Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gunia113

Czerwiec 2013:):)

Polecane posty

Gdynianka, to fajnie, ze mozesz sobie pospac dluzej :) U mnie to niestety niemozliwe :) xxx Dorcia, ja mam fotelik dopasowany do stelazu wozka, czyli Jane Matrix. Zdecydowanie dokupimy do niego baze, ktora sie mocuje na isofix i jednym klikiem mocuje fotelik na siedzeniu. Jest to latwiejsze, wyklucza zle zamontowanie fotelika oraz zwieksza bezpieczenstwo, bo fotelik jest sztywniej zamocowny. Dodatkowo nasz fotelik rozklada sie do pozycji lezacej, co zwieksza komfort przejazdu dziecka oraz dlugosc podrozy. Fotelik z pozycji lezacej mozna wlozyc na baze i bez budzenia dziecka podrozowac lub jechac do miasta. Dla to wazne, bo mieszkamy za granica i duzo jezdzimy samochodem, oboje pracujemy, wiec taki ulatwiony transport dziecka, polaczony z wiekszym bezpieczenwstem jet dla nas najlepsym wyborem. Oraz, co najwazniejsze, przeszedl pozytywnie restrykcyjne testy bezpieczenstwa.Na mocowanie fotelika tylko pasami, nie zdecydowalabym sie, chyba, ze samochodu uzywalabym sporadycznie i tylko na krotkie dystanse. A tu link - jak sobie wyobrazamy- nasz synek bedzie podrozowal z nami :) http://www.mothercare.com/Jan%C3%A9-Matrix-Light-Base/526142,default,pd.html#avtc=1d60eb529b7a55366ca3764961019987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama listopadowa, ja mam wciaz bole w pachwinach, to sa wiazadla macicy ktore sie rozciagaja. U mnie jest problem czasem z chodzniem, a juz zupelnie nie moge sie smiac w pozycji lezacej, poniewaz niezmiennie konczy sie ogromnym bolem w pachwinach, takze to jak najbardziej normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mtuśka
mamalistopadowa nie martw sie mnie też ciągnie w pachwinach i ciągnęlo w końcu twój maluszek rośnie i musi mieć miejsce wiec organizm sie przystosowuje A jeśli chodzi o foteliki to my zdecydowaliśmy na maxi cosi cabriofix ale bez bazy, jeszcze nie kupiony ale przetestowany u wielu koleżanek i ogólnie dobre ma opinie , jest też wyższy niż przeciętne wiec maluch nie wyrasta lada moment z niego jak to czasem zdarza sie z fotelikami z zestawów 3 w1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaona2201
hej:) dziewczyny ile placilyscie za ta glukoze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśka ;)
Ja za proszek 75mg dałam koło 5-6zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetkazet
Ja płaciłam chyba 21 zł. Bo miałam skierowanie z gabinetu prywatnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetkazet
Ja wizyte ostatnio miałam 8 marca i moj maluszek miał 40cm i ważyl 1100 ;) termin mi lekarz zmienił na 1 czerwca. teraz jade 29 marca i zobaczymy ile maluch podrósł, rośnie chyba jak na drożdzach o brzuch z dnia na dzien coraz większy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) jestem dzisiaj po kolejnym USG, synek waży już 1500 g, tp na USG wyskoczył 06 czerwca, nie wiem ile ma cm długości. Jestem b. szczęśliwa bo wszystko wygląda dobrze, jest zdrowy :))) Nie ułożył się jeszcze główką w dół ale ma przecież jeszcze czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaona2201
a ja ide do lekarza dopiero 27.03 i juz nie moge sie doczekac az zobacze naszego synka chyba ze okaze sie ze to coreczka taki scenariusz tez biore pod uwage:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Wczoraj byłam u lekarza i na USG, moja córunia ma ... w porównaniu do Waszych pociech ... dopiero 750 g :) ale z tego co się orientuję to na połowę 26 tygodnia waga jest w normie :) Ja już "ciągnięcia" w pachwinach aż tak bardzo nie odczuwam, za to znów bardzo bolą mnie żebra... szczególnie w nocy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasz synek tydzień temu miał 1200g i termin też mam przesunięty z 15 na 12 czerwca :) Następna wizyta 2 