Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość srebrne pazn

"NL-jobs" praca w Holandii przez tą agencję. kto pracuje lub pracował

Polecane posty

Gość fsssssssssss
nie, nie trzeba - przecież wszyscy Anglicy i Holendrzy mówią po polsku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość realista5
Fssssssssssss-co za dno.Jak ktoś normalnie pyta to można normalnie odpowiedzieć.A swoją drogą za 17zł/h robić dla holenderskiego pana to dopiero żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość why-why
dalej-dalej może Ty odpowiesz na pytanie dotyczące zarobków.Jestem zainteresowany wyjazdem ale za jakieś pieniądze a nie jałmużnę.Ktoś podaje 4euro/h przez tą agencję ale to nijak trzyma kupy!Więc jak jest naprawdę?Wiem,że trzeba zapłacić podatek,zakwaterowanie,ubezpieczenie ale 4 euro/h już na czysto jak ktoś podaje to już poniżej krytyki!Jak będzie dużo godzin to jako tako ale jak nie będzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dalej dalej
W pracy przez biuro najczesciej zarabia sie najnizsza krajowa. Netto wychodzi jakies 7,50 euro za godzine. Niestety zarobki zaleza od ilosci przepracowaych godzin, a nigdy nie wiadomo jak bedzie z tymi godziami. Na szklarniach tych godzin jest zazwyczaj duzo, bo pracuje sie czesto ok. 10-11 godzin dziennie. W fabrykach bywa rowniez, bo to zalezy od zamowien. Wiem, ze dwa late temu byly problemy przez bakterie, ktora opanowala Europe :) i automatycznie zmniejszyly sie zamowienia. Czesto jest tak, ze np. przez miesiac czy dwa pracuje sie po 12 h dziennie, a pozniej sezon sie konczy i pracuje sie tylko 2-3 dni w tygodniu. A jaka agencja powiedziala, ze zarabia sie 4 e za godzine? Dla mnie to jest niemozliwe, bo musza wyplacic najnizsza krajowa czyli to 7,5e. prosze, powiedzcie---> wiadomo, ze dobrze jest znac komunikatywnie angielski. Jednak spotkalam sie z osobami, ktore przyjezdzaly bez znajomosci jezyka i jakos dawaly sobie rade, ale wiadomo ze wtedy jest trudniej ze wszystkim i czesto musisz kogos prosic o przetlumaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsssssssssss
piszę wam jak jest - a wy jeszcze fochy stroicie? może napisać, że płacą 15 - 20 euro za godzinę - będziecie wtedy zadowoleni? nie będzie to wtedy dno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość realista5
Ale po co takie bzdury wypisywać?Kto przy zdrowych zmysłach pojedzie do obcego kraju i będzie chciał pracować za 4 euro/h?I jeszcze z tego się wyżywić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość why-why
Dalej-dalej-dzięki za odpowiedź.Trochę to rozjaśniło sytuację.Takie kwoty podawał ktoś na forum więc może to nieprawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dalej dalej
Nie ma problemu. Moze ktos podawal takie kwoty, bo pracowal na czarno? Kiedys jechalam z taka dziewczyna busem i mowila, ze pracowala na czarno przy zbiorze czegos na polu i rzeczwiscie zarabiala 5 euro na godzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monzoo
Witam! Jestem zarejestrowana w NL Jobs i czekam na ofertę. Mam pytanie co do odzieży roboczej bo piszą- " ubranie robocze i rękawice (ewentualnie obuwie ochronne)", czy to trzeba mieć, czy są jakieś specjalne wymogi bądź czy można ją dostać na miejscu? Liczę że ktoś napisze jakieś konkrety! Z góry DZIĘKUJĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsssssssssss
trzeba sobie będzie KUPIĆ na miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dalej dalej
mozoo---> a gdzie bedziesz pracowac? Ciuchy robocze to po prostu jakies ciuchy, ktorych nie bedzie Ci szkoda. Najepiej jakies stare jeansy lub dresy i bluza. Rekawice w zalezncosci od tego jaka praca to albo lateksowe albo takie grubsze. Buty ochronne to buty z blacha. Te buty sa wymagane ze wzgledu na Twoje bezpieczenstwo. JEsli jedziesz do pracy w fabryce to sa konieczne (inaczej moga Cie nie wpuscic), bo tego wymaga BHP. JEsli mialabys adidasy i cos spadloby Ci na noge cos mogloby sie stac. Lepiej kupic takie buty samemu, bo te ktore mozna kupic od firmy sa najgorszej jakosci i bardzo niewygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dalej dalej
