Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

jesli nie urodze do 9tego to dopiero ide na spotkanie w sprawie indukcji ;/ termin mam na 2.11 ale nie w moim szpitalu wywołuja dopiero po 41 tyg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka mamusie :) troche sie wybilam z tematu ale wracam :) powoli brniemy z moja dzidzia w 6tydzien :) odliczam tylko czas do kolejnej wizyty - bedzie to 9tydz wiec napewno zobacze juz moje maleństwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetucha biedactwo Ty nasze,wiemy,że Ci ciężko ale to już naprawde bardzo niedługo. Powiedz w ogóle jak sie czujesz,mam nadzieje że nic Cię nie boli.Może poleż sobie z nogami w gorze,nie mam pojęcia co Ci poradzić. Ja muszę się pochwalić,że wróciłam własnie od lekarza,zarodek jest,serducho bije naprawde jak szalone,dlatego jestem spokojna o mego potomka:P Jeszcze raz dziękuje za słowa otuchy,bo naprawde mi pomogły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczesliwa-mmmama chyba dobrze,że masz wizyte dopiero w 9 tyg, ja poszłam wcześniej i najadłam sie tylko niepotrzebnie strachu bo nie było nic widać, a dziś 7tc5d moje dziecko ma "już" 16 mm i piękne serduszko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha jak wyrzymasz do soboty to urodzisz w moje urodziny :D Agunia, cieszę się, że wszystko ok :) Szczesliwa-mama no w końcu, dawno Cię nie było :) I MAMĘ gdzieś wcięło :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co... poszlam do bootsa (drogeria z apteką) po krem,bo ten ktory przepisal mi GP mi sie skonczyl a na wizyte nie chcieli mnie umowic. Pokazuje farmaceutce ulotke od kremu, ktory dostalam od czarnucha i mowie, ze potrzebuje cos innego przeciw swedzeniu a ona do mnie, ze wcale nie mialam przeciw swedzeniu tylko zwykly nawilzajacy :o czarnuch nawciskal mi kitow a ja 8 dni smarowalam sie nawilzajacym i spac w nocy nie moglam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To konował jeden,mnie jak "tam" swędziało to smarowałam się mascią clotrimazolum,za całe 2 zł i pomagało.Ale pewnie u Was jest niedostępna:( a co do reszty ciała to pozostaje Ci chyba tylko drapanie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha lubie słowo konował :D :D dobre |clotrimazolum mialam na poczatku ciazy bo mi jakies bakterie czy grzyby wykryl ale teraz swedzi mnie skora a nie krocze :D chyba ze rozmawiamy o seksie ;D w kazdym razie masc od tej farmaceutki troche pomogla! czuje sie troche lepiej. tzn czuje ze mam podrazniona skore ale nie musze sie drapac jak wsciekla! ciekawe czy przespie noc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetucha ktoś tu pisał o wapnie a nie byłaś w polskim sklepie? tam mają półke z lekami i na pewno by coś było :) Ty to masz męki :( boshe jak dobrze ze ostatnie tygodnie ciazy spędze w Polsce bo te lekary angielskie zostawiają wiele do życzenia.Jak słyszałam jak oni studiują tą medycyne to dziękuje- tam byle kto może zostać lekarzem chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agunia1987 - > ja już byłam u gin na USG- 5tydz pęcheżyk 5mm - wczesna ciąza :) ale juz niedługo zobacze i usłysze moje male serduszko :) chociaz mówie juz na nie ze maly wredziuch sie robi z niego bo boli mnie czasem tak brzuch i piersi i mam mlodsci ze hoho :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha i jak, wyspałaś się? :) Z tą maścią to pewnie chciał uzyskać efekt placebo, ale jak widać mu nie wyszło ;) A co ty znowu nic nie rodzisz? Teraz to może się jeszcze wstrzymaj, żeby nie urodziło się w Dzień Zmarłych i Zaduszki :D Mówię Ci, celuj w moje urodziny, są zaraz po ;) A ja wczoraj jakoś tak zeschizowałam :O Od 2 dni łażę taka byle jaka, nic mi się nie chce i mój maluszek wczoraj też był jakiś osowiały. Co prawda co jakiś czas kopnął leciutko, ale