemiczną. To powoduje niepohamowany głód i prowadzi do odkładania nadmiaru węglowodanów w postaci tkanki tłuszczowej. Jeśli czujesz, że nie wytrzymasz bez pieczywa czy ziemniaków, wypróbuj babeczki jarzynowe quiche (przepis przy jadłospisie). To dobry zamiennik. Można zrobić ich większą liczbę i zamrozić. Jadłospis I fazy jest dość monotonny, ale odżywiasz się tak tylko 14 dni. W II fazie w twoim menu pojawią sie nowe dozwolone produkty (np. owoce). Produkty polecane MIĘSA polędwica (wieprzowa i wołowa) szynka wołowa szynka wieprzowa gotowana bekon chudy udziec cielęcy antrykot cielęcy sznycel cielęcy DRÓB (bez skóry) pierś kurczaka pierś indyka szynka drobiowa (2 plast. dziennie) RYBY I SKORUPIAKI wszystkie SERY żółte light pleśniowe light serki topione light twarożek wiejski light serek homogenizowany smakowy light tofu miękkie, niskotłuszczowe JAJKA całe lub białka ORZECHY pistacje, 30 sztuk włoskie, 2 sztuki orzeszki ziemne, 20 sztuk TŁUSZCZE oliwa z oliwek masło orzechowe (łyżeczka) tłuszcz roślinny w płynie WARZYWA brokuły bakłażany cukinia fasola biała fasola czerwona fasolka szparagowa groch grzyby kalafior kapusta kiełki ogórek pomidory (nie więcej niż sztuka do posiłku lub 10 pomidorków koktajlowych) rzepa sałaty seler soczewica szpinak szparagi SŁODYCZE (nie więcej niż 75 kcal dziennie) bita śmietana light czekolada gorzka guma do żucia bez cukru kakao bez cukru PRZYPRAWY I DODATKI bulion warzywny olejki zapachowe do ciasta wszystkie przyprawy bez dodatku cukru zioła Produkty zabronione TŁUSTE MIĘSA wszystkie DRÓB gęsi, kaczki pasztety, parówki, kiełbasy SERY pełnotłuste żółte pełnotłuste pleśniowe NABIAŁ jogurty, kefir lody, mleko mleko sojowe WARZYWA buraki, marchew kukurydza ziemniaki PRODUKTY ZBOŻOWE wszystkie, w tym: ryż, kasze, mąka i przetwory płatki śniadaniowe pieczywo OWOCE wszystkie NAPOJE alkohol kawa, herbata soki owocowe, napoje gazowane II FAZA DIETY SOUTH BEACH Czas na pierwsze odstępstwa. Trwa tak długo, jak chcesz. Możesz wprowadzić do menu: OWOCE brzoskwinie czarne jagody grejpfruty gruszki jabłka kiwi mango morele (także suszone) pomarańcze śliwki truskawki winogrona wiśnie NABIAŁ jogurty light o smaku owocowym jogurty naturalne niskotłuszczowe lub 0 proc. PRODUKTY ZBOŻOWE (rzadko) płatki o wysokiej zawartości błonnika (np. z otrąb pszennych) płatki owsiane ryż dziki pieczywo wielozbożowe pieczywo ryżowe makarony z pełnego ziarna prażona kukurydza jęczmień WARZYWA zielony groszek INNE czekolada gorzka wino czerwone Nadal szczególnie unikaj OWOCE ananas arbuz banany owoce z puszki, w soku rodzynki soki owocowe WARZYWA buraki kukurydza marchew ziemniaki PRODUKTY ZBOŻOWE pieczywo z białej mąki płatki kukurydziane ciasteczka (także ryżowe) ryż biały INNE dżemy lody miód III FAZA DIETY SOUTH BEACH Utrzymać efekt. Program żywienia na resztę życia. Teraz już nawet nie będziesz miała tabelki - przewodnika w kuchni. Zdaniem twórcy diety organizm zdążył już przywyknąć do zdrowego trybu życia, a ty nauczyłaś się tak komponować menu, że możesz jeść wszystko, byle z umiarem (ustalasz je sama). To wystarczy, by ponownie nie przytyć. Jeśli jednak powinie ci się noga (np. podczas wakacji czy zimowej chandry, gdy nie będziesz potrafiła oprzeć się słodyczom, lodom, hamburgerom czy hot dogom), zawsze możesz wrócić do fazy I. Lepiej jednak, by nie zdarzało ci się to zbyt często. Każda kolejna próba jest trudniejsza: dieta wydaje się jeszcze bardziej monotonna, tempo chudnięcia wolniejsze i sukces tak odległy... Jadłospis fazy I(14 dni) 1.Śniadanie 2 babeczki jarzynowe, quiche, Szklanka soku warzywnego, Kawa bezkofeinowa lub herbata bezteinowa (np. Honey Bush czy Rooibos), ewentualnie ze słodzikiem Quiche: 300 g mrożonego szpinaku włóż na 2,5 minuty do mikrofalówki. 