kwietnia, czyli zaraz po świętach :) Ja ciągnięcia w pachwinach nie czuję, jedynie czuję ucisk na prawą pachwinę, ale lekarz mówił że to przez macicę i wszystko jest ok. Dzisiaj odkryłam że chyba zacznę "wykorzystywać" to że jestem w ciąży, bo po staniu pół godziny (z zegarkiem na ręku) w kolejce na poczcie, wróciłam do domu zmęczona jak po maratonie i od razu zasnęłam na 2 i pół godziny. Dla mnie to szok, tym bardziej że na tą pocztę podjechałam autem i ledwo wróciłam do tego auta... a wy stoicie w kolejkach czy podchodzicie bez kolejki? bo teoretycznie od 2007 roku nie ma już tego prawa o ustępowaniu pierwszeństwa kobietom w ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj Maluch ma 30 cm i 1,5 kg;) juz taki jest fajniutki;) najfajniejsze ze na zdj z usg trzymal sobie stópke przy buzi;) brzuch mam maly:) a jak u Was waga??ile wam doszlo kg;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdynianka mnie tez bardzo bola zebra na szczescie tylko jak siedze bez oparcia;) Mąż masaze robi takie ze hoho;)) wszystko od razu przechodzi;) a jeszcze takie pytanie pytalyscie moze lekarza do ktorego tyg mozna wspolzyc??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie żeberka bolą z reguły po południu, nie ważne czy siedzę czy leżę no i bardzo bolą w nocy :/ nie jest to fajne, bo ani na jednym ani na drugim boku wyspać się nie mogę przez ten ból, a na plecach wiem, że nie powinno się spać więc pozostają mi bolesne boki :( Jeśli chodzi o wykorzystywanie ciąży w kolejkach... ja ogólnie nie cierpię się wciskać w kolejki, ale często po około 40 minutowym łazikowaniu po sklepie jest mi słabo i czasami robi mi się niedobrze - wtedy korzystam z kas, które są oznaczone jako kasy z pierwszeństwem dla osób niepełnosprawnych i kobiet ciężarnych (zakupy robię w Auchan - na całej linii kas są własnie dwie takie z pierwszenstwem)... oczywiście zdarzyło mi sie dwa razy, że klienci stojący w tej kolejce nie byli zbytnio zadowoleni, ale i tak mnie przepuścili :) Po prostu podchodzę i pytam "czy ktoś z Państwa korzysta z prawa pierwszeństwa do tej kasy?" jeżeli każdy zaprzecza to grzecznie pytam " a czy ktoś ma coś przeciwko, żebym mogła z tego prawa skorzystać?" wtedy z reguły ludzie sami się przesuwają i puszczają mnie do przodu :) niektórzy pokręcą nosem, ale i tak puszczają :) A jeśli chodzi o współżycie... to nie powiem, bo się nie znam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karmelek20 -> z tego co ja się orientuję nie należy współżyć ostatnie 6 tyg. przed porodem,a do tego czasu jeśli tylko ciąża rozwija sie prawidłowo to nie ma żadnych zastrzeżen. co do obrotu dziecka głową w dół to są specjalne cwiczenia, które mu to ułatwią, mi pokazywała to fizjoterapeutka na szkole rodzenia trudno to opisac ale sprobuje: klęcząc na kolanach oprzyjcie także dłonie na podłodze i raz dłonmi kierujcie sie w strone prawego kolana a raz do lewego (dłon do dloni) tak na boki i tak powtorzcie po 5 razy na jedna strone, nastepne cwiczenie w tej samej pozie polega na wyciaganiu reki do góry i patrzenie na nią... tak jakbyscie cos chcialy siegnac z gory. Nie wiem czy zrozumialyscie, ale w kazdym razie podobno jest to pomocne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nuska, z tego co się orientuje to seks w ostatnich 3 tygodniach jest nawet wskazany.Tak mi mówiła położna.Wcześniej tez nie ma przeciwwskazań, o ile lekarz nie mówi inaczej. Dostałam w poprzedniej ciąży od niej spis co i kiedy. Od 35 tyg. herbata z liści malin, jedna szklanka dziennie. Semie lniane, jedna łyżeczka np. do musli. Zimne prysznice na piersi(tzw. hartowanie) plus masaże twarda gąbką-sutki. Od 37 tyg. dużo herbaty, dalej przygotowywanie piersi.Regularne posiłki i ewent. drzemka w dzień. W 38 tyg. jw. plus dużo seksu..I tak dalej i tak dalej. Dzieki temu