zwykle dawał mi do wiwatu. Stresowałam się w nocy, że coś z nim nie tak, ale rano dostałam kilka mocniejszych kopów :) Jak to jest u Twojej małej, Anetucha? Cały czas się wierci czy miewa cichsze dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ;] nic na mnie nie dziala, masc o kant dupy. tak sie do mnie przylepila ze swedzialo 2 razy bardziej. drapalam sie od polnocy do 1.30 potem zasnelam, obudzilam sie o 4 i do 5.30 znowu sie drapalam az zdecydowalam wziac zimny prysznic ktory pozwolil mi usnac na 1,5 h. jak tak dalej pojdzie to nie bede miala sily urodzic bo nie spie w ogole ;/ jesli chodzi o jej ruchy to do 30 tygodnia pracowalam a wiec siedzac przez 9h bolal i pecznial mi brzuch. ona sie ruszala bo mialam wrazenie ze guma od spodni ją sciskala. a jesli sie nie ruszala to zawsze po jedzeniu dlugo czekac nie musialam :D ogolnie jak sie budze to zaczyna sie ruszac. ostatnio nie ruszla sie po przebudzeniu weic zaczelam ja stukac, naciskac machac brzuchem i nic O.o pomyslalam, ze zawsze reaguje na chrisa glos i jego glupią bajke o 3 swinkach. i wyobraz sobie ze powiedzial tylko Amelia tu tatus! a ona kopnela :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie mój też zaczyna się ruszać rano po przebudzeniu :) Mam wrażenie, ale może to tylko złudne, że reaguje na głaskanie brzucha właśnie kopniakami :) Ciekawe co on tam czuje :) Kurczę, do czego to podobne, źeby w XXI wieku nikt nie był w stanie Ci pomóc na to swędzenie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkie mamusie bijących serduszek ;)) pierwszy raz na forum ;) jestem w 14 tygodniu i bardzo chętnie poplotkuje o wszystkich radościach i problemach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedyna rzecza jaka pomaga na godzine jest zimny prysznic... ale nie powiem zebym czula sie najszczesliwsza biorac zimny prysznic w taka pizdziawe ;] Ane88 witamy ;)) i gratulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja moje malenstwo od14 tyg mecze glaskaniem brzuszka bo tk wywoluje takie mini skrcze i dzidzius to czuje wiec boksuje tak samo jak moj przyklada reke to czuje jakby dzidzius od swojej strony przykladal raczke czy nozke do jego reki..... super uczucie. wieczorem jak nie chce kopac to chwila glaskania po brzuszku i zaraz mam cala serie. no i po przebudzeniu tez zawsze tylko ze najbardziej wali o 5 rano jak wysylam przemka do pracy i potem jak sie kalde to juz nie moge zasnac bo maluszek tak sadzi. chyba z zemsty ze go tak wczesnie budze... :) anetucha ale wspolczuje ci tego swedzenia. niby takie nic a jak potrafi zycie zatruc. ja sie wczoraj troszke przestraszylam bo przez 3 godz trzymal mnie mega skurcz i nie chcial puscic, brzuch jak balon do tego twardy, ale w koncu puscilo i wieczorem jechalismy do apteki p magnez i b6. mam nadzieje ze to pomoze ane88 gratulacje. 14 tydzien to juz po mdlosciach i innych co nie? znasz plec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keysy2121 przypomnialas mi ze na poczatku jak ja glaskalam brzuch to mi tylko odkopywała a do chrisa mialam wrazenie ze przylega cała. normalnie czułam jak napiera cala swoja waga na brzuch zeby sie do jego reki przykleic. jakie to niesprawiedliwe ;p moze mial cieplejsza reke? a jego glos uwielbia! zawsze wierzga gdy mowi do niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dokladnie. moze dlatego ze nas ma caly czas a tych tatusiw narazie troche mniej. no co moze tez im sie znudzic w tym naszym brzuchy. ale twojem malenstwu sie widocznie nie nudzi skro tyle tam siedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje wie ze teraz ma lepsza diete niz bedzie mialo jak sie urodzi bo zamierzam przetrwac na samym kurczaku z ryzem i marchewka, jablkach i warzywach przynajmniej miesiac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuszki!! ja