W Holandii w sezonie raczej sie pracuje codziennie. Chyba, ze jest wlasnie taka sytuacja jak dwa lata temu z ta bakteria. Wtedy bylo mniej zamowien, ale po trzech tygodniach wszystko wrocilo do normy. Dwa czy trzy dni w tygodniu pracuje sie raczej przy koncowce sezonu. Niestety okres od listopada/grudnia do marca jest najgorzy, bo szklarnie wszystko likwiduja i zaczynaja sadzie od nowa. Jak sie ktos zalapie to zostaje, jednak najczesniej sa to pracownicy, ktorzy pracuja w takim miejscu dluzej. Czasami biura znajduja inne miejsce pracy np. przy owocach cytrusowych, kwiatach itp, ale nie zawsze. Jak miejsc pracy nie ma to niestety wysylaja do Polski lub proponuja aby poszukac pracy w innym biurze. Teraz sie niestety pozmienialo tez z oplatami. Pare lat temu, kiedy zaczynalam prace tutaj w momencie kiedy jechalam na urlop lub nie mialam pracy np. dwa tygodnie nie placilam za mieszkanie firmowe. Obecnie biura pobierja oplaty za mieszkanie nawet kiedy sie wyjezdza. Dlatego lepszym i tanszym rozwiazaniem jest wynajecie pokoju lub mieszkania np. w 3-4 osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uitzenbureau/holandia
zwykle ludzie pracują przez biura pracy- uitzenbureau. I wtedy nie ważne czy jest sezon czy go nie ma - prace możesz stracić w każdej chwili. W sezonie, w jednym tygodniu pracujesz przez ponad 40 godzin a w drugim mogą cię zwolnić. Oni mają za każdego nowego przyjętego pracownika extra pieniądze i nie patrzą na to czy pracujesz pół roku, czy rok- z dnia na dzień cię zwalniają. I to jest właśnie wada biur pracy. Nie zależy im na Tobie, bo na twoje miejsce mają stu innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość why-why
A jak to jest z tymi ofertami na brygadzistów,albo operator linii produkcyjnej?Też mogą zwolnić tak z dnia na dzień bo nie ma zamówień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kksk
witam mogłbym mi ktos powiedziec o pracy na magazynach lub jako pakowacz z firmy otto jak to wyglada z godzinami i płaca mam 21 lat i obowiazuje mnie stawka wiekowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dalej dalej
Czesto jest tak, ze uitzendbureau zatrudniaja troche za duzo osob, bo nie wiadomo ile bedzie ich potrzebnych w sezonie. Owszem pracem mozna stracic w jednej chwili i to nawet jesli pracujesz gdzies pol roku czy wiecej. Jednak to nie jest zalezne od uitzendbureau tylko bardziej od pracodawcow. JEsli stwierdza, ze potrzebuja mniej osob to Cie nie informuja tylko dzwonia do biura i mowia, ze juz Cie nie potrzeuja. Jednak z mojego doswiadczenia wiem, ze nie ma sie co tym przejmowac. Mnie tez na poczatku pare razy zwalniali, bo pracowalam tam najkrocej, ale zawsze udawalo mi sie szybko znalezc prace bez strat. Brygadzista albo operatorem sa zazwyczaj osoby, ktore "awansuja". Oni raczej maja zapewniona prace, ale tez nie zawsze caly rok. Mozna na ten temat dyskutowac i dyskutowac, a wszystko zalezy od tego do jakiej formy i na jakich pracodawcow trafisz. JEdni pracuja gdzies 7 lat i sa nagle zwalniani, a inni po 6 miesiach dostaja staly kontrakt (niezalezny od biura). kksk---> najlepiej jak dowiesz sie w otto czy obowiazuje Cie stawka wiekowa. W kazdym biurze jest inaczej: jedne maja stawke wiekowa, inne nie, wiec radze dowiedziec sie w biurze. Nie znam nikogo, kto pracowalby przez otto, wiec jesli chodzi o godziny i miejsce pracy to niestety nie pomoge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć, mam pytanie czy przy pierwszym wyjeździe biuro załatwia numer sofi czy samemu sobie trzeba załatwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiedz do nance
biuro samo zalatwia ten nr, co do tych zwolnien smutne lecz prawdziwe ostatnio u mnie w pracy zwolnili dziewczyne co 5lat pracowala ale wiecie jak?nie z jakims wyprzedzeniem tylko w piatek po pracy podszedl do niej szef i powiedzial, ze nie ma przychodzic w poniedzialek, bo nie ma dla niej pracy..strasznie chamskie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za odpowiedz:), a wybiera sie ktoś z biura z rzeszowa moze nie w najbliższym czasie ale tak lipiec -sierpień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Limonka23851