hartowaniu piersi nie miałam potem żadnych problemów z karmieniem.Sutki staja się mniej wrażliwe i bolesne na ssaka ;) Nie wiem czy mnie jeszcze ktoś pamięta.Pisałam na początku w tym topiku.Potem czasu brak.Tez mam termin na czerwiec ,na 10.Ale i tak myślę, ze będzie wcześniej.Mam 2 letnia córkę, urodziła się w 38 tyg.I chyba nie zanosi się żebym przenosiła. Wystawiłam właśnie na allegro ciuszki po malej.Teraz będzie na 100% chłopak i chce zrobić miejsce na nowe.Trzeciego już nie będzie, wiec mogę sprzedać sukieneczki.Zapraszam, może znajdziecie coś dla siebie the_karo ;) Z racji tego, ze mam maluszka w domu niewiele pozostaje mi do kupienia.Pajacyki starałam się kupować uniwersalne.Szkoda, to taka frajda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karmelek, nasz ma 1300..A wyglądam teraz już tak jak do porodu z pierwsza córką, mam taka sama wagę.Ciążę zaczęłam jeszcze z 2 kg po poprzedniej ciąży, no ale bez przesady.Szukam powoli porządnych butów do biegania.Będziemy ostro zrzucać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmelek200
karolp moj lekarz powiedzial ze jesli po seksie czuje sie do do brze nie boli nic itd to mozna uzywac;p tylko delikatnie:D tylko ze niby teraz od tyg trzeba uwazac najbardziej jak sie da odpoczywac wiecej itd przynajmniej moj lekarz tak mowil;) brzuszek mam Maly smieja sie ze nie wygladam jak w ciazy tylko jakbym sie jablek najadla hihih ;p taka malutka pileczka;) z tymi sutkami to mi tez mowila polozna ale co z tego jak mi mleko leci od 12 tygodni i jak tylko podraznie to kapie i raz kiedys tylko sobie robie taki masaz.. u mnie tez chlopczyk;) na 99% :) jakie imie wybraliscie dla Synka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaona2201
my dla synka wybralismy imie Julian :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaguula
Witam:) ja też z terminkiem na czerwiec można sie dołączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaguula na ktorego czerwca masz termin?? U nas tez mial byc Dawid ale juz sama nie wiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaguula
Ja mam na 19 czerwca ale moja córcia sie śpieszyłą na śiat i mam założony sze wiec w ramach wolnego dołączyłąm do Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaguula
Przepraszam za błędy,juz poprawiam:) w 24 tyg moja pani gin powiedziała że szyjki juz nie mam i natychmiast szpital.Tam założyli mi szew okrężny ,na piątek będzie 2 tyg. Troche sie boje bo z nudów (mam leżeć) wyczytałam że czasem taki szew sie zniża i może zejść. Teraz mam 26 tyd moja córcia tydzien temu ważyła 930gram. Kopie jak mam za pełny pęcherz:P i uwielbia słodkie ,wtedy nawet tatuś sie dziwi skąd d taka małą kruszynka ma tyle siły w nogach:) Do gina mam w środe i już sie doczekać nie moge co mi powie czy tam wszystko ok. Może są tu jakieś czerwcóweczki z takimi problemami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaguula
Przepraszam za błędy,juz poprawiam:) w 24 tyg moja pani gin powiedziała że szyjki juz nie mam i natychmiast szpital.Tam założyli mi szew okrężny ,na piątek będzie 2 tyg. Troche sie boje bo z nudów (mam leżeć) wyczytałam że czasem taki szew sie zniża i może zejść. Teraz mam 26 tyd moja córcia tydzien temu ważyła 930gram. Kopie jak mam za pełny pęcherz:P i uwielbia słodkie ,wtedy nawet tatuś sie dziwi skąd d taka małą kruszynka ma tyle siły w nogach:) Do gina mam w środe i już sie doczekać nie moge co mi powie czy tam wszystko ok. Może są tu jakieś czerwcóweczki z takimi problemami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anabelle78
Witam dziewczyny. Ja tez czerwcówka (25) chłopak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaguula
Witaj anabelle:) gratuluje ,a jak przebieg ciąży i wiesz ile waży i jaki już duży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×