po tym upadku trafilam do szpitala no i dzis wyszlam!! z maluszkiem wszystko wporzadku, wazy juz 700g! :) za kazdym razem jak bylam podpinana do KTG to strasznie kopal!! tak, wynajelismy z moim M mieszkanko 2 pokojowe i dzis jedziemy podpisac umowe i po klucze :) strasznie duzo wpisow i ciezko nadrobic, moze pozniej to zrobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie mdłości nie były jakoś bardzo dokuczliwe :) na szczęście :)) wymiotowałam tylko raz. Za to od początku bolał dosyć mocno brzuch. brałam Duphaston do 13 tygodnia. Teraz pobolewa tylko od czasu do czasu, ale lekarz powiedzial, że wszystko dobrze się rozwija więc staram się nie martwić:) Płci jeszcze nie znam, mój lekarz powiedział, że w 13 tygodniu narządy wyglądają prawie tak samo, więc lepiej poczekać:) mój mąż powiedział, że On robił córunie, zobaczymy... a Wy w którym tygodniu się dowiedziałyście czy synuś czy córcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja byłam tydzień temu, robił mi usg i nawet powiedział, że jesteśmy właśnie między nóżkami, ale płci nie powie bo w 12-14 tygodniu to i u dziewczynki i u chłopca narządy są niemal identyczne. Niektóre dziewczyny piszą, że dowiedziały się własnie w 12, 13, 14 tygodniu i sie sprawdziło, więc nie wiem czy poprostu się udało bo to jakby nie było 50/50 ;P czy może jakiś leprzy sprzęt do usg lekarz miał:) następna wizyta 19 listopada może będzie cos widzial:)) a mam pytanie w którym tygodniu czułyście pierwsze ruchy dzidziusia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ane88 ja juz szczerze tak w 14 cos pczlam ae to eszcze wtedy nie wiedzialam na 100 proc ze to to za to w 19 tyg juz bylam pewna. zwykle tak sie czuje od 18 ty wyrazne kopy. moj tez robil corke i c wyszlo? chopak. facetom to nie ma co wierzyc :) ale musze wam cos powiedziec. weszlam sobie na kinomaniak.tv i obejrzalam nad zycie ten film o agacie mroz. w zyciu jeszcze tak kuzwa na filmie nie wylam. paczka chusteczek zuzyta az mnie teraz juz glowa od ryku boli. masakra jaki film. wszystkie emocje wytrzasa szczegolnie z ciezarnych. dobrze ze teraz nie widzicie jaki mam ryjek czerwony od placzu. mam nadzieje ze mi ochlonie szybko. ale naprawde film super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetucha żal mi cie bardzo :( 2 lata temu była akcja z usg 3d 4d dla ciężarnych w hipermarkecie stali i robili za free, namówiłam koleżanke na to (ona z tych co mają w dupie wszystko i nie wiedzą ze usg prenatalne istnieje i do ginekologa tez nie chodziła- porazka ) poszła w 12tc lekarz na pierwszy rzut oka powiedział ze nie da się zobaczyc płci bo za wcześnie po czym dziecko zrobiło fiku miku i mu takie tam zwisało między nogami i stwierdził,że no powinien być chłopak i faktycznie-chłopak.Może rzeczywiście zależy od sprzętu. Mama dobrze,że wszystko dobrze juz sie martwiłam co cie tak długo nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na "nad życie" byłam w kinie... naprawde rewelacja jeszcze wtedy nie byłam w ciąży, ale gardło mialam takie ściśniete przez 3/4 falmu a potem i tak się powyłam... już nie mogę się doczekać kiedy mi powie płeć dzidziusia... mam bardzo brzydką twarz...ciągle jakieś pryszcze:(( myślicie,że to poprostu przez ciąże? czy jest jakaś więkrza szansa na córe? bo słyszałam ,że dziewczynka urode odbiera:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie! :) postanowilam tak sobie do was dolaczyc bo na forum z ktorego przywedrowalam zrobilo sie jakos cicho.. Jutro bede w 23 tc a termin mam na 7.03 oczywiscie to moja pierwsza ciaza i jestem przeszczesliwa ze po 4 latach bez zabezpieczen moje marzenie sie spelnilo hihi Poza tym mam 21 lat jestem z okolic Elblaga a na imie mam Weronika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×