Czy istnieje jakakolwiek rzetelna i sprawdzona agencja pośrednicząca w pracy w Holandii? Za każdym razem gdy znajduję ciekawą ofertę i sprawdzam opinie o agencji, to odechciewa mi się wyjazdu... Mam znajomego, który poleca Work Support - biuro znajdujące się niedaleko mnie i mam zamiar zaryzykować i złożyć swoje CV. Nie wiadomo tylko na jakiej podstawie rekrutują ludzi do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Limonka23851
Mam też pytanie do dalej dalej : Czy w domkach, miejscach zamieszkania oferowanych przez biuro jest dostęp do internetu? Czy należy mieć własny laptop?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsssssssssss
można, ale zaraz ci ukradną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dalej dalej
Limonka23851---> oczywiscie mozesz wziac ze soba laptopa, ale biura nie gwarantuja podlaczenia do internetu. Duzo osob korzysta z mobilnego internetu i placa ok. 20 euro za miesiac. Na poczatku tez balam sie troche o bardziej wartosiowe rzeczy jak laptop czy aparat, ale mieszkalam z fajnymi ludzmi i nic nie ginelo. Jednak czasami zdarzaja sie niestety kradzieze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzeg
dalje dalej, dziękujemy za tak obszerne przydatne odpowiedzi. Czy mogłabyś mi polecić jakieś dobre biruo/agencje przez którą można jechać do pracy w Holandii? Dziewczyna pracuje od 3 miesięcy w NL JOB, jest zadowolona, pieniądze dobre, warunki mieszkaniowe super, wporządku ludzie i praca na szklarni nie taka straszna jakby się mogło wydawać. Jest jedyny minus, przez to biuro nie można jechać w parach..no chyba że ma się znajomości, ja nie mam:( I zarejestrowaliśmy się z dziewczyną osobno, panie w agencji powiedzialy że postarają sie umieścić mnie gdzieś najbliżej mojej dziewczyny, ale razem pracować ani mieszkać nie będziemy mogli...niestety czekam 3 miesiące na oferte i nie mam;/ dlatego chcemy zmienić biuro i wyjechać razem..mogłabyś wskazać takie biuro? Jesteśmy z podkarpackiego, ale bez problemu mogę jechać zarejestrować się do każdego biura w Polsce..bardzo prosimy o pomoc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dalej dalej
Grzeg dziekuje bardzo :) Mam nadzieje, ze komus przydaly sie informacje, ktore tutaj zamiescilam. :) Jesli mozesz to powiedz w jakim rejonie jest Twoja dziewczyna? Czest biura sa tylko w jednej prowincji (wojewodzwie), ale sa tez takie, ktore dzialaja praktycznie na cala Holandie. Wiem, ze niektore biura robia tak, ze nie zatrudniaja par. Dla mnie to jest bez sensu, bo zawsze latwiej miec przy sobie te druga osobe, a przeciez mozna pracowac w dwoch roznych firmach. Jednak nic na to sie nie poradzi i trzeba szukac dalej. A moze sproboj najpierw mailowo. Tutaj sa dwa duze biura, ktore maja miejsca pracy praktycznie w calej Holandii: http://interactief.com/ http://www.vankoppen-vaneijk.pl/ http://www.startpeople.pl/ Wejdz tez sobie na ta strone: niedziela.nl W ogloszeniach wejdz sobie w zakladke praca. Sa tam rozne oferty pracy, rowniez biur ktore poszukuja pracownikow z Polski, wiec moze sie uda. Trzymam kciuki i zycze powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dalej dalej
w zasadzie 3 biura pracy nie 2 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzeg
Dziękuję za odpowiedź. Dziewczyna jest w okolicach Hagi, Gravenzande. Szukam biura ktore będzie sprawdzone, tak żeby warunki mieszkaniowe były dobre i praca min 40h tygodniowo. A czy możesz coś powiedzieć do agencji UKD? Bo mamy od nich ofertę, ale przerażają mnie opinie na forach o tej agencji:/ I nie wiem co robić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaki fajny wątek z miłymi i rzeczowymi komentarzami, pierwszy raz taki widzę w polskim internecie. A powiedzcie ile można odłożyć miesięcznie przy pracy 40 h tygodniowo i żyjąc bardzo oszczędnie? Czy można zrezygnować z mieszkania zapewnionego przez agencję i wynająć coś samemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsssssssssss
dostaniesz na rękę jakieś 5 euro za godzinę więc policz sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×