12 foremek do babeczek wysmaruj tłuszczem. Wymieszaj w misce 3 jajka, 3/4 szklanki startego sera żółtego light, 1/4 szklanki pokrojonej w kostkę zielonej papryki, 1/4 szklanki pokrojonej w kostkę cebuli i 3 krople ostrego sosu paprykowego. Rozdziel masę do foremek. Piecz w temp. 180C ok. 20 minut. Przekąska Plaster (ok. 30 g) sera mozzarella light lub camembert light Obiad Kawałki piersi kurczaka z grilla (ok. 100 g) z sałatą rzymską (lub inną) polaną 2 łyżkami balsamicznego sosu winegret. Przekąska Seler z trójkącikiem serka topionego light, np. Krówka Śmieszka Kolacja Łosoś z rusztu (ok. 150 g) z rozmarynem, Szparagi gotowane na parze, Sałatka: z sałaty, ogórka, zielonej papryki i kilku pomidorków koktajlowych, doprawiona odrobiną oliwy i octu, solą i pieprzem. Łosoś: wymieszaj łyżeczkę oliwy, soku z cytryny, posiekanych liści rozmarynu oraz sól, pieprz i posiekany ząbek czosnku. Mieszanką natrzyj łososia, piecz na grillu ok. 6 minut. Deser Krem waniliowy :1/3 opakowania (50 g) serka light Rolmlecz wymieszaj z 1/4 łyżeczki olejku waniliowego i odrobiną słodziku do smaku. 2.Śniadanie 2 jajka smażone na odrobinie oliwy, 2/3 szklanki soku pomidorowego, Kawa bezkofeinowa lub herbata bezteinowa, ewentualnie ze słodzikiem Przekąska 1-2 roladki z indyka: plaster gotowanej piersi z indyka ułóż na liściu sałaty posmarowanej majonezem z kolendrą (przepis poniżej). Dodaj szalotkę (odmiana cebuli) lub małą cebulkę i wąski pasek papryki. Zwiń w ciasną, podobną do cygara roladkę. Majonez z kolendrą: zmiksuj na gładką masę 3/4 szklanki majonezu light, 2 łyżki kolendry (np. Kamis), łyżkę soku z cytryny, łyżeczkę sosu sojowego, ząbek czosnku. Obiad Sałatka South Beach z tuńczykiem: włóż do miski tuńczyka w sosie własnym z puszki (ok. 170 g), posiekane warzywa: 1/3 szklanki ogórka, 1/3 szklanki awokado, 1/3 szklanki selera, 1/3 szklanki rzodkiewki, szklankę sałaty. Polej sosem z oliwy i soku z cytryny. Sos: wymieszaj 4 łyżeczki oliwy z oliwek (extra vergine), 2 łyżki soku z cytryny, 2 ząbki drobno posiekanego czosnku, 1/2 łyżeczki czarnego pieprzu. Przekąska Seler z trójkącikiem serka topionego light Kolacja Pieczona pierś kurczaka, Pieczony bakłażan z papryką, Sałatka z: warzyw liściastych, ogórka, papryki i pomidorków koktajlowych, przyprawiona 2 łyżkami sosu winegret. Bakłażan z papryką: w naczyniu do zapiekanki umieść obrany, przepołowiony i pokrojony w plasterki bakłażan, 3 papryki (2 czerwone, 1 zielona) pokrojone w grube paski, cebulę w plasterkach. Polej warzywa 1/4 szklanki oliwy (extra vergine) i posyp świeżą bazylią (wg uznania). Wstaw do piekarnika rozgrzanego do 180C. Piecz 20 minut. Deser Krem cytrynowy: ubij na parze żółtko z kroplą esencji cytrynowej i wy-mieszaj z ubitym na pianę białkiem ze szczyptą słodziku. Krem możesz jeść na gorąco lub schłodzony. 3.Śniadanie Omlet z pieczarkami, Szklanka soku warzywnego, Kawa bezkofeinowa lub herbata bezteinowa, ewentualnie z odrobiną odtłuszczonego mleka i słodzikiem Omlet: wymieszaj 2 jajka na jednolitą masę. Wylej ją na patelnię teflonową posmarowaną oliwą. Kiedy omlet zacznie się ścinać, posyp go 1/4 szklanki pokrojonych pieczarek i 1/4 szklanki wiórków sera mozzarella light. Smaż do czasu, aż ser się rozpuści. Przed podaniem posyp omlet posiekaną natką. Przekąska Plaster żółtego sera light Obiad Ryba w jarzynach: filet z dorsz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :)kasica:)
na przekaske mozna zjesc tez galaretke bez cukru, ciasto sb lub nalesnika sb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :)kasica:)
a gdzie autorka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieustanna dietowiczka
Jestem cały czas i czytam, ale na SB zdecyduję się pod koniec miesiąca aż będę mieć przypływ gotówki. Czyta się zachęcająco, a na razie MŻ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×